Zapojenie termosenzorov LCD panelu

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
Pedroman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 17. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Ša¾a

Zapojenie termosenzorov LCD panelu

Príspevok od používateľa Pedroman »

Potreboval by som poradit, ako spravne namontovat teplotne cidla pre CPU, HDD a chipset.
Nejake tipy, odporucania odkazy na stranky.

Mam bednu s lcd panelom pre meranie teploty a otacok fanov DA08A Da Vinci a dumam, ako spravne aplikovat tie cidla pod chladice, resp, ako to pozapajat, aby to frcalo :idea:

v manuale k bedni je vysvetlene uz len nastavenie a funkcie lcd panelu :(
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Nenapisal si este do akej zostavy to chces montovat.
Inak vpodstate prave na tie komponenty je to zbytocne davat, tie si vies zmonitorovat aj priamo v compiku. Mam aj ja tri cidla s vystupom na LCD a dal som jedno pod heatspeader na pamatiach, co inak ako externym cidlom neukontrolujes, Dalsie je v strede vnutra case a posledne je na RAMkach VGA. Skor na nieco taketo si daj tie cidla.
Ak to ale budes chiet dat na HDD, daj ho na bocnu stenu. Na cipset zospodu zakladne, ta je vzdy vacsia ako samotny cip, takze miesto tam je . Mal som to tak davnejsie chvilu pri testovani. A CPU bude problematicke, zalezi aky chladic na nom mas.
Používateľov profilový obrázok
Pedroman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 17. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Ša¾a

cidla

Príspevok od používateľa Pedroman »

Dakujem za reakciu
Bude to na ASUS A8N SLI Deluxe a A64 3200+ /winchester/ s939 ostatne este uvidim.. grafa pravdepodobne GF 6600GT.
Viem ze tie parametre pomeram aj softverovo a ze je to skor koli efektu, no ked uz to je na tej bedni, tak to pozapajam.
Trapilo ma hlavne kam napchat to cidlo pod procesor a chipset..
Procak je origo boxovany zatial. Neskor mozno hodim iny chladic
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

K tomu CPU chladicu sa to bude tazko davat, treba niekde dole na zakladnu cidlo prilepit, merat to bude ale skor nezmysly ako rozumne udaje. Skus pouvazovat ,ako som pisal, nad prospesnejsim umiestnenim. cipset by mohol byt, bo dosky meraju uplne loloviny, ale HDD a CPU nie je nutne.

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"