UPS

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
titannman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: Po 16. Jún, 2008, 22:24
Bydlisko: Bardejov

UPS

Príspevok od používateľa titannman »

Zdarvim, viete mi poradit aky UPS by mi bolo treba pre zostavu z podpisu? Jedna sa mi o ulozenie dokumentu a bezpecne vypnutie pc v pripadne vypadku . Graficka karta je vecsinou casu nevyuzita dajte navrh ake UPS pre pripad ak bude gk v idle pripadne v zatazi.
Nikdy som UPS neriesil takze netusim znacku ani na co si dat pozor. Predpokladam ze pripojena bude len PC skrinka, monitor a ostatne komponenty budu pripojene mimo UPS.

Tak nad tym uvazujem ak tam nebude pripojeny monitor asi tazko ulozim dokumenty bez funkcneho monitora. Bude to kompolikovane :?

Dikes
CPU:Intel® Core™ i7-5820K, cooled by:Noctua NH-D15; MB: MSI X99a SLI PLUS; VGA: GIGABYTE GTX 980 Ti G1 WINDFORCE 3X Gaming 6GB; RAM: Crucial 2x8GB KIT DDR4 2400MHz CL16 Ballistix; HDD: Crucial MX200 250GB, 1,5TB, 1,5TB, 1,5TB, 3TB, 3TB, ext. 3TB, ext . 2TB; PSU: Super Flower Leadex Platinum 1000 W; CASE: Zalman Z11 Neo
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12328
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: UPS

Príspevok od používateľa HellAngel »

daj spotrebu aku mas v idle a aku v zatazi, podla toho vyberies UPS. ja na firemne PC mam velmi rad tuto UPS:
https://www.alza.sk/apc-back-ups-cs-650 ... 4.htm?o=13

roky ich pouzivam a som spokojny, u nas dost casto vypadava prud a lacnejsie UPS po kratkom case odpalilo. Tento model od APC vydrzal toho vzdy najviac. Otazka je ale tovja spotreba PC, ked pozeram co vsetko tam mas pozapajane, lebo ak budes na hranici, tak ti PC moze vypnut skor ako stihnes na nieco kliknut
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6764
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: UPS

Príspevok od používateľa molnart »

u mna UPS ktore ma hentie konektory namiesto standardnych zastrckovych by skoncil okamzite, bez ohladu aky je kvalitny. ja mam eaton 550 VA a router+modem+switch+HP miniserver to dokaze napajat nejakych 15 min. u teba by som odhadoval ze to vydrzi tak 5, co neviem ci ti bude stacit
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12328
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: UPS

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja mam prave tazke srdce na tie s EU zasuvkami a na eatoni zvlast, tie mi snad do pol roka odisli vsetky. Dovod bol aj ten, ze ked zamestnanci mali moznost do toho nieco strcit, tak do toho aj nieco strcili. Do C13 zasuviek nestrci nikto nic, a ked ja tam potrebujem este nieco napojit, nemam problem si prirobit EU zasuvku na koniec jedneho kabla a potrebnu vec strcit tam

napis hlavne tu spotrebu v idle a v zatazi
NB: Asus ROG Strix G16
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: UPS

Príspevok od používateľa faugusztin »

Moje Eaton Ellipse ECO 1200 este aj po 5 rokoch ide celkom bezproblemovo, aj akumulatory este celkom dobre drzia (konkretne napriklad vcera mi odisiel istic, tak som mal necakany test).

Na co si ale treba davat pozor je to, ze na UPS su cisla vo VA, ale W hodnotu sa odporuca pocitat ako 60% VA hodnoty. Teda 1200VA je odporucane pre maximalne 750W zataz.

Prihliadnuc na komponenty titanmana by som ratal tak s 450-500W pri realnej zatazi pri hrani. Kludne moze vypadnut elektrika aj vtedy, plus UPS nezaujima ze ty neberies prud z baterie, ak bude tvoj odber vyssi nez maximalny povoleny z UPS, tak bude pri malom pretazeni piskat a pri velkom ti jednoducho PC odpoji.

Osobne by som teda isiel aspon do 450-500W UPS, teda aspon 750-850VA. V pripade Eatonu teda nieco ako EATON UPS Ellipse ECO 800 - vyber typu zasuviek (normalne alebo IEC) nechavam na titanmana. Mne osobne sa FR zasuvky hodili, kedze potom som mohol do UPS-ky dat aj switch a kablovy modem.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12328
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: UPS

Príspevok od používateľa HellAngel »

Vidis a ja som kupoval eaton k serveru a par k office pc a ich zivotnost neprekrocila rok. Ale je fakt ako som pisal, ze u nas vypadava prud casto a este castejsie je pokles a hned narast, takto to dokazu spravit aj 4x po sebe a ups mi iba zamava. Tak isto apc s eu zasuvkami. Najviac mu drzia tie linkovane apc.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
titannman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: Po 16. Jún, 2008, 22:24
Bydlisko: Bardejov

Re: UPS

Príspevok od používateľa titannman »

ok chalani dikes za debatu, skusim si pozicat nejaky ten merak prudu a uvidime ake cisla to hodi v zatazi pripadne bez, obcas sa mi stava ze z nicoho nic blikne monitor a vetraky na gravike sa roztocia na 100% (pomaha len restart PC) myslite ze aj toto dokaze UPS odfiltorvat?
Zasuvky by som riesil asi klasicke, mne tam nikto nic pchat nebude :D

predpokladam ze mi bude treba asi taketo nieco https://www.alza.sk/apc-back-ups-bx-140 ... d=18848533
CPU:Intel® Core™ i7-5820K, cooled by:Noctua NH-D15; MB: MSI X99a SLI PLUS; VGA: GIGABYTE GTX 980 Ti G1 WINDFORCE 3X Gaming 6GB; RAM: Crucial 2x8GB KIT DDR4 2400MHz CL16 Ballistix; HDD: Crucial MX200 250GB, 1,5TB, 1,5TB, 1,5TB, 3TB, 3TB, ext. 3TB, ext . 2TB; PSU: Super Flower Leadex Platinum 1000 W; CASE: Zalman Z11 Neo
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2714
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: UPS

Príspevok od používateľa lepermessiah »

moj PC v podpise ma komplet (merane pred APC Back-UPS 700VA) 380-385W, ani neviem kolko vydrzi, ale kedze ma to UPS aj USB pripojenie na PC, hlasi sa to ako baterka v notebooku a teda ked je uz kriza, vie ho dat do spanku, kedy zerie skoro nic a tympadom aj dlhsie vydrzi. ked bol novy, vydrzalo to asi 20 minut pri kancelarskej robote, teraz tak 3-5 minut (este som neskusil recondition na baterii) ale pri spanku aj par hodin
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade

Návrat na "Nákupná poradňa"