Nový headset + slúchadlá na cestovanie

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Kimif123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1595
Dátum registrácie: Pi 13. Máj, 2016, 15:35
Bydlisko: Nitra

Nový headset + slúchadlá na cestovanie

Príspevok od používateľa Kimif123 »

Čaute, pomaly som sa rozhodol, že vymením obe slúchadlá, ktoré používam a keďže tu je dosť veľa audiofilov tak dúfam že mi viete pomôcť lebo ja nemám nejaký extra veľký prehľad o nich a ani ich parametroch.

1.) Takže najprv môj headset, momentálne používam Creative Fatal1ty (https://www.alza.sk/creative-hs-800-fat ... lternativy), mám ho určite aspoň 6 rokov, bol využívaný dosť často, zo začiatku hlavne na hry, teraz skôr hudba. Čo sa mi na ňom páči, že na ňom nevidno nejako extra opotrebenie (to sa o Speedlinkoch čo som mal predtým nedalo povedať, po dvoch rokoch sa rozpadli), veľmi dobre sedí na hlave, zvuk z okolia tlmí pre mňa presne ako má, a v hrách je super. Naopak pri počúvaní hudby mi vadí dosť nízka max hlasitosť, zvuk z nich pri hudbe sa mi zdá dosť prebasovaný, to hodnotím len ako laik :) a ešte mikforón by mohol byť lepší lebo ak ho nemám celkom pri ústach tak ani na Skype ani na TS ma nepočuť veľmi silno. Zvukovú kartu mám Sound Blaster X-Fi Surround 5.1. Čo by ste mi poradili ako alternatívu namiesto tohto? Hry hrajem oveľa menej, takže primárne zameranie je hudba. Cenu si predstavujem okolo 50e , v prípade ak je niečo čo fakt stojí zato tak som ochotný aj priplatiť

2.) Slúchadlá čo stále nosím so sebou, Creative Ep630 https://www.alza.sk/creative-ep-630-cierne-d61759.htm , sú celkom v pohode, tvarovo mi vyhovujú, zvuk sa celkom dá, vzhľadom nato, že ich používam 95% času na počúvanie hudby z telefónu, s hlasitosťou sú natom oveľa lepšie ako môj headset a hlavne vydržali toho tiež zatiaľ najviac, čo som mal lepšie tak boli jedine tie čo dávali ku SE Walkman mobilom (tie mali o triedu lepší zvuk). Tu by som dal limit tak 30e ale rovnako ako v prípade headsetu ak by to stálo zato, som ochotný doplatiť.

Ďakujem za všetky rady, sorry za amaterizmus pri opisovani ale fakt sa moc nevyznám v tomto. :-)
CPU: i5 12400f Cooler: NOCTUA NH-U12A Chromax Black MB: ASUS ROG STRIX B660-A GAMING D4 RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3060 Ti O8G SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Kingston KC3000 NVMe 1TB + Crucial MX500 2TB SSD PSU: Corsair RM750x white CASE: Fractal Design Define 7 Compact White TG Mouse: Logitech G403 Prodigy HS: HyperX Cloud I + Microlab FC50 Monitor: Dell S2721DGFA OS: Win 10 64bit
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Nový headset + slúchadlá na cestovanie

Príspevok od používateľa Dunar »

1) Určite Kingston HyperX Cloud I. Aj keď su nad rozpočet, oplati sa. Eventualne ešte Superlux HMC681 Evo, HMD660E. O ničom inom ani neuvažuj.
2) otazka je či to môže byť aj zo zahraničnych obchodov. Tam je vyber lacnych špuntov neporovnateľne lepši.
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Nový headset + slúchadlá na cestovanie

Príspevok od používateľa tron44 »

k 1, ak to chces skor na hudbu tak urcite nejake superluxi ale nie Superlux HMC681 Evo, ten potencimeter (hlasitosť) može ovplivniť kvalitu zvuku, skor nejaky obyčajny headphone za 30e a k tomu mikrak tu máš na vyber z rôznych druhou a konštrukcii
Používateľov profilový obrázok
Kimif123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1595
Dátum registrácie: Pi 13. Máj, 2016, 15:35
Bydlisko: Nitra

Re: Nový headset + slúchadlá na cestovanie

Príspevok od používateľa Kimif123 »

https://www.alza.sk/hyperx-cloud-gaming ... 469962.htm tento? Fakt je až taký dobrý? Už ho tu odporúčalo viacej ľudí. Môžem vedieť prečo?

