rada s výberom nových PC komponentov

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Matko86
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa Matko86 »

Ahoj, potreboval by som poradiť s výberom nových komponentov do PC. Keďže môj starý PC s Pentium E5200, HD3850 a 2GB ram už je slabý aj na web, nezvláda prehrať ani 60fps videá atď, tak po dlhých rokoch nastal čas na kúpu nového PC.
Som rozhodnutý opäť pre Intel, konkrétne i5 8600k.
http://datacomp.sk/intel-core-i5-8600k_d349480.html
Uvažoval som aj nad i7 8700k ale nejako si neviem odôvodniť dať tých 130€ navyše. PC budem používať na hry, web, občasnú editáciu videa z gopro, sem tam nejaké foto zo zrkadlovky. Rád by som niečo s čím si vystačím na dlhšiu dobu.
Ram tieto môžu byť? https://www.mall.sk/pamate/corsair-veng ... -ddr4-2666
Grafiku plánujem kúpiť niekedy v priebehu 3 mesiacov(niečo na úrovni 1070), vianoce prežijem aj na integrovanej. Monitor mám zatiaľ Benq FP241W - 1920x1200, takže potrebujem na doske mať DVI výstup(prípadne HDMI) a do budúcna snáď aj DP keď budem kupovať nový väčší 2k monitor(o pár týždňov/mesiacov). Potreboval by som poradiť ktorá doska je dobrá, nejako si neviem vybrať - nech to má schopnú zvukovku, usb-c... Niečo spoľahlivé a funkčné za rozumnú cenu k tomu CPU.
Zo starého PC si nechávam SSD Samsung 850 EVO 250GB a 2TB HDD. Zdroj tam mám Corsair CX430, asi to už nebude moc vhodné do nového tak poprosím poradiť aj dobrý tichý zdroj, v 2D snád aj semipasívny? Ešte vybrať nejaký dobrý tichý chladič na cpu (silentiumPC, Scythe?) za rozumnú cenu a skriňu. Rozpočet orientačne doska - 150€, zdroj - 100€,chladič a skriňa - ?€. Ak sa dá na niečom ušetriť budem rád ale zase vzhľadom že chcem aby to vydržalo pár rokov tak pár € navyše nie je problém. Ďakujem za rady.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa loleqboleq »

To je úplne v poriadku, 8600k je vynikajúci procesor. 8700k ti pomôže tam, kde sa využívajú vlákna - u 1% hier a u produktivity (napríklad tá práca s videom).

Tak začnime:
- skrinka - Phanteks P400S, P300, Fractal Define C
- zdroj - Seasonic Focus Plus - Gold alebo Platinum (v podstate zdroj, s ktorým mávam pravidelne sexuálne inšpirované sny)
- doska - už čo bude vyhovovať, Aorus, Asročky Extreme/Killer, Aus TUF,...
- chladič - definitívne napríklad nami obľúbenú Scythe Ninja 4

Inak tú ponuku s RAM si naozaj vychytal, toto potečie z ich skladov ako teplé rožky. Osobne ale obľubujem skôr
https://www.mall.sk/pamate/crucial-ball ... -ddr4-2400 .
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
elementar
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5235
Dátum registrácie: Ut 16. Mar, 2010, 22:34
Bydlisko: Brno/Brezno

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa elementar »

8600K na 5Ghz je za tie peniaze monstrum... 130e navyse urcite nemusi byt ak HT nebudes vyuzivat kazdy den

s ramkami by som nevahal rovno ich objednaj kym este su

mb
osobne mam najlepsie skusenosti s MSI ale urcite by som sa ziadnej znacky nebal
zvukovku si kukaj ALC1220
https://www.alza.sk/gigabyte-z370-hd3p-d5127012.htm

chladic
https://www.alza.sk/silentiumpc-fera-3- ... 076308.htm
https://www.alza.sk/scythe-scnj-4000-ni ... 997673.htm rozbalena

