sluchadla na CS: GO

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
mohamed
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3365
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA/PE

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa mohamed »

zober si co chces ..

btw. hras profesionalne ? .. urcite nie a riesis zbytocne veci ..

@loleqboleq ako ? napisal som mu nech zoberie cloud 1.. alebo nieco z toho co mu radis ty.. a napisal NIE! a ty hned zacnes ty majster svetla..
Naposledy upravil/-a mohamed v Ut 13. Feb, 2018, 13:12, upravené celkom 5 krát.
Spoiler: ukázať

GIGABYTE B660 AORUS MASTER DDR4 | i5 13500 + Noctua NH-D14 w/2xNoctua NF-A12x25 pwm | 32GB DDR4 Kingston Renegade @4000 CL18 | ASUS ROG STRIX RTX 3080 10GB | Samsung 970 EVO 500GB | Samsung 980 PRO 1TB | Samsung 980 1TB | COUGAR GX600 | Fractal Design Define C TG

GEAR Dark Project KD87A TKL - Gateron Teal Switches, Glorious Model O Pro Wireless - Blue Lynx, xtrfy XGP1-L4, MSI Optix G273QPF, DELL S2422HG, Razer Barracuda X 2022, DXRACER OH/FD01/NR

nb: thinkpad e440 - i3 4000m, 2x4gb ddr3 1600, ssd crucial mx500 250gb
Používateľov profilový obrázok
ochab
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 608
Dátum registrácie: Pi 26. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa ochab »

to mohamed: NIE!!!

to dark_globe:
bez urazky, nemam chut pocuvat skreslane zvuky nech to zaobalia do akehokolvek "cool mena". Do toho sialenstva nejdem, na to si prilis vazim svoj sluch.

Ale opytam sa, ake ine sluchadla si este v CS GO pouzival? Pretoze drobnucke senny ich utreli s obrovskou rezervou. Aj v priestore. Nehovoriac o tom, ze zbrane zneju realistickejsie a tiez ostatne zvuky. A je mi jedno na co su urcene sluchadla, to chrcanie a sustanie v niektorych pasmach je neodpustitelne, to nemienim mat doma. To nie je ze horsi zvuk, to nie je zvuk, to je kakofonia!
MSI Z77A-G43, Intel Core i5 2500K@4,0GHz+Noctua NH-U12P, 4x4GB Kingston 1600 CL9 HyperX Blu (Red) XMP, MSI NVIDIA GeeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar D2X PCI-E, Samsung 860 EVO 250GB, Kingston SA400 240GB, Kingston SV300 120B, Western Digital Red 3000GB SATA III + USB 400GB, DWDRW Asus DRV-24D5MT SATA, PSU SuperFlower SF-550P14PE Golden King, Case Fractal Design Define R4 Black Pearl + 3x Noctua NF-S12 1200, Panasonic TX-P42G20E + LCD Benq 27"
Používateľov profilový obrázok
Tonci20
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: Št 04. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa Tonci20 »

ja mam cloud 2 a min. tyzden som objednal alphy. Skusal som ich piatok, sobota, nedela a dnes. Uz su zabalene a zajtra palia naspat preco?
Lebo cloud 2 som kupil za 59.90 a Alphy stoja 99€ nezaznamenal som ziaden rozdiel v hrani hier
CS GO rozdiel 0.0% denne odohram 5 zapasov.
Call of duty ww2 tiez ziaden rozdiel.
Potom som skusal hudbu tam som porovnaval baerdynamic DT 770 Pro vs Cloud.
Hudba stoja za prd a v hre ti nedaju nic naviac oproti cloud 2. Pri cloud 2 musis kupit extra redukciu aby si zapojil aj mic aj sluchadla do jacku.
Testovane na Creative X-fi HD
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa Dunar »

