COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

hosi ja uz neviem, vsade vidite problem a staviate sa max negativne k tomu. Ku vsetkemu su riesenia, akurat nam to ubera z konfortu, no hold cele toto okolo virusu nam ubera z konfortu a este uberat bude. Ze niektore pravidla su na hlavu? Su, mne osobne vadia tie v skolach, ale tak beriem to, ze budto budeme zavrety doma a bude zle, alebo to nejako cez tieto nariadenia preplavame a o nejaky cas budu veci postarom. Iked po starom uz asi nikdy uplne nebudu.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Odar »

A prečo by ľudia nemali písať aj o negatívnych skúsenostiach? Keď lekár požaduje negatívny COVID test, nedávalo by teda zmysel, že by sa objednaný pacient dal pol hodinu pred vyšetrením v mieste lekára otestovať? Ja zas v tomto nevidím problém. Len to chce rozmýšľať, ako robiť opatrenia pre ľudí. Nie pre to, aby sa o nás písalo na celom svete.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

nevidis v tom problem? zacul si dnes info, ze napriklad v takej Cadci zacinaju povolavat lekarov na zaklade nudzoveho stavu? Vies preco to je? Lebo zdravotnickeho personalu zacina rapidne ubudat a ak to pojde takto, tak jediny doktor co bude dostupny pre verejnost je Google. Lekarsky personal zacina byt chraneny, kvoli tomu, ze uz ziaden lekar, sestra nevie, ci nebudu "povolany" do sluzby. Zacinaju sa vysetrovat len pripady, ktore su nevyhnutne, zbytok odlozeny.
Myslis ze dat sa testovat pred vysetrenim Ag testom co sa robi teraz? A kto by ich robil, kto by ich platil? Otaznik je aj nad jeho ucinostou. Treba zohladnit aj to, ze vela vysetreni je vo velmi tesnej blizkosti a ak sa ku doktorovi dostane infikovany pacient, je vysoke riziko nakazy.

a potom tieto pravidla su robene za pochodu a v rychlosti. Urcite maju vela chyb a dier, ale moc casu na rozmyslanie nie je. Ak je tu sanca, ze nezavedieme uplny lockdown, tak som za to skusit. Na druhu stranu, ak to pojde takto dalej a situacia sa aj po tychto testoch neukludni, bude ten lockdown asi najrozumnejsia moznost. Treba to ukludnit.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4563
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa scream »

kllr007 napísal: So 07. Nov, 2020, 21:49 Mohol si počkať do zajtra, zasa budú v nedeľu všetky prázdne.
Jasne ty mas na vsetko svoj debilny argument v style mohol som pockat, mohol som ostat doma, mohol som 3 hodiny stat v rade...

Nie nemohol. Som zdravy clovek, nechodim kaslajuci a soplajuci po vonku, len niekto sa ide posrat lebo prekrocim pomyselnu hranicu okresu.

Nech su opatrenia tam kde je treba. Ideme chranit zdravotnikov? Tak nech sa robi rychlotest na vstupe do zdravotnickeho zariadenia. Ale nech to daju do vyhlasenia aby nejaky dement zas odmna nevyzadoval 2x za tyzden papier ako minule, ked je raz na to vynimka.

Chranme rizikovych, doprajme im tie 2 dochodcovske hodiny v potravinach, testujme personal, dodrziavajme odstupy, majme dezinfecie ale nie toto gestapo tuna s ruskom na hube v exterieri...


