Pracovný notebook - 1000€ bez DPH

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 830
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Pracovný notebook - 1000€ bez DPH

Príspevok od používateľa LeaR »

HellAngel, to už radšej kúpim dell z mojho prvého postu, ten má i7/16GB ram a 512GB ssd. Ten tvôj linkovaný má len lepšiu grafiku ale to prežijem. Nevšimol som si v čom inom by mohol ešte byť lepši.

K tomu G14, áno je to subjektívne...nepáči sa mi ako z vonku (akési divno svietiace dierky), tak tvar klávesnice a široká "brada" pod displayom. Na mňa je moc kolotočársky, to že sa vám páči aj recenzentom je fajn :D macbook nechcem.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pracovný notebook - 1000€ bez DPH

Príspevok od používateľa HellAngel »

Len pozor, ten tvoj je U procesor, ten moj H. Ak hladas vykon pozeraj H procesory, nie U. Graficka karta u tej i7 je intelacka Iris, mnou linkovany ma MXku od nvidie dedikovanu GK. Teraz som si dokonca vsimol ze mam dotykovy displej :D
Co vnimam ako plus tej i7, je vacsi SSD
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 830
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Pracovný notebook - 1000€ bez DPH

Príspevok od používateľa LeaR »

len nenašiel som ho na tých mojich shopoch...čo hovoríš na toto https://online.asbis.sk/dell-latitude-5 ... 92798.html ?

cena by bola 1140, teda 140 doplatok

E/ tento má háčkový, síce už je to 15,6" https://online.asbis.sk/dell-latitude-5 ... 92745.html

otázka, či je ten rozdiel medzi 1250p a i5-12600h až taký výrazný. recenzie sú mizerné
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pracovný notebook - 1000€ bez DPH

Príspevok od používateľa HellAngel »

ten asbis ma riadne cenove prirazky

ten isty na dell shope je o cca 200€ s DPH lacnejsi
https://www.dell-shop.sk/produkty/dell- ... 5431-w9d50

siel by som do toho Pckoveho procaku. Vykonovo naozaj velmi podobne procesory, a ak ti nejde o co najvyzsi mozny vykon, tak priplacat koli par percentam vykonu naviac nema zmysel. Ja by som ho preferoval koli velkosti 14
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 830
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Pracovný notebook - 1000€ bez DPH

Príspevok od používateľa LeaR »

hej, ceny ma riadne šialené...našťastie ich máme čosi nižšie

ok, díky vezmem ten čo si nalinkoval posledný
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5702
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pracovný notebook - 1000€ bez DPH

Príspevok od používateľa Jednoduska »

ASBIS bol uz 10 rokov dozadu specificky v tom, ze mas ine ceny pre verejnost a ine pre clenov, neviem preco to tak riesia.

Vyber dobry, hlavne ta nbd zaruka je super :)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pracovný notebook - 1000€ bez DPH

Príspevok od používateľa mp3turbo »

NBD je bezna vec v business triede, my mame vo firme len Delly a fakt to funguje - poznam to poslednych 12 rokov mali sme dva-tri pripady. Slovenski technici strasne prijemni, pozdravujem Mr.Farkasa ak tam este pracuje, bez problemu vymenia aj osuchanu gumu okolo displeja cim je jasne ze notebook nemal zrovna lahky zivot.

Funny story : moj sucasny kolega volajme ho Maroško bol kedysi Dell technik, asi 15 rokov dozadu. Zrazu zvoni telefon v americkej anglictine ze tralala notebook tralala, jasne v pohode, kam mam prist. Ze nikam, lebo oni (este nevedel kto) notebook donesu. Ze hahaha vesele, ste volaco popili chlapci dobre v pohode tak pridite uz vas cakam. Chlapci ze dakuju a su na ceste. Marosko este skusil fintu - a chlapci netreba vam dat adresu kam mate kormidlovat alebo aspon nejaky azimut ? Nie, netreba.

Po chvili jak zlozil telefon tak ho premkla uzasna myslienka - kuwa kuwa odkial maju moje cislo ?! Na rozmyslanie moc nebolo vrémja 'bo zvoni vyklepany vratnik "Maroško mas tu nejakych panov". Ze co ti jebe Jozko akych panov... Jozko nevedel ale ze na hlase bolo poznat ze asi nebude bezny den. Tak Marosko nahodil bačkorky a hajde dole. Desat hummerov, samopaly, rota vojačikov, doniesli velvyslancov notebook na opravu.

Nevies co je zivot dokial si neopravoval notebook s piatimi samopalmi na chrbate... "toto co je ?" "Coho sa to chytas a preco ?" "Su tam ulozene udaje ?"
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pracovný notebook - 1000€ bez DPH

Príspevok od používateľa HellAngel »

NBD u dellu funguje paradne. Uz som viac krat tu fore spomenul. Technici prijemny a ked sa podarilo utopit jeden server (odniesla si to zakladna doska a zdroj) technik ochotne bol na servise do cca 3 hodiny rano az pokym expresne neprisli nahradne diely z madarskeho skladu taxikom. Aj technici na support linke parada, naposledy asi tyzdnova komunikacia so servisackou z ciech. Dievca sa vyznalo, ziadne ze neviem co to spravi a ideme na nahodu.

