Herný PC komplet (FHD Fortnite) do 600€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1304
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Herný PC komplet (FHD Fortnite) do 600€

Príspevok od používateľa schyzoy »

Chlapi, notebook téma je za nami (aj locknutá už, hehe), pome postaviť môjmu chalaňovi jeho PRVÉ vlastné PC, na ktorom bude 95% času hrať vo FHD Fortnite. Inak sem-tam kukne YT a bežný web :P

Ako som písal v "NB téme", na počítač si šetrí vyše roka, chcem aby na to minul čo najmenej ojri - a aby mu to stačilo na ten Fórtnajt, predpokladám že na FHD, nakoľko by som mu do zostavy rád napasoval 16:9 monitor, stačí 24", pravdepodobne aj dobrý bazár (len monitor, výnimočne GPU, viď nižšie).

Ešte pre predstavu, teraz hrá na mojom PC a je "total happy", aby sme nastavili latku:
Intel G3258 + 750Ti 2GB + 19" BenQ FP91G+ 1280x1024 + 8GB RAM + Chicony keyboard r.v. neznámy (model KB-9810, chýbaju 4 nepodstatné tlačítka) + Microsoft Wheel Mouse Optical 1.1A (áno, okrem 2 tlačítok - ľavé aj pravé - má aj scroll koliesko) :hysterical:

Pol dňa som dnes čítal Nákupnú poradňu, a okrem toho že vynechávam GS a InG (obchody), som sa dostal sem - že mi to zatiaľ vychádza takto:

CPU
jednoznačne Ryzen 5 1600 za cca 110€

MB
ASUS PRIME B450M-K za 56€
alebo
GIGABYTE B450M S2H za 60€

CPU cooler (ak vôbec treba, predpokladám že OC nebudeme robiť)
SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012 za 17 €

RAM 16GB
G.SKILL 3000MHz za 68€
alebo
Patriot Viper 4 3200Mhz za 70€

SSD
Patriot P200 256GB za 39 € (stačí, pôjde tam OS + Fortnite, ak bude neskôr potrebovať viac miesta, dokúpi druhý disk)

PSU
SilverStone 80Plus ST50F-ES230 500W za 42€
alebo
SilentiumPC Vero L2 Bronze 500W za 45€

Tower (veľké nejasno, radšej s 1x miestom pre mechaniku, pre istotu) uvedené od 30€ - 38€
Zalman S2 / GameMax Dark Ranger
Zalman T7 / Z1
SilentiumPC Armis AR1
FSP/Fortron ATX Midi Tower CMT110A
SilentiumPC Signum SG1

Klávesnica a myš obe káblové, dá sa 15€ + 15€ (?)


TOTOK všetko je 400€, k tomu potrebujeme ešte GPU a monitor. Vzhľadom na to, na čom hrá teraz, stačí keď nájdem nejaký jazdený 24" FHD monitor a bude to OK? Tak by sme mohli "minúť" na monitor cca 50€.

Ak nie, stačí niektorý z tých nových na Alze do 100€? Naozaj prosím berte v úvahu, na čom hrá teraz...


No a posledné je GPU, kde mám najmenej jasno:
GTX 1650 / 1050 / RX570 za 150€ nové (alebo 70-85€ bazár)
alebo
RX580 bazár za 110€
alebo
GTX 1060 bazár za 130€

Bude hrať ako som písal Fortnite, stačí aj na MID detailoch, asi teda na FHD, pokiaľ sa nekúpi 24" monitor bez FHD... (ak by to dala niektorá v rozpočte na HIGH, bude to fajn).

Najradšej by som bol, keby okrem monitoru bolo všetko nové, aby sme spolu sedeli a rozbalovali, a skladali. Také tatko+syn Vianoce :red:

Vtedy by to musela byť maximálne GTX 1650 alebo 1050 alebo RX570, ktoré sa dajú za 150€ + 50€ ten jazdený FullHD 24" monitor.

