PC Zostava do 900€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Forfy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So 12. Feb, 2022, 18:51

PC Zostava do 900€

Príspevok od používateľa Forfy »

Ahojte, potrebujem pomoc pri výbere komponentov a výbere stránky na kúpu.
Idem si poskladať PC zostavu na hranie, ale aj na mediálnu prácu. Limit mám 900€ maximum, ale ocenil by som ju do 850€.
Na stránke tvojpc som túto zostavu dal do košíka za 770€, no na czc bola cena okolo 870€. Každopádne po pátraní som si neistý ohladom stránky tvojpc,hlavne ohladom doby kolko bude dostupná pre prípadnú reklamáciu.

PC zostava má nasledujúce komponenty:
CPU - AMD Ryzen 5600x
GPU(x) - !! GTX 960 Túto kartu mám, nepočíta sa do ceny !!
RAM - Kingston Fury Renegade 32GB (2x16) 3600mhz CL16
MB - Asus Strix Rog B550-F
Storage - ADATA XPG SX6000 Pro
PSU - Corsair RM750 (2021)
Case - Fractal Design Meshify C

Preview zostavy na stránke czc,viz. poznámky
https://www.czc.cz/28cd3aa076g1tbmgn22pqc531e/seznam

----- Využitie -----
Hranie relatívne nových hier, a práca ako renderovanie videa,úprava fotiek a podobné. Chcem aby vydržal aspoň 4 roky bez kúpi nových komponentov.

----- Komponenty -----
CPU - komponent by som rád vymenil za nový 5800x s 3D cache ked príde na trh, ale neviem či sa bude zmestiť do cenového limitu, nemám problém s Intelom, ale cenovo vychádza tento AMD CPU lepšie (Podla toho čo viem)
GPU - Plánujem meniť za GPU podobnú rýchlosti RTX 3070, alebo podobnú AMD GPU o cca rok, alebo ked budú ceny v norme. Zatial plánujem používať súčasnú GTX 960 ktorú mám. (Viem ohladom spomalenia čo spôsobí, no žial niesu financie)
RAM - Tieto RAMky vyberám hlavne kvôli cene za ktorú su dostupné, časovaní a frekvencí. Prial by som si 32GB nakolko neplánujem kupovať nové ramky aspoň 4 roky. 3600mhz kvôli AMD CPU, ktoré ide lepšie s danou rýchlostou.
MB - Vyberám kvôli povolenej rýchlosti RAM, m.2 slotu a aj kvôli výzoru, ktorý sa mi páči. Som volný výmene v prípade lepšej ceny aj ked by som to robil nie velmi rád ;)
SSD - Vyberám čisto na OS.
PSU - Nie som si istý ohladom výberu, ale aj výkone. Pre ale dostatok aj pre budúcu GPU by bol podla mna dostačujúci 750W.
Case - Vyhovuje mi funkciami, aj vzhladom. Aj ked je cena aká je, rád by som ju nechal v zostave a nemenil ju.

----- Stránky -----
Ako som písal, túto zostavu mám v košíku aj na stránke tvojpc, aj na stránke czc. Ceny su rozdielne, a to pomerne. Každopádne som radšej za stránku, kde viem že môžem reklamovať aj o 3 roky, narozdiel od stránky ktorá po roku nebude existovať. Nakolko som študent, bol by som rád za stránku kde je to aj lacnejšie ale stále v poriadku kde budem mať istotu.

Predom vám dakujem za odpovede.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: PC Zostava do 900€

Príspevok od používateľa dexterav »

https://www.czc.cz/wd-ssd-blue-sn570-ge ... 85/produkt tento SSD chceš, príplatok 400kcs
rýchlosti niekde inde a 2xkapacita
tá adata je dramless čo je to najhoršie čo ťa pri ssd čaká okrem QLC
to na systém nechceš
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander

Návrat na "Nákupná poradňa"