Dell ntb

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7687
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Dell ntb

Príspevok od používateľa newmi »

fakt? Fakt rozmyslas nad Lenovo?! Ta firma uz asi nikdy nevyrobi normalny notebook. Len tie najhorsie skusenosti mam s nimi. U nas v robote asi pred 3-4 rokmi namiestu Fujitsu-Siemens zacali kupovat Lenova. Tak 30% po roku zacali vykazovat chyby a neskutocne lagy, dalsich 70% to postihlo po cca 2 rokoch. Ludia co mali este stare dobre fujitsu na nich frcali niektori aj vyse 5rokov a radsej pockali ked firma dostane rozum a zacne nakupovat Dell. A to iste sa pokial viem deje po celom svete (pracujem v medzinarodnom koncerne). Vsetci davaju od Lenovo ruky prec.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Dell ntb

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Lenovo vyraba viacere triedy notebookov, uplne rovnako ako kazdy vyrobca. Navyse situacia sa meni - to co sa vam stalo pred 3 rokmi uz nemusi byt vobec platne dnes, alebo naopak ; doslo k nejakemu zurivemu cost cuttingu kvoli akymkolvek externym faktorom a tlakom a teda firma / produktova rada ktora pred 3 rokmi bola uplne super bude mat dnes problemy.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Dell ntb

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak ci tak, sucastna situacia je ze na lenovo proste nie je spolah, a je jedno aku produktovu radu si kupis. Blbe je ze o delli sa da povedat to iste.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Dell ntb

Príspevok od používateľa HellAngel »

Nas trh je maly. Slovensko v globnom meritku je zanedbatelne mozno ani nie percento. Je doba aka je a preto aj velki hraci v IT su pri nuteni optimalizovat naklady a najviac tu optimalizaciu pocitia ako prve prave tie slabsie trhy. U nas je Dell so servisom urcite jednotkou, potom HP, Lenovo a kilometre dalej tie komercnejsie znacky.
Ohladne kvality, no ono ak niekto caka ze kupi notas okolo 900€ a dostane ku nemu aj sluhu, to je na omyle. NBD u Dellu je ine u low cost triedy a biznis triedy. Tiez je ina podpora pre ich servre.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7687
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Dell ntb

Príspevok od používateľa newmi »

to nie je zalezitost poslednych 3 rokov, aj v predchadzajucej firme sme mali Lenovo, aj tie najvyssie triedy a kvalita bola otrasna. Mal som za tie roky v rukach uz snad vsetky triedy Lenovo a rovnako aj Dell a akoze fakt, Dell aj tie nizsie triedy su od Lenova v porovnatelnej triede omnoho lepsie.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Dell ntb

Príspevok od používateľa HellAngel »

Dell si este drzi uroven, ale lacnu triedu by som nechcel ani od nich :)
Lenovo asi najviac islo kvalitou dole, hlavne ked sa firma dostala pod Cinu.
Ja roky preferujem Dell. Velmi milo ma prekvapil Asus. Tam sa ide v drahsich NB do kvality. Dufam ze im tento trend vydrzi
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2136
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Dell ntb

Príspevok od používateľa zoom »

Ježiš, už si pomaly vyberie fajn notebook a vy sem prídete s úplným doom-sayingom, ako je to Lenovo najväčší shit a za týždeň sa pokazí. Ja to zase môžem vyvážiť z druhej strany - u nás vo firme máme tiež Lenová, konkrétne Thinkpady T (odhadujem niečo pod 1000 kusov) a máme ich minimálne posledných 12 rokov. Môj starý T410 slúži dlhé roky teraz verne v garáži v prachu, mastnote a nič mu nie je. T460 po 6 rokoch sa tvári, že je úplne OK. T14 Gen 1 je so mnou krátko na nejaké dlhodobé hodnotenie. Žiadne také veci ako pokazená (lagujúca) tretina a 100% po dvoch rokoch sa nedeje.

