Externá zvukovka + headset cca 250 €

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11514
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Externá zvukovka + headset cca 250 €

Príspevok od používateľa Andre »

loleqboleq, si este nemal 550z alebo podobne na hlave ze?
m40x ziadne nausniky nezachrania
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12965
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Externá zvukovka + headset cca 250 €

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Andre napísal: St 02. Jan, 2019, 22:57 si este nemal 550z alebo podobne na hlave ze?
m40x ziadne nausniky nezachrania


Mal som tých slúchadiel dostatočný počet na hlave a rukami prešlo rovnako toľko, ak nie viac náušníkov, že si môžem dovoliť predpokladať. Ale to je jedno, najväčší kiks je aj tak neodpojiteľný kábel a Zalman Mic1...ou jea, to bolo riešenie hodné svojej doby (2013), no nie v dnešnej dobe a pchať si pred ústa niečo ako inak famóznu ružovučkú Fifinku
https://www.aliexpress.com/item/USB-MIC ... 88411.html
nie je tiež žiadna výhra.
mino_85 napísal: St 02. Jan, 2019, 22:57 Ako viem to zrušiť, ešte to necestuje, len dúfam, že aj dostanem prachy naspäť.
Medzitým sa tu skúste dohodnúť, lebo v tom začínam mať väčší bordel než na začiatku, ale to som aj čakal.... vy audiofili ste zvláštna kasta. :D

V rámci pohodlia... hej, dosť mi aj na tomto záleží, keď sa zasedím pri hre, nech to netlačí a pod.. Ale to som v týchto cenách považoval za samozrejmosť. Inak asi fakt len to "odhlučnenie", lebo vieme jak je to s hlukom v panelákoch /preto požiadavka uzavretý dizajn/, hlavne keď si pustím hudbu, plus aby som aj ja nerušil ľudí okolo ak si to viac vypeckujem alebo pri hraní.
A Miňo, to je normálka, ale nie v tomto prípade, ty máš jasnú požiadavku, ty chceš mať niečo, čo je aj headset a to automaticky maže 90% volieb a zúži sa to na:
- kvalitné slúchadlá s odpojiteľným káblom a kompatibilným V-Moda Boompro/ModMic štýl mikrokáblom
- krabičku, ktorá zhltne všetko, vrátane slúchadiel
a v ľudských rozpočtoch ako tvoj tá voľba nie je nijako komplikovaná, M40X som vybral presne kvôli tomu, že nemajú nejaký divoký zv. charakter ale skôr niečo vyrovnanejšie. Ale samozrejme, tie náušníky sú nutnosť a odporúčam určite kožené, viem, že sa to zdá divné, je to tretina sumy slúchadiel ale náušníky majú obrovský vplyv na komfort (hlavne po čase) a aj na zvuk (v dobrom, pokiaľ nejde o nejaké exotické, tieto ale nie sú také).

Moja rada je, že ak to ešte neshipli (len aby to neshipli dnes v noci), tak X6 zruš, lebo už vidím ako budeš potrebovať ešte osobitný predlžovák, ktorý pôjde z jacku pre mikrofón z hlavného kábla, ktorý sa zapojí do X6, ešte dozadu do PC, ktorý máš určite ďalej a potom ešte riešiť feritové jadro a obtáčať kábel...psychiatria.

Obe voľby odo mňa (samozrejme, všetci hráme za seba a každého vlastná voľba je tá naj) sú podľa mňa optimálnym riešením...a inak, na túto tému, tu je rečka, kde sú všetky tieto kombíčka, vrátane Syby aj GSX1000

hore potom Andremu som poslal link aj na M40X rečku, takže máš všetky zrecenzované (dokonca jedným človekom) a on je dobrý v tom podať veci tak, aby tomu rozumelo čo najširšie publikum.

A aj niečo novšie, všeobecnejšie
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Externá zvukovka + headset cca 250 €

Príspevok od používateľa mino_85 »

Ten DAC som zatiaľ zrušil, ale nerobím závery, nechávam otvorené, všetko linknuté si prejdem. Nerozumiem veľmi tomu prečo by som u X6 mal riešiť feritové cievky a obtáčanie kábla... ale to už sa vy dohodnite. :D

V slúchadlách už mám úplný bordel, ale pri cene tých DAC nemám problém využiť zvyšných cca 200 € na slúchadlá, takže kľudne to tak berte. Tým pádom mi príde divné kupovať M40x za stovku a vylepšovať ich third-party náušníkmi. Kde je pointa?

Si to tu preberte, ja sa vrátim. :)
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4007
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Externá zvukovka + headset cca 250 €

Príspevok od používateľa Dunar »

Nechapem preco si ten X6 zrusil.