Aj si tie Alphy rozohral? A z coho si to pocuval?
Ziadne skreslene zvuky sa tam nekonaju, to je nezmysel. Ziadne "Senny za 40€" lepsie urcite nehraju, to su sprostosti.
Ale takisto aj tvrdenie, ze je to to najlepsie do 100 eur je blud.
Používateľov profilový obrázok
ochab
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 608
Dátum registrácie: Pi 26. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa ochab »

to mohamen: trapny edit :hysterical:

to Tonci20: skusal si tie Beyerdynamic aj na nejaku tu hru? Jasne, nemaju integrovany mikrofon, ale ciste koli porovnaniu v hre? Ja som skutocne neveril, za co su schopny pytat 100 eur. Ja mam DJX-1, skusil som aj tie a tie boli tiez o velky kus pred Alpha-mi.

to Dunar: Pocuj, je to uplne o nicom, ci si este nepocul poriadny zvuk zo sluchadiel? Na zaklade coho tvrdis ze tie male senny nemozu byt lepsie? Na zaklade vlastneho presvedcenia? Alebo chces povedat ze klamem? Mam ich obe doma, teda uz len par hodin obe. Tiez mam teraz doma Beyerdynamic DJX-1, rovnaky vysledok porovnania s Alpha-mi. Mal som x sluchadiel a skoro vsetky z nich som rozohraval a viem z vlastnych skusenosti povedat, aky rozdiel mozem cakat. to umelohmotne drncanie len tak nezmizne, tiez tie gitary vysumene a uskripane nezmiznu, kelimok takisto rozohranie neodstrani. Toto je problem v tej ich "revolucnej technologii". Nedaju ziadnu vyhodu oproti starym sennon px100 v hrach, i ked tie su otvorene a nemaju mikrofon ale v podani zvuku aj vo vykresleni priestoru prekonavaju tie Alphy, sorry ja som to pocul. Zvukovku som spominal uz vyzsie, Xonar D2X.

Potom som ich este pripojil k Fostex HP-A4. To len aby som sa uistil ze to nie je Xonarom, i ked som bol o tom presvedceny ze nie, pretoze ta je pripojena na stereo integrac a pocuvam cez nu muziku a filmy uz 4 roky. No a vysledok bol rovnaky.

Prosim, ak sa mi snazite odporucit nejake riesenie, tak uz bez podobnych "modnych vystreklov". Dakujem.
MSI Z77A-G43, Intel Core i5 2500K@4,0GHz+Noctua NH-U12P, 4x4GB Kingston 1600 CL9 HyperX Blu (Red) XMP, MSI NVIDIA GeeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar D2X PCI-E, Samsung 860 EVO 250GB, Kingston SA400 240GB, Kingston SV300 120B, Western Digital Red 3000GB SATA III + USB 400GB, DWDRW Asus DRV-24D5MT SATA, PSU SuperFlower SF-550P14PE Golden King, Case Fractal Design Define R4 Black Pearl + 3x Noctua NF-S12 1200, Panasonic TX-P42G20E + LCD Benq 27"
Používateľov profilový obrázok
dark_globe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1028
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2011, 08:33
Bydlisko: Michalovce

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa dark_globe »

proste od headsetov za 50-100 euro nemožeš očakavať "študiovu" kvalitu zvuku : treba byť trocha aj realisticky zas .
lepši headset do 150 euro než cloud na cs:go nie je , alebo o ňom osobne neviem lebo tiež som si robil research not that long ago .
tie zvyšne "gaming" headsety do 100 euro su už vačšinou totalny garbage .

