COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Test cislo dva za mnou. Tentokrat som sa naucil navod naspamat a urobil to skutocne poriadne. Znova negativny vysledok. Inac som si vsimol, ze mi zenske nedali vobec ziadne cislo, ked som tam bol na odbere.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Beardie: mám odložený článok, len som sa k nemu ešte poriadne nedostal: https://dennikn.sk/2280704/neurologicka ... y-priebeh/
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa kllr007 »

dendroid napísal: Št 25. Feb, 2021, 13:56 Test cislo dva za mnou. Tentokrat som sa naucil navod naspamat a urobil to skutocne poriadne. Znova negativny vysledok. Inac som si vsimol, ze mi zenske nedali vobec ziadne cislo, ked som tam bol na odbere.
Zmier sa s realitou sedíš doma. Ak nebyvas v garzónka s 5clenmi rodiny tak neviem kde je problém tie dva týždne doma posedieť.
Prisaam fakt najväčší symptóm je cestovateľska horúčka.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

zatvarat sa donekonecna neda. To je rujnujuce a poviem, ze ked pride na to, ze ludia nebudu mat z coho platit, cu uz najom/hypo/energie/skolu/nakupy tak nastane anarchia a akekolvek nariadenia sa budu ignorovat.

Musi sa niekde najist kompromis, aby sa udrzovali nemocnice v hode a aby aj ekonika fungovala. Moj nazor je, ze sa tejto musime prisposobit, akceptovat ju a najist v nej moznosti ako fungovat

Skoly musia fungovat.Skoly funguju aj za vojny, ked bomy padaju.

Dendroid: inac toto si ma dostal, mal som zato, ze ked ti vyjde AG test pozitivny, tak bud akceptujes hned karantenu, alebo sa objednas na PCR test, ktory ti definitivne ukaze ako stravis najblizsie dni.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa kllr007 »

Ale veď keď máš pozitívny test máš pandemicku PN tak nerozprávaj že zomre od hladu.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

nezomrie, ale ak my vyjde AG test pozitivny a potrebujem fungovat lebo mam zamestanie ake mam, tak by bolo fajn, keby som mohol ist na PCR test, aby sa mi ohcorenie potvrdilo alebo nie. Ja neriesim to, ze budem musiet byt doma 2 tyzdne, alebo na PN. Kludne

Dalsi faktor je rodina. Zene vide test negativne, mne pozitivne a sme vsetci v .... a mozes mi verit, ze nejaka trapna PNka nam naklady nepokryje. Je skoda, ze u nas nieje umoznene, aby som si dal vysledok AG pozitivneho testu potvrdit PCR testom.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Je to cele chore na hlavu. A k tebe killerko nema vyznam sa vyjadrovat, Ty si prototyp Slovacika, co si nedovidi na nos poriadne. Co tebe vyhovuje, to je OK a treba to dodrziavat, aj ked je to uplne na hlavu. Lebo ty by si sa zavrel doma na dva tyzdne v pohode a hrajkal sa na pocitaciku, tak preco sa niekto stazuje, ked mu to prekaza. Ver mi, vacsina ludi nie je ako ty. Keby si nebol ten typ, tak by si tu vyskakoval uz davno, ako ked si plackal, ze nemozes ist do obchodu 2 hodiny z celeho dna. Ziadny ohlad na druhych a ich potreby. Presne ako ti, co uplne ignoruju pravidla, akurat ty si z druheho konca spektra. A kvoli tomuto pristupu to tu tak vyzera ako vyzera. A v Nemecku, kde su ludia zodpovedni a maju zdravy rozum, to vyzera ako to vyzera. Tam nikto nenanuti priblby antigenovy tyzden stary test, aby sa clovek mohol po tyzdni sedenia na riti ist prevetrat. A ak ti aj vyjde pozitivne, mas moznost sa pretestovat. Opakujem ti este raz, zavri sa sam na dva tyzdne do sidliskoveho bytu, zdokumentuj to a potom bud mudry.