Jasné, že sa nájdu debilné veci - stále viac a viac ubúdajú porty, fyzické tlačítka a LEDky na tele, generácia T430-T450 mala úplne nahovno touch pad, teraz T14 Gen 1 má tiež dementný touch pad a tak rôzne. Čakám, kedy niekto ušetrí 5 centov zrušením trademarkovej červenej LEDky, čo je ako bodka nad "i" na dekli. A viete kto ešte ide týmto smerom? VŠETCI OSTATNÍ. Lebo sme v ekonomike trvalého rastu. Prečo tu mám Samsung monitor, ktorý bol drahší než predchodca a dali mi preč fyzické tlačítka na presety nastavení? Prečo niekto ako IPS displej vymyslel chujinu s 45% NTSC farbami a 600:1 kontrastom? Prečo som si do Jeepa objednal originál Mopar lištu s tlačítkami a podsvietením (celých 80,- EUR) a je na bližší pohľad menej kvalitná (aspoň potlač) než OEM z výroby? Prečo som do firmy vyberal lepšiu pracovnú stanicu (HP, ~2500,-€) a je to vtesnané v malej kocke, aby sa ušetrilo na materiáli, ale už pri malej záťaži to začne fučať?

Ten Legion 5 Pro bude normálne fungovať. Pri kúpe by som si pozrel CPU-Z a GPU-Z utilitku, či má deklarované parametre. Spustil nejaký benchmark, či sa nevypína pri záťaži, pozrel displej na mŕtve pixely a to je všetko. Démonizovať tu nejaký notebook od Lenova, lebo sme v korporátnom svete, je od veci. Všetci ostatní sú rovnakí. Je tam záruka - pokazí sa? Na druhy deň klopkám Lenovu na dvere nech vymenia. Veľký power brick? Som človek od elektroniky a som rád za masívnejší napájaci zdroj. Ľahky a malý = ojebabraný. Či už súčiastkami, trafom, chladením, alebo všetkým naraz. Nekupuje Tough Book alebo čo. Berie herný notebook, bude na stole s pusteným Photoshopom, chladenie sa bude nudiť, 4x za deň zaklapne dekel s kovovými pántami. Ale namiesto tohto celého kľudne môžete poradiť iný vhodný kúsok od Dellu v podobnej cene. Za 1500,-€ viem aj ja vybrať všeličo.
Reco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ne 04. Okt, 2020, 18:10

Re: Dell ntb

Príspevok od používateľa Reco »

newmi napísal: Pi 30. Sep, 2022, 13:38 to nie je zalezitost poslednych 3 rokov, aj v predchadzajucej firme sme mali Lenovo, aj tie najvyssie triedy a kvalita bola otrasna. Mal som za tie roky v rukach uz snad vsetky triedy Lenovo a rovnako aj Dell a akoze fakt, Dell aj tie nizsie triedy su od Lenova v porovnatelnej triede omnoho lepsie.
Zaujimalo by ma co je to ta "kvalita". Roky rokuce pouzivam Tcka (a to uz vtedy dekadu vyrabala cina) a - teraz som menil po 8mich rokoch, priebezne kolegovia menia tiez a ak boli problemy, tak len velmi ojedinele. Sukromne zase Gcka alebo ideapady a nikdy ziaden problem. To sa ale neda povedat o 50% delloch, ktore na firme mame resp mali sme, nahradene nakoniec lenovami alebo HPckami a rovnako sukromne najveci crep co vydrzal ledva zaruku bolo XPS od dellu. V druhej diskusii som dal aj link a tam rovnaky problem ako uvadzas o lenove bol presne o delle.

Zhrnul by som to asi rovnako ako Skillex
ITX: MB: ASUS ROG STRIX B450 I-Gaming CPU: AMD Ryzen 3600 Cooler: Corsair H80i v2 GPU: MSI RTX2080 Super Ventus XS OC 8GB SSD:Adata XPG SX800 Pro SSD 2TB M.2NvMe RAM: Patriot Viper 4 blackout Series 16GB 3600Mhz CL17 Case: Phanteks Enthoo Evolv Shift air ITX PSU: Corsair SF600 80 plus platinum
Klavesnica: Logitech G915 Lightspeed GL linear
Mys: Logitech G703 Lightspeed Hero, Logitech MX Master 2S, Logitech pro X superlight,
Monitor: LG 27GL850-B, LG 38GN950-B
Zvuk: Topping DX5 lite + 2x Mackie MR524 + Sennheiser HD650, Audiotechnica ATH-M50 X, Hifiman Deva Pro
Simrig HW: Fanatec CSL DD 8 Nm + WRC, DIY pedale, Heusinkveld simshifter + handbrake v2, Trackracer TR120
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2714
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Dell ntb

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Co sa moze, sa pokazi ... ja mam na policke vylozeny moj notebook z vysky - Dell XPS M1330 a keby nebolo NBD tak asi ani neskoncim vysoku (ani Bc. ani Ing.) lebo to NBD som pri tom uzasne kvalitnom a spolahlivom notebooku vyuzil 11x !!! O akej kvalite sa tu bavime? Je to notebook z 2007-8? Na vine bola vzdy GPU, nvidia 8400M GS ak by si si chcel postudovat. A ze to bol notebook za 63 000 SK (vratane 4r NBD) sakra.

