Repro k PC do 200€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
kayman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Vajnory

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa kayman »

Našiel som tienenú dvojlinku, je to podstatne lepšie. Mobil musí byť naozaj až pri repráku aby bolo dačo trochu počuť.
Len ma teraz štve, že ak nemám chvíľu dačo pustené tak sa prepnú do nejakého sleep módu. Trošku to cvakne z reprákov a spustenie trvá asi 2 sekundy kým si to uvedomí, že má dačo na vstupe.
Zvukovo sa trochu zlepšili no ešte to nie je ono. Asi to na čo som bol predtým zvyknutý z nich nedosiahnem :( Ani tie slúchadlá keď zapojím tak sa to nechytá na zosilňovač čo má moja zvukovka (alebo homemade O2 amplifier).

Už som rozmýšľal nad pasívnymi, Dali Zensor Pico :music: Len cenovo už je to viac a treba ešte zosilňovač na to.. To už môžem navýšiť rozpočet na aktívne.. :D. Len nie je z čoho :hysterical:
MB: ASRock Fatal1ty H97 Performance | CPU: Xeon E3-1231 | RAM: 4*8GB Crucial DDR3 1600MHz CL8 | GPU: SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 8G | Sound: DAC Topping D50s | Repro: Mackie CR4 | Headphones: Audio Technica ATH-SR50BT + Audio Technica ATH-T500 + AKG K-240 MkII + diy O2 amp | Keyboard: Keychron K10 | Mouse: Steelseries Rival 110 | Case: NZXT Switch 810 | PSU: EVGA SuperNOVA 650 G2 80+ GOLD| OS: dualboot Debian / Windows 10
Používateľov profilový obrázok
kayman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Vajnory

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa kayman »

Zohnal som použité Mackie CR4, viac basujú ako Presonus čo je mínus, ale detailné sú podobne, majú trošku iné podanie. Budem musieť ešte posunúť stolík o 2-3cm od steny nech sa tie basy trochu ukludnia :). Keď tak upchám basreflex :D.
Už väčšina aktívnych repro má automatický standby, z toho zoznamu v prvom poste sú Mackie jediné :/. To sú fakt všetci tak lenivý vypínať prístroje? Alebo dajaký šibnutý EU predpis..
MB: ASRock Fatal1ty H97 Performance | CPU: Xeon E3-1231 | RAM: 4*8GB Crucial DDR3 1600MHz CL8 | GPU: SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 8G | Sound: DAC Topping D50s | Repro: Mackie CR4 | Headphones: Audio Technica ATH-SR50BT + Audio Technica ATH-T500 + AKG K-240 MkII + diy O2 amp | Keyboard: Keychron K10 | Mouse: Steelseries Rival 110 | Case: NZXT Switch 810 | PSU: EVGA SuperNOVA 650 G2 80+ GOLD| OS: dualboot Debian / Windows 10
Používateľov profilový obrázok
kayman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Vajnory

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa kayman »

