LED TV 100 Hz bez chýb obrazu pri rýchlych scénach + soundbar k TV

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Fanthomass
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: Po 18. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom

LED TV 100 Hz bez chýb obrazu pri rýchlych scénach + soundbar k TV

Príspevok od používateľa Fanthomass »

Ahojte,

budem sa snažiť stručne:

prešiel som si nie len tu veľa tém ohľadne 100 Hz teliek.

Na základe skúsenosti a odporúčaní som vyberal medzi Samsungom 6282 a Sony W755.

Nakoniec som do užšieho výberu zaradil aj Philips PUS7181 (spĺňal 100 Hz + lepšia výbava) a ten som nakoniec kúpil, konkrétne tento:

https://www.alza.sk/49-philips-49pus718 ... 093877.htm

Aby som to skrátil, ambilight super, zvuk super, android systém super, obraz maxisuper avšak len do momentu, kým nebola rýchla scéna. Potom mával obraz výrazne dosť viditeľných defektov, duchov, pulzujúcich vĺn po obrazovke, no bol som z toho šokovaný. Najprv som si myslel, že chyba je v mojom digi kábli, cez ktorý chytám TV programy. Z omylu ma vyviedli youtube videá cez vstavanú youtube app, kde to pri rýchlych scénach robilo tiež, či už som pozeral v 4K, alebo vo FHD. Naozaj hnus. Po dlhšom pátraní a hrabaní sa v nastaveniach som zistil, že tieto otravné a pre mňa výrazné defekty obrazu robila funkcia v TV Perfect Natural Motion, ktorá bola od "výroby" nastavená na "stredné". Pri navolení možnosti "maximum" to bolo s obrazom pri pomalých scénach lepšie, pri rýchlych scénach však defekty ešte horšie a pri voľbe "vypnuté" zas TV otrasne trhal obraz (úplne neprirodzene ten obraz trhal, ako keby TV zo 100 Hz prepol na takých 30/40 Hz (alebo teda na taký počet snímkov), pocitovo to vyjadrujem. Takže nastavenie znesiteľné ani tak, ani tak. Na avmania.cz to opísali celkom presne so slovami:

Philips 49PUS7101/12 (veľmi podobný model) se slušně vypořádává s dopočty, avšak u čárově složitějších jevů a některých přepočtených scén se nakupí artefakty (záleží na kvalitě videa, scéně a nastavení)

Podľa mňa na kvalite videa nezáležalo, proste čím rýchlejšia scéna, tým väčšie patlanice a rušivé chyby na obrazovke. No toto som od 800 € telky vôbec nečakal, priznám sa, som zhnusený. Kamarát má rovnaký model, len 55 palcovú, volal som mu, či je to normálne, z neho som tiež ostal šokovaný, bo mi povedal, že hej, aj jemu to robí, veď to sú dopočty.. No ako toto môže niekto znášať, ja nechápem, je to hnus... Telku som teda pekne pobalil a dnes ju idem vrátiť.. Opäť som si zapojil moju viac ako 10 ročnú 42" HD plasmu LG PG6000 a som bez defektov.. Jediné, čo mi na nej vadí, že je len HD, inak by som ju nemenil, kým by fungovala, maximálne súžitie máme, no ku PS4 Pro chcem niečo lepšie.

Takže, zásadná otázka:

existuje, či vyrába sa vôbec nejaká 100 Hz telka, ktorá nebude mať absolútne žiadne defekty obrazu a patlanice pri tých 100 Hz pri sledovaní akýchkoľvek, keď aj ultra rýchlych scén? Nemusí byť SMART, nemusí mať HDR, nemusí byť 4K (stačí FHD), nemusí mať dobré repro (dokúpim soundbar), ale rozhodne žiadne debilné artefakty v obraze. Veď keď to nemám na desaťročnej plasme, nebudem si na to zvykať pri novom TV krista pána.

