Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4518
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Ale ved tu ma cele slovensko TDI, tak mi nevravte, ze s tym treba setrit na dialnici, ved to stale zerie 5-6.

(2) Vodič, ktorý pri predchádzaní vybočuje zo smeru svojej jazdy, je povinný dávať znamenie o zmene smeru jazdy, pričom nesmie ohroziť vodičov jazdiacich za ním.

(5) Vodič nesmie predchádzať,

i) ak by pri predchádzaní svojou výrazne nižšou rýchlosťou obmedzil za ním idúce vozidlo, ktoré začalo úkon predchádzania skôr.

Pri súbežnej jazde sa nepovažuje za predchádzanie, ak vozidlá idú v jednom z jazdných pruhov rýchlejšie ako vozidlá v inom jazdnom pruhu.
Naposledy upravil/-a scream v Po 11. Júl, 2022, 09:08, upravené celkom 1 krát.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

§ 15 Predchádzanie napísal:(5) Vodič nesmie predchádzať,
...
i) ak by pri predchádzaní svojou výrazne nižšou rýchlosťou obmedzil za ním idúce vozidlo, ktoré začalo úkon predchádzania skôr.
Asi toľko k tomu
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7286
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Papek »

mirjak napísal: Ne 10. Júl, 2022, 23:09 inak co ma v ITA stale prekvapuje, ze ked su znacky prace na ceste na dialnici a maximalka 60, aj tak ide skoro kazdy 120, ja a nemci 80, poliaci 140 :D
Presne toto som nechapal. Pokuty u nich zacinaju pomaly od 100€ vyssie a vsetci tam ignorovali tieto 60-tky. Este obmedzenia na 80 sa dali prejst +10 nad limit bez toho, aby na mna vyblikavali autobusy, ale 60-tky bez sance. Tam mam pocit ze vsetci sli este ako naschval rychlejsie ako obmedzeniach na 80.

A ten bordel na cestach ... nikdy som nebral uplne vazne tie reci, aky je tam chaos. Okrem cervenej tam neplati hadam nic. Pripajacie pruhy, smerovky, prednost oproti iducim vozidlam, skutristi ktori ta obiehaju sprava a odbacaju vlavo ... uplny iny svet. A auta poobijane ako panelaky na Luniku.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5844
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

scream napísal: Po 11. Júl, 2022, 09:06 Ale ved tu ma cele slovensko TDI, tak mi nevravte, ze s tym treba setrit na dialnici, ved to stale zerie 5-6.

(2) Vodič, ktorý pri predchádzaní vybočuje zo smeru svojej jazdy, je povinný dávať znamenie o zmene smeru jazdy, pričom nesmie ohroziť vodičov jazdiacich za ním.

(5) Vodič nesmie predchádzať,

i) ak by pri predchádzaní svojou výrazne nižšou rýchlosťou obmedzil za ním idúce vozidlo, ktoré začalo úkon predchádzania skôr.

Pri súbežnej jazde sa nepovažuje za predchádzanie, ak vozidlá idú v jednom z jazdných pruhov rýchlejšie ako vozidlá v inom jazdnom pruhu.
Súbežná jazda ale nie je jazda 50km v ľavom pruhu lebo sa mi nechce zaradiť do pravého lebo však o 2km predo mnou je zase pomalšie auto, ako to veľa ľudí robí ;)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10016
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

scream napísal: Po 11. Júl, 2022, 09:06 Ale ved tu ma cele slovensko TDI, tak mi nevravte, ze s tym treba setrit na dialnici, ved to stale zerie 5-6.
Ak sa nebavime o 3-4.0TDI a 2+ tonovej lokomotive, tak ano. Do 8 litrov sa zmestis so 7-9st automatom nech ides jak chces. Brzda plyn, 200.. :D

Ke-ba za 3,5h za 6.4L/100. Ziadne eko, sport rezim atd. A samozrejme premium ropa, lebo preco nie.
.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Marek125 »

Papek napísal: Po 11. Júl, 2022, 09:10
mirjak napísal: Ne 10. Júl, 2022, 23:09 inak co ma v ITA stale prekvapuje, ze ked su znacky prace na ceste na dialnici a maximalka 60, aj tak ide skoro kazdy 120, ja a nemci 80, poliaci 140 :D
Presne toto som nechapal. Pokuty u nich zacinaju pomaly od 100€ vyssie a vsetci tam ignorovali tieto 60-tky. Este obmedzenia na 80 sa dali prejst +10 nad limit bez toho, aby na mna vyblikavali autobusy, ale 60-tky bez sance. Tam mam pocit ze vsetci sli este ako naschval rychlejsie ako obmedzeniach na 80.