Vtedy uz boli Lenova sracky ci este boli super tuti peckove? Lebo mam tu hned vedla Dellu polozeny aj Lenovo X220, kde odisli gulicky cinu pod CPU na prechadzku a zial Xkova rada mala byt kvalitna, tak to CPU prilepili, takze jednoduchy reball sa spravit neda. Okrem toho mi popraskal palmrest ako jediny plastovy diel na notebooku, no ten notas prezil so mnou 5 narocnych rokov.

Dalej tu mam na stole (uz nie policka :) ) aj Lenovo Yoga X1 gen2, ktora ma jediny problem a to ten, ze ma priletovanu RAM a len 7gen Intel. Takze som ho uz nemohol dalej pouzivat na pracu, lebo malo CPU vykonu a 16GB RAM ma jednoducho obmedzovalo. Obcas mam problem, ze pri preklopeni z tabletoveho rezimu do normalneho mi ostane zaseknuty Enter na klavesnici a staci donho tuknut (klavesnica na X1.2 sa "zasuva"). Na to, ze je to ultrabook tabletovy paskvil, tak to ma HDMI, 3x USB, 2xUSB-C, RJ45 cez adapter, 3.5 combojack a relativne prijemny displej. Tiez notebook z vyssej triedy, sice som ho kupil za 750 refurbished z UK ale u nas bol este v predaji za nieco malo cez 1800e.

Nakoniec, to cim som Yogu nahradil - Legion 5 Pro co mam v podpise. No neskutocny hnoj tento notebook. Mam ho nieco viac ako rok, denne je zapnuty 12-18 hodin, otvaram a zatvaram ho minimalne 2x denne, v praci mam 300W brick, doma pripojeny na 100W USB-PD alebo 90W USB-PD z monitora a nemam problem. Nepacilo sa mi ako funguje Wifina, vymenil som Realtek za Intel, uz sa mi paci - stalo ma to 11e ale nemusel som. Zacala mi robit "problem" RAM, lebo len 32GB (-2GB pre AMD GPU, teda 29.9 usable). Siel som na eshop, kupil 64GB, vymenil, hura fungujem dalej - staru som posunul kolegovi, fungovala, nemusel som menit. Doslo mi miesto na 1TB NVMe .. siel som na bazos, kupil 2TB disk, pridal ho do volnej pozicie, mam dualboot 2TB WIn11, 1TB Ubuntu. Nemusel som byt lenivy a mohol som pomazat nejakych 300GB starych veci alebo to dat na NAS, nechcelo sa mi.
Vymena o par skrutkach v podstate ktorehokolvek komponentu, ktory sa uz v sucasnosti bezne nevymiena (este aj ta bateria je otazka par minut) je uplna pohoda, cistenie vetrakov tiez. Ako naozaj, ukazte mi notebook s podobnymi kvalitami ako Legion 5 Pro, lebo fakt jedina vec, co mi na nom vadi je len to, ze to USB-PD neposlucha (ale to sa tyka len AMD platformy). Noteboocik za povodne 1399e (lebo neratam tie moje upgrady casom)

Sorry som sa rozohnil, ale fakt sa mi nepaci skatulkovanie znaciek ako takych, lebo proste co sa moze pokazit sa pokazi a na to mas zaruku. Este ked si spomeniem na moj prvy VS notebook Asus A6T ..to bola nadhera, jedneho krasneho dna cestou zo skoly v zime ma nejako zacalo hriat na chrbte. Ten ASUS (hejtime znacky este ci to nemalo byt caps?) sa mi zapol v batohu a ziadna tepelna ochrana ani nic, normalne sa mi roztopil plast, pokrutilo notebook, displej siel papa.. A to prosim stal 44 000 SK (a kvoli tejto skusenosti som kupil kvalitu Dell s 4r NBD).
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
michalesku
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 702
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2012, 11:56
Bydlisko: Zvolen

Re: Dell ntb

Príspevok od používateľa michalesku »

Problem M1330 resp M1530 boli prave tie diskretne grafiky, jeden takyto som dostal od zakaznika na diely, syn dostal napad, ze ho opravi fenom, par tyzdnov alebo mesiacov to aj fungovalo, ale robil to tak casto, ze valcek so zavitom odtavil z MB.. Z eBay-u sme kupili dalsi s vadnou doskou (plan bol reball) a ked prisiel, fungoval bez problemov.. Nejaky dalsi rok, ked potom umrel, uz sme s nim neriesili nic..

