HDD v notasi a zaroven v Boxe pojde to?

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
BaM
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 591
Dátum registrácie: Po 05. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Praha (34)

HDD v notasi a zaroven v Boxe pojde to?

Príspevok od používateľa BaM »

Chcem sa opytat ak by som mal tento disk v notasi (SEAGATE Momentus 100GB/7200rpm/S-ATA/8MB mobile do 2.5) a rozdeleny na 3 casti, a nanom nainstalovani Windovs , a ked by som ho prelozil do externeho 2.5 palcoveho boxu pripojitelneho ces USB, pojde miot v inom PC? ide o to ci mi ukaye vsetky particie a ci nebude robit problem ten nainstalovani Windovs.
vdaka za radu
ASUS - Jamo - Panasonic - Technics - LG
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Príspevok od používateľa Marek »

Jasne ze ti to pojde. Iba ak su particie v NTFS tak ti ho starsie Winy nenajdu (98, Me)

A ten Win by problemy robit nemal.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3321
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Robit problemy nebude urcite, pokial ho nebudes mat ako bootovaci disk.
Ale inak ti to pojde ako keby si mal IDE HDD s OS a pripojis ho k niekomu ako slave.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
BaM
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 591
Dátum registrácie: Po 05. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Praha (34)

Príspevok od používateľa BaM »

No obavam sa toho co povie nainstalovani Win v PC, ked k nemu pripojim ces USB druhy HDD(USB box pripajani a napajani ces USB)na ktorom je nainstalovani iny Windovs a hlavne ak tie disky su S-ATA a tam sa neprepaja ci je to master alebo slave. (tak ako to bolo u starsich HDD)
ASUS - Jamo - Panasonic - Technics - LG
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

Bude ako USB disk v supliku. Tam sa neni coho bat , je jedno aky je tam OS a aky system. Pokial ovsem nemas nastavene boot z USB.
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa galen »

osobne by som to nerobil,
to zavana prilisnou manipulaciou s diskom, vratane srobovania/odsrobovania z notebooku, nasledne do externej mechaniky ... hrkanie ... buchanie ...
Nerobi to diskom dobre, napriek tomu, ze to je disk z notebooku...

Ale samozrejme, pojst ti to pojde *mozno by stalo za hriech, na notebooku rozbehat bootovanie z USB, a pripajat ho aj k notebooku externe, a nemusis srobovat*
lava, prava, lava, prava ...
BaM
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 591
Dátum registrácie: Po 05. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Praha (34)

Príspevok od používateľa BaM »

galen napísal:Ale samozrejme, pojst ti to pojde *mozno by stalo za hriech, na notebooku rozbehat bootovanie z USB, a pripajat ho aj k notebooku externe, a nemusis srobovat*
Zaujimave riesenie, skusim ho ale as casom as nato bude cas, teras musim najst daku krabicku.
Inac to prekladanie bude len obcasne ked cestuje mdomov na nakup dat :P , t.j. raz za 2mesiace
ASUS - Jamo - Panasonic - Technics - LG

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"