Komplikovaný nákup zdroja

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Lucifer0022
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 00:09

Komplikovaný nákup zdroja

Príspevok od používateľa Lucifer0022 »

Zdravím
Začnem pekne od začiatku. Môj PC: i5 4690K, GTX970, 8GB RAM, základná doska je ASUS ROG Maximus VII IMPACT

Rozhodol som sa že urobím po dvoch rokoch menší upgrade PC a tak som kúpil novú case , vodné chladenie do budúcnosti, a hlavne , kúpil som nový zdroj.. A tam začali problémy. Kúpil som zdroj Seasonic Focus Gold 750FX plne modulárny- 80plus GOLD certifikácia
Všetko sa poskladalo, zapol som PC všetko išlo dobre až kým som nezapol hru, po pár sekundách mi vyplo obrazovky a ja som musel zakaždým takýmto testom čo to deje resetovať PC. Doslova po mesiacoch zisťovania a cestovania s PC po polke Slovenska sa prišlo na to, že SAMOTNÝ ZDROJ MI POŠKODZUJE GRAFIKU, konkrétne casť ktorá ma na starosti fyziku v hrách, a že oni aj keď opravili ten čip a dali grafiku znova dokopy a zapli na mojom PC hru , tak im ten zdroj opäť čip poškodil. Neviem či sa niekto s takýmto už stretol, ale budem rád ak mi poradíte nejaký 700-750W 80gold modulárny zdroj, s ktorým ste nemali takéto až neuveriteľné problémy :D a dá sa na neho spoľahnúť :) Hádam je tu dosť skúsených ľudi a odborníkov a niečo už nájdeme. Nechcem už dlho riešiť tento problém....
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Komplikovaný nákup zdroja

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak toto čo popisuješ je buď vzácnosť alebo si niekto vymýšľa. Na SVK by ma to neprekvapilo...hlavne keď čítam, že čip, ktorý rieši fyziku...myslíš GPU? Môj šitometer strieľa do nebies. :laugh:

Aký zdroj? Mhm, počkaj, ja viem, Zízonik Faks Seks Keks Plus. ;)
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Komplikovaný nákup zdroja

Príspevok od používateľa Leon »

Lucifer0022 napísal: Ut 15. Máj, 2018, 16:26Doslova po mesiacoch zisťovania a cestovania s PC po polke Slovenska
no ešte, že si nás tu chválabohu našiel :D
.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Komplikovaný nákup zdroja

Príspevok od používateľa stiv »

loleqboleq napísal: Ut 15. Máj, 2018, 21:53 Aký zdroj? Mhm, počkaj, ja viem, Zízonik Faks Seks Keks Plus.
Ved ten mal teraz. Ak teda som to dobre precital.

Cize ty si kupil novy zdroj, zacalo ti vypinat obrazovky a ty si mesiace zistoval cim to je? Oki.

Kde si to vlastne kupoval?
.
Lucifer0022
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 00:09

Re: Komplikovaný nákup zdroja

Príspevok od používateľa Lucifer0022 »

Kupoval som to cez známeho , robí vo firme kde skladajú PC , dostal som záruku 10 rokov a aj faktúru :) Keď som im zdroj vrátil, po tom čo som zistil tak mi v normálnej reklamačnej lehote vrátili peniaze, teraz mám PC doma a rozmýšľam čo ďalej , áno je to vzácnosť a nemyslím si že by ma oblbovali ,tam kde som to dal pozrieť mi povedali že na zdroji ktorý oni dali do PC , nejaký zalman, im všetko potom išlo okej tak ja už naozaj neviem no , ja len dúfam že to nebude poškodená MB alebo PCI-e slot na MB alebo celá grafika a že to bol len ten zdroj . Opravili mi naposledy grafiku ,a odvtedy som PC nespúšťal s tým zdrojom , vrátili mi PC bez namontovaného zdroja tak ako som chcel
Lucifer0022
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 00:09