skrina
https://www.alza.sk/phanteks-eclipse-p4 ... 14.htm?o=1 ci to je vela ?
https://www.alza.sk/nzxt-source-340-biela-d2361453.htm
skus trochu upresnit co si predstavujes

zdroj ako pise loleq alebo mozno SuperFlower
Spoiler: ukázať
PC1:MB: ASUS PRIME Z490-P, CPU: 10700F@4,9 + Corator DS + Noctua NF-P14,NOCTUA NF-A15 1.28V ,RAM: 2x8GB Corsair Vengeance 3200GPU:MSI 1060 6GB @2000(1,223V), SSD: Samsung 840 256GB PRO, HDD: Samsung 870 512GB ,PSU: Seasonic M12II-620W ,OS: Win 10 ,LCD: 31.5" AOC 2560x1440,CASE:Lancool K62, MOUSE: Zowie FK1+ + SteelSeries QcK,KEYBOARD: HyperX FPS PRO load 425[W]
Net
AS SSD
Používateľov profilový obrázok
Matko86
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa Matko86 »

Ďakujem za rady. Procesor zoberiem i5 8600k. Za ušetrené € som už objednal Corsair ram čo som dal link, za tú cenu nie je o čom, na alze sú rovnaké za 190€... Pamätám na časy, keď 16GB stálo okolo 70€ a ja som váhal či už upgradnúť pc :D

Dosky musím pozrieť podľa parametrov niečo, zatiaľ som sa nerozhodol.

Tie Seasonic Focus Plus zdroje som pozeral. 650w platinum a vyššie už sú kúsok nad limit, stačí na tú zostavu čo chcem aj 550W? Odhad spotreby zostavy s dajme tomu GTX 1070? Niečo v porovnateľnej kvalite a za podobnú/lepšiu cenu nie je? na Alze sú menšie watáže Seasonic Focus nedostupné.

Chladič Fera3 je tichý? V porovnaní s Ninjou?
Čo sa týka skrine, Phanteks sa mi páčia ale toto je snáď jedna z vecí kde by sa pár € dalo ušetriť, skončí to aj tak s najväčšou pravdepodobnosťou vedľa stola na podlahe...(možno p300 model?) Priestor na optickú mechaniku nepotrebujem, stačí mi aby som tam napratal 1-2ssd a 1hdd

Rád by som tichú zostavu chladenú vzduchom. Minimálne pre bežnej práci na pc. Pri hrách sa už nejaký ten hluk dá zniesť ale aj tam by ticho potešilo.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pamate silno v pohode, ale inak ides urobit kardinalnu chybu podla mna.

Zdroj za stovku je SIALENE vela pre toto konkretne pouzitie, rovnako stovka za skrinu je pre mna silno vela. Ked tu ZLAHKA uberies - neverim tomu ze zdroj za 50 a skrina za 50 nespravia PERFEKTNU sluzbu, napr. https://www.alza.sk/corsair-cx550-d4164789.htm?o=1 mozes mat za tu usetrenu stovku 8700vku procesor.

A kedze masinu si chces nechat dlhsi cas, tu stovku by si ROZHODNE mal stravit na procesore.

Inak mimochodom ja by som surovo zacal aj so sucasnym 430W co mas. Ani nahodou si nemyslim ze nutne potrebujes 550W+ : http://www.guru3d.com/articles_pages/in ... iew,5.html a https://www.techpowerup.com/reviews/Int ... 0K/16.html

Ak bude malo, pridas - ale nebude. Prave si usetril stovku za zdroj, gratulujem mas na procesor. Grafiku nevidim ale 1080tku to potiahne s prstom v zadku na 430W zdroji.