Na hraniciach uz testujeme 100% ludi?
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1819
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

scream - s rúškom v exteriery je preto, lebo väčšina ak stretne známeho tak ho považuje akokeby za zdravého, chrániš sa len pred ludmi ktorých nepoznáš. A povedz či to tak nie je
A potom môžu všetci rozmýšlať, kto sa od koho vlastne nakazil

Čo sa hraníc týka, tak tie mali byť kontrolované minimálne od minulého týždna hned po prvom kole celoplošného testovania.
Problém ale vidím v tom že sa neuzatvorili hranice. Tie mali ostať otvorené zasa len pre dopravu. Myslím že tých áut jazdí hore dole vela a robilo by to kolony
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

a ako vies ze si neni infekcny aj ked nemas priznaky? Jeden z velkych problem pri Corone, je prave dlhsia inkubacna doba a infekcny mozes byt aj bez priznakov. Ono v momentalnej situacii je tazko robit nejake kroky, co budu viest k vacsej spokojnosti ludi. Mam bratranca co ma covid, nakazil sa pri prevoze pozitivneho pacienta do nemocnice, je zachranar. Par dni vyzsie teploty, slabost, ale ako povedal nic hrozne. Dalsim zdravotnikom nakazenym Covid v rodine, je zenina teta. Robi na infekcnom, takze aj pred Coronou riesila rozne infekcne pripady, ale podla jej slov, nikdy v zivote nezazila v nemocnici to, co sa robi teraz a to ta zena tam uz ma odrobene dobrych par desiatok rokov. ale aby som sa vratil spet. Kedze ma Coronu aj jej manzel, nakup potravin im bola spravit svokra. Videli sa len cez okno, ale podla jej popusu vyzeraju hrozne. Maju uz par dni dost vysoke teploty, velke bolesti hlavy, hnacky atd. Nic moc, a to obidvaja atakuju hranicu 60 rokov, takze maju aj strach.

Mozete si mysliet, ze tie pravidla su debilne a ja neviem co, ale chranit sa pred tymto treba. Este doplnim jednu skusenost kamarata, co robi policajta. Tiez sa k tomuto staval vseliako, ale po tom, co prisla prve kolo na test starsia pani, ktora tam skolabovala, odviezla ju zachranka do nemocnice a rovno isla na plucnu ventilaciu (testom jej zistili Covid) zmenil nazor.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa kllr007 »

scream napísal: So 07. Nov, 2020, 23:43
kllr007 napísal: So 07. Nov, 2020, 21:49 Mohol si počkať do zajtra, zasa budú v nedeľu všetky prázdne.
Jasne ty mas na vsetko svoj debilny argument v style mohol som pockat, mohol som ostat doma, mohol som 3 hodiny stat v rade...

Nie nemohol. Som zdravy clovek, nechodim kaslajuci a soplajuci po vonku, len niekto sa ide posrat lebo prekrocim pomyselnu hranicu okresu.

Nech su opatrenia tam kde je treba. Ideme chranit zdravotnikov? Tak nech sa robi rychlotest na vstupe do zdravotnickeho zariadenia. Ale nech to daju do vyhlasenia aby nejaky dement zas odmna nevyzadoval 2x za tyzden papier ako minule, ked je raz na to vynimka.

Chranme rizikovych, doprajme im tie 2 dochodcovske hodiny v potravinach, testujme personal, dodrziavajme odstupy, majme dezinfecie ale nie toto gestapo tuna s ruskom na hube v exterieri...


Na hraniciach uz testujeme 100% ludi?
- To ze si zdravy nikto bez testu nevie, kedze ako snad uz aj ty vies, COVID je nebezpecny prave v tom ze o nom dlho clovek nevie a roznasa ho dalej. Fakt ma udivuje ze ludia stale rozmyslaju takto ako si teraz dal ty.

- Opatrenia sa robia tam kde treba - testuju sa len okresy kde bolo zvysene mnozstvo pripadov.

- Ach že gestapo :hysterical: , typicke, vsetci maju len prava a ziadne povinosti. Uz si konecne uvedomte ze svet celi najvacsiemu pruseru za poslednych par desiatok rokov, a tunajších trapi len to posrate rusko ze musia mat cez hubu. A potesim ta - tak skoro sa to nezmeni ;)
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Presne tak, berte si priklad z ludi ako je stefan. Ten ide prikladom a otestuje sa, aj ked nemusi. A zoberie so sebou pre istotu aj zenu, aby mu nezavidela :D Aj ked ona sa tiez testovat nemusi a zazrakom sa od neho nenakazila. A potom sa podeli o necakane negativny vysledok na fore :D Tak k tomu treba pristupovat, nie ten vas rebel without a cause pristup.

