Nahrada za Xiaomi MI8

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa HellAngel »

poco bol taky fun telefon, do ktorho sa vramci nizkeho rozpoctu snazili narvat co najlepsi HW. Na prvy pohlad sa moze zdat byt bezkonkurencny vzhladom na cenu, ale nie je vsetko zlato co sa blisti. Napriklad ako spomenul wingo opticka stabilizacia. Fotak to moze mat dobry ale bez opt. stabilizacie fotky z ruky vyzeraju zle. U mna dost dolezity faktor je OS a jeho podpora vyrobcom, pripadne fan komunita. Ta nie je moc velka a vacsinou zahranicna. POCO mna osobne nepresvedcil nikdy na kupu, aj ked HW na papiery ponukal vzdy dobry
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
isildur
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2524
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 13:55
Bydlisko: Zilina

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa isildur »

HellAngel napísal: St 18. Nov, 2020, 19:07 Mi10t pro je relativne novy telefon, takze sa asi v dxomark objavi neskor, ak vobec. Poco2 je low end tvariaci sa vlajkova lod
V com je low end? Ja som ho mal, ma špičkový amoled, vysoký vykon, dobrú konštrukciu, velmi dobrú výdrž, a fotaky slušne. To nie.je poco f1. Jedine co tomu tel mozes vytknúť je ze nema 99hz displej. Osobne ro nepotrebujem, lebo vzdy potrebujem max výdrž.
7t pro je tiez kandidát ale poco f2 pro je skoro o 200 eur lacnejší. A to som.este nepočul aby 865 snd bol lowend 😁

Ips môže byť hocaký ale raz ta čierna a farby, nebudu mat nikdy na amoled.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4580
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa scream »

No za nova nebol problem dostat sa so screen on time na 5-8h podla vyuzitia. Kapacita za rok urcite jemne poklesla ale stale je to akceptovatelne.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 538
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

No toto je konecne spravny dovod ... cize by sa to malo podpisat na realne fotenych zaberoch ....
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa HellAngel »

chosefina napísal: St 18. Nov, 2020, 23:07
HellAngel napísal: St 18. Nov, 2020, 19:07 Mi10t pro je relativne novy telefon, takze sa asi v dxomark objavi neskor, ak vobec. Poco2 je low end tvariaci sa vlajkova lod
V com je low end? Ja som ho mal, ma špičkový amoled, vysoký vykon, dobrú konštrukciu, velmi dobrú výdrž, a fotaky slušne. To nie.je poco f1. Jedine co tomu tel mozes vytknúť je ze nema 99hz displej. Osobne ro nepotrebujem, lebo vzdy potrebujem max výdrž.
7t pro je tiez kandidát ale poco f2 pro je skoro o 200 eur lacnejší. A to som.este nepočul aby 865 snd bol lowend 😁

Ips môže byť hocaký ale raz ta čierna a farby, nebudu mat nikdy na amoled.
nemyslel som low end, ze je na urovni 100€ telefonov. Low end medzi vlajkovymi telefonmi. Ono ta cena sa musi niekde odrazit, a aj ked parametrovo je POCO naozaj na tom vyborne, prave tie chybajuce drobnosti ho zraza dolu. Hruby vykon nie je vsetko. A tiez POCO stratil tym, ze u Xiaomi ho odsunuli na druhu kolaj, dokonca za redmi. Celkom dobra recenzia:
https://mobilizujeme.cz/clanky/poco-f2-pro-recenze/3

POCO sa tvari ako vlajka, teda chcel by sa, ale nie je.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
isildur
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2524
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 13:55
Bydlisko: Zilina

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa isildur »

Ja som ho mal a nemal som mu čo vytknúť za tie peniaze 🙂 ale tak rešpektujem názor
lacino88
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Ut 18. Aug, 2009, 20:02

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa lacino88 »

Ahoj, tiež som uvažoval nad výmenou mojej MI8. Nakoniec som dosiel k záveru, že tento rok je slaby na kusky, ktoré by nahradili moju MI8. Podla mna sa oplati pockat do buduceho roka a na nove 5nm vlajkove procaky.

S tou baterkou z Alzy ste ma prekvapili, ja som objednal tiez z Aliexpresu (7,45e) aj s novym lepenim na zadne sklo (2,61e)... na pohlad je totozna ako ta z Alzy... uvidim ako sa bude mobil po vymene správat a kolko vydrzí....