Vďaka.
Naposledy upravil/-a Fanthomass v St 04. Okt, 2017, 19:52, upravené celkom 2 krát.
CPU: Intel i7-13900K, CPU cooler: Corsair iCUE H150i Elite Capellix White, MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4, RAM: G.SKILL 64 GB KIT DDR4 4000 CL18 RipjawsV, GPU: Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Corsair MP510 960GB + Samsung EVO 960 250 GB + Apacer AS340 SSD 960 GB + HDD 2TB Seagate BarraCuda 256MB SATAIII 7200rpm, PSU: Corsair HX1200 Platinum, CASE: SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB, Klávesnica + Myš: YENKEE YKB 3400 PANZER + HyperX Pulsefire Surge RGB//// Monitor: 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz //// NOTEBOOK: Lenovo Legion 7 (5800H + 32 GB RAM + 1TB + 2TB SSD + RTX 3070 8GB)
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1579
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: LED TV 100 Hz bez chýb obrazu pri rýchlych scénach

Príspevok od používateľa dargy »

Ja ti poviem len tolko. Vitaj vo svete lcd. Aj ked to co opisujes si vies pozriet aj priamo na predajni. Kazdy vyrobca sa k tomuto problemu (dopoctu) stavia inak a svojimy metodami. To si proste musis na mieste zistit co ti vyhovuje. Druha strana mince je kvalita zdroju co do toho ide. Aj tak nemozes cakat od 30/25/24 snimkov pri rychlej scene ostry obraz. To je nemozne. (Uz tu ocakavam elaborat od mp3turba :) ) Najlepsie sa s pohybom vyronajavu plazmy, potom oledky a posledne lcd. Ak ti nevadi zakrivenie a vies pridat na rozpocte trosku, oled lg 55"eg910v je dnes asi pomer cena kvalita obrazu topka, len je ohnuty. Ani tam ale nebude pohyb ako na plazme. Ja osobne mam dopocty vypnute vzdy, ja sa na tu telenovelu potom nemozem pozerat. Ak chces co najmenej artefaktov pri dopocte snimkov musis zobrat usb a sup na predajnu a skusaj kde ti to najmenej vadi. Najvacsi problem ale je zdroj signalu. Neviem odkial tahas signal ale na setopboxe nastav signal nie 1080i ale 1080p resp. 720p. Proste nie i na konci, to je najhorsie na rychle sceny. A pri filmoch mam nastavene 24snimkovy mod. Ak ti odporucim bazarovu plazmu budes mi klopat na celo? Leba za 300 stovky eurovych je na bazosi 50" panasonic gt30 a ver ze ani lcd za 2k sa tomu nevyrovna (skoda ze je z Piestan by som uz po nu siel). Ja som dopadol rovnako. Mne odisla opat plazma z podpisu, opat nestastie. A opat mam pouzitu plazmu za par kil a som vysmiaty. Len si na usb stiahni obrazky zo sivymi odtienami a na mieste si over vypalenia obrazu ak sa rozhodnes kupovat pouzitu plazmu. Vela stastia pri vnutornom boji a polavovani narokov na kvalitu obrazu pri vybere lcd. To tu bude zase debata, uz sa tesim :D
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: LED TV 100 Hz bez chýb obrazu pri rýchlych scénach

Príspevok od používateľa Pein »

K hernej konzole kde je pravidlom 30FPS plazmu neodporúčam keďže pri pohybe bude obraz dosť hnusný sekany.

Čo sa LCD týka - všetky tieto vylepsovaky treba povypinat. Ináč Sony WD755 je len 60Hz natívne. Keď chceš 100 hľadaj natívne 100 a nie tieto SW frekvencie.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: LED TV 100 Hz bez chýb obrazu pri rýchlych scénach

Príspevok od používateľa Dunar »

Trhanie obrazu rozhodne nie je normalne a nie je to ani vlastnost LCD. Pokial to spravne nastavis, ono to nema preco trhat. Uz vobec nie pri TV signale. Hlavne ked je PNM vypnuty. Nepises ci ten signal mas cez nejaky STB alebo priamo kabel do TV. Nieco tam bolo blbo nastavene (redukcia sumu, ostrost, vystup stb....).
Používateľov profilový obrázok
Fanthomass
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: Po 18. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: LED TV 100 Hz bez chýb obrazu pri rýchlych scénach

Príspevok od používateľa Fanthomass »

Pekne postupne:

dargy: defekty obrazu boli cez digi koaxiál kábel (priamo tv napojená na tento kábel dvb-c, žiadny STB), aj pri youtube FHD/4K videách, či pri hraní cez PS4 Pro. Najväčšia defekty obrazu robila pri rýchlych scénach funkcia Perfect Natural Motion (čím vyššia voľba, tým väčšie defekty), po jej vypnutí však obraz zas výrazne potrhával (či youtube, či kábel, či PS4). Ušla mi jedna plazma pred pár týždňami, LG PG60 FHD, chlapík na bazoši predával za 100 €, stav dobrý. Inzerát v ten deň podaný, písal som, no už bola zajednaná, následne predaná. Ani hentá nevyzerá zle, rozmýšľam nad ňou, lebo ak tieto defekty majú robiť všetky LCDčka, tak dovi, dopi, nechcem to..