No ak sa z nich dá normálne objednávať prečo nie :)
CPU: i5 12400f Cooler: NOCTUA NH-U12A Chromax Black MB: ASUS ROG STRIX B660-A GAMING D4 RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3060 Ti O8G SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Kingston KC3000 NVMe 1TB + Crucial MX500 2TB SSD PSU: Corsair RM750x white CASE: Fractal Design Define 7 Compact White TG Mouse: Logitech G403 Prodigy HS: HyperX Cloud I + Microlab FC50 Monitor: Dell S2721DGFA OS: Win 10 64bit
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Nový headset + slúchadlá na cestovanie

Príspevok od používateľa tron44 »

najlepšie by bolo keby si si ich vyskušal, vobec si nemyslim ze budu tie hyperx lepšie ako superluxi za polovičnu cenu
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4152
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Nový headset + slúchadlá na cestovanie

Príspevok od používateľa castelL »

Dobrý zvuk, izolácia vonkajšieho prostredia, dobré spracovanie. Sám som dal na doporučenia a neľutujem kúpu HyperX :)
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Nový headset + slúchadlá na cestovanie

Príspevok od používateľa Dunar »

tron44 napísal: ten potencimeter (hlasitosť) može ovplivniť kvalitu zvuku
To ovladanie na kabli nemusi vobec pouzivat. Takze je to irelevantne.
Kimif123 napísal:https://www.alza.sk/hyperx-cloud-gaming ... 469962.htm tento? Fakt je až taký dobrý? Už ho tu odporúčalo viacej ľudí. Môžem vedieť prečo?
Pretoze zvukom konkuruje dvoj a viacnasobne drahsim headsetom. Navyse je aj velmi kvalitne spracovany.

Co sa tyka spuntov tak do 30€ Vivo XE800 tazko najdu konkurenciu. Konkuruju 100 eurovym spuntom. https://www.aliexpress.com/store/produc ... 24538.html
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Nový headset + slúchadlá na cestovanie

Príspevok od používateľa tron44 »

Dunar napísal:
tron44 napísal: ten potencimeter (hlasitosť) može ovplivniť kvalitu zvuku
To ovladanie na kabli nemusi vobec pouzivat. Takze je to irelevantne.
vobec to nie je irelevantne, to prerušenie kabla tam proste je a už s tym nič nespravíš
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Nový headset + slúchadlá na cestovanie

Príspevok od používateľa Dunar »

Je. Pokiaľ to nechaš naplno otvorene (hlasitosť reguluješ na zdroji), tak to na to nema absolutne žiaden vplyv.
Používateľov profilový obrázok
Kimif123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1595
Dátum registrácie: Pi 13. Máj, 2016, 15:35
Bydlisko: Nitra

Re: Nový headset + slúchadlá na cestovanie

Príspevok od používateľa Kimif123 »

Uff tie Vivo XE800 sa nevyrábajú v klasickom tvare? Lebo toto vyzerá dosť divne, neviem ako sadnú do uší..
CPU: i5 12400f Cooler: NOCTUA NH-U12A Chromax Black MB: ASUS ROG STRIX B660-A GAMING D4 RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3060 Ti O8G SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Kingston KC3000 NVMe 1TB + Crucial MX500 2TB SSD PSU: Corsair RM750x white CASE: Fractal Design Define 7 Compact White TG Mouse: Logitech G403 Prodigy HS: HyperX Cloud I + Microlab FC50 Monitor: Dell S2721DGFA OS: Win 10 64bit
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Nový headset + slúchadlá na cestovanie

Príspevok od používateľa tron44 »

Dunar napísal:Je. Pokiaľ to nechaš naplno otvorene (hlasitosť reguluješ na zdroji), tak to na to nema absolutne žiaden vplyv.

otvorené-neotvorene je tam proste prerezaný kábel a takáto chujovina napajkovaná...

http://static3.tme.eu/products_pics/f/8 ... s_0000.jpg

žiadne kvalitnejšie sluchadla nemaju potenciometer na kably, prečo asi
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Nový headset + slúchadlá na cestovanie

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Kimif123 napísal:Čaute, pomaly som sa rozhodol, že vymením obe slúchadlá, ktoré používam a keďže tu je dosť veľa audiofilov tak dúfam že mi viete pomôcť lebo ja nemám nejaký extra veľký prehľad o nich a ani ich parametroch.

1.) Takže najprv môj headset, momentálne používam Creative Fatal1ty (https://www.alza.sk/creative-hs-800-fat ... lternativy), mám ho určite aspoň 6 rokov, bol využívaný dosť často, zo začiatku hlavne na hry, teraz skôr hudba. Čo sa mi na ňom páči, že na ňom nevidno nejako extra opotrebenie (to sa o Speedlinkoch čo som mal predtým nedalo povedať, po dvoch rokoch sa rozpadli), veľmi dobre sedí na hlave, zvuk z okolia tlmí pre mňa presne ako má, a v hrách je super. Naopak pri počúvaní hudby mi vadí dosť nízka max hlasitosť, zvuk z nich pri hudbe sa mi zdá dosť prebasovaný, to hodnotím len ako laik :) a ešte mikforón by mohol byť lepší lebo ak ho nemám celkom pri ústach tak ani na Skype ani na TS ma nepočuť veľmi silno. Zvukovú kartu mám Sound Blaster X-Fi Surround 5.1. Čo by ste mi poradili ako alternatívu namiesto tohto? Hry hrajem oveľa menej, takže primárne zameranie je hudba. Cenu si predstavujem okolo 50e , v prípade ak je niečo čo fakt stojí zato tak som ochotný aj priplatiť