ak chceš kvalitnejši zvuk potom je tu ešte možnosť kupiť si "študiove" sluchadla bez micu a k nim toto:
https://antlionaudio.com/products/modmic-5
https://www.amazon.com/Antlion-Audio-Mo ... B01MCYRKY3
personal rig:
Spoiler: ukázať
cpu: ryzen 7 5700X
cooler: DeepCool AK400
mobo: ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II
graphics: Asus Dual RTX 2070 SUPER EVO OC
ram: 2x16gb Kingston FURY renegade black 3600MHz cl16
ssd: Crucial P3 Plus 1TB NVMe
case: Fractal Design Focus 2 Black Solid
power supply: EVGA 600 GD
sound card: Creative Sound BlasterX AE-5 Plus
headphones: Beyerdynamic MMX 100 , Audio-Technica ATH-M20x
monitor: MSI Optix G241 144Hz 1ms IPS
operating system: windows 10 PRO
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ochab napísal: Po 12. Feb, 2018, 23:29loleqboleq,
dakujem za rady, vyzeraju fakt zaujimavo, monitory za taku cenu, az sa mi nechce verit. A este aj dobre vyzeraju..
Uz som mal na usiach sluchadla od x znaciek, no chcel som headset cisto na hranie hier. Ale aj toto s tym mikrofonom vyzera dobre. Su aj ine moznosti? Alebo nemam vymyslat? Nie som zavysly na basoch, ale ako pises daju sa nastavit.

A este nieco... Ako je to teraz s clom? Do kolko Eur to nepodlieha precleniu? A ak ano, tak kolko moze byt dan? Odhadujem do dvacky? ... :help:

Len teraz lutujem ze som sa uponahlal, jak furt :furious2: Ale hadam ich vezmu s5 a este pockam na rady.
A možností je, záleží ale od sumy, ktorú chceš investovať. Môžeš ísť aj do 85€ sna
viewtopic.php?p=1337248#p1337248
a to máš rovno celý "headset", u Pro 82 by si k tomu potreboval ešte redukciu z 3,5mm na 2,5mm, aby si ich mohol mať aj ako headset s BoomPro.
Ale v týchto cenách do 70€ a podobne toho až tak veľa nie je - celkovo, Superluxy, Status Audio CB-1 a teraz Takstary 82ky. Také Philips SHP9500 sú pre nás nedostupné (a z amazon.com by vyšli so všetkým až na stovku).

Na margo DPH, je to random, mne už roky nič nečapli, tento balík ale skoro áno (mal som v trackingu, že pristúpené k colnému jednaniu ale akosi mali veľa roboty, tak to len prebehlo cez colnicu bez dotknutia). Takže môže-nemusí (nabudúce by som asi skúsil tú dopravu s 2€ príplatkom, možno China packet plus je priehľadné ale kto vie...). Do 150€ ideš bez cla, takže len DPH 20€ +2-3€ ako "úradný poplatok". Ale zase, je to random.

mohamed napísal: Ut 13. Feb, 2018, 00:10btw. hras profesionalne ? .. urcite nie a riesis zbytocne veci ..
To znamená, že len preto, že nie je profesionálny hráč (inák, ty majster svetla, čo podľa teba definuje profesionála? To, že je ovešaný troma slúchadlami naraz od sponzora?), tak si nemôže dovoliť slúchadlá? Headsety od herných spoločností zničili tento malý svet - celá tá bublina okolo herných headsetov a priestorových zvukov...

dark_globe napísal: Ut 13. Feb, 2018, 00:05 tak , že headsety a "herne" sluchadla maju horši zvuk na hudbu a filmy nie je žiadna novinka .
na hudbu su dokonca o niečo lepšie a presnejšie aj 25 eurove superluxy a shurky SRH240 za 50 euro ich strčia do vrecka .
(unfortunately shurky som si "rozbil" neopatrnou mnipulaciou) .

na druhej strane zas sa nejdem baviť o pohodli lebo lacne superluxy su pre mna nepohodlne už po hodine a
cloudy možem mať aj 5-6 hodin s malymi prestavkami a na to cs:go su ozaj dobre :
na svojej zvukovke mam "scout mode" a v kombinacii s tym su fakt velmi presne a počuješ kto odkial ide ,
možeš davať presne info svojim teammates atd . alphy som osobne nemal takže neviem priamo porovnať či su , alebo nie su lepšie než cloud .
A ešte k tomuto, ježím sa ak niekto povie, že niečo je lepšie na jedno (ozajstné slúchadla na hudbu, hovorené slovo, filmy,...) a druhé na druhé (headsety na hry), to je absolútna kravina. Kvalitné slúchadlá (to neznamená drahé) sú dobré na všetko, potom už podľa modelu samozrejme sa môžeme baviť o charaktere (dosť/nedostatok basov, také alebo také stredy, prehnané/neprehnané výšky,...).

