ESET: Pýtajte sa nás na počítačovú bezpečnosť domácností
Re: ESET: Pýtajte sa nás na počítačovú bezpečnosť domácností
29. Aka je (resp. mala by byt) motivacia pre bezneho pouzivatela Windowsu kupit si vas produkt, kedze uz samotny OS obsahuje aplikaciu Windows Defender?
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
Re: ESET: Pýtajte sa nás na počítačovú bezpečnosť domácností
Presnú štatistiku asi nepozná nikto na svete, nakoľko všetky antivírusové firmy majú len dáta od svojich klientov (v našom prípade viac ako sto miliónov). Naše čísla a prieskumy ale ukazujú, že väčšina incidentov nakoniec má za cieľ infikovať zariadenia malvérom – a to aj v prípade, že sa začali napríklad sociálnym inžinierstvom (ktoré tiež vo finale často sťahujú malvér).molnart napísal:Aky je podiel incidentov podla ich sposobu (malware, strata zariadenia, phishing, social engineering, automaticke utoky vyuzivajuce chyby v zabezpeceni)
Re: ESET: Pýtajte sa nás na počítačovú bezpečnosť domácností
Začína to už návrhom produktov – už v tejto fáze sa veľmi vážne hodnotia bezpečnostné aspekty zamýšľaných krokov. Samozrejmosťou je potom niekoľkoúrovňové interné testovanie, a v niektorých prípadoch aj zapracovanie vstupov od externých entít. Bezpečnosť používateľov je na prvom mieste, takže sa vždy snažíme robiť pre jej zabezpečenie maximum.Leprechaunius napísal:Aké kroky robí eset pre zabezpečenie svojich produktov?
Re: ESET: Pýtajte sa nás na počítačovú bezpečnosť domácností
Pre konfiguráciu platia tie isté princípy ako pre samostatný router (teda dobrá L2 encryption, MAC filtering, hide SSID…). Pre viac info odporúčame stránku http://routersecurity.org/index.php, kde nájdete best-practice rady, ako si správne nastaviť router.RP napísal:Na čo si, z bezpečnostného hľadiska, treba dať najväčší pozor keď v domácej sieti používam router v móde Station?
Router 2 v mode Station je pripojený na základný domáci Router 1 cez wifi. Router 2 ďalej sprostredkuváva pripojenie na internet, zariadeniam pripojeným do jeho Ethernet portov. Router 1 je pripojený na poskytovateľa internetového pripojenia.
Postačí link na dobrý návod, či popis potrebných krokov.
Googliť vieme, ale spýtať sa experta, je vždy dobrý nápad
Re: ESET: Pýtajte sa nás na počítačovú bezpečnosť domácností
Ak hovoríme o potentially unwanted resp. unsafe applications (alebo PUA), ide o detekciu súborov, ktoré sme na základe rôznych indikátorov označili ako potenciálne nebezpečné alebo „nechcené“ a je na používateľovi, ako sa pri nich rozhodne. Často totiž ide o programy/aplikácie bez prospešnej funkcionality alebo také, ktoré mu môžu až škodiť (napríklad zberom citlivých údajov o používateľovi).RP napísal:Uzivatel: Lukáš.F
Dobrý deň
Ako presnejšie funguje funkcia, ktorú si používateľ, môže zapnúť alebo vypnúť. Jedna sa o detekciu nechcených súborov.
Ďakujem
Re: ESET: Pýtajte sa nás na počítačovú bezpečnosť domácností
Bežnému používateľovi odporúčame, aby sa vyhýbal surfovaniu cez nezabezpečené wifi pripojenie, kdesi v kaviarni alebo na verejnosti. Ak to nie je možné, ochrániť ho môže práve VPN. Pri výbere sa orientujte podľa ich reputácie.molnart napísal:19. aky je nazor bezpecnostneho analytika na vyuzivanie roznych VPN sluzieb, Tor apod? odporucate, alebo skor vidite rizika.
Pre skúsenejších používateľov je tu tiež možnosť, nainštalovať si vlastný VPN server (teda mať vlastný hardvér aj softvér).
Čo sa anonymizačných služieb týka, záleží aký máte dôvod ich využiť. Bežný používateľ má pravdepodobne iné nároky na zabezpečenie svojej identity ako povedzme občiansky aktivista v problematickej oblasti či autoritárskom štáte. Platí však, že každý ďalší krok, ktorý chráni vaše súkromie je dobrý. Len si dobre overte, akú službu/softvér si inštalujete/používate, aby ste si nestiahli niečo, čo vás namiesto ochrany bude špehovať alebo vám inak škodiť.
Re: ESET: Pýtajte sa nás na počítačovú bezpečnosť domácností
Aj v takýchto prípadoch odporúčame prístup, aký aplikujeme v našich vlastných bezpečnostných riešeniach – teda bezpečnosť postavenú na viacerých vrstvách ochrany. Čím viac ich máte, tým lepšie (https://www.eset.com/sk/o-nas/technologie/).molnart napísal:Suhlasite s tvrdenim ze obozretny uzivatel, ktory ma dobre zabezpeceny pocitac, pouziva linux, data a email hostuje na vlastnom servery nepotrebuje zabezpecovaci nastroj? resp. vy ako bezpecnostny experti esetu pouzivate taketo nastroje alebo sa spoliehate na "vlastnu hlavu"?