Je mi jasné, že to dosť hrotím, ale mám z toho dobrý pocit. Ten môj "prastarý rig" ide bez problémov, na tom non-FHD monitore ide všetko čo potrebujeme svižne, bez zásekov, a má to hodnotu celé pár evri. Štandardne robím UPG základu tak raz za 6-7 rokov, teraz keď už som full-time otec a živiteľ, tak sa tá doba výrazne natiahne, nakoľko mám na hranie minimum času a keď sa k PC vôbec dostanem, tak hrám Battlefield 2 a som happy yahooo

Tak ďakujem že ste to dočítali až sem, poďme poskladať nejaký low-budget ale funkčný my-first-PC :good:
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12471
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Herný PC komplet (FHD Fortnite) do 600€

Príspevok od používateľa HellAngel »

https://www.alza.sk/nakupni-seznamy.htm ... F6B6D627D1

budget sa celkom dost znizil, ale nieco za to poskladat by slo. Hore som nieco navrhol, este bude k tomu treba zohnat monitor, ten ale poriesis bazarom ako si pisal. Fornite to potiahne v pohode a aj novsie hry si zahra
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6061
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Herný PC komplet (FHD Fortnite) do 600€

Príspevok od používateľa wingo »

CPU by bol ideálny 3300X, len je nedostupný takže 1600AF je v poho.

MB tá Gigabyte má aj RGB konektor, čo môže v súčasnosti zavážiť. Na druhú stranu z Fortnite skôr či neskôr vyrastie a MSI B450M-A PRO MAX by mohol byť lepší základ pre upgrade CPU na nejakú R5 4600 v budúcnosti (netuším ako bude Gigabyte podporovať Zen3 na lacných doskách, MSI sľubovalo že na svojich MAX doskách podporu pridá) a má dobrú podporu pre OC RAM, je to však podružný upgrade a bude mať zmysel až pri výrazne rýchlejšej GPU ako plánovanej GTX1060/RX580, a predpokladám že aj upgrade SSD na väčší bude mať vyššiu prioritu ako CPU.

CPU chladič stock to uchladí, ale tiché to nebude. Ak kúpiť, tak rovno Freezer 34. Iba o 5€ drahší a za tú cenu fakt dobrý.

RAM určite Patriot Viper 4, rozdiel v cene zanedbateľný a Ryzen má rád rýchle RAM. Pre farebné zladenie (predpokladám že určite bude presklená bočnica) asi radšej Blackout series.

SSD P200 je dobrý ako druhý SSD, na OS ale radšej vezmi Kingston A2000, je tam dokonca rozbalený iba o 3€ drahší. Na OS nie je vhodné SATA SSD bez integrovanej RAM, môže to spôsobovať rôzne náhodné viditeľné spomalenia počas kombinovaných prístupov (čítanie+zápis) a za tých pár € to nestojí. Tie s integrovanou RAM ale teraz stoja toľko že vezmi rovno budget NVME. NVME keďže visí na PCIE s tým nemá problém aj ak nemá integrovanú RAM, alokuje si časť RAM z PC podobne ako integrovaná GPU.

PSU to Vero je fajn, ale priplatil by som 5€ za https://www.alza.sk/seasonic-s12iii-500-d5756772.htm už s 5ročnou zárukou.

Skrinku by bolo vhodné vybrať s ním, nech sa mu páči a je spokojný - je to vec na ktorú sa bude pozerať, prípadne chváliť kamarátom. Predpokladám že ho to bude ťahať do RGB svetielok, tu je síce väčšina na ne alergických ale tak prečo mu nespraviť radosť, je to pre neho ;)
Len napr. ten Gamemax Dark Ranger čo tam máš v zozname pozor, píšu že ten ventilátor je aRGB, nezapojíš ho do dosky ktorá má len RGB konektor (tá Gigabyte vyššie) a vyzerá že skrinka nemá vlastný controller takže bude treba aspoň o cca 20€ drahšiu dosku s ARGB konektorom aby svietil, napr. Gigabyte B450 Aorus M alebo ASROCK B450M Pro4. Alternatíva je dokúpiť do inej/tejto skrinky RGB ventilátor ktoré ale nie sú lacné, ďalšia možnosť je RGB LED pásik. Alebo vziať hotové riešenie, napr. https://www.alza.sk/zalman-s5-white-d5782494.htm, má rovno 2 ventilátory pre lepší airflow, jeden je RGB, vpredu LED pásik a to všetko zapojené do vlastného samostatného controllera s tlačidlom na boku skrine. Mechaniku nerieš, ja som svoju nepoužil ani nepamätám, max ak som chcel pozrieť niečo na archívnom DVD z roku 123 čo synátor mať nebude, keď tak vždy sa dá pripojiť externá cez USB. Skôr využiješ SD/Micro SD čítačku (integrovanú alebo internú do 3,5/5,25 pozície), ale to sa tiež dá pripojiť aj externe cez USB.