Zdravím, tak po čase prichádza pomaly k výberu náhrady za Mackie CR4. Nehrajú zle, ale nejako ma nebavia už dlhšiu dobu a to zvýrazňuje všetky ich nevýhody, ktoré keď teraz pracujeme celá firma z domu HO ma štvú už na obed :D. Vadí mi nastavenie hlasitosti, ktoré je veeeľmi citlivé, naozaj stačí pootočiť o 1mm a hlasitosť sa zdvojnásobí. Presne na tej úrovni, ktorú zvyčajne počúvam takže to je s tým vždy boj.
Cez obed chodí malý spať, a večer tiež chcem byť tichšie aby som ho nezobudil. Ja vo všeobecnosti počúvam všetko tichšie ako väčšina ľudí no a tieto Mackie, čím hrajú na nižšej hlasitosti, tým je to horší prednes, v istom momente ľavý reprák prestane skoro úplne hrať.. Slúchatkový výstup je veľmi slabý a nebaví ma stále prepájať cinche z reprákov do slúchatkového zosilňovača (O2 - Objective 2) - tam je obrovský rozdiel.
Preto som začal hľadať čím by som tie vstupy prepínal bez toho aby som dačo zase pájkoval a zapáčil sa mi JDS Labs OL Switcher. Prepína dva vstupy na dva rôzne výstupy a zároveň je to aj preamp. Takže by som mohol mackie vymeniť za dve samostatné aktívne bedne (len so zosilňovačom) a čo som našiel v cene, ktorú som ochotný dať sú:
- Presonus Eris E5 - mal som ceres predtým kde mi vadil standby, škoda, že som ich predal, hrali omnoho lepšie ako mackie, takže Eris E5 by mohli hrať ešte lepšie, asi by som si na standby zvykol
- JBL LSR 305 P Mk II - sú teraz za super ceny aj keď už mierne nad môj psychologicky nastavený limit 200€, veľmi sú chválené no mne sa vizuálne nepáčia a sú mi už asi aj príliš veľké.
- Fluid Audio F5 - nie sú najkrajšie, ale znesiem na stole :D. Čo mi vadí je ten posuvník na prednej strane. Akonáhle syn zistí, že sa s tým dá posúvať.. Už som ho ako tak naučil aby nechytal membrány, toto bude príliš veľké lákadlo lebo to dačo aj robí :D. Ideálne keby mali nové monitory sieťku ako mávajú hifi reprosústavy, alebo mriežku ako mali Ceres
- Swissonic ASM5 - toto chápem, že sú vyrobené pre Thomann.de na objednávku? To neznie práve najlepšie, ako Lidlové Parkside :D. Ale dobre bývajú hodnotené.

Dačo iné by som mal dať do výberu? Ktoré z týchto by mohli dobre hrať aj pri nízkych hlasitostiach, až úplne aj šepot napríklad? Neskôr budem kupovať aj DAC, keď už mám O2, možno ODAC alebo od JDS Labs nejaký ich - mám rád tú neutralitu týchto krabičiek.

Ďakujem za rady :).
MB: ASRock Fatal1ty H97 Performance | CPU: Xeon E3-1231 | RAM: 4*8GB Crucial DDR3 1600MHz CL8 | GPU: SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 8G | Sound: DAC Topping D50s | Repro: Mackie CR4 | Headphones: Audio Technica ATH-SR50BT + Audio Technica ATH-T500 + AKG K-240 MkII + diy O2 amp | Keyboard: Keychron K10 | Mouse: Steelseries Rival 110 | Case: NZXT Switch 810 | PSU: EVGA SuperNOVA 650 G2 80+ GOLD| OS: dualboot Debian / Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11508
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa Andre »

Mackie MR624 :)
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Presonus určite nie, očividne na monitoring super ale to je ako kúpiť slúchadlá so suchým prednesom, to nie je pre to si niečo poriadne užiť
https://www.youtube.com/watch?v=HBI9Im-jtA0 .

Andre dobre načal, z recenzie
https://www.youtube.com/watch?v=OoujyypH384
značne vyzdvihol práve to, že dokážu očividne hrať lepšie na nízkych hlasitostiach ako ostatné bedne.
Detto by sa mohlo aplikovať aj pre MR524 (bližšie k tvojmu rozpočtu, MR624 sú mimo reality, keď ti už 305P prídu veľké, tak MR624 budú ti pripadať ako nejaký sub). Zvukovo ti MR524 podľa mňa budú vyhovovať, len stoja o trošku viac ako 305P.

Kriste, ODAC? O2? Vieš o tom, že tie už sú v pasé aspoň 4 roky? Príď sa potom poradiť, dnes máme toho na trhu kopu a strašne veľa dobrého matrošu.

Inak, Swissonic je záhada, vraj to bývala reálna značka, teraz pre tú značku neexistuje ani webová stránka. Robia ale plno vecí, z recenzií na Thomanne majú ich produkty dobré ohlasy ale tak...čojaviem, ako píšeš, ako Lidl značka - najviac som krútil hlavou, keď som videl ich USB nahrávacie zvukovky - reku ako distribuujú ovládače? Len to, čo je na nejakom zaprdenom CD, kde človek v dnešnej dobe už nemá ani optickú mechaniku? A čo fixy, updaty, ovládače na ďalšie OSka?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 435
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa amplifier »

