Multifunkcny notas max 1500europeniazkov

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
elementar
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5237
Dátum registrácie: Ut 16. Mar, 2010, 22:34
Bydlisko: Brno/Brezno

Re: Multifunkcny notas max 1500europeniazkov

Príspevok od používateľa elementar »

no jeden znami si kupil notas za 1600 a po 15 minutach mu dropovali FPS lebo teploty... funglovka za milion nedavala BFko
to vratil a kupil si desktop
Spoiler: ukázať
PC1:MB: ASUS PRIME Z490-P, CPU: 10700F@4,9 + Corator DS + Noctua NF-P14,NOCTUA NF-A15 1.28V ,RAM: 2x8GB Corsair Vengeance 3200GPU:MSI 1060 6GB @2000(1,223V), SSD: Samsung 840 256GB PRO, HDD: Samsung 870 512GB ,PSU: Seasonic M12II-620W ,OS: Win 10 ,LCD: 31.5" AOC 2560x1440,CASE:Lancool K62, MOUSE: Zowie FK1+ + SteelSeries QcK,KEYBOARD: HyperX FPS PRO load 425[W]
Net
AS SSD
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Multifunkcny notas max 1500europeniazkov

Príspevok od používateľa Marek125 »

Treba uviesť aj typ, lebo na trh máme vselico. Neznášam slová známi si kúpil ale človek ani nevie čo kúpil hlavne že cena ja 1600 :wallbash:
ANONYM_a7

Re: Multifunkcny notas max 1500europeniazkov

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

elementar preto pisem co pisem.... a takto generalizovat sorry ale je to az priam "decke" spravanie. Dobre vieme ze aj totalny shit sa da kupit v cenovke 2000+€ Preto radim pozriet recky a zvolit ROZUMNY vykonovy variant. Vacsinou tie fullky stoja za koni prd skrz T/P limity pretoze sa stane presne to co pises, 15 min full vykon a potom to umre.

To vsak nema nic spolocne s tym ze herny notebook je blbost. No nie je, existuje XY modelov, ktore su v kazdom smere riesene dobre. Napr ten dell co som postol otvoris jednou srubkou, vetraky hned dostupne mozes efektivne vycistit, doplnit 2,5 HDD, upgradnut ram, spravat sa k tomu v praxi ako ku desktopu. prepastovat chladenie je tiez robota na 30 minut...

Nie je to o cene, je to o konkretnom kuse. A to vam pisem ako clovek co okolo hernych ntb chodi roky, pretoze toto je koncepcne pre mna najviac vyhovujuce riesenie. Vie to byt univerzalne, mobilne, a dnes uz aj vykonne.



dalsi silny argument preco volit 1050 Ti a nie 1060 - na 60Hz displeje je 1060 v podstate overkill. 1050Ti je vykonovy variant 970M. Taktiez ma krasny sweet spot co sa tyka stratoveho tepla. Proste do univerzalnej masiny aku potrebujes ide o skvelu volbu :)
Používateľov profilový obrázok
Pronto
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 1276
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Zvolen

Re: Multifunkcny notas max 1500europeniazkov

Príspevok od používateľa Pronto »

Momentalne je overkill, ale je rozumne kupovat kartu, ktora dnes v AAA tituloch naraza na hranicu vykonu? Preto som rozmyslal o 1060 aj s dovodu, ze minimalne 2 roky by mi ten notebook mal vydrzat co ho budem mat vo firme v majetku.
ANONYM_a7

Re: Multifunkcny notas max 1500europeniazkov

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Ako chces zvaz si pre a proti - este raz ak ti bude padat notas po par min do P/T limitu nepomoze ti ani 1080 a na dake AAA mozes rovno zabudnut....

Ale chcel si multifunkcny nie gamersky notas hlavne, co je dost velky rozdiel.
Používateľov profilový obrázok
Pronto
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 1276
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Zvolen

Re: Multifunkcny notas max 1500europeniazkov

Príspevok od používateľa Pronto »

Broslo, neber to ako hejt. Cenim si tvoj nazor aj rady, rovnako aj ostatnych v tomto vlakne.
Samozrejme hladam multifunkcny notebook, keby som chcel notebook len na hry, zoberem Alienware a hotovo.

Nikde na nete nevidim ziadne info o tom, ze by co i len jeden normalny notebook s 1060kou zacal tratit vykon. Je tam problem s chladenim? Pretoze osobne notebook aj tak mam na aktivnej chladiacej podlozke (Zalman ZM-NS2000) uz len z dovodu, ze neznasam pozerat do stola a moja podlozka vie aj zdvihnut display do mne vhodnej vysky.
Ono celkovo ja tomu hraniu zas casovo nejak velmi neublizim. Realne to vidim tak 5-6 hodin tyzdenne. Bolo by ale super, ak by potiahol tych par hodin, co sa tyzdenne zahram na plne detaily.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Multifunkcny notas max 1500europeniazkov

Príspevok od používateľa Marek125 »

