UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3300
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Diablo1st »

maniak napísal: Po 04. Apr, 2022, 09:52 Návrat k centrálne plánovanému hospodarstvu, teda k zssr. Premena dokonana, krajina zavretá na ďalších 20-40 rokov.
A znova zistia, že je to dlhodobo neudržateľné. Veď opakovanie matka múdrosti :facepalm:
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6748
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa molnart »

vsak pre nich to bolo plne udrzatelne a funkcne, len prisiel najvacsi zloduch historie Gorbacov ktory to zrusil a urobil najvacsi zlocin na rusoch. aspon toto je ich interpretacia.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> lenze z tych 140 milionov obyvatelov kolko pozna slobodu?

presne tak, niekde nieco pisalo ze az celych 30% vlastni pasy.
To znamena ze 70% z nich jednoducho nema peniaze na to aby cestovalo.
A z tych 30tich percent nemozu byt vsetci normalni... a domenili sme.

Moje vnimanie je, ze Gorbi zachranil svet. Bol to zrovna on ktory furt - po vybuchu Cernobylu - vravel ze atomove zbrane nie a nie a nie za ziadnu cenu. Joooj keby ich hentie svine dneskaj nemali, hned by sa nam lahsie "riesilo". Za dva dni by bolo vyriesene co teraz bude trvat 10 rokov, mat dopady 40 rokov a bude stat nekonecne fakt nekonecne stovky miliard penazi ktore sme mali nasypat do zachrany planety, do vynajdenia liekov proti rakovine, skleroze na ktoru moja mamka umrela atd, atd.

No ale ono je lepsie dukatiky premenit na tanky a raketky, to je zdravsie.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12294
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HellAngel »

molnart napísal: Po 04. Apr, 2022, 10:21 lenze z tych 140 milionov obyvatelov kolko pozna slobodu? kolko pocuvas na slovensku ze vsak za komancov bolo lepsie, sice sme nemohli cestovat, ale aj tak nikam nechodim, vobec by mi nechybalo. zober si vcerajsie volby v madarsku, po treti krat ustavna vacsina pre orbana, on ma tych ludi zblbnutych dokonalo ze ani volebne podvody nemusi robit. v rusku je to este horsie a cim horsie sa budu mat ludia o to budu mat vacsi strach zo zmeny. taka severna korea za 60 rokov tiez neeokazala zvrhnut svoju vladu, pritom sa maju fakt zle. afganistan tiez zazil zablesk lepsieho zivota a predsa odovzdali vsetko talibanu. podla mna dobre zabetonivanu diktatutu nie je mozne zvnutra zosadit, bud sa diktatator alebo jeho nastupca spamata (myslim ze to urobili pinochet a franco) alebo ich treba zosadit zvonka
a je to take klamstvo,ked niekto zo starsich rocnikov povie zemu bolo za komancov lepsie? Poznam XY ludi co to povie a veru im aj bolo lepsie. To ze ziliv nevedomosti je druha vec. Zlata pravda je, ze nevedomost je sladka. Cely problem nastane vtedy, ked sa ti otvoria oci a moznosti, ktore momentalne nemas. Dnes moderny clovek ti nepovie, ze by sa vratil do tej doby, lebo ked si das do stlpcaco mozes a mas dnes, stym co si mal v tej dobe, tak si povies radsej nie.
Afganistan a spol. Neviem ci zaili zablesk lepsieho zivota. Bol tam pokus o nasadenie demokracie a o ukazku, ze da sa zit lepsie. Lenze nie som si isty, ze prave tieto staty a narody su mentalne pripravene na takyto sposob zivot Si zober kolko to trva u nas a stale mame potrebu vzhiadat k diktatorskym vodcom

Inac vcera Sulik sposobil riadne halo, ze v pripade potreby, budeme platit aj v rubloch :D Zrejme povedal nieco, co sa este nemalo dostat von a je to protichodne, co vyhlasuje EU momentalne. Lenze je jasne, ze ten plyn sa brat bude ci sa nam to paci, alebo nie. Zatial z Ruska, len dufam, ze sa planuje aj funkcna alternativa a nie o moc drahsia

Skillex: ohladne toho oleja :facepalm:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3300
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Tak hlavne robotníkom bolo lepšie, lebo nič viac ako istotu práce a pláce k životu prakticky nepotrebovali a ak držali "hubu a krok" aj to dostali. Cestovanie, štúdium či sloboda slova bolo pre nich "panské huncúctvo".
Bohužiaľ ak sa niekto odvážil povedať niečo oproti režimu, schytala to neraz aj celá rodina.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6824
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak prinajhorsom romovia budu musiet pracovat, bo tam bolo zakazane nemat pracu nie? ale hlavne nech as nezopakuje berlinsky mur na nasej hranici.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Sohi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 468
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2015, 23:42
Bydlisko: Bratislava