Klávesnica a myš, no sa smeješ z tej Microsoft myši ale to boli fakt kvalitné myšky. Klávesnicu nech si vyberie sám, tam je to pre neho prakticky jedno, hlavne nech sa mu páči. S myškami ťažko poradiť, je tu veľká pravdepodobnosť že vymení 4 moderné myšky lebo začnú blbnúť a tá Microsoft ich všetky prežije bez jediného zaváhania :D A nemusia to byť vôbec lacné myšky, viď témy o gaming myškách keď niekomu 60€ myšky začnú robiť náhodné dvojkliky už po pol roku, kvalita šla brutálne dole keď to porovnám napr. s mojou starou pôvodnou MX518.
Ale je mi jasné že sa poteší novej peknej modernej. Pri myške je veľmi dôležitá ergonómia, ako padne do ruky takže zase ideálne keď si to vyskúša ako sa mu drží a ako padne do ruky, ľudia majú rôznu veľkosť ruky a používajú rôzne úchopy takže pre každého môže byť vhodný iný tvar. Nešiel by som tvrdo po cene, zlá myš vie pokaziť zážitok z hry. Toto by mohlo byť fajn, vychvaľovaná budget myška rovno s podložkou:
https://www.alza.sk/a4tech-bloody-neon- ... 153124.htm

Monitor, no láka ma rovno odporučiť AOC 24G2U, vychvaľovaný kvalitný monitor, 144Hz, IPS, budget TOPka, len si priprav tak 180€. Ale kvalitný monitor fakt stojí za to, je to vec na ktorú sa celý čas pozerá. AK už bazár tak pozor na stav/kvalitu, staršie monitory mávali aj dosť problém s odozvou pixelov, nech z toho nemá jednu machuľu, no a degradácia farieb a podsvietenia je tiež jav ktorý existuje. Ak už nie 144Hz tak myslím že aspoň niektorý z 75Hz IPS monitorov, napr. https://www.alza.sk/asus-va24ehe-d5753831.htm. Bude mať fajnú zostavu, bola by škoda zabiť to nejakým monitorom s vyblednutým rozmazaným obrazom.

GPU, tam je to teraz tragédia hlavne v low end, ideálny kandidát na bazár, čokoľvek nové pod 200€ nedáva veľmi zmysel. Konkrétne Fortnite beží o niečo lepšie na GTX1060 6GB, ale ide dobre aj na RX580 8GB, nejakých 10fps rozdiel, 90 vs 100 na ultra čo nestojí moc za reč keďže aj cena je nezanedbateľne vyššia, v prospech GTX1060 ale hovorí aj nižšia spotreba. RX580 určite len s dobrým chladičom. Pozeraj inzeráty kde sa predáva aj s krabicou a príslušenstvom a bude aj unboxing ;)

Čo si nespomenul ale určite na to mysli sú slúchadlá, prípadne aj s mikrofónom keďže hrá online. Určite dačo má, otázka je akej kvality. Kvalitné budget riešenie bude napr. Superlux HMD-660E za 37€, ak stačí bez mikrofónu tak napr. Superlux HD668B za 30€.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB Plus
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12471
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Herný PC komplet (FHD Fortnite) do 600€

Príspevok od používateľa HellAngel »

ale rozpocet je len 600€, tam uz nie je moc prestor na prihadzovanie, aj ked len 20€ navyse. Dosku urcite tu MSI, v buducnosti nie je problem osadit Ryzen 3 generiaciu a mozno aj 4 gen
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1304
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Herný PC komplet (FHD Fortnite) do 600€

