Roboticky vysavac

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ahoj,

Aky roboticky vysavac je aktualne naj v pomere cena/vykon? Resp. co sa najviac oplati?
Mam v hladaciku Roborock S7, oplati sa za tie prachy? V byte su aj koberce a aj podlahy, 1 podlazie, cca 70-80m2.
Dajme tomu, ze cenovy rozpocet je cca max do ceny S7cky.

Dakujem vopred,

Brko
Používateľov profilový obrázok
Cougar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Po 14. Nov, 2011, 13:50
Bydlisko: Toronto - CA

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa Cougar »

my sme mali Xiaomi mi robot Vacuum 3 roky (ten uplne prvy) ... a bol to najlepsi vysavac ktoremu absolutne nic nechybalo. Potom prisla ale ponuka ze mozem kupit uplne novy Xiaomi Vacuum Mop Pro za 189 eur, a ten moj stary predat za 120 .. tak som siel do toho Mop Pro a proste netusim co moze byt lepsie od toho vysavaca ... povysava vsetko a vsade. Clovek sa nestaci divit skadial sa berie tolko prachu a spiny v byte a to nam vysava aj 3x tyzdenne. mame psa, mame 2 deti nonstop bordel :D

Takze ja odporucam "obycajny" ale najlepsi Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro. Vie si zapamatat mapu, da sa ovladat aj alexou. Vies si pomenovat kazdu izbu a poslat ho do nej cez mobil.
Mopovanie je totalne zbytocna vec lebo s klasickym mopom prejdes podlahy za 5 minut a podla mna umyvanie podlahy znamena to ze mop preplachnes v cistej vode aj 10x, zatial co na robotickom vysavaci ti ta ista "šmata" utiera komplet cely byt. Cize ono je to len na to ze aj ten uplne posledne ciastocky prachu utrie, ale o umyvani nemozno hovorit.

No a tak isto mam v byte laminatove, vinylove podlahy, dlazbu a v obyvacke mam aj koberec. byt ma 75m2
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa werwest »

pozri sa ci ti lepsie mopovanie a o trosku lepsie vysavanie oproti s5 max stoji za ten priplatok, s moznym 300 eurovym upgradom na automaticke vysypanie. ak si povedal nie, nie a nie tak potom s5 max je jasna volba
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
n0vIc3
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 591
Dátum registrácie: St 27. Jan, 2010, 16:52
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa n0vIc3 »

Ahojte,
Je veľký rozdiel ( okrem 100€) v Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ a klasickým Pro, ktorý opisuje Cougar ?
Spoiler: ukázať
PC1: CPU Core i7 2600k @4,3ghz | Cooler Spc Fera 3 | MB Gigabyte P67A-D3-B3 rev1 | GK MSI GTX 970 Gaming | RAM 4x4Gb Corsair Vengeance 1866Mhz Ddr3 | SSD Samsung 850 EVO 500Gb | HDD 3,5" 1,5Tb WD
PC2: CPU C2Q q6600 @2.9ghz|Cooler Scythe samurai zz | MB Foxconn g33m | RAM 2x2Gb Crucial 800Mhz Ddr2 | GK MSI HD 6850 cyclone | PSU Corsair VS550
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa HellAngel »

realne moc nie. Ak ti ide iba o kvalitu vysavania, tak rozdiel nie je ziadny. Hlavny rozdiel je v senzore snimania objektov. Mal by este lepsie si nasnimat okololie a vediet si zhodnotit bez narazu, ci sa pod danny objekt zmesti, alebo nie. Pokial je v ponuke mop pro, tak nevidim zmysel uvazovat o mop pro 2
NB: Asus ROG Strix G16
n0vIc3
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 591
Dátum registrácie: St 27. Jan, 2010, 16:52
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa n0vIc3 »

Reálne čo pozerám tak Xiaomi má xy modelov a nejak nevidím diametrálne rozdiely, a čo som sa bavil s kolegom tak napr. Mop pro a S6 má rovnaké kefy a veci že jediný rozdiel je v tom mopovaní.

