smart home

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
rešeto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: St 09. Aug, 2017, 08:42

smart home

Príspevok od používateľa rešeto »

mate niekto skusenosti so smart home ? rozmyslam nad tym, ma to celkom vela uzitocnych funkcii co som tak pozeral, hlavne sledovanie v realnom case obraz z kamery je super vec, len by som chcel pocut nejake reakcie na to od tych co to maju, popripade nejaku znacku vyrobcu :)
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6789
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: smart home

Príspevok od používateľa molnart »

konkretne o aky typ sa zaujimas? lebo mas tie lacne veci od telekomu, zse, xiaomi, a potom integrovane riesenie ktore mas priamo v rozvodoch domu, ku kazdemu spinacu a zastrcke ti ide datove vedenie, centralny system to snima a vies podla toho nastavit makra, napr. pri zapnuti odberu zo zastrcky telky zatiahnut zaluzie apod.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
rešeto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: St 09. Aug, 2017, 08:42

Re: smart home

Príspevok od používateľa rešeto »

Ide mi o to ze som na techboxe narazil na toto http://techbox.dennikn.sk/shield-by-lam ... omacnosti/, a vyzera to velmi dobre, takze ake su nazory na tieto smart sety
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5573
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: smart home

Príspevok od používateľa Odar »

Dnes je vsetko smart a ludia na to letia, lebo co je smart, tak musia mat doma :laugh: Masirovanie mozgov . . .

V prvom rade by si mal specifikovat, co pozadujes od takeho systemu. Pretoze ten system ti vie zapisat svetla, nastavovat zaluzie podla toho, ako sa pohybuje Slnko, regulovat teplotu . . . utierat zadok :D
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6789
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: smart home

Príspevok od používateľa molnart »

ja som voci tym sadam skepticky. najma take zapinanie/vypinanie zariadenia pomocou vypnutia zastricky, to co je na tom smart. ak uz to ma byt smart ma to priamo komunikovat cez nejaky otvoreny protokol napr. s radiom a nastavit stanice, vypnut ho aby nadalej ukazoval cas apod. a hlavne u mna uplny show stopper ze da sa ovladat len cez telefon a nema to ziadny webovy interface
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: smart home

Príspevok od používateľa LordKJ »

webovy interface si stale mozes dokodit :D
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5521
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: smart home

Príspevok od používateľa SKiLEX »

tie smart hovadiny do zasuviek su nanic... co s tym dokazes? zapnut konvicu? a naco to komu bude?


na smart dom treba mysliet uz pri stavbe domu, nieco co vie ovladat komplet vsetko, od zaluzii, cez osvetlenie, az po vetranie a topenie... nieco na styl a pod...
Naposledy upravil/-a SKiLEX v St 10. Nov, 2021, 17:33, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: smart home

Príspevok od používateľa stiv »

Neasi. Minule som pozeral nove byvanie a tam to propagovali. Vseliake sracky do zasuviek co vyzerali ako spinacie hodiny, nalepeny senzor na chladnicke... :facepalm: nevkusne, nepotrebne, neprakticke...

A tie "smart" senzory z toho linku no.. :laugh: Budes menit baterky castejsie ako si myslis. Jasne, budes smart a kupis si nabijacie. Som zvedavy ale ako dlho ta to bude bavit to vkuse nabijat a menit.
.
rešeto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: St 09. Aug, 2017, 08:42

Re: smart home

Príspevok od používateľa rešeto »

mne to príde celkom užitočné, aj tá zásuvka alebo detektor plynu alebo dymu to je cekom vhodné mať v dome stále :D o tej kamere ani nehovorím, to je veľmi fajn vec, môžem sledovať z práce čo sa deje doma, len by som chcel ešte vedieť aký je rozdiel medzi wifi zásuvkou a wifi zásuvkou slave :D
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: smart home