Nie najvacsi problem killerko je ignorantstvo ake tu predvadzas ty. Nie cestovatelska horucka. Nechapem, o com tu placas v suvislosti so mnou dookola. Ja chcem ist niekam cestovat, ci co to melies ?
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Sky »

Ja som rovnakeho nazoru. Vyjde antigen pozitivny? Objednavka na PCR a dovtedy karantena, ak bude PCR tiez pozitivny tak pokracovanie v karantene, ak negativny, okamzity koniec karanteny. Zbytocne dalej trcat doma na PN a aj pripadne cela domacnost.
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

maniak napísal: Št 25. Feb, 2021, 14:08 Beardie: mám odložený článok, len som sa k nemu ešte poriadne nedostal: https://dennikn.sk/2280704/neurologicka ... y-priebeh/
precital som si vetu:
Momentálne máme podľa dát zhruba štvrť milióna ľudí, ktorí prekonali covid,
pozrel som na korona.gov.sk:
300 775 Pozitívnych ľudí testovaných PCR
keby bola aspon jedna lokalizovana studia na seroprevalenciu, dobre, ale takto?!

tito pisalkovia...

btw, kedze sme sa bavili o Holom, ktory to dostal "znova", absolvoval po prvom "prekonani" test na protilatky? lebo ak nie a ani nemal symptomy, tak ...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Dalsia vec je, ze ak som skutocne falosne pozitivny, mam volnu priepustku kamkolvek bez testovania najblizsie tri mesiace. Tu sa bavime o kazdom 250. cloveku, ak nie viac, vzhladom na podmienky testovania. Ako, skutocne nonsens.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa kllr007 »

dendroid napísal: Št 25. Feb, 2021, 14:45 Je to cele chore na hlavu. A k tebe killerko nema vyznam sa vyjadrovat, Ty si prototyp Slovacika, co si nedovidi na nos poriadne. Co tebe vyhovuje, to je OK a treba to dodrziavat, aj ked je to uplne na hlavu. Lebo ty by si sa zavrel doma na dva tyzdne v pohode a hrajkal sa na pocitaciku, tak preco sa niekto stazuje, ked mu to prekaza. Ver mi, vacsina ludi nie je ako ty.
.......
Nie najvacsi problem killerko je ignorantstvo ake tu predvadzas ty. Nie cestovatelska horucka. Nechapem, o com tu placas v suvislosti so mnou dookola. Ja chcem ist niekam cestovat, ci co to melies ?
- vysiel ti pozitivny sedis doma. Take su sucasne nariadenia, nemusis s nimi suhlasit, rovnako s nimi nemusim suhlasit ani ja ale plakanim na fore a robenim výteru podomacku to nezmenis.
A ano na obchod a dochodcovke hodiny som bol rovnako nasraty ale to bolo tak vsetko, jednoducho sa s tym treba zmierit nic ine ti neostava. Ale tak spravi si dalsich 20 Ag testov svojpomocne ked ti to pomoze na psychiku.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa d3Xter »

dendroid napísal: St 24. Feb, 2021, 16:14 Aby mi nepreplo, clovek chce ist aspon mimo okres do prirody. Ide sa otestovat tym prekliatym testom...
dendroid napísal: Št 25. Feb, 2021, 14:45 Nie cestovatelska horucka. Nechapem, o com tu placas v suvislosti so mnou dookola. Ja chcem ist niekam cestovat, ci co to melies ?
to mi nejak nevychadza, nespravil si si lobotomiu tym tvojom odbornym zdravotnym zakrokom? :cry:
nesuhlasis s AG? ved to je v poriadku, pojdes na PCR a vybavene - cestou nam nic neporusis, nerozumiem co tu vyplakavas na tri strany o tom ako je to v nasom state na kkt, to vsetci vieme aj bez teba uz rok
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

A ty si neabsoloval nahodou tu lobotomiu skor, nez ju teraz spominas mne ? Lebo ti zrejme usla pointa - aj ked mi vyjde negativny PCR, tak som povinny ostat v karantene.