Pein: ja to aj vypol /postupne všetky vylepšováky som skúšal prestavovať/, no TV mal potom vo výsledku naopak až neprirodzene trhavý obraz, musel by si to vidieť.

Dunar - pri vypnutom PNM sa na to nedalo pozerať, trhalo to (pri všetkých zdrojoch TV/youtube/PS4), keby to nemám už pobalené v krabici, normálne ti to natočím. Pri zapnutom PNM zas defekty v obraze, nebolo cesty ktorá by bola pre mňa prijateľná. Nezvyknem vracať tovar, ale toto doma nechcem. A ako som písal, TV mala pre mňa zaujímavý obraz len so zapnutou PNM, ale to mi teda potvrdil aj kamoš (on má STB Magio), že táto TV tie artefakty má, že sa toho nijak nezbavím. Veľmi rušivé pri akejkoľvek rýchlejšej scéne.
CPU: Intel i7-13900K, CPU cooler: Corsair iCUE H150i Elite Capellix White, MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4, RAM: G.SKILL 64 GB KIT DDR4 4000 CL18 RipjawsV, GPU: Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Corsair MP510 960GB + Samsung EVO 960 250 GB + Apacer AS340 SSD 960 GB + HDD 2TB Seagate BarraCuda 256MB SATAIII 7200rpm, PSU: Corsair HX1200 Platinum, CASE: SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB, Klávesnica + Myš: YENKEE YKB 3400 PANZER + HyperX Pulsefire Surge RGB//// Monitor: 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz //// NOTEBOOK: Lenovo Legion 7 (5800H + 32 GB RAM + 1TB + 2TB SSD + RTX 3070 8GB)
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1579
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: LED TV 100 Hz bez chýb obrazu pri rýchlych scénach

Príspevok od používateľa dargy »

Dunar napísal: Št 31. Aug, 2017, 06:49 Trhanie obrazu rozhodne nie je normalne a nie je to ani vlastnost LCD. Pokial to spravne nastavis, ono to nema preco trhat. Uz vobec nie pri TV signale. Hlavne ked je PNM vypnuty. Nepises ci ten signal mas cez nejaky STB alebo priamo kabel do TV. Nieco tam bolo blbo nastavene (redukcia sumu, ostrost, vystup stb....).
Nie je to vlastnost lcd? Kazde lcd ma problem zobrazovat pohyb preto je potrebny silny procesing. Trhanie ako take samotne nie ale vseobecne pohyb a neostrost je oproti plazme neporovnatelna. Vsak pohybovu ostrost ma kazde lcd pri vypnutom dopocte tragicku. Preto ked sa do tetjto vlastnosti este vlozi problem synchronizacie signalu (snimkov) s panelom lcd, problem je na svete. Preto to na plazmach vyzera daleko prirodzenejsie a pozeratlnejsie ako na lcd. Takze ano je to aj o vlastnostiach technologii aj o samotnom procesingu danej TV ako to zmontuje dokopy. To ze su uz ludia na to zvyknuty je vec druha, lebo u kazdeho koho poznam ma ten dopocet zapnuty na max. alebo druhe max. Nepoznam ani jedneho co to nepouziva. No preco asi? Je to pri lcd nutnost mat zapnuty oblbovaky pohybove. A kazdy je na citlivy inak.
ZDROJ: Seasonic G Series 550W GOLD MB: ASUS TUF Gaming B550-PLUS WI-FI II CPU: Ryzen 5 5600@4,6 GHz cooled by NOCTUA NH-U12F RAM: 2x8 GB Crucial Ballistix Black 3600MHz cl16 VGA: Sapphire Pulse RX 5700 8 GB + 2x Noctua NF-A12x15 Chromax PWM HDD: Samsung SSD 860 EVO 500GB + Kingstone SSD Now 64GB + 1TB WD Caviar Blue WD10EALS SOUND: Asus Xonar DX MONITOR: 34" LG 34UM68 DRIVING WHEEL: Logitech G25 RECEIVER: KINO: Yamaha RX-V557 + CANTON set 5.0 GLE series + subwoofer VELODYNE VX-10 STEREO: ONKYO A-5VL + Tannoy M1 HEADPHONES: Superlux HD330, Focal Sphear, Soundmagic e50 + LG V30 TV: Plazma P50X60 R.I.P. now TX-P50UT50
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: LED TV 100 Hz bez chýb obrazu pri rýchlych scénach