Re: Komplikovaný nákup zdroja

Príspevok od používateľa Lucifer0022 »

loleqboleq napísal: Ut 15. Máj, 2018, 21:53 Tak toto čo popisuješ je buď vzácnosť alebo si niekto vymýšľa. Na SVK by ma to neprekvapilo...hlavne keď čítam, že čip, ktorý rieši fyziku...myslíš GPU? Môj šitometer strieľa do nebies. :laugh:

Aký zdroj? Mhm, počkaj, ja viem, Zízonik Faks Seks Keks Plus. ;)
áno ,na GPU je nejaká časť čipu alebo čosi, čo sa stará o fyziku a akonáhle sa fyzyika v hre zapla tak mi to vyplo obrazovky, proste padla grafika no alebo čosi také... Rozumiem sa trochu do PC , ale nie som vyštudovaný inžinier PC komponentov :)
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Komplikovaný nákup zdroja

Príspevok od používateľa shajek »

Takže ti v chipe vymenili časť na fyziku a potom odovzdali PC bez zdroja?
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
BubakB
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 157
Dátum registrácie: Po 03. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Nitra

Re: Komplikovaný nákup zdroja

Príspevok od používateľa BubakB »

Kašlem na to...
Naposledy upravil/-a BubakB v St 16. Máj, 2018, 13:10, upravené celkom 1 krát.
Lucifer0022
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 00:09

Re: Komplikovaný nákup zdroja

Príspevok od používateľa Lucifer0022 »

shajek napísal: St 16. Máj, 2018, 00:10 Takže ti v chipe vymenili časť na fyziku a potom odovzdali PC bez zdroja?
Neviem čo mi urobili , je možné že aj to :) ja som sa nejako nepýtal, nerozumiem sa až tak detailne do toho.. Grafika bola do kúpi zdroja okej, nič zlé som na mojej 970 nezaznamenal až po kúpe zdroja sa toto začalo diať ... Už neviem čo ďalej a rád by som po 3-4 mesiacoch si poriadne zahral :D
A zdroj mi dali samozrejme , len nebol zapojený v PC , načo aj keď mi ho poškodzuje. Ten som reklamoval a dostal peniaze naspäť :) teraz neviem čo ďalej, či skúsiť iný zdroj a dúfať že to bol len zlý kus alebo čo.
Lucifer0022
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 00:09

Re: Komplikovaný nákup zdroja

Príspevok od používateľa Lucifer0022 »

Ja naozaj dúfam že to bude len zdroj a že keď kúpim nový nebudem mať už s tým problémy lebo čo ma to stálo času a peňazí ... už som mohol mať aj nový 150 eurový zdroj
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Komplikovaný nákup zdroja

Príspevok od používateľa shiro »

My mame srackoidne komentare a ty tu vypustis perly o tieneni 6+2vetvy a davani vela prudu...hadaj, preco som to dal hrubym pismom :D Hentu GTX970, zerucu 150W, musi kazdy normalny zdroj zvladnut napajat.

Na tu zostavu netreba ziadne 700+ zdroje...staci kvalitny 550W Corsair RM550x
Starucky Corsair TX650 (650W) mi X rokov tahal zravejsiu zostavu s GTX660Ti + Phenom II x4 955 CPU bez problemov.
Lucifer0022 napísal: Ut 15. Máj, 2018, 16:26SAMOTNÝ ZDROJ MI POŠKODZUJE GRAFIKU, konkrétne casť ktorá ma na starosti fyziku v hrách,
Nezmysel.
PhysX na Nvidia grafikach je hardwarovo akcelerovany vypoctovymi jednotkami v GPU, pokial viem, nieje tam ziadna dedikovana cast na fyzikalne vypocty. Pretoze vypocetne jednotky su univerzalne, uz od roku 2008 a Geforce GTX8xxx. takze sa fyzika pocita tam, kde su vypocetne jednotky prave volne. Obrazne povedane, raz to moze byt vpravo dole na cipe, inokedy v strede...
Lucifer0022 napísal: Ut 15. Máj, 2018, 16:26a že oni aj keď opravili ten čip a dali grafiku znova dokopy a zapli na mojom PC hru , tak im ten zdroj opäť čip poškodil.
Opravovali kde a co? Nikde predtym o nejakej oprave nepises, iba ze si skladal pc s nejakymi novymi komponentami. Co sa tam presne dialo a co robili?
Ako tu uz mozno napisali, mohli spravit maximalne tak reball, nic ine tam nespravis. A ked to blbne, tak grafika mohla byt slahnuta uz predtym v dosledku predosleho poskodenia = niet sa comu cudovat. Alebo zle spravili reball = reklamacia a znova. Dodaj presne info.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Komplikovaný nákup zdroja

