UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Pietro sk »

The #Swedish Security Service confirms sabotage of #NordStream pipelines. https://twitter.com/nexta_tv/status/1593530458637275136
The investigation documented extensive damage to the pipelines and seized several "foreign objects" on which explosive residues were found.
"We're saving you from the West with our rocket strikes! Yes, you'll freeze but you're the ones who wanted that!"
https://twitter.com/Gerashchenko_en/sta ... 3388744709
There will be so much research material for psychiatrists and psychologists... after these people from Russian TV are imprisoned.
The IAEA demands Russia to immediately stop the occupation of the Ukrainian nuclear facilities

The #IAEA Board of Governors adopted the third resolution since the beginning of the war in #Ukraine, in which it called on #Russia to stop all actions at Ukrainian nuclear facilities.
Sweden approves military aid to Ukraine in the amount of $287 million

Ukraine will receive air defense systems, ammunition and much more.

"It is about air defense systems, armored vehicles,personal equipment including winter sets and other equipment"the Swedish Parliament said.
Obrázok :laugh:
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

trosku skoro sa ti svedi zobudili - vies toto ma serie tiez, najprv civilizovane staty vahaju a potom ked je 50% elektroinfrastruktury znicenej PRAKTICKY ZADARMO - coze to stalo, 200 dronov po 20.000 dolarov kus kurwwwwa ?!?! - tak potom sa zobudime ze aha treba opravovat za miliardy, treba pouzit stovky milionov na vzdusnu obranu.

Jaaaaajmarha. To je ako ked si nechas 20 rokov zuby bez prehliadky bez umyvania a potom sa cudujes ze jejda mam 12 kazov a bude to hrozne opravit.


kukajte, nejaky megakkt vymyslel ze zachranime elektrosituaciu Ukrajiny malymi modularnymi reaktormi :
https://www-epravda-com-ua.translate.go ... r_pto=wapp
original clanok s rozsypanymi pismenkami pre nas starších : https://www.epravda.com.ua/publications ... 18/693990/


a ja sa pytam : ked dokazali rusi zbombardovat existujuce elektrarne, trafaky, rozvodne a stoziare vysokeho napatia, NEMOHLI BY NAHODOU DOKAZAT ZBOMBARDOVAT AJ NEJAKE POSRATE MALE REAKTORY KDE BY SA NAPACHALO NESMIERNE VIACEJ SKODY ?


Jasne, ten SMR nebudu instalovat zajtra ani zaciatok decembra - ja len tak, na neskorovečerné piatkové zamyslenie... co by bolo keby boli SMR krizomkrazom po uzemi. Lebo je rozdiel solidna atomofka na ktoru mozes tyzden palit a prakticky nic, a taketo male unimobunky...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

https://youtu.be/zgx8U2s7zGE?t=280

nemam najmensi dovod neverit - ked si dobre zaradíš napriklad piaty prevod a vynasobis ho stvrtym, urcite by to slo.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6840
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja hej zahnany v kute ale on uz by tie rakety odpali ak by boli funcne..seriozne si myslim ze su rozkradnute ako takmer vsetko v ich vojsku. tie jachty nie su zdarma. ale mozno neaku opravia a vystrelia jednu a samozrjme nato nic nespravi tipujem ale dne ssom.viac clankov cital ze do leta 2023 ua vyhraje tak verim tomu no. lodstvo uz kvazi nemaju, lietadla.velmi tiez nepouziju vdaka nasams a tanky dochadzaju tiez. este by to chcelo viac himarsov a dronov a do leta bude ruka hore a pijeme seci dakde na luke
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5861
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

Zahnaný do kúta... v útočnej vojne, ktorú rozpútal, a ani cm2 Ruského územia nie je obsadené. Fakt, skutočne, brutálne zahnaný do kúta, bez východiska, krajina rozbombardovaná, schováva sa v bunkri v Moskve a už len čaká kedy ho obsadia Ukrajinci a na svoj koniec. Alebo ani nie. Keby ľudia aspoň neboli šľahnutí :facepalm:
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> lodstvo uz kvazi nemaju