Robim si tie antigenove testy nie kvoli psychike, ale kvoli tomu, aby som vedel, ci ma vyznam ist na PCR test. Neplanujem si ich urobit 20, urobil som 2 a druhy pre istotu, nakolko som to nikdy predtym nerobil. A diskutujem na diskusnom fore. Tu nejde o vyplakavanie, ak je nieco na hlavu, tak o tom treba diskutovat a riesit to. Aj to je zial choroba ludi na Slovensku. Kazdy okamzite rezignuje a nerobi nic a stara sa o svoju rit. Ak ta to nebavi, necitaj to, nekomentuj to. Sme na diskusnom fore. V teme, kde sa riesi viacero topicov sucasne. Ak ste si obaja nevsimli, su tu ludia, ktorych to zaujima a ktori o tom diskutuju dalej.

A ja nevyplakavam, hodnotim potencialnu situaciu. Stale nevylucujem, ze budem mat pozitivny PCR. Nie som zdravotnik, testy som nikdy nerobil. Mozno je chyba na mojej strane. Ide tu o princip a o to, ze tych falosne pozitivnych nebude vobec malo.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa d3Xter »

nie, ja skor mam obavy o tvoj stav, lebo zdravo zmyslajuci clovek by si to doma sam nerobil :D ale ok, zufaly clovek robi zufale ciny
tym ze diskutujes tu na fore, tomu fakt pomozes :D nech sa paci chod, postav sa a ries, kludne ti dam hlas vo volbach aby som videl ako tragicky to tam budes riadit ty
pozri, za tuto patovu situaciu si mozes len ty sam, bohuzial, neobhajujem to ako to tu funguje ale je to tak, tym ze si sa chcel ist spacirovat po lese mimo okres a siel si na test si si vystavil stopku a nie si ochotny akceptovat nasledky, zrejme neopravnenu dajme tomu, ovela jednoduchie by si to mal keby si tam siel bez toho testu a zrejme by ta aj tak nik nekontroloval, maximalne by ta otocili a siel by si mimo okres inou cestou, z jednej strany chces dodrziavat nariadenia a ides na test, ale ked uz ti vyjde positive tak uz ti to nevonia
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Zdravo rozmyslajuci by si to doma nerobil ? Skoda reci na takych ako si ty reagovat. Ja si to robim nie kvoli sebe ale kvoli tym ludom, ku ktorym sa postavim na PCR teste do radu. Opakujem, o mna tu ani tak nejde, ide hlavne o princip. Doteraz neviem, ci nahodou fakt nie som pozitivny, aj som to pisal uz. Ked som si ten test robil, netusil som, ze ak mi vyjde pozitivny test bez priznakov a akejkolvek anamnezy, musim ostat v karantene podla zakona aj napriek negativnemu PCR. Lebo tu vladne absolutny chaos v nariadeniach a sa menia kazdu chvilu. A ze sa tam mam posadit ja a manazovat to lepsie ? A ja som politik ? Ty ked si kupis auto a casom sa ukaze, ze sa nepodarilo napr., tak ti poviem, ze chod a skonstruuj lepsie ? A drz hubu a nereklamuj to ? Okrem toho je kazdemu jasne, ake nezmysly sa tu riesia. Stacilo by sa inspirovat inymi krajinami aspon trocha. A upravovat nariadenia, ak sa ukazu ako zbytocne. Prosim, nereaguj na mna, ak ti nevyhovuje co riesim, ale nekomentuj to, lebo k veci si nenapisal nic. Reaguj na to, co ta zaujima. Tak by to malo na diskusnych forach fungovat. Ja sa tiez napr. nezapajam do beardieho diskusii. Zbytocne tu zasieras temu. Osobnymi utokmi, aky som zufaly, lobotomia a podobne.
Naposledy upravil/-a dendroid v Št 25. Feb, 2021, 16:51, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Debata o všetkom"