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Naco chces sledovat, co sa deje doma? To chces kontrolovat manzelku, deti atd? Ratate aj s tym, ze ak si das kameru do bytu, je sanca, ze sa ti tam niekto napoji a sleduje ta v byte?
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: smart home

Príspevok od používateľa LordKJ »

clovek je tvor zvedavy, ci?

worst case si mozes spravit lokalny okruh ktory by ti reportoval podozrive situacie von :D , ale tak to uz sa zamotavame :D
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: smart home

Príspevok od používateľa faugusztin »

Bezdrotovy bezpecnostny system je s prepacenim absurdna hovadina. Uvedom si, co znamena bezdrotova funkcionalita - ano, znamena to prenos cez radiove vlny. Co bude teda vybava zlodeja, ktory nie je blbec a chce ta vykradnut ? Rusicka radioveho signalu.

Zlodej pride, zapne rusicku signalu. Senzor otvorenia okna/dveri/rozbitia skla zdetekuje problem, ale nebude schopny ho poslat zakladni. Detektor pohybu zdetekuje pohyb v byte, no nebude schopny ho poslat zakladni. Kopec zakladni tiez nekomunikuje cez LAN, ale cez mobilne siete, co je dalsi bod utoku.

V pripade daneho zariadenia teda staci mat rucicku na frekvencie 315 a 433,92 a zakladna nic nepozna. Ak aj senzory si vniknutie zapamataju a poslu informaciu o tom zakladni hned ako rusenie prestane, tak to stale bude s velkou pravdepodobnostou znamenat odoslanie informacii o vniknuti v momente, ked uz zlodej sedi v plne nalozenej dodavke a odchadza.

Ak chces mat bezpecnostny system, tak jedine so senzormi napojenymi fyzickymi kablami, a s viacerymi sposobmi informovania o vniknuti - teda naraz informovanie cez mobilnu siet aj internet atd. A ani to ta nezapezpeci pred sofistikovanym utokom kde sa kombinuje vypnutie elektriny, prerusenie internetoveho pristupu, rusicka signalu a pripadne aj trocha socialneho inzinierstva ("Dobry den, my sme policia v tomto obleceni napadne pripominajucom policiu, takze chodte naspat do svojho bytu a nerieste, ze sa dobijame do ineho bytu").
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: smart home

Príspevok od používateľa LordKJ »

aaale smart home != bezpecnostny system
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: smart home

Príspevok od používateľa HellAngel »

smart home ako sa ukazuje vo vacsine reklam je blbost. Smart Home sa riesi od zaciatku stavby, tahaju sa rozvody,, istice atd. Stoji to ale nemale peniaze. To co ukazuje telekom ze dokazes vypnutzehlicku, ako OMG. taku smart home si poskladam zo xiaomi podstatne lacnejsie a ficurin maju do smart home podstatne viacej
sledovanie co sa deje doma? toto uz niecim zavana, tak si tam pichni IP wifi kameru a sleduj, k tomu nepotrebujes smart home. ale bacha co pisali uz vyzsie, niekto sa ti tam napichne a bude ta sledovat
NB: Asus ROG Strix G16
rešeto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: St 09. Aug, 2017, 08:42

Re: smart home

Príspevok od používateľa rešeto »

krutibrko k tomu sledovaniu čo sa deje doma, mame malé dieťa nechávame ho doma s opatrovateľkou , neviem či ty máš malé dieťa ale ja budem určite spokojnejší keď budem môcť sem tam kuknúť či je všetko oukej :) a s tým napichnutím, ako nejaký random zlodej bude vedieť že tam mám ip kameru ? nebudem predsa chodiť po ulici a rozkrikovať "mám ip kameru, môžete ma sledovať"
a inak ja neviem čo tu spomínate telekom ja o ňom nič nehovorím ani neviem že telekom má nejaký vlastný smart home :D a mne hlavne aj tak ide o tie senzory, tie sú na tom fajn

Návrat na "Nákupná poradňa"