Rozhodne, rozhodne investuj viac do procesora nez do bedne. Bedna nevytvara tvoj "user experience", nepomaha k vykonu ktory si chces ponechat par rokov. Iste, pekna a kvalitna bedna je dolezita ale nie je az natolko dolezita pre jeden disk, jedno SSDcko a jednu grafiku co budes mat bez vodneho chladenia... raz tam nainstalovat komponenty a potom nedajboze v priebehu roka raz vymenit disk, pripadne rano stlacit gombik "zapni sa" - na to nepotrebujes bednu za stovku, sorry.

edit : chcel som linkovat VS zdroje Corsairu, vyslo mi CXko ktore je kus drahsie nez 50eur. Necham tak, myslienka je jasna. A hlavne sucasny 430w zdroj ti urcite staci ked nebudes mat 1080ti grafiku.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
elementar
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5235
Dátum registrácie: Ut 16. Mar, 2010, 22:34
Bydlisko: Brno/Brezno

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa elementar »

a vies ako dopadne taky zdrojik po roku dvoch zataze ? snad kazdy ktory "cvakal" (kondenzatory) bol dlhodobo pod vysokou zatazou...
uz len to zbytocne teplo v bedni nestoji za to trapit 430w a navyse ten konkretny CX430 nie je ziadna kvalitka...
tiez som mu ale planoval navrhnut komponenty za normalnu cenu ked odpise... robi to cenovy rozdiel medzi 1060 a 1070
inak v momente kedy 8600k prestane stacit, nebude stacit ani 8700k... pretoze rozdiel v architekture a pocte jadier voci novym modelom bude ovela zavratnejsi nez rozdiel medzi HT a nonHT naco mu je HT ? na systeme to nikdy citit realne nebude... kde ?

8600K je masina a 50% ceny rozhodne nestoji za to priplacat si za HT ked proste na co ?
a je rozdiel ci mas na stole phanteks alebo 40 eurovy Zalman z lacnych materialov....
Spoiler: ukázať
PC1:MB: ASUS PRIME Z490-P, CPU: 10700F@4,9 + Corator DS + Noctua NF-P14,NOCTUA NF-A15 1.28V ,RAM: 2x8GB Corsair Vengeance 3200GPU:MSI 1060 6GB @2000(1,223V), SSD: Samsung 840 256GB PRO, HDD: Samsung 870 512GB ,PSU: Seasonic M12II-620W ,OS: Win 10 ,LCD: 31.5" AOC 2560x1440,CASE:Lancool K62, MOUSE: Zowie FK1+ + SteelSeries QcK,KEYBOARD: HyperX FPS PRO load 425[W]
Net
AS SSD
Používateľov profilový obrázok
Matko86
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa Matko86 »

Mne je jasné že by to potiahol aj môj terajší zdroj, ale má už pár rokov a nie je zrovna tichý...Mám alergiu na rôzne pazvuky.
Ako som vyššie písal, bedňa nemusí byť za 100€ a zdroj tak isto, pokiaľ je rozumná možnosť kde ušetriť tak radšej tie peniaze dám do lepších komponentov. Napríklad aj VGA alebo monitor. Myslím že veci na ktoré by mi lepšie poslúžil i7 cpu budú tvoriť tak max 5% z celkového využitia PC. Možno aj to som prehnal. Preto som si jednoznačne nedokázal odôvodniť tých cca 130€ navyše za i7 oproti i5. Že raz za týždeň spracujem nejaké 30min video a že to bude trvať na i5 o pár minút viac je pre mňa zanedbateľné. To PC nechcem na profi využitie. V tom PC nikdy nebude viac ako jedna VGA a ani neplánujem upgrade niečoho v priebehu tej doby(jedine ak príde niečo čo za to bude stáť), o pár rokov (ak sa niečo nepokazí) to zase vymením celé. Keď sa niekde dá ušetriť tak rád ušetrím, ale nie na úkor kvality alebo hluku. Zase na druhej strane 100€ je zanedbateľných v rámci doby kým to zase budem meniť.
Ak sa nemýlim tak tie kvalitnejšie zdroje majú 5-10 ročnú záruku a to by mohlo prežiť zo 2-3 zostavy. Pozerám históriu nákupov a za ten CX430 som dal pár rokov dozadu 50€...Zatiaľ funguje bezchybne. Ďakujem za každú radu, cením si to. Kľudne sa rozpíšte aj do detailov.
Používateľov profilový obrázok
dark_globe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1028
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2011, 08:33
Bydlisko: Michalovce