Inak, tie Superluxy sú nepohodlné z jednoduchého dôvodu, náušníky, nie zo srandy v 85€ sne sa k slúchadlám za 27-30€ kupujú 23€ náušníky. Pohodlie proste slúchadlá musia mať poriešené - neexistuje, že slúchadlá nie sú pohodlné - aj keby zneli božsky, tak ak nie sú pohodlné, tak človek si tú kvalitu neužije... To inak platí aj pre tvoje Cloud-y, tie to tiež potrebujú.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa Dunar »

ochab napísal: Ut 13. Feb, 2018, 10:38.

to Dunar:
Tak potom si mal vadny kus. Ine vysvetlenie nie je Nic tam nedrnci a neskripe. PX100 nehraju lepsie ani omylom.

Ked chces velky priestor v hrach, tak nieco z radu AD od Audiotechnicy.
Používateľov profilový obrázok
dark_globe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1028
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2011, 08:33
Bydlisko: Michalovce

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa dark_globe »

loleq: to nie je kravina ale fakt , že lacne "herne" headsety su na hudbu a filmy prakticky nepoužitelne .
kvalitne sluchadla bez micu . : ano tie su dobre univerzalne na všetko (aj na hry) a nemusia byť ani drahe :
existuje viacero fajn možnosti aj do 50 euro
ale v cs:go ten majk proste je nevyhnutny
(ak teda nechceš hrať na urovni silver 4 a hrať na nahodu štylom spray and pray ,
alebo aby ťa teammates "vote kickovali" ked zistia , že nemaš majk)
takže ak ku zvukovo kvalitnym sluchadlam dokupiš externy majk tak OK potom su už skutočne dobre na všetko
ak nie tak potrebuješ nejaky headset .
Naposledy upravil/-a dark_globe v Ut 13. Feb, 2018, 12:30, upravené celkom 5 krát.
personal rig:
Spoiler: ukázať
cpu: ryzen 7 5700X
cooler: DeepCool AK400
mobo: ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II
graphics: Asus Dual RTX 2070 SUPER EVO OC
ram: 2x16gb Kingston FURY renegade black 3600MHz cl16
ssd: Crucial P3 Plus 1TB NVMe
case: Fractal Design Focus 2 Black Solid
power supply: EVGA 600 GD
sound card: Creative Sound BlasterX AE-5 Plus
headphones: Beyerdynamic MMX 100 , Audio-Technica ATH-M20x
monitor: MSI Optix G241 144Hz 1ms IPS
operating system: windows 10 PRO
Používateľov profilový obrázok
ochab
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 608
Dátum registrácie: Pi 26. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa ochab »

Dunar napísal: Ut 13. Feb, 2018, 11:40
ochab napísal: Ut 13. Feb, 2018, 10:38.

to Dunar:
Tak potom si mal vadny kus. Ine vysvetlenie nie je Nic tam nedrnci a neskripe. PX100 nehraju lepsie ani omylom.