Acer Predátor by nemal narážať na takéto problémy aspoň čo som čítal pár recenzií či užívateľských alebo normálnych. Včera som narazil na Asus GX501 GTX1080 Max-Q a zevraj tam padá výkon aj ku 1060 kvôli teplotám ale to je malé telo takže nič moc chladič. Ak chceš kupovať NB na hry tak zober rovno Herný všetko čo má malé telo bude naprd s lepšou GK. Alienware ževraj tiež nieje žiadna hitparáda síce má teploty fajn ale hluk je horší ako u predátora dosť si pýtajú za značku.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Multifunkcny notas max 1500europeniazkov

Príspevok od používateľa HellAngel »

Acer Aspire VX 15 rada ma celkom slusne hodnotenia ohladne chladenia.
Ale byt tebou by so siel do toho co postol Broslo, jediny minus je za ten displej, ale plusov je podstatne viacej. Chladenie, moznost otvorenia NB od spodu uplne jednoducho, doplnanie HW (RAM, HDD)
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Pronto
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 1276
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Zvolen

Re: Multifunkcny notas max 1500europeniazkov

Príspevok od používateľa Pronto »

Opravoval som notebooky pre HPcko v Bratislave a vo Viedni, s rozoberanim notebookov ani servisom nemam problem.
Kamos ma Inspiron v plnke, generaciu s 960m a je s nim velmi spokojny. Porozmyslam, pokukam recenzie aj na ten Aspire VX.
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4073
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Multifunkcny notas max 1500europeniazkov

Príspevok od používateľa pepkopav »

gtx 1060 v predatore a gtx 1050ti v delle je poriadny rozdiel...predator ma lepsie vyriesene chladenie,lepsi displej,lepsiu gk,rychlejsi ssd...ziadne problemy s gtx 1060 v tom nb pri hrach tam neboli zaznamenane...takisto sa da od spodu lahko otvorit,staci vykrutit par srobikov...dell ma len lepsi servis,inak zaostava,tam sa hlavne plati za znacku...

http://laptopmedia.com/review/acer-pred ... -notebook/
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
Pronto
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 1276
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Zvolen

Re: Multifunkcny notas max 1500europeniazkov

Príspevok od používateľa Pronto »

Cez vcerajsi sviatok som vytiahol po pol roku firemny Probook 640 G2 s i5 6200U a integrovanou grafikou. Zistil som 2 veci.:
1. Ani za nic na svete nechcem TNko v notebooku. V tejto dobe davat do 1000eurovych notebookov takyto lacny sh1t by mal byt trestny cin! Co i len mala zmena polohy znamenala absolutnu zmenu farieb, najviac cierno/biele detaily. :wallbash:
2. Ta integrovana grafika (HD520) stiha celkom slusne cca 2 rocne hry na FHD, CS:GO som hral dokonca na skoro plnych detailoch. Ten pokrok v integrovanych grafikach je vskutku nevidany. :OO=

Momentalne viem, ze chcem plnokrvne stvorjadro a gtx 1060. Idealne kvoli teplotam asi hracski notebook - da sa na nom aj robit a nebude tepla klavesnica, snad. Hral som na 15,6" Asus GL502VM na Magio Plazi kde mal ASUS ROG svoj prives s predvadzackami, ale to chladenie na tomto modely sa mi zdalo uplne cele zle - display po otvoreni zavadzal vyduchom chladenia :facepalm: Po chvili hrania Forzy na plnych detailoch sa realne zacal dost hriat v okoli T klavesy, tam je asi grafika.
Používateľov profilový obrázok
Monster
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 641
Dátum registrácie: So 22. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: PD

Re: Multifunkcny notas max 1500europeniazkov

Príspevok od používateľa Monster »

Jediny co si zahras na integrovanej intel hd je csGo. Kazda ina hra ti na tom nepojde ani len na low details a vela ich ani nespustis.

Acer predator je hardwerovo dobry laptop ale spracovanim sa ani zdaleka nechyta na Alienware ale hlavne vyzera ten laptop uplne smiesne a hanbil by som sa ho niekde vytiahnut. Teploty su ok pri jednom aj pri druhom.

Je uplna blbost v dnesnej dobe kupovat herny laptop s Gtx1050/ti. Oproti 1060 je to v niektorych tituloch prepad o 50% a cenovo je to minimalny rozdiel. To ze gtx1060 a 60hz display je overkill pocujem prvy krat.

A kazdy z hernych notebookov pacie ako o zivot a huci, je to dan za vykon, tak to uz bohuzial je.
Naposledy upravil/-a Monster v Pi 01. Sep, 2017, 21:45, upravené celkom 1 krát.
Asus Zenbook Duo Pro
Používateľov profilový obrázok
Pronto
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 1276
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Zvolen

Re: Multifunkcny notas max 1500europeniazkov

Príspevok od používateľa Pronto »

Nakoniec sa mi podarilo vystihnut posledny kus HP Omen 17 - i7 6700HQ, GTX1070, 16GB ram, 256GB SSD + 1TB HDD, G-Sync FHD 75Hz IPSko a 36mesacna zaruka co je pre mna extra bonus. Potom sa v adekvatnej teme vyjadrim, ze co som si to vlastne kupil :) 1499euro s danou
ANONYM_a7

Re: Multifunkcny notas max 1500europeniazkov

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

drzim palec ! dufam ze budes spoko

Návrat na "Nákupná poradňa"