To sa pritom netýka len antivírusov, ale aj sieťových riešení, či operačného systému. Ak si teda niekto myslí, že mu stačí nainštalovať si Linux a ten ho ochráni pred malvérom, tak by si mal prečítať popisy niektorých škodlivých kódov, ktoré si za svoj cieľ vybrali práve tento OS:
https://www.welivesecurity.com/2016/11/ ... breathing/
https://www.welivesecurity.com/2016/04/ ... -spamming/
https://www.welivesecurity.com/2016/03/ ... t-devices/
Re: ESET: Pýtajte sa nás na počítačovú bezpečnosť domácností
Áno, ale podrobnosti si z bezpečnostných dôvodov necháme pre seba.Leprechaunius napísal:Zapájate do vývoja automatizovaný systémový fuzzing? Ak áno, aké konkrétne nástroje alebo techniky používate?
Re: ESET: Pýtajte sa nás na počítačovú bezpečnosť domácností
Momentálne nie, situáciu však sledujeme.Leprechaunius napísal:Pracujete na začlenení Intel SGX do svojich produktov? Ak áno, ide to hladko, alebo si prechod vyžaduje väčšie architektonické zmeny?
Re: ESET: Pýtajte sa nás na počítačovú bezpečnosť domácností
Neplatená verzia ESETu vás chráni na úrovni vírusovej databázy, ktorú si stiahnete v čase inštalácie. Bohužiaľ bezplatne dostanete ďalšie aktualizácie len ak si ich manuálne stiahnete. Práve ony však reagujú na nové hrozby a dokážu vás chrániť pred inštaláciou nebezpečných aplikácií aj v budúcnosti. Takéto aktualizácie ESET vydáva rádovo každých niekoľko hodín. Preto odporúčame skôr platenú verziu – navyše cena za ročnú licenciu má hodnotu niekoľkých káv (resp. piviek v podniku).RP napísal: Uzivatel: Peterko1984
Chcem sa spýtat pánov z Esetu či mi na mojom smartfone stačí aj ich neplatená verzia alebo mám radšej zainvestovat do plnej verzie?
Ak navyše vychytáte vhodný čas, občas ponúkame cez Google Play 50-percentnú zľavu, prípadne ak máte v domácnosti alebo v rodine viacero zariadení, cenovo je pre Vás najvhodnejším balíček Family Security Pack, ktorého súčasťou je aj Mobile Security.
Re: ESET: Pýtajte sa nás na počítačovú bezpečnosť domácností
Vypnúť komunikačné rozhranie (v tomto prípade wifi) je dobré, ak ho nepoužívate. V prípade, že ho ale potrebujete, pravdepodobnosť hrozby pre smart TV je zatiaľ relatívne malá (ak hovoríme o porovnaní s povedzme Windowsom alebo Androidom). Aj v tomto prípade však platí, že by ste si mali skontrolovať či máte nainštalovaný aktuálny firmware a zamerať sa na bezpečnosť sieťového rozhrania – teda routera (o jeho zabezpečení sme písali v predchádzajúcich odpovediach). ESET Smart Security v10 poskytuje na tieto účely aj funkciu umožňujúcu oskenovať router a jeho nastavenia a overiť si, kto je do vašej siete pripojený.RP napísal:Kopirujeme otazky spod uputavkoveho clanku na pc.sk:
Uzivatel: Mrakoplas
Zdravím, mam smart TV samsung s HBBTV a čítal som strašidelné články, vypol som teda wifi pre televízor ale keby som to chcel mať v budúcnosti zapnuté je nejaké vlastné a bezpečné riešenie mimo poskytovateľa internetových služieb ?
Re: ESET: Pýtajte sa nás na počítačovú bezpečnosť domácností
Nie je v našej moci otestovať bezpečnostný profil každého programu a aplikácie, ktorý je verejne dostupný – a to platí aj o browseroch. Naše produkty sa preto zameriavajú najmä na oblasti, ktoré považujeme za najviac rizikové, a ktorých zabezpečenie je kľúčové pre ochranu používateľa. Na správu hesiel ale napríklad ponúkame v našom najnovšom riešení password manažér, kde si svoje heslá môžete uložiť bezpečným spôsobom a nemusíte sa obávať ich úniku.molnart napísal:Doplnim dalsiu otazku, mozno este stihnem:
25. Ak vnimate riziko ukladania a synchronizovania hesiel cez browser (Firefox Sync apod.)? Dokaze nejaky bezpecnostny nastroj od Esetu zablokovat moznost takychto ukladani, resp. nejako navysit ich bezpecnosti?
Re: ESET: Pýtajte sa nás na počítačovú bezpečnosť domácností
Niektoré princípy, ktoré využíva tzv. “next-gen”, už dávno využíva aj ESET. Je to napríklad strojové učenie (machine learning), aj keď to marketingovo nepropagujeme.Chris napísal:Planuje ESET sa zamerat aj na segment domacnosti a malych firiem zabezpecenim sieti akka Next Generation Firewall s App-control, SSL decryption ako napr. PaloAlto, Checkpoint, Fortinet, Cisco Firepower ?
Re: ESET: Pýtajte sa nás na počítačovú bezpečnosť domácností
Nie.Chris napísal:Planuje/vyuziva appka pre mobilne zariadenia tzv. kontajnery, kde sa ulozia aplikacie s citlivymi datami a tie budu specialne chrane voci pristupu a "call home" ci uz od offiko alebo aj nelegalnych tvorcov ?
Re: ESET: Pýtajte sa nás na počítačovú bezpečnosť domácností
Pri výbere antívirusového riešenia by sa používatelia mali riadiť podľa výsledkov nezávislých testov. Tie ukazujú oblasti, v ktorých samostatné bezpečnostné firmy Windows Defender prekonávajú a navyše poskytujú ďalšie funkcie, ktoré aplikácia Microsoftu nemá, aj keď sa im nedá odoprieť kontinuálna snaha o zlepšovanie ich bezpečnostného softvéru.Papek napísal:Aka je (resp. mala by byt) motivacia pre bezneho pouzivatela Windowsu kupit si vas produkt, kedze uz samotny OS obsahuje aplikaciu Windows Defender?