+1 co hlada nahradu za mackie cr4, pred mesiacom mi doslova vybuchol kondik a spalil pcb okolo. Chcem vyskusat opravit ale davam tomu malu nadej, neviem ani aka kapacita tam bola tak sa rozletel, podozrievam vypinac, nejake prepatie, dost chabe inac zvnutra.. Tiez pocuvam na nizsich hlasitostiach. Ale nejako nechcem ist o triedu vyssie, setrim pomaly na hifi stereo do obyvacky. A okusil by som nieco ine ako mackie, v podobnej cene (+- to je jedno), idealne bez standby, idealne bez volume knob. Krmim ich cez schiit modi 2U zatial..
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa kllr007 »

Edifier.
Ja som maximálne spokojný s mojimi ale máš budget na lepšie 1700 tak by som vzal možno aj tie. Ale ako píšem aj tie moje je radosť počúvať.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11508
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa Andre »

edifier urcite nie
ak je 200 za fluid f5 moc, tak behringer studio 50usb za +-110
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa loleqboleq »

amplifier napísal: St 22. Apr, 2020, 09:09 +1 co hlada nahradu za mackie cr4, pred mesiacom mi doslova vybuchol kondik a spalil pcb okolo. Chcem vyskusat opravit ale davam tomu malu nadej, neviem ani aka kapacita tam bola tak sa rozletel, podozrievam vypinac, nejake prepatie, dost chabe inac zvnutra.. Tiez pocuvam na nizsich hlasitostiach. Ale nejako nechcem ist o triedu vyssie, setrim pomaly na hifi stereo do obyvacky. A okusil by som nieco ine ako mackie, v podobnej cene (+- to je jedno), idealne bez standby, idealne bez volume knob. Krmim ich cez schiit modi 2U zatial..
CR4 sú hrozný produkt, EEvblog mal jedno video (myslím, že on), kde ich otvoril a mal pekný laugh session, keď videl, že čo je vo vnútri (nič).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
kayman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Vajnory

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa kayman »

MR624 sú už trochu drahšie ako by som chcel a aj príliš veľké, už tie JBL mi prídu moc veľké. V obývačke by mi také veľké nevadili, takto na stole už je to moc..
Recenzie som si vypočul popri práci, tie repro sú na všetko okrem masteringu takže presonus asi nebudú ideálne.

Edifier sa mi ani nehodia sem na stolík, nemám nič drevené v celej miestnosti okrem okien a dverí, taký štýl by sa skôr do obývačky hodil (aspoň mne).

Tak som rád, že nie som blbý keď som o Swissonic nič nenašiel, ani ich web. Ak sa dačo pokazí, tiež bude problém aj zohnať nejakú súčiastku, alebo podporu získať, iba ak cez Thomann, ale neviem..

Ostávajú mi potom Fluid F5. Mackie si musím navýšiť rozpočet (oboje spomenuté) a sú obe zase o niečo väčšie. Plus nejako tej značke neverím, čím viac sa CR4 rozohrávali, tým menej som ich mal rád len neboli financie na výmenu (tam vždy treba ísť o niečo vyššie a pri predaji sa vždy dačo stratí finančne aj keď som ich kúpil použité).

A vypočul nakoniec aj kopu ďalších od toho týpka Zeosa :D a zmenil som asi aj pohľad nad investíciou na ODAC, za lepšiu cenu nájdem už lepšie, ale meniť O2 neviem či chcem, muselo by to mať nejakú pridanú hodnotu ako napríklad preamp výstup, ktorý so viem do môjho O2 dorobiť - krabičku som použil vyššiu než je bežné pri O2 takže miesto na ďalšie dva cinche a prepínač s druhým potenciometrom by sa dal spraviť no bude to tam napchaté :D
O2 som si vyrobil mnoho rokov dozadu takže viem, že už je starší. Moje slúchatká sú inak ešte staršie a aktuálna zvukovka ešte viac.
MB: ASRock Fatal1ty H97 Performance | CPU: Xeon E3-1231 | RAM: 4*8GB Crucial DDR3 1600MHz CL8 | GPU: SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 8G | Sound: DAC Topping D50s | Repro: Mackie CR4 | Headphones: Audio Technica ATH-SR50BT + Audio Technica ATH-T500 + AKG K-240 MkII + diy O2 amp | Keyboard: Keychron K10 | Mouse: Steelseries Rival 110 | Case: NZXT Switch 810 | PSU: EVGA SuperNOVA 650 G2 80+ GOLD| OS: dualboot Debian / Windows 10
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa Dunar »

