Herný notebook cenou okolo 1600 €

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 831
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Herný notebook cenou okolo 1600 €

Príspevok od používateľa Easa »

Alienware nie je drahý keď ho nekupuješ ako hotový na Alze, u normálnych Dell resellerov sa dá nakonfigurovať za rozumné peniaze. V každom prípade, ako som povedal, kúpiť Zephyrus alebo Legion v strednej triede a časom vymeniť bude najrozumnejšie riešenie. >2K by som do Lenova ani Asusu nedal, teda do Lenova určite nie, do Asusu zrejme nie.

Áno vie, akurát tá 3 ročná záruka u Lenova a u Dellu je rozdiel.
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5647
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Herný notebook cenou okolo 1600 €

Príspevok od používateľa Jednoduska »

jasné, súhlas.

ja subjektívne hovorím že alienware má strašný dizajn, nepáči sa mi to, imho to iné značky predbehli.

ale to nech sa OP vyjadrí čo chce hrať, čo je priorita, mobilita, výdrž batérie, displej atď...
Naposledy upravil/-a Jednoduska v Št 06. Okt, 2022, 16:17, upravené celkom 1 krát.
packo69
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2015, 19:32
Bydlisko: Topoľčany

Re: Herný notebook cenou okolo 1600 €

Príspevok od používateľa packo69 »

Ďakujem páni za vaše rady. Ako som písal moc sa vtom neorientujem. No chcem to používať aj na prácu a filmy. Priorita je numerická klávesnica a dostatočný výkon. Mobilita nie je podstatná .Vezmem si ho na sezónu do práce a za pol roka zase domov.
Hry ktoré by som chcel rozbehať napríklad Far Cry 6 alebo Red Dead Redemption 2 a podobné jasné že nie max.detali
Pixel 7 Pro
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5647
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Herný notebook cenou okolo 1600 €

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Super, tu uz si radikalne zuzil vyber.

Num lock, dobry displej.

Velkost 15,6 ci 17?

Ak povies ze ti to je jedno tak za mna, na tvoje vyuzitie, pokojne aj 17. Pripadne sexi format 16 (telo ako 15,6 len tebsi ramik ale znova, ak to neprenasas asi neriesis).
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Herný notebook cenou okolo 1600 €

Príspevok od používateľa HellAngel »

a co ides na tom robit? ak nieco s grafikou, tak tie uhlopriecky su tragicke. To sa bez externeho monitora nepohnes
NB: Asus ROG Strix G16
packo69
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2015, 19:32
Bydlisko: Topoľčany

Re: Herný notebook cenou okolo 1600 €

Príspevok od používateľa packo69 »

Nie s grafikou nič robiť nebudem. Kontrolovať stav objednávok a sklad. Áno prenášať ho nebudem v práci je firemný komp . Môže byť aj 17 .
Pixel 7 Pro
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5647
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Herný notebook cenou okolo 1600 €

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ahoj, ja zopakujem ze velky prehlad nemam, ale sam som ntb par mesiacov dozadu kupoval nejaky reserš urobil.

V cene do 2500 nevidim ziaden alienware 17, ok, za 2550 je tam jeden, s gtx3060. Za mna ee, to ze je to dell neznamena ze stoji za to zobrat o 2 rady nizsiu gk. Ale mozno chalani poslu link v inom shope, najdu, neviem.

Potom som nasiel Asusy, ale prosim pekne 17' FHD displej? Sice to ma 3080 ale aj tak...

Acer je aj za dvojku, ale ak nehladame premiovu znacku tak mozme rovno odbocit ku lenovu, ktora predava X viac a zastupenie ma vacsie, dari sa im tieto roky ako nikdy:
https://www.lenovo-shop.sk/produkty/len ... 82uh002tck

Paradny displej, vyborne kombo procaku a grafiky, vies doplnitn16gb ram (aj pri objednavke doplnia rovno oni) a mas vystarane.

V 17 palcoch je strasne maly vyber, poatol som ti 16, to najlepsie co lenovo ma (do 2,5). Vies si priplatit 3 rocnu zaruku.

Chalani ak viete o dobrej ponuke na 17 sem a tym, imho je to obmedzene a v 16 palcoch je vyber lepsi.

A prosim nezabite ma za lenovo nad 2k, je to normalna vec, ntb sli hore (aj moj asus za 1600 spred 3 mesiacoc stoji dnes viac) a realne si treba pozriet skusnosti s danym modelom, nie celkovo kydat na znacku.

Sam som nakoniec zobral asus a nie lenovo, ale preto, ze som sa rozhodol ist do14', kde ten asus prekonava spracovanim aj etalon ako razer blade.

Hawk.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Herný notebook cenou okolo 1600 €

Príspevok od používateľa HellAngel »

U mna su zephyrusy na vrchole rebricka. Sklbili kvalitu, priaznivu cenu, vykon, vahu, hrubku a pekny dizajn. Dizajn je subjektivna vec, ale medzi hernymi notebookmi v tejto cene sa nenajde nic takto tenke, lahke, kvalitne spracovane a vykonne.
Legion 5 Pro je jednoznacne drzitel pomer,cena, vykon. Kvalitou spracovania je nizsie ako zephyrus a dizajnovo je hooodne dole. Je to proste krabica s veeelkou nabijackou.
17 palcovych NB je malo, hlavne v tejto cene. AK by bol rozpocet 3000€ tak tu uz mame zaujimave alieny. Ale to uz musis byt asi hodne pri peniazoch alebo po nom tuzit, pripadne fanusik tychto NB aby si tie peniaze za to dal
Ja by som razil cestu Zephyrus/Legion 5 Pro a dokupit ku tomu 24 a viac palcovy monitor. AOC IPS 24 palcovy monas kupis okolo 100€
NB: Asus ROG Strix G16
packo69
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2015, 19:32
Bydlisko: Topoľčany

Re: Herný notebook cenou okolo 1600 €

Príspevok od používateľa packo69 »

Vďaka za vaše rady ešte si to premyslím no asi pôjdem do toho Legionu 5.
Pixel 7 Pro
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5647
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Herný notebook cenou okolo 1600 €

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja som ti postol 7 verziu, je to vyssi model od 5 pro. Aj ked nijako radikalne.

Návrat na "Nákupná poradňa"