Ked chces velky priestor v hrach, tak nieco z radu AD od Audiotechnicy.
Ty si tu uz toho popisal, od teraz Ta ignorujem. Same bludy a dohady, ziadna realna skusenost. Maj sa.
MSI Z77A-G43, Intel Core i5 2500K@4,0GHz+Noctua NH-U12P, 4x4GB Kingston 1600 CL9 HyperX Blu (Red) XMP, MSI NVIDIA GeeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar D2X PCI-E, Samsung 860 EVO 250GB, Kingston SA400 240GB, Kingston SV300 120B, Western Digital Red 3000GB SATA III + USB 400GB, DWDRW Asus DRV-24D5MT SATA, PSU SuperFlower SF-550P14PE Golden King, Case Fractal Design Define R4 Black Pearl + 3x Noctua NF-S12 1200, Panasonic TX-P42G20E + LCD Benq 27"
ruofh
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: Ut 29. Nov, 2016, 09:52
Bydlisko: Trnava

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa ruofh »

Ja som "profesionalne" CS hraval niekolko rokov, bohate mi (aj spoluhracom) na CS stacili SteelSeries 5H (neskor 5H v2).
Nedavno som ich vymenil za HyperX Cloud, ktore su podstatne lepsie. Sice uz XY rokov nehravam, ale ten rozdiel pocujem aj na hudbe (sice pocuvam len trance), takze za mna odporucam HyperX Cloud. A pohodlne su, mam ich na usiach skoro kazdy den 6-8h.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Nebuď taký na Dunara, je to zlatý chalan a často má výborné nápady a návrhy. Mňa tiež prekvapilo, že až ako veľmi zlé tie Alphy boli. Samozrejme mi nevoňalo to, že sú lepšie ako Cloud-y (znovu PC firma nedokáže spraviť lepší menič ako Takstar, ani keby mali 3 roky na čumenie ako to Takstar ešte roky predtým spravil u nich) ale nečakal som až niečo také.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Tonci20
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: Št 04. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa Tonci20 »

Tak tak a ked vezmes v uvahu cenu Alpha 100€ a cenu Cloud 2 60€ tak 40€ priplatok ( co je skoro 70%) sa urcite neoplati. Podla mna best buy na CS GO mas Cloud 1 alebo 2 za tu cenu nic lepsie nekupis ( ako headset)
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Niektori z vas by sa mali naucit zaklady slusneho spravania ako to tu citam.

@ochab - ludia ti sem pridu poradit a ty jedine coho si schpny je urazat za to ze nemaju rovnaky nazor ako ty
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
ochab
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 608
Dátum registrácie: Pi 26. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: sluchadla na CS: GO

Príspevok od používateľa ochab »

Nic v zlom ale radit na zaklade nulovych skusenosti s konkurenciou? To je ako pravna rada od papagaja.
Po dalsie, nikde som nikoho neurazil. Len som sa pytal na to z coho vychadzaju pri odporucaniach a ako mozu odporucat nieco v com nemaju prehlad?
Po dalsie, ha som napisal realnu skusenost a este aj to sa najde expert co mi to ide vyvracat? Pretoze on je skalopevne presvedceny o svojej pravde, hoci rozdiel nikdy nepocul?

Podla mna je neslusne a ignorantske radit inemu, ked sa v problemtike neorientuje a sudi na zaklade dohadu, ci dokonca slepeho presvedcenia.

Inak ”dakujem” ze si akceptoval moju poziadavku neodporucat tieto a podobne “modne nezmysly". Myslis ze uverim ze to iste v inom puzdre bude hrat lepsie?
Naposledy upravil/-a ochab v Ut 13. Feb, 2018, 14:18, upravené celkom 1 krát.
MSI Z77A-G43, Intel Core i5 2500K@4,0GHz+Noctua NH-U12P, 4x4GB Kingston 1600 CL9 HyperX Blu (Red) XMP, MSI NVIDIA GeeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar D2X PCI-E, Samsung 860 EVO 250GB, Kingston SA400 240GB, Kingston SV300 120B, Western Digital Red 3000GB SATA III + USB 400GB, DWDRW Asus DRV-24D5MT SATA, PSU SuperFlower SF-550P14PE Golden King, Case Fractal Design Define R4 Black Pearl + 3x Noctua NF-S12 1200, Panasonic TX-P42G20E + LCD Benq 27"

Návrat na "Nákupná poradňa"