neviem co mam robittt, pls radu

Sem patri všetko o ovládačoch a nastaveniach ovládačov pre základné dosky, grafické karty a príslušenstvo plus všetko o nových BIOSoch, flashovaní zakladných dosiek, grafických kariet a iného HW...
Používateľov profilový obrázok
cheopko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ne 19. Nov, 2006, 02:00

neviem co mam robittt, pls radu

Príspevok od používateľa cheopko »

ahojte mam dlhodoby problem proste seka mi dvd pri prehravani a dnes som si spustil hw monitor a ten mi zistil toto prikladam do obrazku

Obrázok


sorrx ze rapid ale imageshack nesiel , pls poradte mam sony vaio pcv w20 dik
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

1 error - To ze sa procesor zahrieva v notebooku viac, je normalne. s tym by som si velmi hlavu nelamal pokial ten film nepozeras na poriadne chlpatej deke.
2 error - VSB vetvy sa pokial viem skoro vobec nezatazuju, cize s tym by problem nemal byt. Na VSB vetvach dokonca niektore programy chybne hlasia napatie.
3 error - Ak je napatie na 12V vetve az hentake vysoke - za predpokladu ze program hlasi napatie spravne - moze dojst ku poskodeniu HW.

Na tvojom mieste by som este vyskusal everest a speedfan ze ake napatia a teploty hlasia. Ak budu hlasit tiez vysoke napatie na +12V a nejake extremne teploty HW, tak by si mozno mal ist do autorizovaneho servisu nech sa ti na ten notas pozru ak je vzaruke :wink:
Používateľov profilový obrázok
cheopko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ne 19. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa cheopko »

dakujem za odpoved
Používateľov profilový obrázok
cheopko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ne 19. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa cheopko »

no skusil som speedfun a tak zdielam dalsi obrazok
Obrázok


tak aj na to mrknite
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

Podla speedfanu s tvojim notasom nic nieje. Aj teploty aj napatia su v pohode. Ale preistotu skus este everest. A ked aj ten zahlasi normalne hodnoty, tak s tvojim notasom nic nieje a postaci cerstva instalacia wondows :wink:. Sekanie moze sposobovat aj vyrazne podtaktovanie procesoru. AKy mas vlastne notas?
Používateľov profilový obrázok
cheopko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ne 19. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa cheopko »

takze ono to nieje notas je to sony pcv w20, a teraz ked pozeram dvd film a otvaram mozillu tak na speedfane nabehne 100percentne vyuzitie cpu a teraz na obrazku je ohen temp1 50C temp2 51C temp3 -48C HD0 39C

tak ja neviem zatazuje sa pc ako svina a mam externu napalovacku ale aj na internej to robilo, a win som instaloval+kodeky a vsetko potrebne procak je 1800, 1gb ram, grafika 32 ale v biose som ju dvihol na 64 je inegrovana, Hd 200gb to je vsetko dnes som kupil pci kartu a externu spustam cez nu usb 2,0 neviem viac o tom napisat
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

Tak delo to zrovna nieje ale dvd by na tom mali ist v pohode. Viac ti k tomu uz nepoviem.
Používateľov profilový obrázok
cheopko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ne 19. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa cheopko »

ja si myslim ze slaba grafika zatazuje procak a preto to sekanie, ako dvd ide dobre ked nejako neprobsujem tak budem pozerat film a nesurfovat dakujem
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Príspevok od používateľa Gudas »

Pozri si v Spravcovi zariadeni-> radic IDE ci mas povoleny rezim PIO alebo UDMA. pretoze rezim PIO funguje tym sposobom, ze o prenos sa stara procesor co ho vzdy vytazuje na 100% a je to neobvykle pomale. Rezim UDMA je priamy pristup do pamete.
Mozno ti potom pomoze aj toto:
http://pretaktovanie.sk/modules.php?nam ... 719#151719

/EDIT A skus este v moznostiach prehravaca DVD (napr. PowerDVD) zapnut volbu hradweroveho urychlovania prehravania.
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -

Návrat na "Ovládače a BIOSy"