High refresh rate monitor(y) na pracu

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

High refresh rate monitor(y) na pracu

Príspevok od používateľa Klaboor »

Ahojte. Po dlhom case si idem k vam po radu. Obzeram sa po monitore alebo skor monitoroch primarne na pracu s textom (programovanie, prezeranie nekonecnych logov a pod). Moje aktualne kombo pozostava z hlavneho monitora co je legendarny 24" HP LP2475W a 29" ultrawide LG 29UM59A cize oba IPS panely.
Ako je v nadpise spomenute chcel by som aby to bol high refresh rate cize aspon 120/144 Hz. Mam za to ze plocha a text pri vyssej frekvencii nebudu pri rychlych pohyboch rozmazane a ze vsetko bude na oko sviznejsie a hladsie. Nemal som zatial moznost vyskusat takyto monitor, ale verim ze toto nebude krok vedla.
Samozrejme okrem prace si obcas pozriem nejake to video, serial, film, popripade hra alebo strih videa ci uprava fotografii, ale to je dokopy tak 20% z casu ktory travim za PC. Spominam to preto, ze ak uz mam investovat do noveho komba tak nech to nie je urcene len na jeden druh obsahu. Viem ze idealny panel neexistuje, ale aspon sa k tomu co najviac priblizit. Tym, ze vsetko momentalne robim na spominanych monitoroch, tak asi akykolvek panel bude pre mna vyrazny skok, aspon si to myslim.
Rozlisenie skor 1440p kedze chcem zachovat 100% skalovanie vo Windowse, ale nebranim sa ani 4K ak to bude opodstatnene. Vesa uchytenie musi byt kedze to planujem dat na rameno.
Co som sa narychlo obzeral po nejakych kuskoch, tak velmi ma zaujal napriklad Samsung Odyssey G9 Neo s Picture By Picture funkciou. Z jedneho zariadenia si viem cez dva kable urobit kvazi dva 27" 120Hz monitory. Jedine co ma odradza je to zacurvenie. Musi byt rovny. Neviem ci existuje nieco podobne a rovne. Su aj ine super ultrawide riesenia s touto funkciou ale len 60Hz.
Alebo potom ist do dvoch monitorov 27" (mozno aj vacsie) a tu je to uz ako ihla v kope sena, popripade podobne kombo 16:9(16:10) a 21:. Na com lepsie vyzera text? IPS, VA, OLED, QD-OLED, QLED. Dalsia vec je ma cenu riesit HDR? Je to fakt take super alebo to len prinesie kopec problemov s podanim farieb pri roznych zdrojoch obsahu.
Este taky detail, bude sa to pripajat na Geforce 1080 Ti co by nemal byt problem.
Verim ze mi pomozete zrovnat/usmernit moj vyber alebo aspon okruh po com sa pozerat lebo som z tohto trhu cvok a ani videa moc nepomahaju kedze vsetko komercne sa toci okolo hrania hier a pozerania videi/filmov.
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7122
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: High refresh rate monitor(y) na pracu

Príspevok od používateľa gammaray »

Presun do Nákupnej poradne
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

Re: High refresh rate monitor(y) na pracu

Príspevok od používateľa Klaboor »

Patral som dalej. Ak by som sa rozhodol pre jeden super ultra wide tak este schodna cesta je tento LG 49WQ95C. Je sice zakriveny ale "iba" 3800R co by nemuselo byt rusive ako extremnych 1000R pri G9. Ak pojdem do komba dvoch monitorov tak zatial sa mi pozdava LG 32GQ950-B a ASUS ProArt PA348CGV. Tusim vsetky 3 kusy su novinky a dostupnost je otazna, nebranim sa ani zahranicnym eshopom, tak hladam aj v cudzine. Ak nic ine nenajdem tak bude asi rozhodujuca dostupnost.
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: High refresh rate monitor(y) na pracu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

predovsetkym na pracu nepotrebujes 144Hz, navyse 49" quad tripple XHD dual QHD sa mi zda zlahka prilis siroky - konkretne z obyvacky az do Serede pretoze to ma 121 cm. Mne, co >10 rokov denno-denne trepem do 40" a 43" monitorov - NIC MENSIE som cez 10 rokov NEMAL ANI SEKUNDU - to pride zbytocna blbost.

