OLED do 2000 EUR

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Chamurapi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 14. Dec, 2016, 16:10

OLED do 2000 EUR

Príspevok od používateľa Chamurapi »

Ahojte,

nesledujem moc trh, aka je sucasna situacia na OLED trhu? Rad by som kupil lepsiu telku, chcem uz urcite OLED. Na LG som v poslednom case vela dobreho nepocul, skor Sony, ale necham si poradit.
Dolezitu ulohu ma pre mna aj kvalitny smart TV system.
Dik moc.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11507
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: OLED do 2000 EUR

Príspevok od používateľa Andre »

B7
C7 je na tom lepsie s image retention, ja osobne by som zan max 5% naviac dal
http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b7-b7a-oled
http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c7-oled
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: OLED do 2000 EUR

Príspevok od používateľa Dunar »

B7 a C7 je to iste, lišia sa dizajnom. Namerane hodnoty su spôsobene kusovou odchylkou.
Za mňa radšej Philips 55POS9002. Aj Ambilight je veľke lakadlo. Sony oled za 2 litre nekupiš.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11507
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: OLED do 2000 EUR

Príspevok od používateľa Andre »

hmm, motionm ma spracovany najlepsie, otazne je ci to stoji za priplatok http://www.hdtvtest.co.uk/news/55pos900 ... 194508.htm
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: OLED do 2000 EUR

Príspevok od používateľa Dunar »

Tak to je vždy u všetkeho otazka, či to stoji za to. Za mňa ano, do jeho rozpočtu sa vojde. Už aj kvôli Ambi a aj ten novy P5 procesor si veľmi dobre poradi aj s horšim obrazom.

Tu je aj priame porovnanie: http://hdtelevizija.com/en/2017/10/11/l ... on-review/
Chamurapi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 14. Dec, 2016, 16:10

Re: OLED do 2000 EUR

Príspevok od používateľa Chamurapi »

diki chalani, ten philips vyzera super :)
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2136
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: OLED do 2000 EUR

Príspevok od používateľa zoom »

Ten Philips je pekna alternativa k LG OLED TV. POS9002 je nastupca predosleho POS901 a Philips potreboval znizit cenu TV, takze osekali nejake veci - vacsinou nepodstatne ako soundbar, zadna strana uz je plastova a podobne. Urobili ale jeden ohromny fail a to je, ze kalibracia uz nie je 10-bodova, ale iba 2-bodova. To je podla mna uplny krok vedla a len ciste umele obmedzenie TV (hlavne ked nemaju vyssi model, ktory by to akoze mal).

Takze ak si nejaky fanusik kalibracie, tak tuto TV neodporucam. Ak si tam len nastavis nejake hodnoty z internetu a budes spokojny, tak samozrejme Ambilight a mierne lepsi procesing je jednoznacne plus.

Inak LG teraz vydalo novy firmware, ktory riesi prave tu problemovu tmavu cast obrazu (a ine dobre veci). V Alze kupis za 2750,- EUR 65" verziu a je k nej GayStation 4 Pro "zadarmo". Ten predas nejakemu dietatu za 250,- EUR (hodnota cca 360-400,- EUR) a za 2500,- EUR mas 65" OLED TV. Super cena.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: OLED do 2000 EUR

Príspevok od používateľa Dunar »

Ten Philips ma uz od vyroby tak nastavene farby, ze tam je viacbodove nastavenie bielej celkom zbytocne. Kalibraciou uz vela nevyriesis. Takze nazyvat to failom je uplne zcestne. Navyse toto je je len vec firmveru, nie je vylucene ze v niektorom z dalsich uz tam moze byt. Uz jeden vysiel, je tam este vylepsena gamma. Takze tam uz velmi kalibrovat nie je co.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: OLED do 2000 EUR

Príspevok od používateľa quicky »

LG este stale nevie prehravat zo siete filmy? napr zo synology?.... lebo ak to ma ten LG os tak pekny fail - aspon ja som mal chvilku LCD a kvoli tomu isiel z domu okamzite.

