Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

len mi to pride zlahka preafektovane. Vnutri je to jakztakz v poriadku, vonku je to prilis zakazkove. Ale rozumiem ze 1000 ludi bude mat na to iny nazor nez ja.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa quicky »

tak lepsie ked zjape lambo ako vytuzingovana oktavia :)
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

h7 led
ja by som tie ledky aj namontoval, osram ma oktu v kompatibilite, ale potom treba riesit parkovacky zeby neboli zlte, dialkove zeby neboli zlte.. ked do parkovaciek ledky tak zeby si mal stastie a nehlasilo ich ako vypalene.. ale inak by to bola pecka.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> ja by som tie ledky aj namontoval, osram ma oktu v kompatibilite

:) kompatibilne je vsetko co ma H7 paticu.
Do dialkovych (H1 ?) predsa das Philips H1 LED a tympadom budu rovnake, či ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mirjak »

kompatibilita a homologizacia su asi rozdielne veci, ale tak trosku odveci: so ziarovkami to nie je rovnako ako s foliami na prednych sklach, ze ak odstranim "problem" na mieste, tak idem dalej aj s papiermi? Ci to su hoaxy?
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Hej mal som napisat homologizovane. Dialkove su h11 ci h15 ci ky fras
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hoaxy. Lebo za zakrutou zastavis a nahodis to naspak.

Chalani preco chcete vsetko, cely system, cely zivot, kazdu vec, oje-klamavat "na Slovaka" ? Nebolo by proste lepsie pre nas vsetkych keby sme sa spravali podla nejakych noriem, predpisov, nejakym sposobom rovnako a nehladali vsetky mozne aj nemozne zakruty ako kazdu vec obratit vo svoj prospech ? Ja netvrdim ze mame byt "ouce", ja len tvrdim ze doriti snad nemozeme vsetko pokrutit ako sa len da.

Ja osobne jazdim cely zivot okrem poslednych dvoch rokov auta s halogenmi. Felicie, Oktavie, Ford Galaxy, Krajzler Vojadžer 2005, terazki mame 2014 xenon, 2015 xenon auto. Akoze este som sa neposr...kakal z tych halogenov, ano xenony samozrejme svietia trosku lepsie ale zase normalny fungujuci halogen neni najhorsia vec na svete od vymyslu studenej vody. Prezili nasi dedovia, nasi otcovia... tak my za kazdu cenu musime vymyslat LED tam kde nepatria.

Treba to vidiet aj tak, ze ked niekoho trosku oslepis, tak on to nema lahke. On moze zobrat nejakeho tmaveho ozrana na krajnici atd.

Nejdem tu moralizovat, len sa fakt zamyslime ci chceme aby nas dom stavali stavbari a pouzili vsade vsetky mozne skratky co sa len daju, ci nase vytahy maju robit ludia skratkami ako my chceme riesit ziarovky (jasne, pri ziarovne nejde o zivot a pri vytahu ide, ze ?), aby nase plynove rozvody opravovali kkti so skratkami ako v Presove pred dvomi rokmi...

ze ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

co ja viem, oktavia heligon svieti ok, ale led je led.
ja som navazoval na diskusiu vo vedlajsej teme. nejde o ojeklamavanie systemu. dokonca ako bonus, som v nemecku, kde by to bolo plne legalne, kedze osram a filips maju prve homologizovane ledky. mozes kuk tu:
https://www.osram.de/am/night-breaker-led/index.jsp
ak by to dajak oslepovalo, asi by stempel nedostali
akurat sa mi to nechce vytahovat keby idem na slovensko. vsak tu jazdim iba na autobahne, dialkove som nemal zapnute ani neviem (nerateme blikacky samozrejme), a prave na slovensku by sa lepsie svetla hodili vic
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5884
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

Neplatí celoeurópska homologizácia? Veľmi sa mi nechce veriť že to musia homologizovať pre každú krajinu v EÚ zvlášť.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

netusim. ak ano tak by to bola celkom pecka. na stranke som ale nic take nenasiel
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8597
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

sak treba vykazat pracu, kvoli dnesnym kindermanazerom pozerajucim len na cisla, tak pome riesit homologacky pre 20 statov :laugh:
Na druhej strane, v zivote som LED/matrix/xenon nemal a jazdim. Suhlas, isto su to lepsie svetla. No ked dakomu vbehne zver 10m pred auto v 90tke, tak je to fuk. Vidiet ju moze ale do hlavy jej nevidi....
Skorej by som povedal, ze vyssie posadene svetla na Pezot Partneroch a podobnych autach dosvietia lepsie....ale zase mame LED a matrixy, ktore to mozu dorovnat, tak je to asi nerozhodne. Ktovie
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10039
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

A co ked to nebude zver ale niekto cierny od hlavy az po paty? Akoze nemam nic proti tomu aby takych ludi (bez reflexnych prvkov chodiacich vecer po ceste) zrazali auta, ale ja to byt nechcem.
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Neplatí celoeurópska homologizácia? Veľmi sa mi nechce veriť že to musia homologizovať pre každú krajinu v EÚ zvlášť.

plati, ale musi to byt celoeuropska. Ked sa sudruhovia s tym netrapili, tak maju pokryte len Nemecko atd.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no som pozeral toten Osram... neni to homologizacia, je to len nejake schvalenie pre cesty a pre konkretne modely aut. Je toho strasidelne malo :
https://media.osram.info/media/img/osra ... 201021.pdf

takze pozor, nemozes to pouzit v KAZDOM aute co ma H7 paticu. Maju konkretne svetla kde to je otestovane a v nejakom specialnom rezime pustene na cesty, homomomo to ale neni.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

vsak prave preto som pisal ze na koktu to je v liste hned na zaciatku
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"