Ako to bude zajtra v KE pri troch odbernych miestach rad poreferujem, dnesny 100 m radik hadik ma povzbudil k odkladu obcianskej povinnosti. Ale call of duty je call of duty. Holt este by som nejake srnky na ture nakazil a budeme mat okrem danskej norkovej mutacie slovensku parohatu.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

skusil by som svinicu akosicky klecenov. male obce a isto budu mat volno. ja zas rad skusam a uz ked tam ti zdravotaci stoja tak im skocim a mozno by som im prispel 20€ kebyze pozitivny som ne? : always look on the bright side of life . uprimne dalsi tyzden doma s manzelkou by som bol stastny. zvlastna doba a ludia sa vzdialuju od seba. zena ma rozne ockovania ta mozno to pomohlo ze sa nenakazila a teoreticky mohla ona mna nakazit. ale ak to niekoho sajbne tak hned radim vela caju a snazit sa velmi potit aby ten smrad siel z tela von. mne mega vadi potenie ale to mi mega pomahalo. drzte sa borci. zajtra asi odnesiem neake nealko zdravotnikom.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4563
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Uz sa nebudem opakovat jak verklik, polovica opatreni je stupidna a nezmyselna.
Keby som aj bol pozitivny, tak pri vyletoch do prirody mimo okres asi tazko niekoho nakazim, mozno spominane srnky. Aktulane je to ale ZAKAZANE. Naopak modry papier sluzi jak all season pass. Na tu temu som skoncil.

Je to shit jak kazda choroba ale v karantene sa imunita tazko buduje.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6773
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

z tych sucasnych opatreni naozaj nie vsetky davaju zmysel. a hlavne nedava zmysel ze cela krajina funguje v +/- rovnakom mode bez ohladu na pocet infikovanych.

toto je celkom dobry pohlad:
Zmena
Dnes doobeda som bol v centre Bratislavy a zbadal som zmenu. Jasne, viac opadaného lístia, viac papúč na autách, či električky jazdiace do Karlovky (úplne šokujúce!). Ale tá zmena, ktorá ma viac zaujala je iná, a trochu ma nastrašila. (Nie, nebudú opravovať znovu električkovú trať na Štúrovej, to zase nie.)
Kým posledné týždne som v Bratislave pozoroval pomerne disciplinované správanie ľudí a dodržiavanie opatrení, dnes to bolo inak. Podľa môjho odhadu tak 10-20% ľudí už opatrenia nepovažuje ďalej za potrebné.
Teraz nejde o to, či mali títo ľudia na tvári na ulici rúška, to si myslím sám, že je pri dostatočnom odstupe od ostatných mimo spoločnú domácnosť najzbytočnejšie a najotravnejšie nariadenie v zozname opatrení, ktoré máme.
Myslím tým skôr zmenu v myslení. Ak totiž niekto nenosí vonku rúško, je štatisticky veľmi pravdepodobné, že má menšie zábrany v dodržiavaní aj úplne zmysluplných opatrení inde. Už som tento týždeň videl aj to, ako pred krčmou v centre mesta postávajú desiatky ľudí popíjajúc úplne husto na kope v podľa mňa dosť rizikovej situácii, ako keby sa nechumelilo, však máme len 0,3% a vírus je teraz niekde na severe.
Nenechajme sa však oklamať nízkym percentom pozitívnych testov v plošnom testovaní minulý týždeň. My naozaj očakávame, že v menej premorených regiónoch bola senzitivita testov veľmi nízka, t.j. nielenže testy zachytili veľmi malé percento infikovaných (možno aj blizko 20%), ale zároveň možní šíritelia majú v ruke doklad o tom, že sú akože neinfekční.
Ostatní majú zase z nízkeho čísla pocit, že im nič nehrozí a nemajú šancu stretnúť niekoho infekčného. (Toto opakujem dokola, ale veľa ľudí si dôsledky tohto nevie asi úplne predstaviť.)
Pri očakávanej možno len 20% senzitivite a veľmi vysokej špecificite použitých testov (aj keď starostka Karlovej Vsi včera ukázala, že tá špecificita tiež nemusí byť až tak extrémne vysoká) môžeme inferovať, že možno až 1-1,5% obyvateľov Bratislavy mohlo byť v tom čase infikovaných, z toho sme možno až 1% (z počtu testovaných infikovaných) nezachytili. K tomu treba pripočítať mobilitu z iných okresov, ktorá prišla tento týždeň a príde aj budúci týždeň, z miest, kde je epidemiologická situácia horšia.
Preto môže byť práve Bratislava, či ďalšie víťazné slovenské mestá v prvom kole ako Košice alebo Trnava, ideálnym miestom na šírenie epidémie v najbližších týždňoch (a v predchádzajúcich 4 dňoch). Asi nie náhodou futbalové kluby z týchto miest vypadávajú v športových súťažiach pravidelne práve v prvom kole, či niekedy aj v prvom predkole.
Lenže práve absencia strachu, uvoľnenie opatrení, a najmä pocit falošného bezpečia sú tými faktormi, ktoré najviac spúšťajú riziko zhoršovania epidemiologickej situácie.