@Loleq:
Ak je nieco funkcne tak je to fail? To je divny nazor. A ten Zalman som dal ako priklad, tych moznosti co s mikrofonom su "miliony".
Odporucat pri tom rozpocte M40x je ako vtip dobre, to uz moze rovno zobrat nejaky Superlux headset a je zvukom tam kde M40x. A uzetri kopu penazi a ma aj kvalitny mikrofon.
A ta Syba to uz je uplne cisty pruser. Este to odporucat namiesto X6, to uz chce velku odvahu. :-)
Nehovoriac ze ma rozpocet 250€ a ty mu odporucas vsetko dokopy "ledva" za stovku. Rada nad zlato. :-)

M1ch4l napísal: St 02. Jan, 2019, 19:46 Dunar, nazor na https://sites.google.com/view/quipa/assistants ?

Odpojitelny kabel je super vec.
Oppo PM3 su super sluchadla. Smelo do toho.
Odpojitelny kabel je super vec, len kym ich mas v baleni viac. Inak to taka parada byt nemusi. Vo vela pripadoch (ak sa nieco stane s kablom) je dat to opravit o dost lacnejsie ako kupit kabel novy.
Naposledy upravil/-a Dunar v St 02. Jan, 2019, 23:45, upravené celkom 3 krát.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Externá zvukovka + headset cca 250 €

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ja ti hneď poviem prečo kedysi mi dunar odporučil DAC/AMP S.M.S.L M3 mimochodom strašné pekná mala dobré hrajúca vec o tom potom. Všetko bolo fajne pokiaľ som ktomu nepripojil slúchadlá s mikrofónom (zapojenie USB) slúchadlá bzučali ľudia sa sťažovali na chate že mi to tam bzuci a podobne.

Na výber boli try riešenia:

1. Feritove Jadro (ktoré to eliminovalo v ramci možnosti)
2. Prepojenie cez optiku (fungovalo na 100%)
3. Ground Loop Noise Isolator (fungovalo na 50%, problém sa vytratil úplne žiaľ slúchadlá hrali tak na 50% výkonu aj keď som mal volič hlasitosti naplno)

Problém je ten že sa tam asi cez klasický Jack čo sa zapája do dosky na MIC dostával akysika bordel s dosky cez spoločnú kostru.

Problém sa neprejavoval keď som slúchadlá zapojil klasika iba do dosky dva Jack konektory iba spolu s daným DAC/AMP cez USB.

Toto sa týka ale mikrofónu na štýl V-Moda, ale robili mi to aj Cloud 2 aj Alphy aj MX50
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12965
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Externá zvukovka + headset cca 250 €

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Dunar napísal: St 02. Jan, 2019, 23:36 Nechapem preco si ten X6 zrusil.


@Loleq:
Ak je nieco funkcne tak je to fail? To je divny nazor. A ten Zalman som dal ako priklad, tych moznosti co s mikrofonom su "miliony".
Odporucat pri tom rozpocte M40x je ako vtip dobre, to uz moze rovno zobrat nejaky Superlux headset a je zvukom tam kde M40x. A uzetri kopu penazi a ma aj kvalitny mikrofon.
A ta Syba to uz je uplne cisty pruser. Este to odporucat namiesto X6, to uz chce velku odvahu. :-)
Nehovoriac ze ma rozpocet 250€ a ty mu odporucas vsetko dokopy "ledva" za stovku. Rada nad zlato. :-)
Ja ani neviem, čo ti na to povedať...

M40X - cca 90€
náušníky - nejakú tricku
boomkáčik - 15€
to je 130-140€ za AiO zvuk a potom buď Sybu za nejakých 50€ alebo GSX1000 za 170€, takže sme buď na sume tesne pod 200€ alebo dokonca na 300€ sume.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4007
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Externá zvukovka + headset cca 250 €

Príspevok od používateľa Dunar »

Nemusis na to nic hovorit, myslim ze si povedal dost.
Crep Syba alebo predrazeny Sennheiser a priemerne sluchadla k tomu, to uz mi je teda kralovsky vyber. :-)
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Externá zvukovka + headset cca 250 €

Príspevok od používateľa mino_85 »

OK, poďme si to dať nejako dokopy...
Dunar napísal: St 02. Jan, 2019, 23:36 Nechapem preco si ten X6 zrusil.
loleq je spot-on v tom, že X6 nemá dedikovaný konektor pre mikrofón, čo mi ušlo, takže akým spôsobom sa potom rieši toto? Za predpokladu, že využijem toto... https://www.ebay.com/itm/Boom-mic-Volum ... 1660445728

Slúchadlá do DACu a mic cez predlžovák do PC ak som správne pochopil? Čo to zo sebou potom obnáša z hľadiska rušenia, prípadne nejaké iné funkčné probémy? Keď to ide de facto potom cez 2 rôzne zariadenia... Viď čo spomínal aj Marek125. X6 je stále na zozname, len si chcem ujasniť čo bude treba z mojej strany spraviť aby to bežalo bez problémov.

