7900GT od gainwardu Golden sample

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

7900GT od gainwardu Golden sample

Príspevok od používateľa FEAR »

otazka smeruje na majitelov tejto karty .
nejde mi kurna do hlavy ze na tejto karte s 1.2ns pametami sa nemozem dostat cez hodnotu 1472MHz !!! toto mi fakt nejde do hlavy nakolko je vseobecne zname ze gainward a este ktomu golden sample pouziva komponenty ktore su vyberom stoho naj. a zvladnu viac
tymto prosim vlasntnikov tejto karty ci maju podobny problem vdaka
:? "mimochodom tento smail dost nevistihuje moj udiv.
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Memnon »

heh keby ze moja grafa slapala na 1432Mhz by som bol rad o tom si mozem nehat len snivat s mojimi 700 :P

a hod mi pls link na gainward bo tu tvoju grafiku tam proste nevidim
Používateľov profilový obrázok
Netus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Jamník

Príspevok od používateľa Netus »

Mal si si kupit 7900 GTO,lepsia cena,alebo rovnaka,extremne tiche chladenie a pamate samsung 1.1 ns.Je to vlastne 7900 GTX.Moja rada je flashnut bios,aby ti odblokovalo vyssie taktovanie pamati. :wink:
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa FEAR »

Netus napísal:Mal si si kupit 7900 GTO,lepsia cena,alebo rovnaka,extremne tiche chladenie a pamate samsung 1.1 ns.Je to vlastne 7900 GTX.Moja rada je flashnut bios,aby ti odblokovalo vyssie taktovanie pamati. :wink:
tak to ci je lebsia cena na GTO nemozes povedat lebo nevies za kolko som kupil tu GT-cku :wink: ale o tom biose uvazujem le musim nejaky vhodny najst :roll: lenze rozmyslam ci to ma vobec zmysel nakolko nemam problem ist s pametami vissie "nie zeby ma nepustilo" ale za 1475 uz roby artefakty cize musi byt asi podvoltovana cize otazka je ci sa s novym biosom dvihne napajanie pameti :roll:
Používateľov profilový obrázok
Netus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Jamník

Príspevok od používateľa Netus »

Tak sa ti to potom neoplati,ak ti robi artefakty,tak su tam dost zle pamate,ak sa nemylim tak su tam samsung 1.2 ns, oficialna certifikacia je do 1500 Mhz, tak sa ani necuduj.Viac to nepojde.Novy Bios moze mat moznost dvihania napajania pamati,ale ak sa to nezdari,tak zaruka je fuc aj pamate (mozno :wink: ).Alebo je tu este moznost hrania sa s odporami.Mal si trosku setrit a kupit si 7900 GTO asi je o 1000 korun drahsia ale o 1000 bodov v 3d marku lepsia :red: (1.1ns Samsung 1320,650 jadro super tiche chladenie a hlavne cool chladenie 8) )
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa FEAR »

mal som si kupit 7900GTO ?? a vies ty vobec kolko ma stala ta GT? nevies stala ma 5000 tak nieje co riesit
Používateľov profilový obrázok
Netus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Jamník

Príspevok od používateľa Netus »

Ved ok :D co sa rozjapujes.A je nova ci od ruky?A este Gainward nie je boh vie aky vyrobca gr. kariet.Taky Asus ci Msi to hej.Biosom si vo zviseni napatia pamati nepomozes.To chce sahanie do rezistorov.Odhadujem ze tu grafiku mas bez dph a rabatu :red: cize mas niekde znamosti alebo rovno pracujes v nejakej firme.Urcite mam pravdu :beee: .Takze keby si si kupil 7900 GTO bez dph a rabatu kolko to je? Asi 7000. :blind:
Používateľov profilový obrázok
barco
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 713
Dátum registrácie: Pi 19. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa barco »

Netus napísal:Ved ok :D co sa rozjapujes.A je nova ci od ruky?A este Gainward nie je boh vie aky vyrobca gr. kariet.Taky Asus ci Msi to hej.Biosom si vo zviseni napatia pamati nepomozes.To chce sahanie do rezistorov.Odhadujem ze tu grafiku mas bez dph a rabatu :red: cize mas niekde znamosti alebo rovno pracujes v nejakej firme.Urcite mam pravdu :beee: .Takze keby si si kupil 7900 GTO bez dph a rabatu kolko to je? Asi 7000. :blind:
pokial viem, tak ju kupil z bazaru... a s tym, ze Gainward nie je dobry vyrobca by som bol radsej ticho - KTO iny vydava Golden Sample edicie kariet??? (cize karty s niecim INYM - lepsim nez ostatne)

p.s. nabuduce plz kontorla pravopisu - niektorym to vadi! (zviseni...)
Používateľov profilový obrázok
Netus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Jamník

Príspevok od používateľa Netus »

Moj zlaty.Asus (rady TOP) MSI (rady Diamond) Leadtek (rady Extreme) atd. na tvojom mieste by som bol ticho :lol: .A dalej Asus je prvym a priamym odberatelom cipov od Nvidie ako aj Sapphire od uz nejestvujucej Ati (AMD).A mnoho tu pritomnych mi da za pravdu.Chcel som Fear-ovi len povedat ze nech skusi flash biosu alebo overvoltage (ale to je dost rizikovy zasah)
Používateľov profilový obrázok
EightBall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 307
Dátum registrácie: So 12. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (21)