Na vysku nemas absolutne ziadny priestor, a nechcel si nahodou pozerat NEKONECNE LOGY ? Kaaaaaamo ty potrebujes co najviac rozlisenia na vysku, teda 2160 riadkov teda... 43" 4K. Za 550 az 800 dukatov si vybaveny. HP z43, Dell ultrasharp q43, LG 43un700, pripadne ked nutne potrebujes na pracu 144Hz tak Gigabajtky OLEDy za 1000-1200 eur...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

Re: High refresh rate monitor(y) na pracu

Príspevok od používateľa Klaboor »

Jasne ze nepotrebujem 144Hz na pracu, ale chcem to pre ten "hladky" pocit. To mas ako ked do stareho auta strcis novy volant, ktory v kuse drzis v ruke. Zrazu mas "pocit" noveho ak mi rozumies. Nieco v tom zmysle :) Tie siroke pozeram z jedineho dovodu a to kvoli Picture By Picture, nie iba naranzovat okienka na tak sirokej ploche. Dostanem dva plnohodnotne 27cky a stale to je jedno zariadenie. Mozno tebe pride 27 velmi male, ale ja som stale na 24" 16:10 a 29" 21:9. Cokolvek vacsie bude pre mna nebo zem. Akurat nevyhoda je potom ta sirka kde sa dostavame k tym logom. Mne nejde ani tak o pocet viditelnych riadkov ako vidiet co najviac z dlhych riadkov. Neznasam delenie dlhych riadkov alebo horizontalne skrolovanie. Suhlasim 2160p bude urcite lepsie, ale to uz by som musel ist do tebou spominanych rozmerov aby som zachoval 100% scalling vo Windowse. Cize vo finale stale chcem dva monitory akurat ze ten super siroky staci na to iba jeden.
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: High refresh rate monitor(y) na pracu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ak su logy nekonecne na sirku, tak potom budiž.

Stale vsak plati, ze LG 49WQ95C je DVAKRAT DRAHSI nez 43" 2160p cize za rovnaku cenu okolo 1200 eur si mozes dovolit 2x 43" a to uz je kombinacia tazko prekonatelna. Mimochodom, presne taku mam...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

Re: High refresh rate monitor(y) na pracu

Príspevok od používateľa Klaboor »

Ak sa na to pozeram len z pohladu rozmerov a rozlisenia, tak bez debaty i ked stelujem si tu na stole meter a neviem si predstavit mat vedla seba 2x 43" (180cm zobrazovadla na sirku). Tu uz nastava problem s rozmermi stola. Pri hlbke stola iba 60cm by som bol velmi velmi bllizko. Pre mna ako cloveka co ma v obyvaku stary 24" TN displej ako telku a pozera sa na to z piatich metrov bez problemov mi toto pride ako nezmysel :D Zase nad ruhej strane nic mensie ako 40" pri 4k nema zmysel tiez lebo inak nutny scalling. Preto kukam aj QHD. Pri 32" by bola velkost obsahu zachovana, ale na mensej ploche. Stale bojujem s tym ci sa vzdat tych ficuriek a riesit len rozlisenie a rozmery lebo u mna pokial sa to nepokazi tak znova na to budem cumiet minilane 10 rokov.
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: High refresh rate monitor(y) na pracu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dve 43ky vedla seba by si musel jazdit na stolicke meter a pol dolava doprava :) ja ich mam kolmo, lebo stolik v rohu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6755
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: High refresh rate monitor(y) na pracu

Príspevok od používateľa molnart »

ja sa stale lakomim na nieco podobne, ale zatial cena nevydala a este sa branim tomu aby som presiel na s.r.o., lebo potom by som presne taketo blbosti kupoval pre znizenie zakladu dane :D

kazdopadne s 43" som par dni experimentoval aj ja, moje skusenosti popisane tu viewtopic.php?t=129090&hilit=43UN700.