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa dark_globe »

skrinka bude v pohode stačiť aj za 50-70e
napriklad: https://www.alza.sk/corsair-100r-carbid ... 304709.htm
alebo: https://www.alza.sk/nzxt-source-340-cierna-d2361452.htm

fera chladič sa ale do tej prvej od corsairu nevojde na vyšku ,
chladič by som ale aj tak vyberal inde ako na alze , konkretne v tichepc:
http://www.tichepc.sk/Cryorig-H7-CPU-Co ... rg1=001005
za tu cenu vyborny chladič , ktory ma navyše iba 145mm na vyšku takže sa vojde prakticky do každej kvalitnejšej mATX/ATX skrinky .

čo sa tyka zdroja určite by som nehazardoval so starym cx430 ,
ako tych par mesiacov kym nekupiš grafiku ho uplne v pohode možeš použivať lebo spotreba bude do 150w bez grafiky aj v max. zaťaži
ale ako tu už bolo napisane tie stare revizie corsairu CX boli diskutabilnej kvality a mali svoje chronicke problemy ,
tie najnovšie CX (nie zeleny paint job ale ten šedo čierny) su už v pohode takže ak chceš ušetriť na zdroji kludne možeš po niektorom siahnuť
stačiť bude aj 550M ale ked tam budeš dlhodobo prevadzkovať high-endovu grafiku ako 1070Ti-1080 tak by som pouvažoval aj nad 650w modelom .
velmi dobre su aj evgy b3 za svoju cenu pripadne trocha drahšie nove goldove TX od corsairu
(tie už maju 7 ročnu zaruku) a vyborne hodnotenia od jonnyguru atd .

tie ramky určite objednaj čim skor lebo sa vypredaju ...

čo sa tyka procesora priklanam sa k nazoru že i5 8600K stači ,
8700K je priliš drahy
to už by som radšej rovno išiel do platformy 2066 a 8 jadra s HT z hladiska nejakeho "futureproofingu" ,
čo by ale boli na tvoje učely absolutne vyhodene peniaze

ked celkovo po upravach ušetriš cca 100e tak by som možno pouvažoval ešte nad nejakou zvukovkou .
ale na audio su tu vačši odbornici ako ja keby si cchel poradiť .
personal rig:
Spoiler: ukázať
cpu: ryzen 7 5700X
cooler: DeepCool AK400
mobo: ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II
graphics: Asus Dual RTX 2070 SUPER EVO OC
ram: 2x16gb Kingston FURY renegade black 3600MHz cl16
ssd: Crucial P3 Plus 1TB NVMe
case: Fractal Design Focus 2 Black Solid
power supply: EVGA 600 GD
sound card: Creative Sound BlasterX AE-5 Plus
headphones: Beyerdynamic MMX 100 , Audio-Technica ATH-M20x
monitor: MSI Optix G241 144Hz 1ms IPS
operating system: windows 10 PRO
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa loleqboleq »

mp3turbo napísal: Ne 03. Dec, 2017, 01:41...žvásty...
Ty si skôr úplne mimo, klasický "mám pi*i ostatné komponenty" prístup. Nie, nespraví to takú robotu, nie ak ti na tom záleží a chceš to mať na dlhší čas. Kvalita skrinky, cable management, materiály, dizajn a kvalita zdroja (účinnosť > množstvo odpadového tepla > teplota v zdroji > potrebné otáčky na chladenie) sú viac, než dôležité. Uvedom si, že tie dva komponenty (a to ešte sme sa nedostali k chladeniu samotnému, s ventilátormi ja a plno ďalších na fóre sme si už odskákali svoje) síce nešmakujú tvojej rovnici ale o to ide - to sú komponenty, o ktorých by si ani nemal vedieť. Nehovoriac potom ešte o odhlučnení skriniek a podobne...