Príspevok od používateľa Dunar »

dargy napísal: Št 31. Aug, 2017, 07:40
Nie je to vlastnost lcd? Kazde lcd ma problem zobrazovat pohyb preto je potrebny silny procesing. Trhanie ako take samotne nie ale vseobecne pohyb
To som teraz nepobral. Najprv napises ze trhanie je problem, potom ze nie.
Ja som sa o pohybe vseobecne nikde nevyjadroval, tak teraz nejak nechapem na co konkretne reagujes.
Fanthomass napísal: Št 31. Aug, 2017, 07:13
Dunar - pri vypnutom PNM sa na to nedalo pozerať, trhalo to (pri všetkých zdrojoch TV/youtube/PS4), keby to nemám už pobalené v krabici, normálne ti to natočím. Pri zapnutom PNM zas defekty v obraze, nebolo cesty ktorá by bola pre mňa prijateľná. Nezvyknem vracať tovar, ale toto doma nechcem. A ako som písal, TV mala pre mňa zaujímavý obraz len so zapnutou PNM, ale to mi teda potvrdil aj kamoš (on má STB Magio), že táto TV tie artefakty má, že sa toho nijak nezbavím. Veľmi rušivé pri akejkoľvek rýchlejšej scéne.
Trhat to ale praveze nema preco. Tam na to nie je ziaden dovod, ked tam pustis signal v spravnych parametroch (co kabel do TV je). Bude, ale len v pripade pulldownu, ked do TV pustis signal, ktory nie je rovny frekvencii panela alebo jej delencom (napr. BD film na 50 Hz TV).
Ten Philips som aj ja videl niekolkokrat a nic podobne som si nevsimol. Podla mna len tam este bolo mimo PNM zapnute nieco co TV nastihal dopocitavat (sum, ostrost, atd.).

Este je moznost, ze je to prechodom z plazmy, kedze ta zobrazuje pohyb uplne inak. Len to je mala pravdepodobnost. Je kopa ludi co presli z plazmy, no neviem o nikom kto by sa na toto stazoval. Na menej plynuly, rozmazany obraz ano, ale nie na trhanie.

Tu ti clovek vela neporadi, len skusit nejaky iny model. S oledom si nepomozes, to je rovnaka technologia zobrazenia pohybu ako LCD.

Taka otazka mimo, to ti na tom ips nevadila po prechode z plazmy ta mizerna cierna?
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: LED TV 100 Hz bez chýb obrazu pri rýchlych scénach

Príspevok od používateľa Pein »

Dargy have mam vypnute všetky vylepsovaky, lebo nemám rád telenovela efekt a nemám problém. Trhať to nemá prečo. Že je to pri pohybe maznutejsie je technológiou. Niektoré to majú viac niektoré menej treba čítať zahraničné rewiews ako rtings a pod ke to uvádzajú.

Buď nech si kúpi plazmu (tam ale pri 30fps ps4 bude hnusne sekať) alebo kvalitnú TV kde tie SW oblbovsky môže báť kludom vypnuté.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: LED TV 100 Hz bez chýb obrazu pri rýchlych scénach

Príspevok od používateľa Dunar »

Pein napísal: Št 31. Aug, 2017, 08:06 Buď nech si kúpi plazmu (tam ale pri 30fps ps4 bude hnusne sekať)
Nebude. Nema preco. 30 je nasobok frekvencie.
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: LED TV 100 Hz bez chýb obrazu pri rýchlych scénach

Príspevok od používateľa Pein »

