Tlačiaren/multifunkčné zariadenie pre rodičov

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Kimif123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1597
Dátum registrácie: Pi 13. Máj, 2016, 15:35
Bydlisko: Nitra

Tlačiaren/multifunkčné zariadenie pre rodičov

Príspevok od používateľa Kimif123 »

Ahojte, potreboval by som radu, v tomto segmente sa absolútne nevyznám :facepalm: Rodičia majú doma jedno staršie multifunkčné zariadenie Epson DX3850, ktoré funguje dodnes, ale problém je ten, že tlačiť sa na ňom už poriadne nedá, keďže výsledná tlač je rozmazaná a rozťahaná. Skúšal som už čistiť aj trysky v rámci možností ale nepomohlo to (napr. letenku s tým neviem vytlačiť poriadne, keďže QR kódu chýba polovica). Preto prišla požiadavka od nich, že by potrebovali niečo nové.

Požiadavky sú nasledovné:
- tlač zopár strán tak možno raz za 2 týždne, úplne by stačilo aj niečo čiernobiele (aj keď atramentové sa také asi moc nevyrábajú už či?)
- čím nižšia cena samotného zariadenia
- prevádzkové náklady, ideálne aby tam neboli 4 kazety s farbami ako pri tej Epsonke a potom pravdaže aby 1 kazeta nestála toľko čo polovica tlačiarne a meniť ju budem každých 30 strán
- skener, čo dokáže skenovať :D
- čo sa týka pripojení, je to v podstate jedno, tlačiareň je aj teraz prepojená káblom s dokinou ku notebooku

Existuje vôbec niečo zmysluplné na trhu? Ak áno poprosil by som o radu. Ďakujem :-)
CPU: i5 12400f Cooler: NOCTUA NH-U12A Chromax Black MB: ASUS ROG STRIX B660-A GAMING D4 RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3060 Ti O8G SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Kingston KC3000 NVMe 1TB + Crucial MX500 2TB SSD PSU: Corsair RM750x white CASE: Fractal Design Define 7 Compact White TG Mouse: Logitech G403 Prodigy HS: HyperX Cloud I + Microlab FC50 Monitor: Dell S2721DGFA OS: Win 10 64bit
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Tlačiaren/multifunkčné zariadenie pre rodičov

Príspevok od používateľa shiro »

S tak malym objemom tlace nech chodia do copycentra, to ziadne zariadenie nebude lacne. Rovnako, ako si kupovat auto na jazdenie 1km trasy raz za dva tyzdne. Je dobre riesit laserovku, vyhnes sa riziku zaschnutia po dlhom case netlacenia.

Obycajne laserovky:
https://www.alza.sk/hp-laserjet-pro-m15a-d5326085.htm
https://www.alza.sk/brother-hl-1110-d4300474.htm
https://www.alza.sk/lexmark-b2236dw-d5634419.htm

Ak uz musi byt multifunkcia, tak daco z tohoto:
https://www.alza.sk/hp-laserjet-pro-mfp ... 319438.htm
https://www.alza.sk/lexmark-mb2236adw-d5634420.htm
https://www.alza.sk/xerox-workcentre-30 ... 211911.htm
...ono su to beztak vacsinou len klasicke CB laserovky ako tie predtym, len na to polozili skener.
Ak pozeras na cenu a chces takto lacne zariadenia, tak sa netreba cudovat, ked to po 2-4r exne. Je to lowend a tomu zodpoveda aj spracovanie.

Pocas zaruky odporucam pouzivat original toner, aby si o nu neprisiel ked sa daco stane a budes potrebovat reklamovat.
Original tonery do tychto lacnych zariadeni mozu stat kludne 50-70% ceny tlaciarne. Zaraba sa primarne na spotrebaku. Potom tam kludne davaj neoriginal, su ovela lacnejsie. Samozrejme treba pocitat s moznymi problemami, pretoze neoriginal a necudovat sa.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
kenvele
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2011, 11:37

Re: Tlačiaren/multifunkčné zariadenie pre rodičov

Príspevok od používateľa kenvele »

Monochromatickú laserovú multifunkciu alebo atramentovú s tankovým zásobníkom. Tie majú výhodu, že je doplnenie z flaštičiek pohodlné a náklady na tlač sú nižšie, ako pri kazetách.
Už spomínaná HP 28a (vo verzii 28w s wifi)
https://www.alza.sk/hp-laserjet-pro-mfp ... 319438.htm
alebo
https://www.alza.sk/hp-laserjet-135w-d5632391.htm (trochu drahšia, je to nový nástupca tých modelov od Samsungu, ktoré prešli pod HP)
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Tlačiaren/multifunkčné zariadenie pre rodičov