Občas máš funky príspevky ale toto je obyčajná prachsprostá hlúposť. Ale to je v pohode, keby ti prešli rukami nejaké skrinečky a zdroje, tak by si možno mal iný pohľad na vec.

Elementar, v tvojom príspevku hovoríš, aké monštrum je 8600k na 5GHz a pár riadkov nižšie čo i len linkneš Feru 3...wut? Ten chladič nemá kapacitu pre také CPU. A SF nie, v 10/10 prípadov pre nás sú výhodnejšie Korzáre a Zízoniky (plné záruky u oboch bežne v obchodoch) - záruka. Po skúsenostiach s G2 by som už neriskoval mať ventilátory s guličkovými ložiskami bez záruky (viď. môj prípad, kedy po troch rokoch mi začali na G2ke hrkať ložiská, ak by som ju nekupoval na začiatku, keď aj Alza dávala plnú záruku, tak som v riti a musím posielať do Nemecka).

Dark_globe...S340 :laugh: O tej by som vedel rozprávať...mhm...čo tak najhoršie riešenie klietky pre HDD, ktoré mu rozvibruje a rozpazvukuje celú skrinku? Alebo čo tak o tom plaste na bočnici, ktorý doškriabe aj pohľadom? Alebo čo tak ďalších sto vecí? Rovnako ten chladič, nezabúdaj, ako hrejú posledné generácie od Intelu.

Na margo B3jek, nope, nie, CX (nové, sivá nálepka) sú ešte o ten chlp lepšie a absenciu semi-pasívneho režimu vynahradia tichšou bežnou prevádzkou (na Arisovom Cybenetics nájdeš rozbory aj s grafmi vývoja hluku - CX pokojne aj o 2dB nižšie); nehovoriac o tom, že sa oháňaš zárukou 7 rokov u B3 ale nedoplníš, že tu ju už nikde neuplatníš, tu na Evgu nikde nedostaneš viac ako 2 roky.


Matko, záruka je jedna z vecí. Seasonic Focus Plus a moje najobľúbenejšie RMx/RMi sú známe 10 ročnými zárukami. Rovnako základom sú tam ventilátory s FDB ložiskami (ticho a životnosť; okrem RMx, tam nie sú FDB), vyššími účinnosťami, kvalitnejšími vnútornosťami, čo vo výsledku pre nás má zmysel taký, že to bude menej hriať, menej to bude potrebné chladiť, čo vo výsledku prispeje k tomu, že ventilátoriky v nich budú mať pohov (otáčky) a bude to tiché..hlavne RMx/RMi sú týmto známe. Oplatí sa zdroj za viac peňazí? Pokojne aj za 150€ - každým rokom sa tá investícia oplatí (a ak by si skočil rovno na Platiňák, tak po pár rokoch si to "odrobí" aj kus svojej ceny).

Nakoniec na ďalšie margo Mall-u, skontroluj potom na dodacom liste, či tam máš plnú záruku, lebo Mall by podľa všetkého mal dávať len 24 mesiacov.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5559
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa Odar »