Dell Latitude E6410 (15ks), E6420 (35ks), E6430 (20ks) a E6440 (20ks) som predaval zakaznikovi na kurzy.. Tie notebooky cestuju od 2015 resp 2016 (az E6440 od 2018) po celom Slovensku v prepravkach, neraz sa stalo, ze lektorovi cela prepravka padla alebo sa pri nakladani do auta vysypala a jedine, co niekolko z E6440 dokazalo odpisat, bol prasknuty odvzdusnovaci ventil na rurach kurenia v ucebni a niekolkohodinova sprcha horucou vodou.. Aj to asi z 10 mokrych definitivne umrel jeden a dva zacali po case zamrzat..
Podobne Lenovo ThinkPad T410, T420, T430, ktore sli zakaznikom hlavne na vyjazdy technikov k zariadeniam a tiez sa s nimi nezaobchadza v rukavickach, potrebovali za cele roky okrem reinstalu OS len vymenu HDD za SSD..
Vsetky kupovane ako repasy, takze filter vyrobnych vad mali davno za sebou..

Takze ano, co sa pokazit moze, sa pokazi, ale je to o pravdepodobnosti.. IdeaPad-y som v ich zaciatkoch predal dokopy asi tri, dva sli na RMA a obe reklamacie v Nemecku totalne pokazili alebo nic nevyriesili.. Veci, ako lavorovy plast a prehynanie (aj pri drahsich modeloch) ani nespominam..
Takze som si povedal, IdeaPad nikdy viac a lutovat to vobec nemusim..

A ako bolo povedane, na vsetkych strojoch, aj z business triedy, vyrazne poznat znizovanie nakladov a kvality a zacalo to este pre COVID-om..
Spoiler: ukázať
PC1: CPU Intel Core2 Quad Q9550 2.83GHz + Scythe Ashura SCASR-1000 | MB MSI P45-8D Memory Lover | RAM Kingston DDR2-1066 HyperX 4x2GB | VGA NVIDIA Quadro K4000 3GB | SSD Intel 520 Series 2x120GB RAID0 | HDD WD RE3 2x1TB RAID0 + WD Caviar Blue 2TB + WD Caviar Blue 500GB | DVD±RW Samsung SH-S224DB | DVD-ROM Plextor PX-130A | CD-RW Plextor Premium | FDD + Card Reader Teac FD-CR7 | Audio Creative SB Audigy 2 ZS Platinum | TV AVerTV Hybrid+FM PCI A16D | PS Gigabyte ODIN Pro 550W Modular | Keyboard Fujitsu KB955 | Mouse ROCCAT Kone v2 + SteelSeries QcK mini | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS
PC2: HP ENVY Phoenix h9 | CPU Intel i7-3770K 3.50GHz | RAM Nanya DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB | SSD Samsung PM871a 512GB + Crucial MX500 500GB | HDD WD Gold 2TB | DVD±RW HP GH82N | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS (shared)
PC3: Dell Precision T1650 | CPU Intel Xeon E3-1240 v2 3.40GHz | RAM Samsung DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA Quadro M2000 4GB | SSD Samsung PM871 256GB | HDD Seagate 500GB | DVD±RW Philips DH-16ACS
NB1: Fujitsu LIFEBOOK S782 vPro | 14" HD+ | CPU Intel Core i7-3540M 3.0GHz | RAM 2x8GB | SSD Samsung 850 PRO 2TB | 4G/LTE w/GPS | 2nd Battery | 2nd HDD | Port Replicator
NB2: Fujitsu LIFEBOOK E782 | 15.6" FHD | CPU Intel Core i7-3632QM 2.2GHz | RAM 2x4GB | SSD Plextor M6 PRO 256GB | 3G/UMTS w/GPS | 2nd Battery
2in1: Fujitsu STYLISTIC Q702 vPro | 11.6" IPS HD | CPU Intel Core i5-3427U 1.8GHz | RAM 4GB | SSD Toshiba 256GB mSATA | 4G/LTE w/GPS
NAS: Synology DS1515+ | CPU Intel Atom C2538 2.4GHz | RAM 2x8GB | Storage HDD Seagate IronWolf 4x4TB RAID5 + SSD Intel 520 Series 180GB
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 831
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Dell ntb