*Trade-off*
Čo by v tomto momente pomohlo, by podľa mňa bol istý trade-off s obyvateľstvom, niečo za niečo (lepšie ako niečo za nič, čo sme už aj videli). Niektoré opatrenia by sa dali zjemniť. Najmä tie, ktoré sú menej efektívne a zaťažujú ľudí najviac, aj keď z okna limuzíny to možno až tak necítiť. Na druhej strane iné by sa mohli sprísniť, napr. zákaz stánia na terase podnikov počas konzumácie. Či zákaz kričať na ulici.
Rúška v exteriéri počas chôdze asi nie sú najefektívnejšie, ale môžu vyvolávať úplne zbytočný systematický odpor.
(Asi neprezradím žiadne tajomstvo, zrejme to tuši úplne každý, niektorí politici určite nemajú problém nenosiť rúško ani vnútri, ani ak sú okolo nich iní ľudia a o 5 minút na tlačovke to ostatným nariaďujú. Jasné len si ho zabudli na stole, nevšimli si a pod. Jasné, všetci rozumieme.)
Lenže nosenie rúšok vo vonkajších priestoroch, napr. počas chôdze pre ľudí, ktorí aspoň intuitívne rozumejú fyzike, prípadne videli dáta o prenose vo svete, nedáva žiaden zmysel. Vedia, že efekt tohto opatrenia je zrejme úplne minimálny, ale záťaž je celoplošne veľmi vysoká. Možno by sme sa čudovali, koľko takých ľudí v skutočnosti je.
Títo ľudia si potom ale môžu omylom myslieť, že aj ostatné nariadenia sú rovnaká blbosť, čo v žiadnom prípade nie je pravda.

