sietove zariadenia do domu

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: sietove zariadenia do domu

Príspevok od používateľa darklol »

Asi som pristupil k aktualne najschodnejsiemu rieseniu
48 non poe switch
4 Ubiquiti UniFi AP 6 LR
4 Ubiquiti POE-48-24W-G
kedze tu mam 19 zasuviek, 4 AP, prepoj do UDM, 2 porty na NAS, dalsi port na NVR, a dalsie 4 porty co som nasiel ze budem potrebovat to mi vychadza 31.
24 poe a 8 poe switche niesu dostupne a bohvie kedy budu tak to je asi najschodnejsie riesenie. Ma niekto este iny napad?
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2105
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: sietove zariadenia do domu

Príspevok od používateľa zoom »

Moj problem s Ubiquiti - zmrdska end-of-life policy. Mas UniFi AP, ktore na spravu potrebuje ten ich Controller. Potom jedneho dna vydaju napriklad takuto peknu spravu o EOL a zatial by bolo vsetko v pohode. Vsak nikto nebude donekonecna podporovat stare haraburdy, to je jasne. Ale nie tak uplne pri Ubiquiti. Tam nastane situacia, ze ked pride EOL, tak nielen ze nevychadzaju updaty na to zariadenie, ale v novej verzii Controllera uz nemozes nastavovat a spravovat tieto produkty. Musis ostat na starej verzii. Potom si za rok zmyslis, ze si kupis dalsi novy produkt a aha... ten je podporovany iba od novsej verzie Controllera. Takze budes mat teraz 2 rozne verzie. Alebo sa vykasles na cele Ubiquiti.

Ako sympaticka firma, aj pekne produkty maju, aj to dobre vyzera (web rozhrania, aplikacie), ale toto je pre mna no go. Od toho vidis z casu na cas rozne inzeraty na Bazosi, ze predam 5-20 tanierov a unych UniFi produktov naraz. Presne nejaka nejako patlala rozne verzie medzi sebou, az ich do dozralo a bud nakupili vsetko nove, alebo ich kompletne vymenili.
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: sietove zariadenia do domu

Príspevok od používateľa darklol »

zoom napísal: St 25. Máj, 2022, 16:55 Moj problem s Ubiquiti - zmrdska end-of-life policy. Mas UniFi AP, ktore na spravu potrebuje ten ich Controller. Potom jedneho dna vydaju napriklad takuto peknu spravu o EOL a zatial by bolo vsetko v pohode. Vsak nikto nebude donekonecna podporovat stare haraburdy, to je jasne. Ale nie tak uplne pri Ubiquiti. Tam nastane situacia, ze ked pride EOL, tak nielen ze nevychadzaju updaty na to zariadenie, ale v novej verzii Controllera uz nemozes nastavovat a spravovat tieto produkty. Musis ostat na starej verzii. Potom si za rok zmyslis, ze si kupis dalsi novy produkt a aha... ten je podporovany iba od novsej verzie Controllera. Takze budes mat teraz 2 rozne verzie. Alebo sa vykasles na cele Ubiquiti.

Ako sympaticka firma, aj pekne produkty maju, aj to dobre vyzera (web rozhrania, aplikacie), ale toto je pre mna no go. Od toho vidis z casu na cas rozne inzeraty na Bazosi, ze predam 5-20 tanierov a unych UniFi produktov naraz. Presne nejaka nejako patlala rozne verzie medzi sebou, az ich do dozralo a bud nakupili vsetko nove, alebo ich kompletne vymenili.
tak hej ako to chapem. ale doma ako casto menis zariadenia? cize to co sa stalo tebe ak neplanujes par rokov dokupovat dalsie veci tak by to malo stacit dovtedy kym sa nebude robit generacna vymena
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: sietove zariadenia do domu

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ja som dával 4x tie taniere AP od nich zo začiatku po roku začali blbnut dve neustále sa odpajali alebo jednoducho išli a odpojili internet, reklamácia ok potom odišli ďalšie dve a teraz už všetky štyri robia toto isté. Tak som sa nasral kúpil som tam štyri Aruba AP22 čo mám aj ja doma a mám svätý pokoj. To už len keď chytis do ruky aruba a tieto hračky cítiš váhu že čosi asi nieje ideálne.

Mne sa ubisracky nepáčia už od dôb keď sa začal u nás wifi internet to stále odchádzalo potom pán prešiel na mikrotik a tie mám doteraz na streche.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: sietove zariadenia do domu

Príspevok od používateľa HellAngel »

Mozno si trafil lu seriu. Mam Ubi co su nasadene aj 6ty rok a idu bez problemov. A to obsluhuju iny pocet klientov, nesluzia na domace pouzitie. Doma mam Ubi AP uz 6 rok a zatial bez problemov. To neznamena, ze nie je nic lepsie. Urcite je. Ubi ma ale dobry pomer/cena/vykon, nie su ziadne polofunkcne sracky

Pre hosti co im poskytujeme internet mame takmer veskery HW od UBI (POE switche, Cloud key, APcka). Maju dobre spracovany manazment. Urcite nie bez chyby, ale urcite nie je zly
Tiez AP od Ubi je viacero. Je v nich aj rozny HW. Pred kupou doporucujem prebehnut net a pozriet infoo na model, ktory je v plane kupit. Ja mam velmi dobru skusenost s AP AC Pro/NANO a na domace pouzite s LR verziou
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: sietove zariadenia do domu

Príspevok od používateľa kovinator »

Ja mam super skusenost s uap-ac-m. Tri kusy bezia vonku uplne bez problemov v dazdi, snehu obcas -20/-30 celzia a komunikuju na viac ako 50 metrov.
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus

Návrat na "Nákupná poradňa"