Príspevok od používateľa schyzoy »

Páni ďakujem, pozriem to asi opäť večer doma, teším sa z Vášho prístupu :good:

Rýchle postrehy:

- o skrinke som presne dnes pri raňajkách rozmýšľal, že veď to nechám na neho, musí sa jemu páčiť (dúfam že nie kolotočáreň, ale šak uvidíme)
- 400W zdroj bude stačiť? Asi by som išiel radšej do 500-550W, kvôli budúcemu UPG na GPU/CPU
- MSI doska nechám si poradiť, v kompatibilite som v hustej hmle, dobrý tip na budúci UPG (verme že MSI dodrží "slovo")
- RAM pôjdeme určite 16GB, kašlime na priehľadnú bočnicu, pozrie sa do nej raz a potom bude už len fajtiť :)
- ešte ma napadlo že asi s novým PC pôjde aj do GTA V, no neviem čo to 12R dieťa "naučí"... (hej hej, ani Fortnite ho veľa nenaučil, ale predsa áno - dáva "tanečky" že čumíme s manželkou niekedy, hehe + frčia na tom s kamarátmi takže taký dobrý online teamfeeling tam je)
- tú MS myš mám 2x, mne sa s ňou aj pracuje aj hrá super, som ale nenáročný hráč a tamten tip vyzerá pekne, nech má "killerskú novú myš brutaaal!"
- za klávesnicu nechcem dať viac ako 15€, neviem na čo si dávať pozor (mechanická/membránová/"bublinková"/...), či v tejto cene je to všetko jedno?

edit - monitor - chlapi idem vygoogliť parametre toho BenQ, čo som písal že má teraz (na mojej zostave)? To fakt napr. Lenovo C24-10 TN 1ms, alebo AOC 24B1H 5ms MVA, alebo Acer EK240YAbi 5ms IPS, alebo ASUS VA24EHE 5ms IPS 75Hz nebude lepšie, ako hento??!
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6061
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Herný PC komplet (FHD Fortnite) do 600€

Príspevok od používateľa wingo »

HellAngel zmestí sa:
https://www.alza.sk/nakupni-seznamy.htm ... F6C6C69794
k tomu táto GPU:
https://pc.bazos.sk/inzerat/112584227/gtx-1060-6g.php
Len je to až moc dobrá cena, možno to bude 3GB verzia aj keď píše 6g, alebo sa jej len chce rýchlo zbaviť, treba overiť ideálne osobne.
Ak hentá vyššie nie tak napr.:
https://pc.bazos.sk/inzerat/111396155/x ... dition.php
A tých 14€ čo to bude nad rozpočet najlepšie doplatiť, prinajhoršom ušetriť napr. 5€ na zdroji (ten SilentiumPC Vero), 5€ na RAM (zobrať tie GSkill) a 9€ na klávesnici (obyčajné sú od 5€) ale to mi už príde trochu pritiahnuté za vlasy. Samozrejme kúpiť sa dá aj inde ako na Alze.

Schyzoy:
400-450W zdroj by stačil, ale nejde len o Watty ale aj o kvalitu a záruku. Inak ten Seasonic čo som linkoval sa pod 500W u nás nepredáva.
Klávesnice som nikdy nebral ako limit pri hraní, nepomôže mu to k lepším výsledkom, skôr k lepšiemu pocitu či už vzhľadovo alebo pocit spätnej väzby pri stláčaní kláves :) Ešte n-key rollover môže mať vplyv hlavne pri bojovkách (Street Fighter, Mortal Kombat...) ale tam je aj tak ideálne mať gamepad či rovno fightstick, podobne ako pre simulátory joystick a závody volant.

