dargy napísal: Po 01. Apr, 2019, 11:49
No to nieje pravda. Mam ho 2 mesiace a 2x mi prisla aktualizacia. Ako ta prva je jasnacka ze clovek vyberie z krabice. Druha bola cca 3 tyzdne dozadu. Ano, niekedy to tak pri LG bolo ale tento foun sa im podaril a aj sa polepsili v tejto veci. Vlastne vsetky Vecka boli super od LG. Ja sa zase vyhybam chine ako sa len da takze ani som nerozmyslal nad cinskymi. Doteraz som bol na sony xperia z3c a tam neprisla aktualizacia 3 roky. Uz pocas zaruky prestali sa on starat a 3 roky som tak fical bez problemov. Pokial je to foun na bezne pouzivanie a nemas tam nic tajne mozu ti byt aktualizacie na 2 veci pokial vsetko ide ako ma. Aj tak ta lesuju z kazdej strany a pri china founoch je to este horsie v poslednej dobe. Jedine minus co mi chyba su stereo repro. Foun slape bez jedineho zadrhelu. A ni vela sajrajtu nema v zaklade. Par LG appiek ktoru jednu pouzivam pravidelne a to lg smart world kde je lg store na temy a fonty. Fotky neurazia a ten wide druhy fotak je navykovy. O zvuku co dava ani nevravim. Nepocul som ziaden telefon s takym sluchadlovym zvukovym vystupom, potiahnu bez problemov aj Focal Elear. Pevna nevrzgajuca konstrukcia, prachu a vode odolny. Mozno este 4GB je uz na dnesnu dobu akurat ale zatial nemam pocit zeby to chybalo. Na heureke od 307€. No nenajdes lepsiu vybavu za tu cenu.
Ja mám G7 už viac ako pol roka a do dnešného dňa mám Android 8.0 (a low-end K10 (firemný) má už 8.1), bezpečnostné záplaty z 1. februára. Distribúcia apdejtov horšia ako pri Samsungu (moja vlajková loď má tempo updatov ako kolegov dva roky starý Samsung A5 cez operátora... a to už je čo povedať!).
A stiahni si portnutú gcam appku, preboha.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD:970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas:♡ LG 48" C11 OLED♡Myš: G Pro Superlight WireKlávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
K comu to je?? Tolko updatov? Ja to vobec nesledujem ak mi foun funguje ako ma. Bezpecnostne zaplaty? Tolko bubu okolo toho a nakoniec prides na to ze ti to je na jednu vec. Aby si bol vnutorne spokojny ze akoze nemas deravy foun. Tot vse. Dalej vsetko funguje aj doteraz na starom sony z3c ktory nevidel security update 3 roky. A co teraz? Niekto mi hackne foun a ukradne mi co? Zbytocne si robit starosti s niecim co neovplyvnim. Mne v30 updatlo 3x za dve mesiace.
Co je to ta portnuta gcam appka??
portnuta gcam appka je google camera z pixel fotakov, ktora ma ovela lepsi postprocessing a teda budes mat lepsie fotky. niektori bez nej nemozu zit viz. loleq a niekto na tych 10 fotiek co spravi za rok nepotrebuje riesit gcam https://www.xda-developers.com/google-c ... 0-v30-v35/
main: 9950X + Noctua NH-D15 G2, ASUS STRIX B650E-F, Kingston 64gb DDR5 6000 CL30, 7900 GRE Nitro+, 990 Pro 4TB, ASUS STRIX Aura RGB 1000W, Fractal North XL + 4x Noctua A14x25 G2
Aha uz som pochopil. Nejako je pre mna fotak ako vedlajsia funkcia nastastie a prezil by som aj keby nema fotak Btw. Akurat som cital clanok ze to lg vazne flaka s tymi updatemi zrejme mate aj pravdu nakoniec. Ale tak to potom je jedine riesenie a to Apple co je pre mna nepouzitelne kedze nema jack. Kvalitny zvukovy vystup bol u mna must have kedze som nechcel dalsiu krabicku na prenosnu hudbu. Takto mam Tidal hifi predplateny a hlavne funguje MQA. Ale kazdy ma nejake priority na telefon. Mne lg splnilo vsetko co som chcel...
Ako rozumiem aj tam security updatom, kto chcem mat deravy foun ale co mi aj rralne hrozi ak foun vyuzivam iba pre svoje sukromne veci? A to pocuvam hudbu, sem tam daco odfotim a hlavne surfujem na nete. No mna to neohrozilo doteraz ked som tri roky pouzival sony z3c bez security updatov a nemal jediny problem. Aj mobilepay od tatrabanky siel v pohode. No neviem vazne co by mi mohli neauktualizacia security updatov sposobit realne pokial niesom zamestnanec nejakej zaujmovej firmy alebo neriesim uz ani root a kadejake custom romky co som pri sony riesil casto pokial ma to prestalo bavit.
no V30 má tiež iba Android 8.0.0 s bezpečnostnou aktualizáciou k 1.1.2019. Ďalšiu ani nečakám, lebo LG už ohlásilo že aj pre tento model vydá verziu 9 kde predpokladám bude bezpečnostná k 1.3.2019.
Ináč mobil ide super, zatiaľ bez zaváhania. Fakt za tú cenu je to super fón a aj prechod na Android 9 zvážim až potom, ako sa objavia nejaké užívateľské info ohľadom problémov po update. Aj s verziou 8 je to výborný telefón.
Mimo to, pre bežného človeka je takmer bezvýznamné aký bezpečnostný update má jeho telefón. Či je to z 2018 alebo 2019 je to úplne jedno pokiaľ sa telefón využíva na bežné činnosti a užívateľ nepristupuje na pofidérne web stránky alebo do neho neinštaluje rôzne pofidérne aplikácie či hry a nenechá deti nech sa na ňom hrajú.
Tiez to tak vidim, ze security update pride rovno aj s novym androidom. Posledny je ako vravis z januara 2019. Co som len tak teraz zo zaujimavosti pozeral tak security vydava google ob mesiac. Cize ak pride raz stvrtrok myslim ze je to ok.
za mna mozem vrelo doporucit Honor 10 , presiel som nan z Nexus 5ky a som spokojny, dobre foti, slusna vydrz baterky, svizny system, taktiez pomerne caste security updates (posledny mam z marca), GPSko tiez velmi rychle a presne.. ak by som mal znova vyberat kupim ho znova (snad som nic nezariekol, klop klop).
Ak sa bavime o telefone do 350E, neviem aky zmysel ma brat honor 10 namiesto MI8. Nema AMOLED display, nevie 4K 60FPS, nema face recognition. MI8 ma vykonnejsi snapdragon chipset, robi lepsie fotky a ma o nejakych 15% lepsiu vydrz....
tak k XIAOMI len tolko, ze kolegyna mala ich mobil 3x na reklamacii a tiez kamos nedavno posielal svoj pocophone reklamovat (z nicoho nic mu prestal fungovat displej/ziadny pad nic).. osobne by som do tej znacky nesiel,..
Tiez by som isiel do Mi8. Ono pri tych milionoch kusov co sa preda, je pochopitelne ze nejake kusy odidu a niekto to bude reklamovat. Na tom nie je nic zvlastne, to funguje pri kazdej znacke. V mojom okoli ma tiez vela ludi Xiaomi ca 10ks a vsetky bezia bez problemov. Jeden kus bol zly, ktory nefungoval hned od vyroby.
Proste Xiaomi ma pomer cena/vykon bezkonkurencny, preto ich ludia kupuju vo velkom a kupujem ich aj ja