Wifi Router

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Wifi Router

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale nezblazni.

hlavne ja osobne nevidim dovod kupit si nieco drahsie (117 eur versus 96), s daleko mensimi moznostami, funkcionalitou atd atd, atd.
Napisal som ze by som zlahka doporucil... lebo som vedel ze toto nastane.

Ked mozem mat Mercedes S za mensiu cenu nez Fabiu trojhrnček turbo, tak by som musel byt zlahka natvrdly aby som zobral cesku produkciu.
Aj ked Mercedes absolutne nepotrebujem a nedokazem si sparovat telefon s on-board entertainment voice controlled artificial intelligence systemom.
Poznamka : pre wifi routre neriesime servisne naklady, spotrebu, vysku poistenia, stratu hodnoty, cenu pneumatik atd ako pri autach. Ide o ilustraciu.
To si fakt vsetci kupujete Fabie bez klimatizacie lebo Audi A8 je moc zlozite ?

Z mojej strany vsetko, nejdem flame-war v tejto teme, nema to zmysel, odkazal som na tunajsiu temu o Mikrotiku kde boli veci nedavno rozobrane do obrovskych detailov s konkretnymi ukazkami a zdovodneniami.

Uvedeny Asus bude fungovat na predostrene pouzitie - s prepacenim ake houno by tieto "strasne narocne poziadavky" nesplnilo - ale je drahsi & vsetko ostatne co som povedal. Mam napad : nekupujte si vynikajuce kvalitne superfunkčné Mikrotiky. Ak ich nikto nebude chciet, budu musiet ist cenou dole :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Wifi Router

Príspevok od používateľa werwest »

Keby to bol mercedes s, tak by neexistovala 45 stranova tema mikrotik-pre zaciatocnikov, to je pointa. Mikrotik je ako auto s manualnou prevodovkou bez synchronov. Ked do toho sadne dneska bezny mladas, tak pocita zuby.
Tak isto si malo kto napcha domov cisco routre. Ber to ako prehnany priklad.
Robit z asus routrov mydlove krabicky je prehnane no..
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5707
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Wifi Router

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Rovnako prehnane je robit z mikrotik routrov jadrovu fyziku.

Mas quick setup, potom mas GUI menu a az ak sa ozaj nemas rad ides do terminalu, ale absolutne nemusis.

Neodporucat nieco, lebo to ma potencial? A je to lacnejsie?

Realne asusy nepoznam, mozno maju vyhody, napiste ake. Ale dookola hovorim, nastavit mikrotik nie je ziaden problem.

Ze je tu xy stranova tema no hold je, lebo ma byt o com a to je iba dobre.
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Wifi Router

Príspevok od používateľa Memnon »

Chlapi a na U-S-E-R F-R-I-E-N-D-L-Y sme nezabudli?
tým ten mikrotik ozaj nie je a to teda ani vďaka GUI oproti Cisco cli, stále je to pre kajnšmetke

pravidelne na nich robím (isto menej ako iný), je to super za pár šušňov, naposledy L2 bridge s FW, to by sa mydlove krabičky mohli pásť
Ale teda mám boha pri sebe a neodporúčam to uplnym amatérom, pre ktorých je quickset prvým a posledným nastavením
resp aspoň upozorním že to nie také ultra easy
proste existujú ľudia čo budú mať problém aj s nastavením toho Asus, sú ľudia vo majú problém so samoinstalaciou zariadení od providera

PS: turbo tie tvoje prirovnania sú ozaj odveci
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10047
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Wifi Router

Príspevok od používateľa stiv »

Memnon napísal: Po 24. Okt, 2022, 00:05 Edit: taaak zase no, quick setup a základný konfig je otázka 2min aj pre opicu, otázka je čo ďalej 😁
Pokracovanie v mikrotik teme. :-D

Snad si to wifi6 uzije s mikrotikom ako ma. 🤭
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Wifi Router

Príspevok od používateľa mp3turbo »

budme trosku objektivni :

- spomenuta tema existuje od roku 2016 takze sa volaco pozbieralo
- prilis vela zaciatocnickych otazok "neda sa to rozbehat" tam nie je
- drtiva vacsina otazok sa tyka pokrocilych tem a funkcionality, ktoru ine mydlove krabicky proste nemaju a nesnivali o nich ani v najdivokejsich snoch

- strana 37 z tych 45 je datovana jun 2021 cize za posledny rok aj stvrt pribudlo 8 stran z toho ja som napisal 3 alebo tak nejak
- pozrime kolko stran pribudlo v teme AMD 7000, Intel 13ta generacia alebo Nvidia 4000 za posledne dva tyzdne (desiatky) --> pocet stran nie je vsetko


Poziadavky autora temy musi splnit kazde debilne zariadenie ktore dnes kupim nove v obchode. Moze si kupit uplne cokolvek.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Wifi Router

Príspevok od používateľa 4040 »

CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Wifi Router

Príspevok od používateľa CageJ »

ale je to šeďák z HU
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Wifi Router

Príspevok od používateľa 4040 »

Kúpil som tam Asus AX58U,56U ... a žiadný problém.A žiadný rozdiel medzi Alza.sk a pod.Okrem ceny.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5707
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Wifi Router

Príspevok od používateľa Jednoduska »

ten rozdiel je, že to je maďarská distribúcia. notebooky čo predávajú sú z HU klávesnicou. pri routri ti to je asi jedno, ale v prípade reklamácie môžeš mať problém. a odrbujú nejako s daňami.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Wifi Router

Príspevok od používateľa werwest »

Riesil som s nimi veci, a nebol problem.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4783
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Wifi Router

Príspevok od používateľa hulo92 »

a hlavne asus veci sa daju reklamovat priamo cez vyrobcu ak ich mas na stranke zaregistrovane
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Wifi Router

Príspevok od používateľa CageJ »

Nie nedajú, okrem notebookov a vybraných monitorov - demagógia.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5531
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Wifi Router

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak to posle do edigitalu, to je toho. Ved to je dost seriozny obchod, ziadna cernona na styl gigaoné. Okrem toho routre nie su zrovna typicke zariadenie ktore by sa kazilo v zarucnej dobe. Aspon mne sa teda takto nepokazil ani jeden.

Pri skoro 1/3 cenovom rozdiele nie je o com.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2736
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Wifi Router

Príspevok od používateľa lepermessiah »

jemne OT, ale aky zmysel ma AX5400 ked WAN ma gbit, LAN ma gbit? AX3000 ma aspon WAN 2.5gbit (neviem inak co za CPU ma jedno a druhe, ale asi 1.5ghz tricore a 1.7ghz quadcore nebude porovnatelne bez viac info)
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade

Návrat na "Nákupná poradňa"