Príspevok od používateľa EightBall »

Netus napísal:Ved ok :D co sa rozjapujes.A je nova ci od ruky?A este Gainward nie je boh vie aky vyrobca gr. kariet.Taky Asus ci Msi to hej.Biosom si vo zviseni napatia pamati nepomozes.To chce sahanie do rezistorov.Odhadujem ze tu grafiku mas bez dph a rabatu :red: cize mas niekde znamosti alebo rovno pracujes v nejakej firme.Urcite mam pravdu :beee: .Takze keby si si kupil 7900 GTO bez dph a rabatu kolko to je? Asi 7000. :blind:
Tak ty my tu nevykladaj ze GAINWARD je zly vyrobca...Veeeelmi dlho bol jediny ktory ponukal neco medzi 7900GT a GTX (moj podpis)..Teraz uz vie byt kazdy general a povedat ze GTO je best volba ale ta karta sa predava asi 2mesiace...Konkretne model co mam ja da na pametiach 800mhz...je pravda ze v 3dmarku mam male artefakty ale v ziadnej hre co som doteraz hral som ich este nevydel takze pohoda...A asus a neviem kto este moze mat EXTREME edicii kolko xce ale podla mna sa absolutne neoplati kupit drahsiu kartu ked jedinou vyhodou bude OC o 100mhz...
Intel E2180@3000Mhz (Freezer 7 Pro) Asus P5K/EPU 3x1GB A-Data Vitesta EE 4-4-4-12 at 900mhz Gainward 9600GT 512MB (Zelman VF900) Samsung 225MW LC Silent Giant 550W + Asus Eee PC 1000H
Používateľov profilový obrázok
pepek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: St 18. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: UK

Príspevok od používateľa pepek »

Netus napísal:Tak sa ti to potom neoplati,ak ti robi artefakty,tak su tam dost zle pamate,ak sa nemylim tak su tam samsung 1.2 ns, oficialna certifikacia je do 1500 Mhz, tak sa ani necuduj.Viac to nepojde.Novy Bios moze mat moznost dvihania napajania pamati,ale ak sa to nezdari,tak zaruka je fuc aj pamate (mozno :wink: ).Alebo je tu este moznost hrania sa s odporami.Mal si trosku setrit a kupit si 7900 GTO asi je o 1000 korun drahsia ale o 1000 bodov v 3d marku lepsia :red: (1.1ns Samsung 1320,650 jadro super tiche chladenie a hlavne cool chladenie 8) )
samsung 1.2ns su dobre pamete , nejde tu o kvalitu ale o ich napajanie... "ja mam 1.4ns a idu cez 1600" neviem ci ti pomoze iny bios , potom uz iba vmod
Používateľov profilový obrázok
gauntl3t
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: So 18. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Gainward 7900

Príspevok od používateľa gauntl3t »

Mam tvoju kartu uz asi 3.mesiac,1.Mesiac som isiel na 350w zdroji takze na pretaktovanie som mohol zabudnut,teraz mam 420W a idem v pohode na 560/1640 samozrejme s VF700.Nevsimol som si ze by si uviedol aky mas zdroj?Inac ta karta ma defaultne zdvihnute takty oproti referencnym modelom,a 512mb videoram, takze za tie prachy sa o inej konkurencii naozaj neda uvazovat.Skus kazdopadne checknut ten zdroj.
Používateľov profilový obrázok
mirke
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Po 13. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa mirke »

Jedine vysvetlenie vidim v tom ze gainward pusta do tych pamati od vyroby nizke napatie, skus pohladat nejaky Vmod na nete.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Gainward 7900

Príspevok od používateľa FEAR »

fofito napísal:Mam tvoju kartu uz asi 3.mesiac,1.Mesiac som isiel na 350w zdroji takze na pretaktovanie som mohol zabudnut,teraz mam 420W a idem v pohode na 560/1640 samozrejme s VF700.Nevsimol som si ze by si uviedol aky mas zdroj?Inac ta karta ma defaultne zdvihnute takty oproti referencnym modelom,a 512mb videoram, takze za tie prachy sa o inej konkurencii naozaj neda uvazovat.Skus kazdopadne checknut ten zdroj.
vdaka za informacie ktore som vedel skor ako som si kartu kupil :roll: a ten zdroj :roll: keby si si precital moj podpis tak snad by si zistil


ps. mirke tiez som toho nazoru.
Používateľov profilový obrázok
Bdurex
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 922
Dátum registrácie: So 27. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné (20)

Príspevok od používateľa Bdurex »

Netus napísal:......A este Gainward nie je boh vie aky vyrobca gr. kariet.Taky Asus ci Msi to hej.Biosom si vo zviseni napatia pamati nepomozes....
Tak to je taka somarina :8O: .Ze Gaiward neni boh vie aky vyrobca VGA?!!!Patri k jednym s najlepsiech znaciek vyrobcou VGA.A MSI a Asus nesu o nic lepsie ako Gainward. :wink:
Powered by Core i7 2G & Samsung Galaxy S III

Návrat na "Grafické karty"