keby za tu cenu aspon 75 palc :(
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2136
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: OLED do 2000 EUR

Príspevok od používateľa zoom »

No neviem, ci je viacbodove nastavenie bielej zbytocne. Philips (a kazda ina TV) ma od vyroby farby celkom zle a obraz bude mat modrozeleny nadych:

Obrázok
Obrázok

Nehovoriac o tom, ze Philips ma este aj gammu nahovno oproti LG (obe pred kalibraciou). Ano, chapem, ze dE 3-4, hoci viditelne volnym okom, si clovek nevsimne pri pohyblivom obraze a ked nema priame porovnanie jedno vedla druheho. Stale vsak povazuje toto rozhodnutie Philipsu za fail, lebo by ich nic nestalo navyse, dat tam normalne 10-bodove nastavenie bielej. Mozno to chcu pridat do 65" verzie, ktora sa chysta. Neviem.

HDTVPolska ma peknu recenziu, kde sa daju prepinat fotky obrazovky (ne/nakalibrovane) -- link a treba hladat Galeria przekłamań obrazu. Clovek si moze pozriet, aky je tam rozdiel medzi najlepsim nastavenim z tovarne a nakalibrovanou TV. Napriklad to decko tam je cele zelene. Rozpoznal by som to, kebyze pridem do miestnosti a niekto sa ma opyta, ci je naozaj zelene? Nie. Vadi mi to, ked o tom viem pri TV za 2 litre? Ano.

Ale... uz aj ja si chcem kupit OLED TV. Laka ma to, lebo uz dospeli a vadi mi na nich len jedna vec (motion resolution), akurat teraz na to nemozem dat peniaze. Pockam si do CES 2018, co vymysli Samsung s Micro LED.

PS: Keby to nebolo jasne, ja mam Philips rad a nebyt tej dodrbanej kalibracie, uvazoval by som nad nim. Viem, ze pre 99,8% ludi je to uplne nepodstatne, takze plne schvalujem jeho kupu.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: OLED do 2000 EUR

Príspevok od používateľa Dunar »

Tvrdenie ze ma kazdy TV od vyroby farby zle je nezmysel. U vacsiny je kino rezim prednastaveny tak, ze tie farby su na pohlad uplne v poriadku. Ano, sonda ukaze nejake odchylky, ale realne na pohlad su tak male, ze take tvrdenie je blud.

Odkazovat ma na recenzie nemusis, vsetky stranky poznam naspamat.
Na takych fotkach porovnas velke nic, kedze nemas ten TV. Akurat tak nazivo ti to nieco moze povedat, nie cez fotky na inom monitore.

Gammu nema nahovno, kedze ako pisem vyssie, vysiel novy FW kde je opravena, takze aj rozdiel v ne-a skalibrovanom obraze sa este vyrazne zmensil. A teda tie obrazky tam aj tak neplatia. Rozdiel je podstatne mensi.
Pokial je delta 3 a menej, rozdiely nepoznas ani pri priamom porovnani. Ludske oko nema taku rozlisovaciu schopnost aby vedelo odlisit take odchylky farieb. Mozes rozlisit tak akurat zmeny jasu na ktore si ovela citlivejsi.
Ano, mohli tam tu 10 bodovu bielu dat, ale kolko ludi si nechava realne TV skalibrovat? A tym nemyslim tie nezmysly co ponukaju v nay a elektroworlde. Ako spravne pises 99% ludi netusi co to je. Nazyvat to preto failom je preto fakt usmevne.

Co sa tyka pohybovej ostrosti, ta nebude nikdy lepsia pokial sa tam bude pouzivat sample and hold. Oled ma problemy s jasom, tak ina technologia zatial nehrozi.