V kategorii velkych sluchadiel sa ziadne zasadne technologicke zmeny neudiali uz dlhe roky. Aj zivotne cykly modelov su omnoho dlhsie. Tie nezastaraju tak ako elektronika.
Norbi082
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1306
Dátum registrácie: Št 19. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa Norbi082 »

novy ODAC sa neoplati, ale ja tu na fore predavam pouzivany, uz ho mam 2 roky v skrini nevyuzity, ak by si mal zaujem
5600X | Ninja4 | B450M Pro4 | 16GB DDR4 | Aorus RX6800XT |WD Black NVMe 1TB| Seasonic G12 650 | NZXT S340
Philips 32” 1440p 165Hz | VR: HP Reverb G2 | Edifier MR4 | Topping DX1 | DT 150 | Razer Viper mini | SK64S | T300
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Kay, Mackie zase neodsudzuj, áno, CR4 boli trash ale popravde to bol "bottom of the barrel" produkt, od vtedy veľa vody pretieklo. K tvojmu výberu, ja za Fluid F5 nie som, i keď Andre je, ja som mal 2 FX8 a bol už jeden alebo dva reporty aj od F5, že dosť silne šumia, nepočul som to na vlastné uši ale predpokladám, že tam bude aj brum (ten taký 50Hz brum).

Aký veľký máš stôl? Ja som mal na stole už aj FX8 (8" krabice) a to už bolo naozaj gigantické ale tie bedne s 5,25" meničmi nie sú vôbec tak veľké. Ale ak máš tak meter široký stôl, tak samozrejme, že všetko je veľké.

Dunar, možno technologické nie ale zvukové áno, minimálne polovica roboty je tlmenie a to sa mení pri každých slúchadlách.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
kayman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Vajnory

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa kayman »

Dunar: chápem :), ale ja som aj čo sa týka techniky vždy pozadu, nerád veci mením často, napríklad aj telefón mám napríklad starý 2,5 roka a neverím, že ho v blízkej budúcnosti vymením - nie je za čo :D. Pritom mnoho ľudí ho mení raz ročne, zopár aj častejšie.

loleqboleq: to je skôr problém v mojej hlave, neodsudzujem ich, určite majú aj dobré veci. Ale ísť teraz do toho, že si ešte nadhodím rozpočet sa mi moc nechce :D. Musel by som ich najprv počuť asi. Stôl má asi 140cm na šírku, no sedí sa na jednej strane kde som obmedzený skrinkou počítača a úplne do rohu dať repro nemôžem/nechcem. Plus tu mám ďalšie veci, ktoré nechcem dávať preč. Robím tu všetky hobby, každý cm je dobrý :). Šumenie a brum by mi inak vadil, mne vadia aj vetráky na pc :D.
MB: ASRock Fatal1ty H97 Performance | CPU: Xeon E3-1231 | RAM: 4*8GB Crucial DDR3 1600MHz CL8 | GPU: SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 8G | Sound: DAC Topping D50s | Repro: Mackie CR4 | Headphones: Audio Technica ATH-SR50BT + Audio Technica ATH-T500 + AKG K-240 MkII + diy O2 amp | Keyboard: Keychron K10 | Mouse: Steelseries Rival 110 | Case: NZXT Switch 810 | PSU: EVGA SuperNOVA 650 G2 80+ GOLD| OS: dualboot Debian / Windows 10
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 435
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa amplifier »

Andrej a F4? Tie Behrignery som pozeral, kvalitativne su asi podobne mackie nie? Uz sa mi vobec nechce investovat do monitorov, netravim tam tolko casu, a ked tak 70% su sluchadla. Ale teraz som brachovi zobral nejake Microlaby co mal a to je slabota. Su to nejake lowcosty a pocut rozdiel riadne..Niekde ked budem na urovni tych mackie 4iek to mi staci, takze fluid f4, behringehr studio 50 a ten swissonic? Pozeram aj bazare ale nic som nevidel extra..
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play

Návrat na "Nákupná poradňa"