Pri monitore nepozeraj oficiálne uvádzanú odozvu lebo to sú často čísla pri extrémne nepravdepodobných podmienkach alebo rovno vycucané z prsta, dôležité sú recenzie. Napr. 5ms GTG sa píše pri IPS monitoroch už asi 10-15 rokov ale je dosť rozdiel v reálnej odozve medzi 10 ročným IPS a novým ak je dobre nastavený overdrive. Samozrejme čokoľvek nové by malo byť lepšie ako ten Benq ak je to niečo veľmi staré, len si písal bazár tak varujem aby si nezobral niečo čo bude papierovo dobré ale v porovnaní s novým monitorom vyhodené peniaze. Celkovo monitory sú problém, TN nemajú problém s ghostingom ale farby by mohli byť krajšie aj keď je to o dosť lepšie ako v minulosti, VA má krásnu čiernu ale aj krásne robí šmuhy v pohybe hlavne v tmavých scénach, no a IPS má zase asi najhoršiu čiernu kvôli IPS glow ale odozvou už tie najnovšie dokonca prekonávajú staršie TN pričom majú výborné podanie farieb takže sú dobrý kompromis na rýchle hranie. Inak henten ASUS VA24EHE som ti aj linkol ako kompromis, možno sme sa nepochopili. Každopádne 144Hz je iná liga plynulosti, ale je pravda že na tom PC na max detailoch aj tak bude mať cca 90fps priemer takže by ho nevyužil naplno a snažíme sa šetriť kde sa dá.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB Plus
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4232
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Herný PC komplet (FHD Fortnite) do 600€

Príspevok od používateľa castelL »

https://www.alza.sk/amd-ryzen-5-1600-12nm-d5677267.htm
https://www.alza.sk/gigabyte-b450m-s2h-d5516953.htm
https://www.alza.sk/gskill-16gb-kit-ddr ... 683232.htm
https://www.alza.sk/gainward-geforce-gt ... 701054.htm
https://www.alza.sk/hp-s700-250-gb-d5839301.htm
https://www.alza.sk/akasa-chladic-m-2-ssd-d5154965.htm
https://www.alza.sk/seasonic-s12iii-500-d5756772.htm
https://www.alza.sk/gamemax-silent-hill ... 756747.htm
601,55 € s DPH

GTX1660Super je cca 10% pod GTX 1070 (výkonovo).

Rozpočet na NTB si udával 800 Eur, predpokladal som, že 600 + LCD (200). To by si mal teda rozpočet aj 144Hz LCD 1080p.
Napríklad z tých lacnejších Samsung C24RG50

Toto je alternatíva k tej prvotnej cene o ktorej si reportoval, ale ak sa bavíme o 600 Eur za všehovšudy tak potom ten linkovaný ASUS na Alze pod 100 € s DPH a k tomu nejaká bazárová RX 580 8GB čo sa dá okolo 100/110 € ak môžem odporučiť tak ideálne nejaká Sapphire NITRO+, Gaming X, Aorus od GIGABYTE, XFX TripleX karty majú dosť vysoké teploty, ale v celku sa dajú, treba nastaviť kryvku pre ventilátory cez MSI Afterburner, nakoľko originál je veľmi zle nastavená.

Čo odporúčam tak určite dokúpiť lepší chladič na CPU, hento čo tam je, je "hovno".

Škoda, lebo ak by si sa držal prvotnej ceny (nerozumiem prečo bola znížená) tak máš viac menej všetko nové a so slušným výkonom.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12471
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Herný PC komplet (FHD Fortnite) do 600€

Príspevok od používateľa HellAngel »

graficku kartu kupovat z bazaru bez zaruky to nedorporucujem. Monitor zozenies za par supov druhy, keby sa pokazil, ale graficka bude stat podstatne viacej.

klavesnicu a mys by som mu zobral nieco z ciny. Nieco co svieti a blika nech ma z toho dobry pocit. On este urcite nie je na takej urovni, aby sa mu oplacalo investovat do periferii ako su mys a klavesnicu.

vykon 1660 je oproti 1060 aj o 20% vyssi vo fornite.

na priehladnu bocnicu a cele RGB sa vykasli. Zdvihne to cenu a vo vykone sa to neprejavi. Radsej zober cirkusovu klavesnicu a mys z ali za 20 a mas pokoj.