Pišta, to si si asi poplietol krajiny :( zato ze im nejake tri plťky konvertovali na ponorky, to este neznamena ze nemaju lodstvo.
Atomky : vies to je tak, oni su viac "deterrence" nez realna moznost. Ked ti India povie ze "ne ne ty kkt", ked ti Cina povie ze "ne ne ty kkt, na to sfleku zabudni", ked ti Europa povie ze "ne ne ty kkt, na to sfleku zabudni", ked ti Ameeerikaaa povie ze "ne ne ty kkt, na to zabudni"...

tak co, Eritrea a Iran ti mozu hovorit "jo jo bacni to tam" kolko len chcu. Nebacneš.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6840
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak sevastopol je jediny nezamrzajuci pristav a turci visc lodi do cierneho mora nepustia takze aj ten sevastopol je ohrozeny dalsimi dronami . a ano na Ua je zahnany v kute lebo strou chersonu ohrozil krym ,kde si to ua valia a ide aspon donbas drzat aby si zachranil tvar. ved akoze velmoc a neda dole uber skorumpovanu krajinu. cize ano podla mna je v kute. v rusku to nie je ziadna vyhra ked si vojaci beru pracky z miest.twiter je plny videi ako a v com si rusaci nazivaju v akych podmienkach a dalsiu mobilizaciu isto zacne coskoro blazon ale kde ich napcha tych vojakov , asi rovno na front.ale poker face ma ozaj dobre nacvicenu. drzimepalce ua.. do leta je hotovo
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12309
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HellAngel »

nejde len proti UA. Ide proti zapadu, proti velkej casti sveta. Ako keby siel len proti UA, tak by mozno ta jeho "specialna misia" aj rychlo skoncila. Asi necakal, ze sa za UA postavi tolko krajin. Co sa jasne ukazalo, ze ta tvar o silnej a neporazitelnej krajine bola falosna a propaganda bola riadne nafuknuta. KIM sa ma co ucit. To ale neznamena, ze Rusko stale nie je hrozba. Pekne to bolo teraz vidiet na tom co sa stalo v Polsku. Otvorenu vojnu s Ruskom nikto nechce. Jedna vec je vojna na ukrajine, kde sa vychod hra na specialnu operaciu a zapad na stranu co pomaha, no stale sa hra iba na uzemi UA a druha vec by bola zhadzovanie bomb na krajiny EU. Je asi jasne, ze dlho by to Rusko nevydrzalo, aspon nie same, ale do konfliktu by sa zrejme zapojili aj ostatne Azijske krajiny a tu by sa mohli karty slusne zamesiat
NB: Asus ROG Strix G16
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa faugusztin »

Na strane Ruska by sa nezapojila ziadna ina krajina.
  • Pre Cinu je dolezity biznis. Ak by sa uz Cina vobec zapojila, tak skor proti Rusku, kvoli uzemnym ziskom na Sibiri.
  • Severna Korea ma problemy sama so sebou. Navyse ak by sa vojsko S.Korey nepresuvalo do Ruska cez Cinu, tak maju uplne seriozne spojenie s Ruskom o mnozstve 1 par kolaji (tj jeden vlak max), a to by potom este museli obchadzat Cinu smerom na Vladivostok a vyssie.
  • India, Pakistan, Mongolsko sa nezapoja.
  • Afganistan ma problemy sam so sebou.
  • Iran potrebuje teraz armadu na ochranu rezimu od vlastnych obcanov.
  • Post-sovietske -stany sa ti na strane Ruska tiez nezapoja, maju dost vlastnych problemov. CSTO sa ukazalo ako neucinne v pripade Armenska, kde po obnoveni konfliktu s Azerbajdzanom "vzajomna pomoc" ziadost o pomoc skoncila pokrcenim ramien zo strany zvysnych clenov.
Ak by nastal konflikt s Ruskom, otazka by nebola ze kto pride na pomoc Rusku, ale otazka by bola ze ci nenastanu konflikty kvoli rozdelovaniu si uzemia Ruska.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6840
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