@mp3turbo a skus vtedy povedat, ze zalohu dat z disku nie je mozne spravit :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 830
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Pracovný notebook - 1000€ bez DPH

Príspevok od používateľa LeaR »

notebook mám už skoro mesiac doma, po rozbalení jeden vadný pixel a nefunkčný touchpad, resp. na ploche 1x1cm presne v strede vôbec nereaguje. už tretí týždeň sa dohadujem s technikom na výmene, najpr. mal problémy s tlakom, potom odpadol...včera už mal prísť a v aute zistil, že touchpad poslal naspäť do dellu. dnes mi mal na 100% volať, samozrejme nikto sa neozval :-) :-) :-)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Pracovný notebook - 1000€ bez DPH

Príspevok od používateľa stiv »

To je ten ospevovany nbd kde ti podla opisov technik pomaly aj cez telefon vymeni vadne komponenty.. a na pockanie. :D
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pracovný notebook - 1000€ bez DPH

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tywogo :) ako hore pisem, ja na NBD Dellu nemozem pouzit jedine zle pismenko.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pracovný notebook - 1000€ bez DPH

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak to neviem co je za technika, ale stazoval by som sa na neho priamo v Dell. Riesim reklamacie s Dellom uz peknych par rokov a nieco podobne sa mi este nestalo. Samozrejme, prva snaha je vyriesit problem na dialku, a snazia sa klienta navigovat aspon na spustenie diagnostiky, no s pristupom hore popisaneho spravania sa technika, som sa este za tie roky nestretol. U mna je Dell s ich pristupom a schopnostami riesit problem na prvom mieste. Este aj ten support po telefone je vyborny

@stiv : zaruka NBD u Dellu funguje dobre. Aj vymena dielov na mieste. Osobne zlyhanie jedinca, neutvara obraz o celej firme. Ale je pravda, ze za posledne 2-3 roky lepsie diagnostikuju diely na mieste ako volakedy. Predtym prisiel tehcnik, vymenil poskodeny/pokazeny diel a dovi dopo. Teraz sa par hodin diel vsemozne testoval a hladal chybu a az nasledne ho vymenil
NB: Asus ROG Strix G16
Reco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ne 04. Okt, 2020, 18:10

Re: Pracovný notebook - 1000€ bez DPH

Príspevok od používateľa Reco »

Osobne zlyhanie nie, ale ked je tych zlyhani viac ... Pekna tema bola tu:
https://www.bmwklub.sk/post1404797.html#p1404797
Ja tiez nemam dobre skusenosti ani so spolahlivostou ani s technikom. Dell u mna uz nikdy
ITX: MB: ASUS ROG STRIX B450 I-Gaming CPU: AMD Ryzen 3600 Cooler: Corsair H80i v2 GPU: MSI RTX2080 Super Ventus XS OC 8GB SSD:Adata XPG SX800 Pro SSD 2TB M.2NvMe RAM: Patriot Viper 4 blackout Series 16GB 3600Mhz CL17 Case: Phanteks Enthoo Evolv Shift air ITX PSU: Corsair SF600 80 plus platinum
Klavesnica: Logitech G915 Lightspeed GL linear
Mys: Logitech G703 Lightspeed Hero, Logitech MX Master 2S, Logitech pro X superlight,
Monitor: LG 27GL850-B, LG 38GN950-B
Zvuk: Topping DX5 lite + 2x Mackie MR524 + Sennheiser HD650, Audiotechnica ATH-M50 X, Hifiman Deva Pro
Simrig HW: Fanatec CSL DD 8 Nm + WRC, DIY pedale, Heusinkveld simshifter + handbrake v2, Trackracer TR120
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pracovný notebook - 1000€ bez DPH

Príspevok od používateľa mp3turbo »

velmi zle rozhodnutie. Dell je znacka ako kazda ina, vsetci vyrabaju low-cost, strednu triedu, vysoku triedu...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 830
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Pracovný notebook - 1000€ bez DPH

Príspevok od používateľa LeaR »

LeaR napísal: St 28. Sep, 2022, 20:56 notebook mám už skoro mesiac doma, po rozbalení jeden vadný pixel a nefunkčný touchpad, resp. na ploche 1x1cm presne v strede vôbec nereaguje. už tretí týždeň sa dohadujem s technikom na výmene, najpr. mal problémy s tlakom, potom odpadol...včera už mal prísť a v aute zistil, že touchpad poslal naspäť do dellu. dnes mi mal na 100% volať, samozrejme nikto sa neozval :-) :-) :-)
tak dnes sme sa konečne dohodli. vymenil tocuhpad, vymenil display - po výmene ešte viac vadných pixelov, krása :-) čakáme na ďalší display

Návrat na "Nákupná poradňa"