Čo sa týka slúchadiel, mám na nich cca 200 € a chcem ich využiť. Tým pádom debata o M40X sa mi zdá byť bezpredmetná, nemám snahu to celé tlačiť pod rozpočet. Aka ak mám na grafiku 400 €, tak si nekúpim slabšiu za 250...
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4007
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Externá zvukovka + headset cca 250 €

Príspevok od používateľa Dunar »

Riesi sa to tak ako si pisal. Rozdvojku (tu potrebujes tak ci tak aj v pripade, ze to bude zvukovka s mikrofonom), a mikrofon zapojit tak ako mas doteraz, do zvukovky PC. Sluchadla do dacu.
Problemy to neprinasa ziadne, vstup a vystup zvuku funguju vo Windows nezavisle.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12965
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Externá zvukovka + headset cca 250 €

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ok, tak to zapojí a potom čo? BRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM, kedže obe konektory na kábli majú zem na rovnakom vodiči, takvieme, čo sa stane, ak prepojíme dve aktívne zariadenia? To, čo riešil Marek. To ako podľa toho, čo písal v príspevku to vyriešil s optikou mi ale ostáva záhadou, stále je to to isté.
mino_85 napísal: Št 03. Jan, 2019, 14:09 OK, poďme si to dať nejako dokopy...
Dunar napísal: St 02. Jan, 2019, 23:36Čo sa týka slúchadiel, mám na nich cca 200 € a chcem ich využiť. Tým pádom debata o M40X sa mi zdá byť bezpredmetná, nemám snahu to celé tlačiť pod rozpočet. Aka ak mám na grafiku 400 €, tak si nekúpim slabšiu za 250...
V audiu neplatí, že za každých 10€ navyše dostaneš lepší zvuk. Nehovoriac o fakte, že musíš dávať pozor, AiO káblik ako ten z linku (alebo alternatívy ako V-Moda Boompro) nemusia pasovať, niektoré slúchadlá majú:
a) neodpojiteľný kábel
b) exotické konektory alebo klasické konektory a napríklad zapustené s úzkym otvorom, cez ktorý iný ako konektor s daným tvarom neprejde
c) iné konektory ako tie, ktoré sa používajú pre tieto kábliky (napríklad mini XLR)
To je inakšie aj prípad Audio-Techník, tie ho majú napríklad veľmi dlhý, takže tam zvykne byť tiež problém.

Ale nečudujem sa, že začínaš mať z toho chaos, audio a nekonečné množstvo možností a kombinácií je niekedy...chaos.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4007
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Externá zvukovka + headset cca 250 €

Príspevok od používateľa Dunar »

loleqboleq napísal: Št 03. Jan, 2019, 16:41 Ok, tak to zapojí a potom čo? BRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM, kedže obe konektory na kábli majú zem na rovnakom vodiči, takvieme, čo sa stane, ak prepojíme dve aktívne zariadenia? To, čo riešil Marek.
A vieš čo sa stane keď to pripojiš inak? To je čo zas za argument? To sa môže stať hocikedy na hocičom, aj keď by mal zvukovku s mikrofonom. Alebo kľudne na ľubovoľnej externej zvukovke, bezohľadu na to či použiva mikrofon alebo nie. To zaleži na "milion" faktoroch. Takže podľa takej logiky by si nemal kupovať žiadnu zvukovku lebo vždy hrozi zemna slučka alebo nejaky elektro bordel.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Externá zvukovka + headset cca 250 €

Príspevok od používateľa Leon »

Mino mozno by nebolo od veci este skocit aj na avmaniu a spytat sa aj tam (predsa je to tam zamerane na zvuk a hlavu ti nikto neodkusne, ked sa spytas aj inde) , napisat obidve pripady ze chces headset alebo klasika s DACom a aky bude rozdiel v kvalite a nech ti odporucia. Ja som upgradoval z cloudov a fiio10k a absolutne ziadny mess ako tu tam nebol (vsetok respekt chalanom tu :P) odporucili mi par DACov + sluchadla do cenovky akej som sa chcel vojst, z toho sme to zriedili co by k sebe asi naj pasovalo a bolo.
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12965
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Externá zvukovka + headset cca 250 €