Celkovo je MI8 asi najlepsi fon co som doteraz mal, az na chyby co boli spomenute. Chyba mi sirokouhli fotak z LG G6, vydrz je k dnesnemu dnu slabsia.. v novom fone by som isto uz ocakaval 90Hz, bezdrotove nabijanie, amoled, kvalitne fotaky (svätu trojicu -viac ako 12Mpx hlavny fotak, sirokouhli a teleobjektiv aspon 3x prblizenie), rovny displej, stereo repraky, vlajkovy 5nm procak. To by bol moj vysnivany.
CASE CoolerMaster RC-690-KKN1 PSU SuperFlower 650W Gold MB MSI Z97 Gaming 3 CPU Intel i5-4690k + SCYTHE Mugen MAX GPU ASUS Strix GTX 970 RAM Kingston 2x8GB HyperX SSD Samsung 840 EVO 240GB + 500GB HDD WD Black 1TB + 2TB Monitor NEC EA244WMi TV Samsung UE48H6470 PhoneOnePlus 8 Pro 256GB/12GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa HellAngel »

Mi8 bol za posledne roky najvydarenejsi model,vyborne spracovanie, HW... aspon podla mna. Mi9 ma nepresvedcila na vymenu a Mi10 kvoli cene uz vobec nie.

chosefina: ja som mal poco 1 nejaku chvilu. v pohode telefon, ale to spracovanie nedosahovalo na vlajky inych znaciek. Mal som vtedy prave spominanu Mi8 a POCO bol (aj ked po HW stranke velmi podobny) slabsi, posobil lacno. Posledny klinec bol u mna, ked ho xiaomi v podstate odpisalo a hodilo za Redmi radu. Ale to je moj osobny nazor
NB: Asus ROG Strix G16
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa marfan »

Ja mám Poco F1 tretí rok a jedine čo by som mu vytkol je slabší foťák (veľa šumu pri umelom svetle). Tento rok som vymenil baterku aby mi znova vydržal dva dni. Myslel som po poslednej aktualizácii, že už je s ním koniec, pretože išiel tak sekano. Po reštarte už všetko ok.

Na jar ho chcem ale aj tak vymeniť ale vôbec neviem čo by som za neho vymenil aby som bol znova tak spokojný ako som teraz.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 538
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

Nic tak baterku som zatial nemenil ...

Telefon od vymeny zachranila nova nadstavba :D ... ak ma bude hnevat baterka tak ju skusim vymenit cez sviatky ked budem doma ... ked sa to podari tak este skusim sa viac hrat s fotakom a vytiahnut z neho co to pojde a vyskusam s nim vydrzat co to pojde aby prisiel co najvacsi skok ked prejdem na novy model :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa HellAngel »

Urcite skus Gcam. Dokaze z kameey dostat viac ako vstavana aplikacia. Tiez je viacej doporuceni, ako gcam nastavit, aby si mal co najlepsie snimky. Kym som este mal mi8, tak pocas dna moc velky rozdiel medzi vstavanou apkou a gcam nebol. Ale ako bolo menej svetla, gcam robil lepsie fotky
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4580
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa scream »

ja som spravil taky maly test a po roku a pol sa viem dostat na 5h+ SOT to niekedy nedali ani nove samsungy. Hlavne na kamere vypnut AI lebo to robi viac skody ako uzitku
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4783
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa hulo92 »

ale co by nie, 6:30 na note 10+ :)
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4580
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa scream »

Myslel som S8, S9, S10 (exynos verzie)...tam to je tak 4-5 za nova.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
ukskbk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: So 26. Jan, 2019, 15:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa ukskbk »

Aktualne maju poslednych par kusov Xiaomi Mi 10 5G 8/128 na alze za 499e. To by nebol zly upgrade z Mi 8.
MB: ASUS Z87-C CPU: Intel i5 4670K RAM: Kingston HyperX 2x4GB CL9 DDR3 1600 VGA: ASUS Strix GTX 1070 8GB SSD: 128GB Samsung 840 Pro HDD: 2TB Seagate Barracuda 7200 PSU: 520W Seasonic M12ii CASE: NZXT S340 LCD: Benq 24 GW2470H

Návrat na "Nákupná poradňa"