Ani nie sekať ale tak nepríjemné zdvojovat obraz.. Skúšal som na kamaratovej Panasonic a po 10 minútach sme to vypli lebo nastali az bolesti hlavy.
Neviem to ale presne popísať jednoducho také GTA v 30 FPS keďže konzola, otočil si kamerou a napr strom si videl 3 krát. Fakt hnusne to vyzeralo.
Niečo takéto
https://youtu.be/PcimUTRF_nE
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: LED TV 100 Hz bez chýb obrazu pri rýchlych scénach

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Toto, čo vidíš spraví ktorákoľvek TV, ktorá bude používať používať pre redukciu podsvietenia PWM. Pokiaľ sa nemýlim, tak všetky plazmy mali PWM, takže to je ten dôvod. No aj akákoľvek LCDčková bude mať rovnaký problém, ak nebude mať riešenú redukciu cez DC (napäťová regulácia).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: LED TV 100 Hz bez chýb obrazu pri rýchlych scénach

Príspevok od používateľa Pein »

Je to možné. Preto treba čítať recenzie. Na druhej strane do hry vstupuje u LCD prirodzený Motion Blur ktory to viac menej skryje.

Každopádne to nič nemení na tom ze plazmy na hranie v 30 FPS a teda pre konzoly sú dosť nevhodné.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: LED TV 100 Hz bez chýb obrazu pri rýchlych scénach

Príspevok od používateľa Dunar »

PWM to isto nesposobuje. To by to vyzeralo na kazdom TV s pwm rovnako. Aj na LCD. Ani na kazdj plazme to takto nevyzera.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: LED TV 100 Hz bez chýb obrazu pri rýchlych scénach

Príspevok od používateľa Odar »

Čítanie recenzií je k ničomu, lebo tieto záležitosti každý vníma subjektívne inak. Zvlášť pre ľudí, ktorí prechádzajú z plazmy na LCD je to oriešok. Ak je možné, treba využiť možnosť prehrávania v predajni a rozhodnúť sa podľa toho. Aj keď po pár dňoch doma je to vždy o inom.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
Fanthomass
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: Po 18. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: LED TV 100 Hz bez chýb obrazu pri rýchlych scénach

Príspevok od používateľa Fanthomass »

Zobrazenie ciernej na tejto TV ma v podstate nijak nerusilo, oproti plasme som toto paradoxne neriesil, prislo mi to OK. Samozrejme podsvetlenie malo vo velmi tmavych scenach po okrajoch obcas presvetlenie, ale fakt nic, na co by som si bez problemov nezvykol.

Skutocne mi extremne vadili len tie defekty obrazu pri rychlych scenach, vratane neostrosti, kedy pri prechode velmi ostrej statickej sceny sa stala rychla scena taka neostra, rozmazana, presne opisane, vela rychlych scen vyzeralo tak ako keby sa okamzite preplo do nizsieho rozlisenia. Na plasme som toto nikdy nepozoroval. Vsetky tieto skutocnosti ma velmi vyrusovali. Samozrejme, vela z toho vyriesilo vypnutie Perfct. nat. mot., ale potom zas bol obraz viditelne menej plynuly nez na mojej plasme a to mi vadilo tiez. Fakt, ani tak, ani tak. Mozno som predtym nepouzil spravny pojem, ze to trhalo, skor to bolo pri vypnuti tej funkcie viditelne menej plynule nez na plasme, co bolo tiez otravne.

No idem hladat dalsie TV, zacnem dnes v Nayku, maju este samsungy 6282, idem ich obzriet.:)

Ked nic, nejaka bazarova nevypalena FHD plasma to riesi.:)
CPU: Intel i7-13900K, CPU cooler: Corsair iCUE H150i Elite Capellix White, MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4, RAM: G.SKILL 64 GB KIT DDR4 4000 CL18 RipjawsV, GPU: Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Corsair MP510 960GB + Samsung EVO 960 250 GB + Apacer AS340 SSD 960 GB + HDD 2TB Seagate BarraCuda 256MB SATAIII 7200rpm, PSU: Corsair HX1200 Platinum, CASE: SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB, Klávesnica + Myš: YENKEE YKB 3400 PANZER + HyperX Pulsefire Surge RGB//// Monitor: 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz //// NOTEBOOK: Lenovo Legion 7 (5800H + 32 GB RAM + 1TB + 2TB SSD + RTX 3070 8GB)

Návrat na "Nákupná poradňa"