Mobil

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Mobil

Príspevok od používateľa HellAngel »

PROMETHEUS napísal: Pi 26. Aug, 2022, 17:49 Tiež potrebujem nový mobil lebo starý pixel4a mi spadol na zem a rozbil sa display. Môj výber je cca rovnaký ako tu padlo ale mám trochu obavu prejsť z Google ekosystému na Apple keďže všetko mám na Google. Ľudia čo ste prešli z Google na Apple, ako ste riešili migráciu dát a celkovo prechod na iný systém? Dá sa na to zvyknúť?
Prechod z Google na iOS nie je až tak hrozný. Oba systémy majú vzajomnu podporu. Urcite to ale nie je take easy ako ked menis telefon v ramci ekosystemu. Ak si bol spokojny s Pixelom4, a vyhovoval ti, mozno stoji za porozmyslanie nad Pixelom 6/6 Pro. Pripadne ak by si chcel ostat u androidu a chces zmenit znacku, tak S22 Plus.

@f4kE S22 Plus by som doporucil este tiez pozriet, len je to lopatka a neviem ci sa polovicka zmiery s velkostou
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6764
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Mobil

Príspevok od používateľa molnart »

Mr.Devil napísal: Pi 26. Aug, 2022, 17:13 prechod na iOS bude pre ňu komplikovaný
tu mas ikonku telefonu, tam fotaku, whatsapp, instagram, facebook funguju rovnako. moja zena ios od androidu ani nerozona a v nastaveniach v zivote nebola
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Mobil

Príspevok od používateľa HellAngel »

asi tak. Ak si neni moc zamotany do ekosystemu jednotlivych OS a si vyslovene len pouzivatel appiek, tak prechod je v podstate uplne jednoduchy. V tom pripade ide iba o vizualnu zmenu
NB: Asus ROG Strix G16
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 709
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Mobil

Príspevok od používateľa |lucas| »

Prechádzal som z s21U na iPhone 13 pro a ako dlhoročný užívateľ Androidu, a úplne bez problémov, google veci ako gmail, YouTube, disk, všetko funguje aj na ios rovnako cize v tomto by som problem nehľadal. A co sa týka tvojho výberu, asi by som tiež z tohto zoznamu siahol po iPhone 13, ale asi skôr pro, 120hz displej u mňa už musí byt povinnosť. Ale viem si prestaviť že manželke by to vôbec netrebalo :D
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2760
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Mobil

Príspevok od používateľa Jerry »

Premazane OT, držte sa prosím témy a majte konštruktívne odpovede ... Ďakujem :)
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Mobil

Príspevok od používateľa werwest »

Ja som kupil frajerke 13 pro po androide, a tolko pucungu som este nedostal ze aky to je blby telefon :D "nic sa tu neda zmenit, taku klavesnicu nechcem, toto tak nechcem"..
Cize neni to uplne ze kupis iphone a bude to parada.
Mala aj pixel, a tam bola pomerne ok, kym neprisiel velky os update. Sice mas update ako prvy, aspon ho betatestnes a uzijes si vsetky bugy. Plus cakas kym ti updatnu developeri polku appiek lebo pod novym os nejdu.
S22 ma mizernu vydrz teraz a bude ju mat este mizernejsiu ako bude ta mala baterka stracat kapacitu. Op10 pro je vseobecne taky nemastny neslany telefon, plu procesor sa hreje aj ked na nom prakticky nikto nic nerobi.
7. Septembra su predstavene nove iphony cize teraz kupovat je zly napad. Telefony ktore predstavili so snapdragonom 8 plus gen 1 maju podla recenzi vyrazne lepsiu vydrz a vyrazne menej hreju. Cize by som sa zameral na android s tymto procesorom. Pockal kym vynde nieco zaujimave.
Alebo taky samsung flip 4?
Pripadne jej vlasnorucne vyrob "kupon na kupu telefonu" z nejakych veci nech to je pekne, zeny naju radi ked niekto nieco vlastnorucne vyrobi :D aspon bude darcek na cas a nejaky casovy buffer na kupu niecoho poriadneho.
Tiez by som chcel iny telefon, ale neni momentalne co vybrat
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Mr.Devil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 565
Dátum registrácie: So 13. Apr, 2013, 16:15
Bydlisko: Michalovce

Re: Mobil

Príspevok od používateľa Mr.Devil »

Asi tak... Moja nastávajúca funguje na androide už roky. Popri jej práci sa denne stretáva s mobilami každého druhu. Naposledy doniesla domov 13Pro Max stým ze ho chce skusit ako daily. Daval som jej týždeň...po 3 dňoch ho vratila a to som rad ze vcelku, myslel som ze skončí v stene :D Take stavy som u nej videl len pri PMS :hysterical:

Preto som aj písal, ze zvyknúť si na iOS po prechode s Androidu nemusí byt vždy cesta ružovou záhradou... Nie pre každého :) Ale vždy je možnosť mobil vrátiť...

V každom prípade by som odporucil autorovi temy skusit ten Ip13 Pro, pripadne S22+. .. V okolí mam kopu žien ktorym jednoduchosť na socky vyhovuje práve iOS
Asus ROG STRIX X670E-A , AMD Ryzen 7 7800X3D + ROG STRIX RYUJIN II 360 argb , Gainward RTX 4090 Phantom, 32GB DDR5 6000MHz CL36 , Super Flower 1KW , Fractal R6 , LG OLED42C2 ,
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7687
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Mobil

Príspevok od používateľa newmi »

Jediny vacsi problem pri prechode z jedneho systemu na druhy su zakupene appky alebo hry. Tie neprenesies. Ja uz roky pouzivam oba systemy. Momentalne sukromny mam primarny Android a do prace iOS ale pre par rokmi som mal aj sukr. primarne iOS.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
f4kE
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 446
Dátum registrácie: Št 05. Mar, 2009, 17:33
Bydlisko: Trencin

Re: Mobil

Príspevok od používateľa f4kE »

S tymi cenami sa Apple celkom pochlapil... Aj obyc 14ka za liter je celkom nadsazka.
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2760
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Mobil

Príspevok od používateľa Jerry »

Pri dnešnej inflácii je to očakávaná cena. Podľa mňa si 14 nájde veľa spokojných užívateľov, aj keď inovácií moc nepriniesli ...
iOS má veľa fanúšikov a 14 generácia iPhone sa bude celkom dobre predávať, minimálne do vianoc si myslím ...
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Mobil

Príspevok od používateľa red98 »

Je to "rodinny" mobil. Za cenu jedneho mas 3 mobily strednej triedy pre celu rodinu.
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
Používateľov profilový obrázok
Sangala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 15:25
Bydlisko: Žilina

Re: Mobil

Príspevok od používateľa Sangala »

ale nie s iOS ... a to je voc tu bježí

Návrat na "Nákupná poradňa"