to LG 49WQ95C papierovo vyzera na vsetko co by som od obrazovky chcel (mozno o chlp je sirsi ako moja preferencia) ale nikde som nenasiel cenu. Gigabyte monitory su parametrovo fajn, ale vsetky aktualne maju power delivery len 15W a to je ako keby ani nebolo. a obavam sa ze novsia verzia ked bude mat lepsie Power delivery tak zrusia KVM switch.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
adam102
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 193
Dátum registrácie: Št 10. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice 13

Re: High refresh rate monitor(y) na pracu

Príspevok od používateľa adam102 »

Rozmyslas podobne ako ja, keby som si vyberal novy monitor. Nechcem skalovat (90 – 100 PPI), uz nech ma nejake moderne vecicky (HDR, HRR), akurat ja nie curvy ultrawide, skor nieco „profi“.
Prechadzal som z FHD na QHD (23" → 32") a bolo to fajn. Uz by som ale mieril na UHD alebo DCI 4K, ale spravne, zas je problem so scalingom, na to treba 43+".

Ten HP LP2475w bude mat 13 rokov a ked dalsiu zmenu planujes po podobnej dobe, to uz je lepsie buchnut po stole a ist YOLO do 43+" 4K. Z fleku radsej nie hned dva naraz. Ak by 3840 pixelov nestacilo a dva kusy by uz boli masaker, supol by som k nemu na vysku este nieco, kludne aj to HP (idealne nieco rovnako vysoke [43" + 24" 16:10 napr.])

Najprv som isiel pisat, ze podla poziadaviek smelo chod do niecoho ako to LG, kedze PBP obcas pouzivam a v takom pripade dava zmysel mat ho, plus ma podporu kadejakych modernych zalezitosti, ale za tu cenu, teda neviem… To HDR na tom pravdepodobne aj tak nebude vyzerat ako ma.

Citatelnost textu zavisi od tvaru a usporiadania subpixelov, PPI a nastavenia ClearType. Nejaky vyslovene zle citatelny LCD panel som este nemal, vyhol by som sa mozno OLED (na text), aspon teda bez obhliadky pred kupou. Pozor este ak je agresivny filter proti odleskom, moze sposobovat “sum” na svetlych plochach, niektori ludia to nestrpia na citanie. Ale mozno aj terajsie HP to ma.

Na HDR by som uz isiel all-in niecim inym, nie pracovnym. Zas nie EIZO Prominence, ale nech to uz stoji za to, kludne 55" OLED TV (to bude upgrade z 24" TN na 5 metrov, KUA FIX). Na take polo-HDR by som sa za 1600 eur, ci kolko to bude stat, vykaslal. Aj ked si pisal, ze chces vsetko v jednom. Tiez mam problem nieco „normalne“ si vybrat, radsej si pockam ako sa posunie trh o par rokov, a medzicasom sa pohram s nejakymi vtakovinami typu medical display (30" 3280 × 2048 a 800 cd/m^2 alebo ciernobiela 21" s 1450 cd/m^2).

V tvojom pripade by som vsak bral na pracu 43+" 4K a na entertainment nieco OLED ehm, ine. Uz len zistovat ktory model podla vybavy. Nejake tipy uz padli.
MB: Gigabyte B550 Vision D CPU: AMD Ryzen 9 3900X/Noctua NH-D12L RAM: Gigabyte Designare 128 GB 3200 MHz CL16 GPU: AMD Radeon Pro Ⅶ SSD: Samsung 970 EVO Plus 1 TB HDD: 2 × WD40EZRZ PSU: Seasonic PRIME Fanless TX-700 ODD: Pioneer BDR-XS07B-UHD CASE: Lian Li PC-O11 WXC FAN: 6 × Noiseblocker Multiframe M12-1 LCD: NEC PA301W | NEC LCD2090UXi KB: Filco Majestouch 2 MX Brown | Ducky One 2 Mini Pure White MX Blue MOUSE: Zowie FK2/Zowie P-SR HP: Sennheiser HD555 → HD595 mod | Beyerdynamic DT 990 PRO TV: Pioneer PDP-LX5090H
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: High refresh rate monitor(y) na pracu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> LG 49WQ95C papierovo vyzera na vsetko co by som od obrazovky chcel (mozno o chlp je sirsi ako moja preferencia) ale nikde som nenasiel cenu