Takže skúsim inak: čo je najvhodnejšie do malého bytu cca 50m2 len pevné podlahy(plávačka+dlažba). Stačí bez mopovania, nakoľko len pretretie mi je na nič a riadne mopovanie je už za príplatok. A celá funkcia robota na denné vyčistenie tých najväčších plôch, a keď bude treba poriadne upratať aj tak sa musím do toho zas oprieť ja :D Kľudne aj nejaká budget verzia. https://roboticke-vysavace.heureka.sk/x ... essential/ ?
Spoiler: ukázať
PC1: CPU Core i7 2600k @4,3ghz | Cooler Spc Fera 3 | MB Gigabyte P67A-D3-B3 rev1 | GK MSI GTX 970 Gaming | RAM 4x4Gb Corsair Vengeance 1866Mhz Ddr3 | SSD Samsung 850 EVO 500Gb | HDD 3,5" 1,5Tb WD
PC2: CPU C2Q q6600 @2.9ghz|Cooler Scythe samurai zz | MB Foxconn g33m | RAM 2x2Gb Crucial 800Mhz Ddr2 | GK MSI HD 6850 cyclone | PSU Corsair VS550
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa HellAngel »

zober xiaomi mop pro
https://www.andreashop.sk/xiaomi-mi-rob ... tm_heureka

za tie peniaze a na to co ho potrebujes bude maximalne stacit. Mne beha denne cca 90m2 a som spokojny. A to mam hnede podlahy, kde je vidiet aj zrnko prachu
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa werwest »

ta budget verzia je hlupost a vyhodene peniaze.

mop pro a S6 (s5 max alebo hocaky iny roborock) nema ani trochu podobne kefy. no mozno su podobne v tom ze su to kefy, ale nie su vobec rovnake, vidiet to volnym okom na fotke bez problemu.
roborock vysavace vysavaju lepsie ako xiaomi.

ja by som osobne doplatil za roborock. S5 max byva na aliku za 300, ale kludne by som ho kupil aj za 340 zo slovenska. to mopovanie s5 maxka samozrejme nevydrhne podlahu, ale udrzi ju celkompeknu pred packami z noh a podobne. tiez sa postara o trosku viac prachu.

a hlavne, na roborocok sa daju kupit akekolvek original diely, a tym nemyslim iba spotrebak. pozrel som na ali, a na mop pro tam nenaslo ani len baterku..

btw, vysavace s kamerou namiesto lds su vo vseobecnosti menej presne v navigacii a mapovani.
btw2. ano mop pro je good enough, ale ja by som siel do lepsieho
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa bepetko »

Niekde som ale čítal, že originál od výrobcu accessories nekúpiš na roborock.
Avšak čokoľvek som kúpil bolo kvalitovo dostačujúce.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa werwest »

kupis, spotrebak dokonca aj na alze. ked som mal este s5, tak mi cinsky spotrebak stacil, ale s5 max ma o dost lepsie kefy, hlavne silikonove bocne su neorigo uplne naprd. bol v celku viditelny rozdiel medzi neorigo a origo pri vysavani. filtre neviem, v kutiku duse verim ze neorigo boli tiez hepa, ale ked sa daju kupit origo, tak mam origo.
teraz som objednaval z ali hlavny motor a housing kefy s motorom ktore maju byt udajne original, tak uvidime. podla fotiek to vyzeralo ako original, aj predajca sa vydaval ako roborock store

/hore som tym ale chcel povedat ze na xiaomi neni ani neorigo baterka/
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa Papek »

Vyuzijem tuto otvorenu temu. Chcel by som robota do bytu 50m2 na vysavanie aj mopovanie. Pocitam s tym, ze raz za cas bude treba utriet podlahu rucne, ale zvysok nech proste vysava aj vytiera sluha. Co sa tyka mopovania a vysavania, chcel by som to mat co najviac autonomne, tj. neriesit, ci sa bude dnes vysavat alebo vytierat, proste robot sa bude pohybovat po byte a ked narazi na koberec aby ho neoblieval vodou :D ono v celom byte mam plavacku a iba na jednom mieste mam nizky koberec 200x120, lenze je to zrovna pri vchode do kupelne s dlazbou, kde by som bol tiez rad keby robot zavital.

Padol mi do oka Roborock S7, ale ta cena no ... ako prezil by som ju, ale zda sa mi vysoka (aktualne 508 na heureke, aj ked kupovat vysavac z kolobezkoveho shopu ... hmm).
Ako dalsia moznost sa mi javi S5 Max - nema sonicky mop, nema auto-lift mopu takze sa nedostane s mopom do kupelky. lenze cenovka o ~150€ nizsia. Nejake ine napady co pozerat? Nechcem sa vzdat mopovania aj kvoli tomu, ze som alergik a kazde znizenie prasnosti mi prospeje. A som lenivy, nebavi ma umyvat podlahu ani vysavat, a nezmenim sa... takze robot nech maka za mna :-)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Nákupná poradňa"