Moj nazor:
- do zdroja sa oplati investovat, nie je to komponent, ktory straca rychlo na svojej cene a ak kupis kvalitny, odmeni sa ti nizsou teplotou a tym padom v konecnom dosledku tichsou zostavou, co je napr. pre mna vzdy priorita cislo jeden, nechcem mat doma vrtulnik. Ale niekomu to nevadi, alebo ma pocitac umiestneny tak, ze ho nepocuje.
- skinka to iste - kvalitna skrinka sa da dnes kupit cez 100 EUR (hoci overena klasika Fractal Design). Ja som kedysi kupil Define R2 (tusim je to druha revizia), uz ju nepouzivam, lebo velky pocitac nepotrebujem a mam iba male HTPC, ale posunul som tu skrinku rodicom a asi po 6-7 rokoch (nechce sa mi hladat v mailoch, kedy bola kupovana) tej skatuli nic nieje, nic nevibruje, stale dobre vyzera, vopchas tam cokolvek, co sa dnes predava, lebo standardy rozmerov sa nemenia = absolutne nie je dovod ju menit. Dobra skrina ti podla mna vydrzi kludne 10 rokov, ak nemas potrebu menit kvoli nude a chces zmenit design. Vyhol by som sa presklenym bocniciam. Ako nove je to sice efektne a pekne, ale po case sa to doskrabe.
- chladic na CPU som mal kedysi Ninja 3, vyborny chladic, co sa tyka vykonu, tak proti Ninja 4 nemam nic, ale ak sa tak katastrofalne montuje, ako Ninja 3, tak zbohom rodina :rofl: Ja som presiel v poslednych rokoch komplet na Noctua. Hlavne montaz maju velmi jednoduchu, cena je samozrejme inde, ale vykon je spickovy a ked sa zmeni uchytenie na socket, u Noctua si vies dokupit novu redukciu na novy socket = nemusis kupovat novy chladic, ale za par EUR iba redukciu. Zas v buducnosti usetris. A chladic sa ti nepokazi, pokial ho nerozmlatis kladivom. Vrtulu po 5 rokoch (ak bude treba) vymenis. To nie je problem.

Mozno teraz prekrocis rozpocet, ale vrati sa ti to v tej podobe, ze ked budes potrebovat o par rokov upgrade, nebudes musiet menit zdroj, rozhrkanu skrinu a chladic na CPU. Max dokupis uchytenie na novy typ socketu, ak bude treba.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
Matko86
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa Matko86 »

Dať 70€ za CX radu, to už ozaj môžem kúpiť rovno aj Focus. Zdroj môže/nemusí byť modulárny. Za kvalitu a hlavne tichosť pár € priplatím.
Čo sa týka Mall a tých ramiek, údaj o záruke som nikde nenašiel, za ten rozdiel v cene oproti iným eshopom asi prežijem aj 24 mesačnú záruku... Uvidím keď prídu- ak prídu. Neplatí aj tak predĺžená záruka u výrobcu?
S tým chladičom na cpu neviem, každý odporúča niečo iné :D
Skrinku by som rád s jednuduchým dizajnom, svetielka nepotrebujem,preferujem tichosť, stačí aby sa tam zmestil SSD a HDD, ideálne niekde preč z očí dozadu pri zdroj. Nepotrebujem tam x pozícií na hhd a mechaniky...Potešia prachové filtre. Celkom sa mi pozdáva toto. https://www.alza.sk/phanteks-eclipse-p3 ... 5.htm?o=13
nejaká alternatíva k nej, kludne aj bez skla?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Občas máš funky príspevky ale toto je obyčajná prachsprostá hlúposť.

nemoze si kazdy a vzdy kupovat tie najkvalitnejsie komponenty, nie vsetky zdroje co sa predaju koštujú 100eur+... reality check.

Skrine mam aj ja 10rocne a takisto nestali 100eur+ a takisto nehrkocu dodnes ; uznavam argument dlhodobej zivotnosti, komfortu, prevedenia, atd, nie su vsetky monitory predane na svete 32" alebo vacsie, nie su vsetky auta minimalne Audi A8 - je vela ludi ktori jazdia na Skodovkach a Daciach.

Chladice takisto, podme rychlo odporucit 90 eurovu Noctuu N15 lebo je dobra. Ani nevieme aky rozpocet autor temy na tuto akciu vyhradil... 100eur za zdroj (ano, prvy prispevok hovori ze je ochotny polozit stovku za zdroj), 100 eur za bednu, 90 eur za chladic, este sme poriadne nezacali.