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Sohi »

Článok z ruskej štátnej agentúry preložený do češtiny: Co by mělo Rusko provést s Ukrajinou?
https://www.facebook.com/luciesulovsk/p ... 4813795820
Ani som to nedočítal, posledné dni mi stačilo, keď som videl fotky/videá z Buče.
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 15:18
Bydlisko: BA

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Anubis »

Neskutocne,neuveritelne,zaujimalo by ma ci ten autor tomu skutocne veri?
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6641
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Uz skorsie som dnes zachytil ten clanok, ale este som nevidel kompletny preklad. Pekne svinstvo. Rusko je stratene.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

len aby sme "my", ktokolvek uz teda sme my, neboli strateni spolu s nim respektive "vdaka nemu". Teraz stara precitala volaco oficialne, nejaky blabol nejakej organizacie, ze Cina a Rusko su spolocne na "forefronte" noveho svetoveho poriadku. Stratene je Rusko, stratene je Magyarsko, dofrasa zacina byt nejako tesno.

No, neviem comu ti chlapci veria, neviem co fajcia, ale bude to hodne na okraji Mendelejevovej tabulky. Hodne hodne.

Ruska ekonomika o velkosti Talianska, ruskí mužíci v počte jednej pätiny Europy neratajuc Ameeerikuuu a nic v Azii... vojenske vydaje na urovni 10% ameriky a z toho co vynalozia je 80% rozkradnutych v hierarchii na uplatkoch...

jaaaaajmarha toto nam bolo treba. Sice pri inej prilezitosti 7 rokov dozadu ale... https://youtu.be/dWPxsVMaMys?t=48
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Sohi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 468
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2015, 23:42
Bydlisko: Bratislava

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Sohi »

https://www.youtube.com/watch?v=UvAnC8KLKII
Grcám, posledná to úplne zaklincovala s tými priateľskými národmi.

Stále sa objavujú ďalšie foto z Buče a to je niečo strašné, čoho sú oni schopní. A reči, že sú to platení herci alebo že si ich tam pozabíjali sami Ukrajinci. No nič oni sú stratení na dlhé roky. Rozdiel medzi nimi a hitlerovcami je 0,00%.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hentam vraj bola nejaka "brigáda" sikmookych, volajake zvery spoza stepi volakde v riti...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2233
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Ano, boli to vraj nejaki chlapci, co zvarali bez ochrannych okuliarov.

https://www.facebook.com/VadixShklyar/p ... =-UC%2CP-R
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3756
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa lezgy »

cim viac linko s fb trakerom sa bude zasierat po forach, tym to pojde antirusom tazsie
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Blackhawk »

_Mato_ napísal: Ut 05. Apr, 2022, 09:40 Ano, boli to vraj nejaki chlapci, co zvarali bez ochrannych okuliarov.

https://www.facebook.com/VadixShklyar/p ... =-UC%2CP-R
Dvoch uz nasli pomocou socialnych sieti a jedneho uz aj telefonicky kontaktovali, tu je preklad:
Spoiler: ukázať
"Hello, Nikolay Nikolaevich, this is [shipping company] regarding your parcel to Ussuriysk."

"Mhm"

"Thing is, some problems have arisen with the delivery. It might be delayed. You should have received an SMS."

"Well, alright. Nothing to be done about it."

"Excuse me?"

"What happened?"

"Well, our company has to stop your parcel because we have received information that these items were stolen on Ukrainian territory. Therefore we are obligated to return them to Ukraine."

"...I don't understand. Nothing like that happened. I don't understand."

"How do you not understand? And where did you get these spare air conditioner parts?"

"...what do you mean?"

"Straightforwardly, do you have receipts for their acquisition?"

"...I don't understand."

"Stepanov, we will cut you and your entire family. You and your accomplices. Do you understand me, motherfucker? You won't escape responsibility, dickhead. Do you understand me, fucker?"

"..."

"Poke your nose into Ussuriysk, your fucking head will be cut off. Do you understand me? Fucking occupier. You thought nobody would find out about your actions?"

"...what actions? Who is this?"

"You are fucked, dick. WhO iS tHiS? This is your death calling you. Remember this voice, remember it well."
Chlapec sa bude podla mna na ulici stale otacat ci ho niekto nesleduje.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD

Návrat na "Debata o všetkom"