Suhlasim s castelom, skoda ze si ten rozpocet tak osekal. Urcite by to chcelo aj novy monitor, vzhladom na to, ze bude do toho pozeriat dieta a radsej nech sa pozera na novu obrazovku ako na stare vypalene LCD
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Herný PC komplet (FHD Fortnite) do 600€

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja plne suhlasim ze netreba mega drahe periferie, ale dnes vies mat kvalitne mechanicke kombo za cca 50 klavesnica 20 mys a to je komfort hrania/uzivania na urovni.
Ale ano, ak by to malo osekat GK tak kaslat.

A su podla mna aj mechaniky z ciny okolo 30 ak to za to stoji dlho cakat tak mozno je to na zvazenie.
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3599
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: Herný PC komplet (FHD Fortnite) do 600€

Príspevok od používateľa 16cmfan »

Za mna super zostavy co tu chalani dali, teraz uz len pockat a dufat, ze ceny klesnu este dovtedy, popripade sa len mierne upravia, este mesiac a pol do Augusta cize, nechat si to ulezat v hlave a potom ked tak sa este tu na vratit a doklepneme to
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 16GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1304
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Herný PC komplet (FHD Fortnite) do 600€

Príspevok od používateľa schyzoy »

Chlapi ďakujem moc, idete do toho srdcom, to sa mi na tomto fóre vždy páčilo. Palec hore!

Nastavil som na rozpočet 600€, pretože som vedel, že ste makači a že to dáme. Proste vymačkáme z toho maximum, chcem aby mu ostali nejaké bubáky (čím viac tým lepšie), a samozrejme že mu doplatíme ešte my.

Takže vo finále - určite nebudem teda kupovať jazdený starý bezzáručný monitor za 50€, keď za 100€ kúpim nový. Určite ale nepôjdem do 144MHz hráčskeho dela, a len za monitor dáme 200+. Skutočne je pre mňa latka to čo tam je teraz, oči z toho nebolia, fajtí aj 2-3 hodiny v kuse a je to OK. Takže verím že tie nové do 100€ nebudú horšie, ako to čo je tam teraz.

RGB blbosti a priehľadné bočnice nepotrebujem, ani jeho to nebude zaujímať, nakoľko bude bedňa pod stolom a oči od hry neodlepí, že áno :-)
Zato blikajúca klávesnica na jednej strane môže potešiť, ale zas viem si predstaviť že to dokáže vadiť pri hraní, ak to teda doslova bliká a mení farby... Ak sa bavíme to podsvietení, a ešte ideálne písmenok, to je iná reč. Dá sa nejaká do 15€ so stálym (neblikavým) podsvietením? Myš ak súhlasíte s navrhnutou, vyzerá OK, už len dúfať že mu sadne do ruky (malej, detskej), tá za tých 16€ volačo aj s podložkou.
ALI na toto nebudem riešiť, jednak kvôli času, jednak kvôli výberu - budem pri tom sedieť 5 hodín, nakoniec príde vrak alebo až na Vianoce, prípadne sa to do pol roka do***be, to fakt nie.

SSD neviem, nechám si poradiť, aký je reálny prínos dávať M2 namiesto "klasiky" 2,5" SSD, keď rýchlosti R/W cca rovnaké, ten Patriot mám 3ks doma a max spokojnosť, niekto spomínal že oproti ADATA má aj nejakú tú vyrovnávaciu či ktorú pamäť, tak tu fakt teda neviem :?

No a GPU bude ako vždy asi najťažší oriešok. Keď si zoberiem že všetko sme vyskladali veľmi rozumne a účelne cena/výkon a tie ceny komponentov mi prídu všetky také sympatické, hehe, tak do toho všetkého GPU za viac ako tretinu rozpočtu?
Nehádam sa, keď poviete 1660 na FullHD s MID-High detailami je minimum, pôjdeme do nej. Nerátajme HDR a neviem čo, proste aby Fortnite a povedzme GTAV išli apoň na 50FPS+ a bude to v pohode.
Tu nevieme niečo nové do cca 160€? Fakt to GTX1650 / 1050 / RX570 nedá ani jedna? Dnes čisto pre test nahodím ten môj "rig" na plazmu 1080p a skúsime, ako potiahne G3258 + 750Ti ten Fortnite :P