heureka mi vyhodila 49wL95c (v strede namiesto Q mame L) a tak nejak som si dovolil predpokladat ze to bude dostatocne blizko pretoze tieto ubernatiahnute "štyricaťdeviny" pod tisicku proste nie su :
https://monitory.heureka.sk/lg-49wl95c/#prehlad/

kedze Q je DCI-P3, zrejme bude podstatne drahsi. Inak 4K bez skalovania sa da na 40" lenze dnes ziadny 40" monitor nie je. ClearType vypinam, rovnako aj FontSmoothing v registroch a som šťastný prešťastný že sa mozem pošťať od radosti.

edit : nedostatok pracovnej plochy na 2x 4K 43" ja osobne riesim https://www.actualtools.com/virtualdesktops/
virtualnymi desktopmi... mam kombinaciu klaves, ctrl + shift + ] ktora ma cyklicky prepina na "dalsi" virt desktop - kedze mam len dva, mam to furt dokola. Ten software pouzivam uz asi... mmm vela rokov, v zivote som problemy nemal, tlacim ho aj na Win11, WIn2022 Server, na kazdu virtualnu masinu co mi bezi v okienku...

... asi budem monitorovy uchylak :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

Re: High refresh rate monitor(y) na pracu

Príspevok od používateľa Klaboor »

@molnart - Ano tiez to tak vnimam, specifikacie vyzeraju fakt super. Cenovy nastrel som sa niekde docital 1200, niekde sa pisalo 1700 co uz by bolo trochu moc. No zatial to nevidim nikde v predaji. Mam pocit ze to je novy trend, vsetci uvadzaju nove hracky, lakaju nas a chcu nase peniaze no nemaju nam za ne co dat. Prospekty maximalne. Pri Gigabytoch som si to vsimol tiez. Ja ze je to preklep.

@adam102 - 43ku si fakt neviem predstavit. Jednu ano, ale ked si clovek zvykne na dva monitory, hlavne ked vies na jednom dat fullscreen hru/video a na druhom pokracujes v robote. Na jednom to nespravis. Ano Widle 11 uz vedia par klikmi pekne naaranzovat ale to je nieco ine :) Este to spominane PBP, ale ma zmysel iba pri tych mega wide kuskoch. Momentalne mam 98 PPI pri oboch takze nech to je tesne okolo 100ky cize u mna tym padom 4K velmi nie. Tak ci tak to uz budem musiet dat na nejake kvalitne ramena aby som si to pohodlne umiestnil a mohol vyuzit aj stol.
Vyzera to tak ze asi 32" 16:9 a 34" alebo najlepsie 38" 21:9 obe QHD ak chcem zachovat podobne PPI. Spominane LG ma cca 106 PPI. To uz je tak na hrane.
Na HDR si nepotrpim, osobne radsej asi nemat ako mat onicom verziu, ved ono by sa to malo dat vypnut ze? Nie je nutnost mat zpanute HDR ak to clovek nechce. Radsej ta obnovovacia frekvencia a verne podanie farieb. Ako si spomenul tiez obzeram tie radoby "profi" kusky. Napriklad Asus ProArt co som hodil vyssie.
Telku neriesim. Ta mala sranda v obyvaku je tam z recesie a aby sme neprisli o obraz ked pustam nejake BBC dokumenty detom. Spomenul som to len v kontexte s tymi 43kami :D Nedavno mi umrela 50ka plazma od panasonicu a kedze to je entertainment a nezaraba mi to tak do toho nebudem tlacit zbytocne peniaze a netusim co by som kvalitativne rovnake dnes kupil. Mozno OLEDy. Drzim palce nech to Kuro este dlho sluzi. To som chcel aj ja ale EU to dodrbala skor nez som stihol od nich kupit plazmu, tak uz ostal panasonic