A ten bordel na cestach ... nikdy som nebral uplne vazne tie reci, aky je tam chaos. Okrem cervenej tam neplati hadam nic. Pripajacie pruhy, smerovky, prednost oproti iducim vozidlam, skutristi ktori ta obiehaju sprava a odbacaju vlavo ... uplny iny svet. A auta poobijane ako panelaky na Luniku.
Stopka je u nich daj prednosť v jazde, po diaľnici dva pruhy znamenajú tri. Ideš po diaľnici 140 a zrazu 60 a žiadna nehoda žiadna práca na ceste oni tam hrozne jazdia cinqi v dedinke či v meste či na diaľnici hrôza ale človek si rýchlo zvykne sa lepšie pozerať :D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6814
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

stiv pekny cas na BA, siel si vecer? aky motor/auto/kapacita ludi v aute/vietor? ja chodim tak 1x do mesiaca priebezne do BA z PO a pod 4h sa malokedy dostanem a idem tak 150-160 max a som tak na 7,5L na 1.5tsi s automatom v karoqu. chcel som kupit kodiaq ale zrejme zas len karoq kupim aj ked asi 140kw 2.0tsi by som vzal zrejme vyskusat
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5431
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

wingo napísal: Po 11. Júl, 2022, 09:01 A v prípade predbiehania neplatí ani často opakovaná zázračná formulka že treba uhnúť rýchlejšiemu, keďže predbiehajúci má právo dokončiť predbiehací manéver a až potom sa musí uhnúť.
Kedze nie si klamar, a nepises vymyslené klamstva, tak predpokladam ze vies odcitovat zakon v ktorom sa to uvadza, ci?
Naposledy upravil/-a SKiLEX v Po 11. Júl, 2022, 12:44, upravené celkom 1 krát.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6814
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

skillex nesiel si vcera z presova? jeden bmw bol mimo dialnice v poli a hned si ma napdol :D taky mlady chalan s policajtmi. inac kedy dojdes na kavej klimu ceknut? chcel by som ten proace toyo ceknut ked ti pride ta zabehni dakedy.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5431
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Kludne, od septembra budem v presove kazdy den :D
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6814
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

@Jednoduska tebe tiez sept dojde c4 nie? odpalime neaku recenziu oboch vasich novych tatosov. mna najviac zaujima comfort ako sa dnu sedi, ci je dnu ticho pri napr 130km/h a potom praktickost v tych autach. skillex zatial bude pozerat na klimu ako mi ide v byte :D
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5844
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

SKiLEX napísal: Po 11. Júl, 2022, 12:41
wingo napísal: Po 11. Júl, 2022, 09:01 A v prípade predbiehania neplatí ani často opakovaná zázračná formulka že treba uhnúť rýchlejšiemu, keďže predbiehajúci má právo dokončiť predbiehací manéver a až potom sa musí uhnúť.
Kedze nie si klamar, a nepises vymyslené klamstva, tak predpokladam ze vies odcitovat zakon v ktorom sa to uvadza, ci?
§ 4 Povinnosti vodiča
(2) Vodič nesmie
l) znížiť náhle rýchlosť jazdy alebo náhle zastaviť, ak to nevyžaduje bezpečnosť cestnej premávky,
Zároveň platí:
§ 3 Všeobecné povinnosti účastníka cestnej premávky
(2) Účastník cestnej premávky je ďalej povinný
a) správať sa disciplinovane a ohľaduplne tak, aby neohrozil bezpečnosť alebo plynulosť cestnej premávky, pritom je povinný prispôsobiť svoje správanie najmä stavebnému, dopravno-technickému stavu cesty, situácii v cestnej premávke, poveternostným podmienkam a svojim schopnostiam,

Čiže uprostred predbiehacieho manévru nemôžem prudko zabrzdiť a uhnúť tak, nemôžem ohroziť ani obmedziť vozidlo vedľa mňa, zostáva iba možnosť plynule dokončiť predbiehací manéver a zaradiť sa do pravého pruhu podľa:
§ 10 Jazda v jazdných pruhoch
(1) Mimo obce na ceste s dvoma alebo s viacerými jazdnými pruhmi vyznačenými na vozovke v jednom smere jazdy sa jazdí v pravom jazdnom pruhu. V ostatných jazdných pruhoch sa smie jazdiť, ak je to potrebné na obchádzanie, predchádzanie, otáčanie alebo na odbočovanie.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1638
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

scream napísal: Po 11. Júl, 2022, 09:06 Ale ved tu ma cele slovensko TDI, tak mi nevravte, ze s tym treba setrit na dialnici, ved to stale zerie 5-6.
kdezeeee jazdime za 4 (a pol)
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5647
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja som teraz v CZ s pozicanou toyotou proace 9 miestnou. Sikovne auto, je super povozit dve rodiny naraz, ale socka vybava, same plasty, a skoro som o chrbat prisiel pri 9 hodinovej ceste kosice - plzen z tych sedadiel.

Ale motor super aj prevodovka. Ak sa nemylim tak rovnake combo (2.0 hdi a a 8 stupnovy aisin) bude v citroene ked pride takze sa tesim.

Mali sme ist aj do nemecka ale nechce sa nam :D hlavne mne.

Stefan nemame co velmi recenzovat ale rad ti dam zajazdit az (ak vobec) prijde :)
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

stefan222 napísal: Ne 10. Júl, 2022, 22:24 inac poslednu dobu vidim na dialnici viac aut co ide pomalsi(setria benzin)
najlepsi su junaci z pasovej vyroby, co sa zadlzili a kupili jazdenu "raketu". na nich to vidno najviac.
aj by dupol na to, ale 7 rokov v debete.. :D

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"