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Bubak, 6+2 vetva netienila? Myslíš, keď sa to ešte (podľa tvojej terminológie) kuchtilo v zdroji? Či v kabeláži? Ty chceš tieniť napájacie káble nedajbože? Pozri, krátke vysvetlenie - napájacie káble nie sú kolektormi rušenia ale emitormi rušenia. A prípadné rušenie, ktoré by mohli vyžarovať by bolo možné redukovať jedine oceľovým (magnetickým) tienením. Toľko k tomu tvoju tieneniu a spol.

A Leadex? No ty vole, ideme späť do minulosti, dobrovoľne sa doslova zabiješ a budeš mať 2 roky záruky a inakšie vlastne dostaneš G3ku Evgu so špatne zvládnutým chladením od 650W modelu a vyššie. Nie, dik, radšej fofolu.

A inak
stiv napísal: Ut 15. Máj, 2018, 22:38Ved ten mal teraz. Ak teda som to dobre precital.
veď áno a aký iný by mal zobrať? Sex Plusku nie je možné konkurovať, nie je veľmi dôvod riešiť iný zdroj, možno klasicky RMx/RMi ale tie sú predsa len citeľne drahšie.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Komplikovaný nákup zdroja

Príspevok od používateľa Monster1 »

Ono 750W na zostavu čo žerie 250W je masaker :D
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240
Lucifer0022
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 00:09

Re: Komplikovaný nákup zdroja

Príspevok od používateľa Lucifer0022 »

Neviem čo urobili , ale asi iba ten reball keď hovoríš že nič moc iné sa tam robiť nedalo , to či je ten zdroj moc na takú zostavu už nemusí byť vaša starosť, ale ak vám niečo hovorí upgrade do budúcnosti a naddimenzovanie zdroju kvôli tichosti a zbytočnému vyťažovaniu tak ma pochopíte :) , chcem mať relatívne tiché PC a hlavne mám v pláne kupovať novú i7 a nové GPU na budúci rok :)
Stále sa tu nenašiel niekto kto by mi vedel poradiť čo teda mám urobiť .... Je tu niekto kto by mi to vedel zistiť čo to teda spôsobuje,lebo ja som si istý že dovtedy bolo GPU v pohode , zachádzalo sa s ním počas rebuildu PC s max opatrnosťou...Takže neviem čo iné by to mohlo byť, jedine že ten zdroj, a teraz neviem čo robiť ďalej... kúpiť ten Super Flower alebo nejaký iný, a skúsiť to ?
Lucifer0022
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 00:09

Re: Komplikovaný nákup zdroja

Príspevok od používateľa Lucifer0022 »

Opravovali kde a co? Nikde predtym o nejakej oprave nepises, iba ze si skladal pc s nejakymi novymi komponentami. Co sa tam presne dialo a co robili?
Ako tu uz mozno napisali, mohli spravit maximalne tak reball, nic ine tam nespravis. A ked to blbne, tak grafika mohla byt slahnuta uz predtym v dosledku predosleho poskodenia = niet sa comu cudovat. Alebo zle spravili reball = reklamacia a znova. Dodaj presne info.
Zhodou okolností tam kde bývaš :D , v Banskej Bystrici, PC TEAM sa volá tá firma, odvtedy ako mi naposledy urobili reball alebo čo, sa ten PC s tým zdrojom nespúšťal pre istotu

Návrat na "Nákupná poradňa"