Skrinky Armis AR1 aj GameMax Silent HILL sa mi páčia obe, len tá druhá nemá miesto na mechaniku, a predsa možno kvôli škole, inštaláciám, neviem kvôli čomu ešte by nebolo zlé mať ju na to pripravenú...
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4232
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Herný PC komplet (FHD Fortnite) do 600€

Príspevok od používateľa castelL »

Keď si rozpočet znížil kvôli nám aby sme sa viac zapotili to si nemusel, keďže sa potím teraz v lete aj tak a nehľadal by si kompromisy a po pravde takúto situáciu som ešte nemal, jedine ak niekto rozpočet navýši :D

Tie RX 570 veľmi zmysel nemajú v tých cenách. GTX 1650 je dosť fajn karta len ten limit vram 4GB je veľmi ltt. Väčšina hier ok ale ako píšem veľmi veľmi tesne a na hrane a ďalšie nové čo má zmysel je tam GTX 1660S a tam nebude kompromis, 1080p pôjde krásne. Čiže dajme tomu ak chceš upustiť od 144Hz kvôli cene tak to máš celé za cca 700 Eur aj s tým Asusom z Alzy a máš presne ten kompromis čo si chcel.

Ak vážne tlačíš na tú cenu obzri sa po bazarovej karte s 6/8 GB vram.

Aby som bol špecifický tak FPS hry ako Fortnite so 4GB VRAM mať problém nebudú, skôr sa bavíme o novších single player hrách kde je to ltt.
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3599
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: Herný PC komplet (FHD Fortnite) do 600€

Príspevok od používateľa 16cmfan »

GTX 1650 bude staci jak na Fortnite tak aj na ine moderne hry, ja som fungoval doteraz na GTX 960 a hral som si jak kral, samozrejme s kompromismy niekde. Co sa SSD ak volit M2 tak Nvme, je to asi 5x rychlejsie ako klasicke SATA SSD lebo nenaraza na limit SATA rozhrania ale funguje cez Pci-E 4x vacsinou, ale najdu sa aj M2 SATA a to je zbytocnost (jedine ak je miesta malo alebo iny dovod)

V praxi ale rozdiel medzi SATA SSD a Nvme SSD nie je skoro vobec poznat pri hrani hier (bavime sa o rozdieloch v sekundach, doslova par sekund hore dole, cize nutne byt nemusi)

Apropo - vsetko sa na tejto zostave bude dat v pohode upgradnut na cosi lepsie :) Cize kludne moze byt aj klasika SATA SSD, kazde euro sa dnes hodi a pochytil som, ze syn je mladsi rocnik proste z toho co ma teraz a bude mat tak asi odpadne cize asi tak :D Ocino aj synator budu spokojny az az si myslim.
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 16GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4232
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Herný PC komplet (FHD Fortnite) do 600€

Príspevok od používateľa castelL »

Tak tie cenové rozdiely nie sú už žiadne (M.2 vs SATA) čo som v minulosti riešil, že sa riešilo neťahať káble čo v aktuálnej situácií je jednoduchšie - len vložíš disk do dosky a nič neriešiš a neuvedomil som si že to HP nie je nvme, čiže ten akasa pasívny chladič je zbytočnosť :)

Mňa len celkovo zaujímalo a zaujíma keď nebol problém pri NTB dať 800 € prečo sa proste tak výrazne a náhle skresala stolová zostava..

Inak ak tá GTX tak kľudne aj tá najlacnejšia, je to fajn karta:
GAINWARD GeForce GTX 1650 Pegasus OC

Nič to ani nepapa..
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Herný PC komplet (FHD Fortnite) do 600€

Príspevok od používateľa Marek125 »

Keď sa tak na to pozerám dostal si sa za tú cenu na výkon môjho NB ako ja vravím vždy lepšie PC ak je to na doma. Ale myslel som že človek poskladá lepší PC do 800 Euro a to riešiš ešte bazarove veci :rolleyes: ja som dal za ten NB 650 na bazáre s tým že bol ešte rok a tri mesiace v záruke plus ešte jeden rok dokupeny.

Návrat na "Nákupná poradňa"