ASUS M2N4-SLI, PC Probe 2 a teplota CPU

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
pmasarik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 287
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (44)

ASUS M2N4-SLI, PC Probe 2 a teplota CPU

Príspevok od používateľa pmasarik »

Mam doma ASUS M2N4-SLI a CPU AMD ATHLON 64 3000+, BOX.
Moje CPU ma 40C v klude a 45C v zatazi, meral som original softom PC Probe II v1.03.01 a kukal som aj na teplotu v BIOSe.

Zacal som pretaktovavat a pekne postupne som dal najskor 210MHz
HneD po starte to na mna hodilo ze CPU ma 95C tak som to rychlo vypol, aby sa nieco nepokazilo, BIOS ukazoval tiez 95C.

Dnes mi to nedalo a isel som skumat ci mam nepodareny kus CPU, ktory nejde pretaktovat, alebo je chyba inde. Stiahol som si soft Core Temp Beta 0.93 a ten ukazoval ze CPU ma len 43C zatial co Probe a BIOS uklazuje 95C.
Chytal som chladic rukov a prilozil som k nemu aj externe cidlo ktore ukazuje tiez nejakych 40C.

S toho mi vyplyva ze ASUS M2N4-SLI nezvlada ukazovat spravnu teplotu v BIOSe a ani v PC Probe II.

EDIT> zistoval som Dalej a pri 215MHz to ukazuje dokonca uz 115C a pri 225MHz to zacalo ukazovat pre istotu uz len 55C Core Temp ukazuje 44C...

SnaD som pomohol tym co sa tiez zlakli a ak ma niekto podobne skusenosti tak napiste.
Používateľov profilový obrázok
janik
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 97
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa janik »

Som "rad", ze si sa ozval s rovnakym problemom.
Stiahol som si tiez Core Temp a vyskusam ake mi bude davat hodnoty teploty.
Skus este doplnit parametre tvojho PC + hodnoty, ktore nastavujes v Biose pri pretaktovani :D
Používateľov profilový obrázok
janik
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 97
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa janik »

Uz je novy Bios 0601, ktory mimo ineho uz zobrazuje realne teploty CPU.
AMD Phenom II X4 960BE + Noctua NH-U12P; GIGABYTE FXA990-UD3; 2x4GB A-DATA 1600; 1x WD 250GB, 2xWD 320GB; ASUS HD 6670; Fractal Design Define R3; Seasonic S12II-500HT

Návrat na "Základné dosky"