Príspevok od používateľa scream »

Atrament = problemy skor ci neskor. Odkedy som kupil laserovku ( lacnu za 100), tak neriesim kvalitu tlace, zaschnute atramenty. Zapnem to po 2 mesiacoch a tlacim. Nic ine sa odporucit neda. Toner im vydrzi veky, novy okolo 30E podla typu a kvality.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5889
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Tlačiaren/multifunkčné zariadenie pre rodičov

Príspevok od používateľa wingo »

Presne tak, na príležitostné tlačenie jednoznačne laser, hlavne ak úplne stačí ČB. Keďže pozeráš na prevádzkové náklady tak okrem ceny samotného zariadenia treba pozerať aj cenu alternatívnych náplní pre danú tlačiareň lebo vedia byť veľké rozdiely, ja osobne mám dobré skúsenosti s alternatívnymi tonermi od abctonery.sk
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Tlačiaren/multifunkčné zariadenie pre rodičov

Príspevok od používateľa HellAngel »

Na obcasnu tlac jedine laser. Atramentova mozno ma nizsie naklady na tlac, ale musi sa na nej pravidelne tlacit a vyzaduje si aj udrzby.

Mne sa osvedcili tlaciarne brother. Mam i h cca 11 v praci a ziadny problem. Ani s repasovanymi tonermi. Dnes mi prisla akurat Brother MFC-L2712DN.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Tlačiaren/multifunkčné zariadenie pre rodičov

Príspevok od používateľa Snake »

Mat niekde 11 tlaciarni je fatalne zlyhanie it oddelenia. Bud rad ze mas job. 11 tlaciarni pokope nemam pri zakaznikovi s tromi dealerstvami pod tromi strechami. Kedy si si naposledy dal robit optimaluzaciu tlacoveho prostredia prosim ta?





.
Používateľov profilový obrázok
Vlko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 12:51
Bydlisko: Bratislava

Re: Tlačiaren/multifunkčné zariadenie pre rodičov

Príspevok od používateľa Vlko »

Fotrovcom na rovnakú činnosť max. stači toto za polovičnu cenu toho čo tu chalani davajú :D

HP Deskjet 2632 Ink All-in-One
Atramentová tlačiareň – multifunkčná, A4 tlačiareň, skener, kopírka
https://www.alza.sk/hp-deskjet-2632-ink ... 136683.htm
44e

Kabel, wifi, 0-lova udržba. Raz za rok kupa čb Cartridge za 10e, farebnu nekupuju, ale da sa.
AMD Ryzen R9 7950X3D PBO, Noctua NH-D15S chromax.black&white, GIGABYTE B650E AORUS ELITE X AX ICE, Patriot Viper Elite 5 64 GB KIT DDR5 6000MHz CL30 White RGB, Sapphire NITRO+ RX 6800 16GB 2,4/17,2Ghz, NVMe SSD Samsung 990 PRO 1TB + Kingston A2000 1TB, SATA SSD Samsung 860 EVO 250GB + Team Group CX2 1TB, A4tech Bloody V7M HoleLess, Seasonic Focus Plus SSR-750FX Gold, Lian Li Lancool 215 White, 32" Samsung LE32B551 RED, Nintendo Switch V2 HWFLY Modchip OC CPU: 1020@1785Mhz, GPU: 768@921Mhz, RAM:@1600MHz
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Tlačiaren/multifunkčné zariadenie pre rodičov

Príspevok od používateľa bepetko »

Snake napísal: Ut 18. Feb, 2020, 14:02 Mat niekde 11 tlaciarni je fatalne zlyhanie it oddelenia. Bud rad ze mas job. 11 tlaciarni pokope nemam pri zakaznikovi s tromi dealerstvami pod tromi strechami. Kedy si si naposledy dal robit optimaluzaciu tlacoveho prostredia prosim ta?
To chceš povedať, že personálne, finančné a ďalšie oddelenia majú spoločnú tlačiareň?
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
ANONYM_a7

Re: Tlačiaren/multifunkčné zariadenie pre rodičov

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Why not? 1 tlaciaren na poschodie - ysoft- finito - nohy mas, prejdi sa. Na poschodi sme mix z roznych oddeleni. Funguje to skvelo :)

Na obcasnu tlac odporucam najlacnejsi laser ktory zozenies :) hlavne vyhody uz popisal Hell - ako pises na kazdej atramentovej som uschol pri nepouzivani a hadaj ci sa mi chce servisovat 30e tlaciaren :) lacnejsie je kupit novu.