2.) Slúchadlá čo stále nosím so sebou, Creative Ep630 https://www.alza.sk/creative-ep-630-cierne-d61759.htm , sú celkom v pohode, tvarovo mi vyhovujú, zvuk sa celkom dá, vzhľadom nato, že ich používam 95% času na počúvanie hudby z telefónu, s hlasitosťou sú natom oveľa lepšie ako môj headset a hlavne vydržali toho tiež zatiaľ najviac, čo som mal lepšie tak boli jedine tie čo dávali ku SE Walkman mobilom (tie mali o triedu lepší zvuk). Tu by som dal limit tak 30e ale rovnako ako v prípade headsetu ak by to stálo zato, som ochotný doplatiť.

Ďakujem za všetky rady, sorry za amaterizmus pri opisovani ale fakt sa moc nevyznám v tomto. :-)
K prvému, o headsete som písal, navýšil by som to na 85€, môžeš mať za to bombu v podobe
http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 8#p1337248

K druhému, ja som riskol a zainvestoval do bratov (v audiosvete) obľúbených budgetov Zero Audio Carbo Tenore v podobe Carbo Basso modelu a tomu hovorím parádička. Sú jedne z mála kvalitnejších s normálnym tvarom - v tomto som s tebou zajedno, ja proste nejdem na vlne tých "poza ucho" tvarov, je to nepríjemné a vyzerá to...no vyzerá to ako to vyzerá. Jedine potrebujú v EQ zredukovať oblasť 2-4kHz a sú to...naozaj pecky.
Ja ich avšak budem predávať ale to len preto, lebo mne už sedia v ušiach len EarPods, pri ostatných štuploch mi zaliehava v ušiach a ako tak viem prežiť len s veľmi veľkými tipsami z pamäťovky.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Nový headset + slúchadlá na cestovanie

Príspevok od používateľa Dunar »

Nosenie za uchom nie je ziadna vlna, ale je to najpraktickejsi a najpohodlnejsi sposob nosenia spuntov.
tron44 napísal:

otvorené-neotvorene je tam proste prerezaný kábel a takáto chujovina napajkovaná...

http://static3.tme.eu/products_pics/f/8 ... s_0000.jpg

žiadne kvalitnejšie sluchadla nemaju potenciometer na kably, prečo asi
To si vela sluchadiel potom nevidel.

Pises uplne nezmysly. Na kvalitu zvuku to nema ziaden vplyv, tam je to len o tom ze je to mechanicka cast, tak je tam vyssie riziko ze sa to tam popsuje. To je cele.

A dovod preco domace ci studiove kvalitne sluchadla ovladanie nemaju je jednoducho ten ze to tam nepotrebujes. Predpoklada sa totiz ze take sluchadla mas pichnute do niecoho kde si vies hlasitost regulovat na potenciometri, resp. mas v ruke dialkove. Tak tam to nepotrebujes. Tak narychlo mi ovladanim hlasitosti napadaju napr. Beyery DT770M.

A co sa tyka inearov ci prenosnych, nahlavnych sluchadiel, tak mnohe aj highendove ovladanie maju. Ak aj nie hlasitosti, tak minimalne funkcii smartfonu.
Kimif123 napísal:Uff tie Vivo XE800 sa nevyrábajú v klasickom tvare? Lebo toto vyzerá dosť divne, neviem ako sadnú do uší..
Nie je na nich nic divne.
Maju otocny krcok, takze sa ti prisposobia. Navyse sa daju nosit normalne kablom dolu.
To ako ti sadnu do ucha je o vybere spravneho nastavca.
Používateľov profilový obrázok
Kimif123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1595
Dátum registrácie: Pi 13. Máj, 2016, 15:35
Bydlisko: Nitra

Re: Nový headset + slúchadlá na cestovanie

Príspevok od používateľa Kimif123 »

Dakujem za rady, pri tych Hyper X skusim pockam na zlavu :D Tie Vivo XE800 objednam, ked mi nebudu sediet tak ich predam niekomu, nie je to az taka ohromna ciastka za ne :)
CPU: i5 12400f Cooler: NOCTUA NH-U12A Chromax Black MB: ASUS ROG STRIX B660-A GAMING D4 RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3060 Ti O8G SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Kingston KC3000 NVMe 1TB + Crucial MX500 2TB SSD PSU: Corsair RM750x white CASE: Fractal Design Define 7 Compact White TG Mouse: Logitech G403 Prodigy HS: HyperX Cloud I + Microlab FC50 Monitor: Dell S2721DGFA OS: Win 10 64bit
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Nový headset + slúchadlá na cestovanie

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Posledný rok sa cena nezmenila...Ako ja som Cloud-y mal a pokojne, ale aj k ním treba tie náušníky a tam to viem presne, že ako to tomu neskutočne pomôže.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"