Príspevok od používateľa Easa »

SKiLEX napísal: Pi 30. Sep, 2022, 12:24 Tak ci tak, sucastna situacia je ze na lenovo proste nie je spolah, a je jedno aku produktovu radu si kupis. Blbe je ze o delli sa da povedat to iste.
Nie, nedá, naozaj sa nedá zrovnávať ani okrajovo spoľahlivosť nejakého Inspironu / Vostra a Precisionu. Je však pravdou, že XPS (2016+), na to aké sú to drahé laptopy, tak sú veľmi nákladné na prevádzku. Hlavne batérie odchádzajú ako na bežiacom páse.
HellAngel napísal: Pi 30. Sep, 2022, 13:19 U nas je Dell so servisom urcite jednotkou, potom HP, Lenovo a kilometre dalej tie komercnejsie znacky.
Ohladne kvality, no ono ak niekto caka ze kupi notas okolo 900€ a dostane ku nemu aj sluhu, to je na omyle. NBD u Dellu je ine u low cost triedy a biznis triedy. Tiez je ina podpora pre ich servre.
Lenovo, pokiaľ sa bavíme o štandardnej záruke akú majú pre väčšinu produktov (nerátam sem support pre servery a WS) tak ich autorizák (bavím sa výlučne o Slovensku) je čistá tragédia, nebolo to raz čo som po nich dával dokopy vyložene zprasenú robotu. HP s ich nemenovaným aut. servisným partnerom to isté. Ako funguje ich príplatková NBD záruka resp. kto im ju poskytuje neviem. U Dellu je ich klasický "Basic On-Site Service" úplne totožný pre low cost aj pre Precision za 5000 EUR. Rozdiel je v prípade príplatku na ProSupport či ADP ktorá je obzvlášť dobrá. Historka z nedávnej minulosti, kamarát mal Inspiron Gaming G3, jeden z tých najlacnejších herných plasťákov s obstarávacou cenou okolo 800 EUR za nova, doslova v deň ukončenia záruky mu praskol ľavý pánt. Doniesol mi to, zavolalo sa do Dellu, po 5 minútovom pokeci s babou došiel na druhý deň technik a vymenil kompletne celý display assembly tj. celé veko aj s pántami, anténami a displejom.

Každopádne už ideme OT, za tých 800-900 EUR nič lepšie ako spomenutý Legion nezoženie, to je holý fakt.
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Dell ntb

Príspevok od používateľa stiv »

Tie legiony su v poho booky. Jeden uz fici 2 roky pri rovnakej zatazi pri ktorej z probooku vylietali klavesy.

Je to sice pomerne nevkusny notebook, s 300W brickom, nie prilis tvrdym plastom a tragickym touchpadom (oproti MBP) ale neda sa vela zleho o nom povedat. A je aj realtivne lacny.
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Dell ntb

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Hlavne batérie odchádzajú ako na bežiacom páse.

problem mnohych vyrobcov poslednej doby. Pouzite software aby ste limitovali nabijanie na 70% kapacity a nepouzivajte rychglonabijanie a neodide ani jedna jedina. Ludia chcu coraz mensie lahsie baterky s coraz vacsou kapacitou a vyrobcovia sa snazia pouzit vsetky mozne aj nemozne skratky aby sa tam dostali.

Plati pre kazdu znacku. 10 rokov dozadu ani jeden jediny vyrobca nemal software ktory by umoznil menit/riadit nabijanie baterie. Ani jeden.
Dnes ho maju vsetci.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Dell ntb

Príspevok od používateľa HellAngel »

baterie potvrdzujem, celkom blba situacia posledne roky. Po roku pouzivania, celkom slusne zvykne ubudnut z kapacity baterie, po 2 rokoch je casto bateria na hranici zivotnosti. Cest obcasnym vynimkam
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7687
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Dell ntb

Príspevok od používateľa newmi »

Mne napr m1330 fungovala pravze roky bez najmensich problemov. Ako, keby sa to len mne stava, ze Lenova sa mi kazia a Dell nie, ok poviem, ze asi nejaka karma alebo co. Ale tie desiatky kolegov co isli a niektori este stale idu osediviet z Lenovo ( aj Tckove rady), tak to uz asi nie je len o mne.

Ale priznam sa, ze s radou Legion nemam priamu skusenost.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Nákupná poradňa"