@mp3turbo - Ten WQ je taky vytuneny hybrid. Ma to nejake "profi" prvky, office prvky, gaming prvky takze ratam 1500+ Kiez by som sa mylil. Virt desktopy vedela tusim uz aj 10tka. Zapinaju sa cez Win + Tab a prepinas medzi nimi CTRL + Win + sipka vpravo/vlavo. Asi to nebude take sofistikovane ako softver na to urceny ale zaklad tam je :)
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

Re: High refresh rate monitor(y) na pracu

Príspevok od používateľa Klaboor »

Vyzera to tak ze jeden kus som si uz vybral. Zjavne vezmem tento Asus ProArt PA328CGV, k tomu Ergotron LX Dual Stacking rameno a dodatocne dokupim neskor nejaky 21:9 asi najskor 34ku co by som nechcel kvoli vacsiemu PPI. Mozno sa najde nejaka 38cka ultra wide. Ked budem cakat aby som kupil dve naraz tak je viac nez pravdepodobne ze nic nevyberiem a nic nekupim. Cenovka nie je nizka, u zeleneho uskriekanca to maju za 811, datacomp 770 a digitalny extrem za zaujimavych 670. Bral som od nich uz par malickosti ale neviem ci by som odtial vzal aj monitor. Cena je lakava nakolko aj to rameno nie je zadarmo :) Akura nerozumiem, Power Consumption pri tom monitore je <28W. To akoze fakt tak nizko?
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

Re: High refresh rate monitor(y) na pracu

Príspevok od používateľa Klaboor »

Tak som to uz objednal. Asus aj rameno. Eshop zdomu mal obe skladom za dobru cenu. Tak uz len cakat :)
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver
Používateľov profilový obrázok
adam102
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 193
Dátum registrácie: Št 10. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice 13

Re: High refresh rate monitor(y) na pracu

Príspevok od používateľa adam102 »

Za mna aj to dobra volba, tiez som pozeral tie ProArt, ale nikdy som si v nich neurobil prehlad. Dizajnovo tiez ok, ziadna divocina.
Recenzia: https://www.prad.de/testberichte/test-a ... edesigner/ Ziadne vazne prusery, len podsvietenie snad vychytas kusok lepsie. So spotrebou sa da ist aj na 55 W. Pri tej svietivosti stale viac ako super, ja si svietim 60 cd/m^2 a papa to tusim 80 W. Upgrade plochy bude, ale nie drasticky. Skoda, ze medzi tym a 43" nie je stredna cesta nie-ultrawide a s adekvatnym rozlisenim.
Daj potom dojmy a tak.
Klaboor napísal: Po 08. Aug, 2022, 23:33 Drzim palce nech to Kuro este dlho sluzi. To som chcel aj ja ale EU to dodrbala skor nez som stihol od nich kupit plazmu, tak uz ostal panasonic
Dik, je to taky polo-srot, nemalo lahky zivot, kupovany na slepo, ale robi mi radost. Akurat pocas teplych letnych vecerov sa na tom neda pozerat Doba ladova kvoli infracervenemu ziareniu. :D Ked dosluzi, kupim dalsie.
MB: Gigabyte B550 Vision D CPU: AMD Ryzen 9 3900X/Noctua NH-D12L RAM: Gigabyte Designare 128 GB 3200 MHz CL16 GPU: AMD Radeon Pro Ⅶ SSD: Samsung 970 EVO Plus 1 TB HDD: 2 × WD40EZRZ PSU: Seasonic PRIME Fanless TX-700 ODD: Pioneer BDR-XS07B-UHD CASE: Lian Li PC-O11 WXC FAN: 6 × Noiseblocker Multiframe M12-1 LCD: NEC PA301W | NEC LCD2090UXi KB: Filco Majestouch 2 MX Brown | Ducky One 2 Mini Pure White MX Blue MOUSE: Zowie FK2/Zowie P-SR HP: Sennheiser HD555 → HD595 mod | Beyerdynamic DT 990 PRO TV: Pioneer PDP-LX5090H

Návrat na "Nákupná poradňa"