Rozumný trade-off spojený s jasnou komunikáciou by pomohol. Zrušme povinnosť nosiť rúško vonku ak osoba kráča alebo beží, a je dosť ďaleko od ostatných, ale prikážme ľuďom na terase sedieť, ak tam teda chcú byť. Veď teraz nie je vlastne legálne na ulici ani fajčiť, či si odpľuť. Nie, nefajčím, ale rozumiem, že sa fajčiarom môžu zdať opatrenia absurdne nastavené a budú ich ignorovať en block.
Pripravme pravidelné vysielanie v médiach o tom, aké správanie je viac rizikové a aké menej rizikové. Predstavujem si krátke osvetové špecializované krátke relácie po televíznych novinách pripravené majstrami reklamy, ako trebárs Jonas Karasek
. Dajme umelcom a kreatívnemu priemyslu šancu a priestor na to, aby aj oni výrazne pomohli s bojom proti pandémii. Takéto kroky a ďalší nudging by mohli pomôcť celoplošne zvýšiť ochotu ľudí dodržiavať tie skutočne dôležité opatrenia. Chceme byť ako Austrália alebo Japonsko? Máme šancu. Riešme pandémiu spolu a nie každý sám.
Potrebujeme oveľa lepšiu komunikáciu, ako zúfalé výzvy už teraz vlastne najmenej populárnych členov vlády. To už asi vôbec nepomáha, nie je už marec ale november. Možno to dokonca škodí, lebo ľudia sa radi stavajú politikom na odpor, najmä keď sú sami frustrovaní a nahnevaní.
*Záver*
Koronavírus tu s nami bude ešte dlho. Treba sa na to mentálne pripraviť a pripraviť na to poctivo aj naše obyvateľstvo. Nezľahčujme preto situáciu ani tam, kde to z čísel môže chvíľu vyzerať veľmi dobre. Práve tak si môžeme situáciu nevedomky najviac zhoršiť.
Čaká nás ťažký mesiac. Vydržme
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1819
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

scream napísal: Ne 08. Nov, 2020, 01:39 Uz sa nebudem opakovat jak verklik, polovica opatreni je stupidna a nezmyselna.
Keby som aj bol pozitivny, tak pri vyletoch do prirody mimo okres asi tazko niekoho nakazim, mozno spominane srnky. Aktulane je to ale ZAKAZANE. Naopak modry papier sluzi jak all season pass. Na tu temu som skoncil.

Je to shit jak kazda choroba ale v karantene sa imunita tazko buduje.
Ty ale pochop že žiješ v krajine kde žije kopec domorodcov, dovolíš A a domorodci si to hned preložia do svojej reči (do toho čo im vyhovuje) a okamžite porušujú B aj C
Samozrejme je najlepšie sa ohánať nejakými štúdiami zahraničných vedcov, lekárov a ešte neviem kým, ktorý o reálnej situácii na SK vedia akurát tak velké :shit:
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Odar »

HellAngel napísal: So 07. Nov, 2020, 22:43 nevidis v tom problem? zacul si dnes info, ze napriklad v takej Cadci zacinaju povolavat lekarov na zaklade nudzoveho stavu?
Ale ja za to nemôžem, že máme málo lekárov. Platím malé dane a odvody? A čo tento bordel?

https://dennikn.sk/2131032/ortoped-vyho ... ola-chyba/

To ti príde OK? Všetci ľudia, čo sa nedajú otestovať Igorovým zázračným testom sú zatratení. Taká spoločenská klíma sa vytvorila. Pritom mnohí z nich len rešpektujú odporúčania vlády. To je podľa teba v poriadku?
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa d3Xter »

ako sorry scream ale uz si smiesny s tym co vsetko ti vadi a vsetko ignorujes uz len z principu lebo som rebel a ja toto robit nebudem...
to ze si objednany urcite nevies zo dna na den, ze potrebujes test na vysetrenie? namiesto toho aby si dookola cital vyhlasenia a hladal chyby aby si sa tu mohol stazovat si mal zdvihnut rit a ist k obvodnemu a povedat ze potrebujes pcr na odborne vysetrenie (nie neplatil by si) a nemusel si tu vyplakavat jak male detsko ze si musel minut 10e na benzin :facepalm:
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Pietro sk »

co je viac, modry papierik alebo ustava?
a este cosi https://en.wikipedia.org/wiki/Hippocratic_Oath
Čl. 40

Každý má právo na ochranu zdravia. Na základe zdravotného poistenia majú občania právo na bezplatnú zdravotnú starostlivosť a na zdravotnícke pomôcky za podmienok, ktoré ustanoví zákon.
Naposledy upravil/-a Pietro sk v Ne 08. Nov, 2020, 10:12, upravené celkom 2 krát.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..

Návrat na "Debata o všetkom"