Ano, neporadil som najkvalitnejsie najlepsie komponenty. Ano, su lepsie auta nez Dacia Duster a ano, stoja viac. V pohode. Ked tie dukaty su k dispozicii, rady ktore tu zazneli su v pohode. Ja osobne by som za stovku pozrel uz bigtower ale to som ja osobne, a samozrejme na jeden HDD a jedno SSD nie je treba.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Matko86
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa Matko86 »

Presný rozpočet nemám vyhradený. Grafiku aj monitor však budem riešiť neskôr lebo financie treba aj inde momentálne.
SSD a HDD mám - 0€
Ramky sú za 120€
CPU 265€
Dosku rátam do 150€
A na zvyšok - chladič,skriňa,zdroj cca 200€
Takže som s rozpočtom niekde tesne nad 700€ bez VGA. Pokiaľ nevyberiem zdroj tak dočasne pôjdem aj na terajšom.
Bigtower skriňu nie, ja som skôr rozmýšľal či by sa nenašla nejaká dobrá mATX skriňa + doska. Miditower je max čo sa týka veľkosti. Teraz mám starú Antec P300, má už čo to za sebou, zlomené usb, reset tlačidlo, podsvietenie prestalo fungovať už dávno a je podľa môjho názoru dosť "deravá" na použitie pre tiché PC.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5559
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa Odar »

Kolko ludi, tolko nazorov. Nakoniec si musi vybrat on.

Co sa tyka skrinky, keby to kupujem ja, tak z midi by som kupil bud http://www.tichepc.sk/Fractal-Design-De ... =001022007 , alebo lacnejsiu alternativu http://www.tichepc.sk/Fractal-Design-De ... =001022007 http://www.tichepc.sk/Nanoxia-Deep-Sile ... =001022007

Nakolko uz ale nepouzivam mechaniku roky a bezne mas dnes v PC SSD + disk na data, siel by som asi skor do mini tower http://www.tichepc.sk/Fractal-Design-De ... =001022008

Preco Fractal Design? Lebo jednu vlastnim a dalsie dve HTPC skrinky (Node 605) som montoval znamym a nikdy nebol s nicim problem. Kvalita prevedenia na vysokej urovni.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
dark_globe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1028
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2011, 08:33
Bydlisko: Michalovce

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa dark_globe »

loleq: ani jedna skrinka do 70e nie je bez kompromisov , všetke maju nejake svoje muchy ,
ale ked hlada sposoby ako ušetriť tak skrinka je asi najjednoduchšia vec kde začať .
ta 7r zaruka bola myslena ku corsairom TX nie k evge , treba poriadne čitať ...
b3 je za svoju cenu obstojny zdroj ... ale tu sa priklanam tiež k vyššej investicii , na zdroji by sa nemalo až tak šetriť ,
aspoň ten TX corsair pripadne nejaku vyššiu radu evgy / SF alebo focus
(ten ma sice v zaťaži hlučnejši fan ako konkurencia v tejto cenovej triede
ale zas tam budu aj tak pravdepodobne sluchadla na ušiach a prehuči to aj grafika ) ...
čo sa tyka chladiča nemusi sa všade trepať noctua za 60-80e , ten cryorig je dosť dobry a ešte ani nevieš či vobec planuje taktovať
(zatial to vyzera , že asi nie a bolo by to aj zbytočne kedže grafika sa bude aj tak kupovať až o cca 3 mesiace)
personal rig:
Spoiler: ukázať
cpu: ryzen 7 5700X
cooler: DeepCool AK400
mobo: ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II
graphics: Asus Dual RTX 2070 SUPER EVO OC
ram: 2x16gb Kingston FURY renegade black 3600MHz cl16
ssd: Crucial P3 Plus 1TB NVMe
case: Fractal Design Focus 2 Black Solid
power supply: EVGA 600 GD
sound card: Creative Sound BlasterX AE-5 Plus
headphones: Beyerdynamic MMX 100 , Audio-Technica ATH-M20x
monitor: MSI Optix G241 144Hz 1ms IPS
operating system: windows 10 PRO

Návrat na "Nákupná poradňa"