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Dunar napísal: Št 03. Jan, 2019, 17:03 Tak či tak s veľkou pravdepodobnosťou bude používať optiku, tých Asus dosiek so zasvinenými USB tu už bolo (na ich obranu, šíri sa to naprieč všetkými výrobcami, aktuálne by mal byť v pohode jedine GB s doskami s DAC-UP 2).
Lenže narozdiel od situácie PC <> DAC, kde slučku prerušíš optikou u slúchadiel to bude otravnejšie riešenie.
Tak či tak s veľkou pravdepodobnosťou bude používať optiku, tých Asus dosiek so zasvinenými USB tu už bolo (na ich obranu, šíri sa to naprieč všetkými výrobcami, aktuálne by mal byť v pohode jedine GB s doskami s DAC-UP 2).
Lenže narozdiel od situácie PC <> DAC, kde slučku prerušíš optikou u slúchadiel to bude otravnejšie riešenie.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5574
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Externá zvukovka + headset cca 250 €

Príspevok od používateľa Odar »

Alebo treba mat DAC, ktory ma galvanicky oddelene USB :good: Moznosti ako vzdy milion, len penazi malo :D
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Externá zvukovka + headset cca 250 €

Príspevok od používateľa mino_85 »

Dunar napísal: Št 03. Jan, 2019, 16:22 Riesi sa to tak ako si pisal. Rozdvojku (tu potrebujes tak ci tak aj v pripade, ze to bude zvukovka s mikrofonom), a mikrofon zapojit tak ako mas doteraz, do zvukovky PC. Sluchadla do dacu.
Problemy to neprinasa ziadne, vstup a vystup zvuku funguju vo Windows nezavisle.
Rozdvojku to má priamo pribalenú, to len tak pomimo https://i.ebayimg.com/images/g/gWsAAOSw ... -l1600.jpg
loleqboleq napísal: Št 03. Jan, 2019, 16:41 V audiu neplatí, že za každých 10€ navyše dostaneš lepší zvuk. Nehovoriac o fakte, že musíš dávať pozor, AiO káblik ako ten z linku (alebo alternatívy ako V-Moda Boompro) nemusia pasovať, niektoré slúchadlá majú:
a) neodpojiteľný kábel
b) exotické konektory alebo klasické konektory a napríklad zapustené s úzkym otvorom, cez ktorý iný ako konektor s daným tvarom neprejde
c) iné konektory ako tie, ktoré sa používajú pre tieto kábliky (napríklad mini XLR)
OK, ale bavíme sa tu o produktoch 100 vs. 200 €, tak tam už hádam musí byť nejaký rozdiel, ak to nie je len nejaká imidžovka kde sa platí sa ohryzok z jablka a pod..

Mám stavy, že sa na ten cirkus okolo mikrofónu vykašlem a keby mi to začalo moc chýbať, tak zriešim niečo extrerné a hotovo. Alebo až po kúpe presne podľa dizajnu konektora na slúchadlách niečo vyhútam. Fakt sa mi teraz kvôli tomu nechce pregoogliť pol internetu. Aktuálne to nie je pre mňa priorita, vzhľadom na toto všetko čo sa tu popísalo. Aj tak primárne som chcel len upgrade kvality zvuku, hento ma napadlo len ako taká bokovka, že by som v rámci toho jedným šupom fixol aj mic. Mal som za to, že to bude jednoduchá záležitosť. :D
Leon napísal: Št 03. Jan, 2019, 17:10 Mino mozno by nebolo od veci este skocit aj na avmaniu a spytat sa aj tam (predsa je to tam zamerane na zvuk a hlavu ti nikto neodkusne, ked sa spytas aj inde) , napisat obidve pripady ze chces headset alebo klasika s DACom a aky bude rozdiel v kvalite a nech ti odporucia. Ja som upgradoval z cloudov a fiio10k a absolutne ziadny mess ako tu tam nebol (vsetok respekt chalanom tu :P) odporucili mi par DACov + sluchadla do cenovky akej som sa chcel vojst, z toho sme to zriedili co by k sebe asi naj pasovalo a bolo.
Nepoznám, ale skúsiť môžem, nech si aj tam užijú takého neandertálca. :)
Odar napísal: Št 03. Jan, 2019, 17:47 Alebo treba mat DAC, ktory ma galvanicky oddelene USB :good: Moznosti ako vzdy milion, len penazi malo :D
Neskúšajte na mňa tieto vaše triky, na 500 € fakt neskončíme. :-D

Aby som konkretizoval... aktuálne sa prikláňam k FX X6 + Fostex TR80, nejaké protesty? :D :hysterical: :laugh:
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus

Návrat na "Nákupná poradňa"