Teplota po pretaktovani

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
janik
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 97
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Teplota po pretaktovani

Príspevok od používateľa janik »

pokusil som sa pretaktovat AMD Athlon64 3500+ soc AM2, jadro Orleans na doske ASUS M2N4-SLI, pamate 2GB DDR2-533, v Biose som nastavil nasledujuce hodnoty:
CPU Frequency - 200MHz@210MHz
PCI ExpressClock - 100MHz
DDR2 Voltage - Auto
CPU Multiplier - Auto (Auto, 5x.....11x)
CPU Voltage - Auto (Auto, 0.85V ... 1.4V)
PCI Clock Synchronization mode - Auto@33.33MHz ( Auto, To CPU, 33.33MHz)
Memory ClockFrequency - Auto@DDR2 400 (Auto,DDR2 400..DDR2 800)
HyperTransportFrequency - 5x@3x (1x .. 5x)
Po restarte PC nabehol Windows ale monitor teloty mi ukazal teplotu jadra 83 stupnov. Moze mi niekto poradit co s tym ?
Používateľov profilový obrázok
magoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 213
Dátum registrácie: St 05. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad, Zilina (26)

Príspevok od používateľa magoo »

a predtym si mal aku teplotu? Dokazes udrzat ruku na chladici? .....mozno mas zle upevneny chladic, mozno ti cidlo zle meria teplotu, alebo program zle ukazuje teplotu
Používateľov profilový obrázok
janik
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 97
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa janik »

predtym som mal teplotu cca 40 stupnov, potom som vratil hodnoty Biosu na povodne nastavenia a opat som mal teplotu cca 40 stupnov, neviem ci by som nemal skusit znizit napatie CPU a neskusit pri tomto napati pretaktovanie, CPU-Z mi ukazoval napatie 1,424V pri Auto volbe napatia CPU v Biose
Používateľov profilový obrázok
magoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 213
Dátum registrácie: St 05. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad, Zilina (26)

Príspevok od používateľa magoo »

Napatie neznizuj, ked je to default, tak je to OK. Normalne je ist s napatim az na 1.55V.

Skus sa chytit pasivu na procaku, ci je fest horuci. Ak je to az 80C, tak by si na nom ruku dlho neudrzal. Skus.

A aky to mas vlastne chladic?

EDIT: A aky pouzivas program na zistivanie teploty?
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

zda sa mi nerealne aby sa teplota zvysila o 40 stupnov ked si FSB zvysil o 10 MHz.ak mas cpu multiplikator na 11 tak to je 110 MHz prirastok na CPU.to urcite nemoze sposobit taky narast teploty.mas vypnute cool´n´quiet?
Používateľov profilový obrázok
janik
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 97
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa janik »

vyskusam sa ho dotknut, cool´n´quiet mam vypnuty, chladic je original BOX k procesoru, ale idem ho vymenit za AC Freezer 64 Pro, teplotu zobrazujem pomocou ASUS ProbeII (dodany priamo k MB) a PC Wizardu 2006
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Memnon »

som zvedavy na teploty ktore dosiahnes pomocou AC Freezer 64 Pro pretoze mi pece PC celkom slusne tak rozmyslam ci dat novu pastu alebo tento chladic pockam teda ako to dopadne u teba
Používateľov profilový obrázok
janik
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 97
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa janik »

s pretaktovanim som skoncil, pretoze aj pri vymene chladica som mal neumerne vysoku teplotu pri zdvihnuti o 5MHz sa teplota zvysila o 20stupnov!!!!!!, dakujem vsetkym ktory sa mi snazili pomoct, doporucujem chladic AC Freezer 64 Pro, pri zatazovych testoch mi klesla teplota o cca 7 stupnov oproti povodnemu chladicu
Používateľov profilový obrázok
Viqtorius
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Ut 10. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenne

Príspevok od používateľa Viqtorius »

Juj taku vedu s toho nerob existuje aj jednoduchsie riesenie ako uchladit napr: dusik, vodne ... :wink:
Používateľov profilový obrázok
pmasarik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 287
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (44)

Príspevok od používateľa pmasarik »

janik napísal:s pretaktovanim som skoncil, pretoze aj pri vymene chladica som mal neumerne vysoku teplotu pri zdvihnuti o 5MHz sa teplota zvysila o 20stupnov!!!!!!, dakujem vsetkym ktory sa mi snazili pomoct, doporucujem chladic AC Freezer 64 Pro, pri zatazovych testoch mi klesla teplota o cca 7 stupnov oproti povodnemu chladicu
Uz som ti pisal aj na ICQ, ale este aj pre ostatnych.

PC Probe a BIOS na tejto ASUSke to zrejme trochu nezvlada a zobrazuje somariny.
Skusal som pretaktovat na tejto doske M2N4-SLI AMDcko 3000+ a po zdvihnuti na 205MHz sa mi teplota zdvihla z 40C na 66C pri 210MHz som uz mal 95C.

Nezdalo sa mi to tak som sa chytil chladica a ten je studeny jak psi cumak. Stiahol som si teda soft Core Temp a ten ukazuje zrejme spravnu teplotu cca 43C pri 210MHz.
Inak v biose to tiez ukazuje tie smiesne vysoke teploty.
Vyskusajte to ak mate niekto tuto dosku ci to robi aj vam.
Používateľov profilový obrázok
janik
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 97
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa janik »

Na radu pmasarika som zacal teplotu zistovat pomocou Core Tempu. Pri nezatazenom CPU mi ukazal teplotu 35 stupnov, v zatazi cca 39stupnov. Po zdvihnuti na 2420 MHz mi ukazoval teplotu 38stupnov a pri zatazi cca 41stupnov. Chladic i headspreader boli na dotyk chladne, co podla mna znamena ze ukazovane teploty su spravne, a jednoznacne hodnoty zobrazovane v ASUS Probe II su nerealne. :E
Niekedy este poskusam sa dostat vyssie.

Návrat na "Procesory"