Asi pred 5timi rokmi som si kupil lacny xerox laser a odvtedy tlacim tak do 10 stran rocne, nahodne. Vytiahnem, utrem od prachu zapojim a do par sekundd je to vonku vo fajn kvalite, fakt sa nemusis o nic starat.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Tlačiaren/multifunkčné zariadenie pre rodičov

Príspevok od používateľa HellAngel »

Preco? Lebo nie vsade je moznost umistnit velku tlaciaren, ktora by sluzila pre viacere oddelenia. Su rozmiestnene rozne po budove. Potom tu mame oddelenia, ktore pracuju , s udajmi, ku ktorym nikto okrem nich nemoze mat pristup. A potom tu mame par ludi, ktori si vydupali u vedenia osobnu tlaciaren, aj ked o 15m maju k dispozicii velku. Snake nehodnot nieco, ked nepoznas dovody a prevadzku
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Tlačiaren/multifunkčné zariadenie pre rodičov

Príspevok od používateľa bepetko »

Tak ale už logicky minimálne personálne by malo mať svoju tlačiareň.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
kenvele
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2011, 11:37

Re: Tlačiaren/multifunkčné zariadenie pre rodičov

Príspevok od používateľa kenvele »

Vlko má v podstate pravdu, pre občasné použivanie aj lacnejšie modely.
https://www.naplne-do-tlaciarni.sk/blog ... e-seniorov
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Tlačiaren/multifunkčné zariadenie pre rodičov

Príspevok od používateľa Snake »

bepetko napísal: Ut 18. Feb, 2020, 14:55 To chceš povedať, že personálne, finančné a ďalšie oddelenia majú spoločnú tlačiareň?
Samozrejme ze maju, nakolko zabezpecena tlac existuje uz hodne par rokov, a ked uz tak preberas bezpecnost, tak si pozri ci tvoje modely sifruju tlacove ulohy (ak maju disk), alebo si ju rozober ked ju budete vyhadzovat, Canon je v tomto dodnes topka.
HellAngel napísal: Ut 18. Feb, 2020, 15:34 Preco? Lebo nie vsade je moznost umistnit velku tlaciaren, ktora by sluzila pre viacere oddelenia. Su rozmiestnene rozne po budove. Potom tu mame oddelenia, ktore pracuju , s udajmi, ku ktorym nikto okrem nich nemoze mat pristup. A potom tu mame par ludi, ktori si vydupali u vedenia osobnu tlaciaren, aj ked o 15m maju k dispozicii velku. Snake nehodnot nieco, ked nepoznas dovody a prevadzku
Hodnotit budem, lebo vidim ze zas na to ides obklukou. O velkej nikto nehovori, ale ten model co si postol je totalne mimo, skusal si si ty preratat naklady na tie tlacky? Spotreba, spotrebak, servis a nakup? Schvalne, sprav si taky audit zajtra, bezprdele vazne, nie kvoli mne, kvoli sebe, a potom si vyrataj cenu za stranku, sam budes prekvapeny kolko "setris". Neboj aj ja som daval 501dn kam mi debili pchali refill, tesili sa ako tlacia za haliere a potom kapali zapekacky rad za radom (150€ diel). Dal som si spravit normalne menezovane prostredie, je to sledovane, bezpecne, setri sa, a do ziadnych tisicov to nejde. To ja davam teraz zakaznikom, nestaraju sa o tonery, tlacia za polovicu laseru (ano, tlacia, na origo naplniach za POLOVICU laseru), a maju 5r NBD (realny NBD, ziadny response) servis, a stoji ich to menej mesacne nez kupovat refill do troch tlaciek. Ale ked ty si spokojny, tak ok :)





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Tlačiaren/multifunkčné zariadenie pre rodičov

Príspevok od používateľa HellAngel »

Mas vestecku gulu ze vies o aku prevadzku ide a ake su potreby? Asi nie. Predstav si ze audit som si robil a z cca 40 tlaciarni sa ich pocet zredukoval o 2/3 a este ich dam par dole. Dufam. Ja som za celkove znizovanie tlace, som za elektronicke dokumenty atd, ale toto je OT a nema to suvis s temou ziadny.

Bebetko: ak by slo len o zabezpecenu tlac, tak by problem nebol.

Spet k teme. Ja nedoporucujem tie lacne atramentovecanony a hp-cka
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Nákupná poradňa"