Micro led je v nedohladne, to je na dalsich X rokov. Sony s tym prisel uz davno, pred nejakymi 6-timi rokmi a stale to nepredava. Hitom bude stale oled, ktore bude lacny ked tie panely konecne zacnu tlacit. Uz je to na spadnutie, mali zacat uz tento rok.
Používateľov profilový obrázok
Wlejder
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 196
Dátum registrácie: Pi 19. Apr, 2013, 19:23
Bydlisko: Košice

Re: OLED do 2000 EUR

Príspevok od používateľa Wlejder »

co bude vlastne zdroj signalu ? kedze o tych LG oled 55" som sa docital ze Full HD (55" LG 55EG9A7V ) ma lepsi obraz ako 4K( 55" LG OLED55B7V ) pri prehravani full HD kedze ta 4k verzia musi dopocitavat to full HD a vraj to nie je najlepsie , s toho mi vypliva ze pre bezne pozeranie TV napr zo satelitu je lepsia ta Full HD pricom cena je celkom priazniva .
Spoiler: ukázať
CASE:Jonsbo RM4PSU:seasonic X-650 km3 MB:Asus ROG STRIX z370-F gamingCPU:intel core i7 8700k+chladic Be quiet! dark rock 3VGA:ASUS gtx1070ti 8gigaRAM:DDRAM4 2x8GB Kingston Fury HyperX 2400 SSD:crucial m500 2T monitor: LG 32GK850G-B, 31,5"
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2236
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: OLED do 2000 EUR

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Ako je to so zivotnostou aktualnych modelov? Pred par rokmi sa pisalo, ze ako prva zacina degradovat modra farba. Co som v rychlosti prebehol zopar clankov, tak LG reportovalo tento rok 100 000 hodin a 50% pokles svietivosti. Znamena to pre vsetky farebne zlozky? Co napr.vypalovanie obrazu podobne tomu pri plazmach?

edit: https://avmania.e15.cz/vypalovani-oled- ... -nebo-fama
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: OLED do 2000 EUR

Príspevok od používateľa Dunar »

Aktualne oled funguju na inom principe, žiadne RGB tam degradovať nemôže.

Ale ani vtedy nebol problem so životnosťou, to sa ako tradične niečo nafuklo. Aj keď tam farby degradovali nerovnomerne, neznamena to že ten panel dožil. Oveľa skôr kym by k tomu došlo by sa pokazila elektronika, alebo by si kupoval davno novy TV, lebo tento by už bol moralne aj technologicky zastarany. Každopadne je to už davno vyriešene, tak je to irelevantne.

Trvale vypalenie v domacich podmienkach je veľmi nepravdepodobne.
Používateľov profilový obrázok
Broolly
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1666
Dátum registrácie: Pi 26. Sep, 2008, 07:40
Bydlisko: Košice

Re: OLED do 2000 EUR

Príspevok od používateľa Broolly »

Na cierny piatok cyber mondey boli taketo chutovky sony A1
rovnako som potom poskuloval no januar a ces 2018 je zadverami tak tolko este vydrzim
Spoiler: ukázať
CPU: Intel 3570K 4.6 GHz, Watercooling: EK Supreme HF Actal + 4x 120 mm Noisblocker Multiframe S1 on XSPC RX480 + Laing Ultra + EK Top V2 + EK RES 250 Rev2, Silentstar Quad MB: Gigabyte z77x UD5 TH, RAM: Team DDR3 8GB (2x4GB) 2133MHz Xtreem Vulcan CL11, HDD: OCZ Vertex 3 max iops 240gb, 2x Samsung F4 320GB Raid0, Seagate Baracuda Green 2 TB, Seagate Pipeline 2TB DVD RW: Sony AD-7260S, Lite-On iHAS124 GPU: Asus Geforce 8800 GTS 512 DDR3 + EK 8800 GT SLI Ready, PSU: Seasonic Platinum Series Fanless 520 W, Monitor: 27"LCD Samsung P2770HD, CASE: Lian-Li PC-V 2110 Black Regulátor: Scythe Kaze Master, KEYBOARD: Microsoft X6, MOUSE: Logitech G700, GAMEPAD: Microsoft X360, SPEAKERS: Logitech Z906, Headphones: Superlux HD668B + AKG Velur,

Návrat na "Nákupná poradňa"