dalsi bod moze byt cim by rusi asi tak utocili na eu. a resp ako dlho by utocili. len usa ma 400himarsov. rusi sa vyfarbili kvalitne a jedine co maju je kvantum dementnych vojakov ale aj na tie masy su uz rozne municie. su rozne studie/videa na yt kde su fakty ako rus zaspal dobu a to co tvrdi ze ma, tak mozno na papiery. do roka mu skape zrejjme posledny funkcny tank. ked uz teraz ich taha z muzei a prehliadok. a iranu coskoro dojde ze len rozdava ich know how izraelcom v podobe zostrelenych dronov. a cina jj chce ksefty. eu a usa su pre nich zdroj , rusi sa zacinaju stavat pritaz. som zvedavy ake ksefty sa dohodnu este s qatarom pocas futbalu s ich LNG. nemci fajne stavaju terminaly a zas my na svk a lodnou prepravou na dunaji sme zaspali dobu. ale to je na inu debatu
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5861
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

Voziť LNG po Dunaji na Slovensko je blbosť keď máme prepojenie cez plynové rúry do každého mora.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja tomu houbelec rozumiem ale suhlasim - Azijske krajiny nemaju logistiku aby mohli riesit Europu a hlavne nemaju absolutne, absolutne ziadny dovod. Preco by India isla po ruke Woloďovi ? Aby mala lacnu ropu - aku lacnu... o 20 lacnejsiu nez 90 ? Cize to co maju uz teraz ? Pretoze aj Rusi maju nejake naklady s tou ropou, za nulu nikdy nemoze byt a ani za dvacku.

Aku hodnotu by mala ropa keby bola vojna, znicena Europa, zniceny svet ? Ziadnu. Nezabudnut ze India sa s Cinou tiez nema uplne rada, aj s 220 milionovym Pakistanom nie su uplne fit, aj na druhej strane to iskri... India nema jediny najmensi dovod ist proti Europe, dokonca nema ani najmensiu moznost. Pakistan sa takisto nema ako zapojit ani preco, ale je ich stvrt miliardy takze na destabilizaciu Azie rozhodne dost.

Cina to iste, hore to Mr.Augusztin pekne rozpisal. Severna Korea s tymi 25 milionmi vyhladovanych sudruhov co maju popletene hlavy ? Ako ich dostanes do Europy, ten isty problem : nie vlacikom to nepojde cez Sibir, ako dostanes ich techniku do Europy ? No absolutne nijako, a ani sa nemusim pytat aku techniku. A co im dame ruske tanky v azbuke s google translatorom ? To iste doprava na mape, good luck aby NorthKorea presla cez Japonsko na Ameriku. Kim Čim Čimbirim moznoze vie dat dohromady nejake tri-styri pukačky a aj to je diskutabilne, ale naco by mu boli ? Aby mu na hlavu do polhodiny padlo dvadsat a bol vyrieseny nadobro ? Na druhu stranu sveta sa nedostanu, tam si mozu hladovat u seba doma - keby nebolo medzinarodnej pomoci tak zdochynaju hladom.

-stany suhlasim. Kazachstan asi Sovietsky Zvaz nelubi tak ako sa zdalo a nejak nemam dojem ze by sa chcel vratit naspat do jeho podrucia, na rozdiel od politickeho kretena Bieloruska (lebo narod to urcite nechce, to len Lukasenko nema absolutne nikoho, rovnako ako Kim). Ale ved aj on raz pojde, tomu to zrataju ako Čaúčeskovi ak fyzicky neutecie do narucia Woloďu. V Bielorusku nastane silna obroda, do desat rokov po zbaveni sa Lukasenka a Rusov bude ten narod na urovni Litvy, Estonska, Lotysska, pretoze su hned na hranici Europy, maju pekne polnohospodarstvo, maju relativne lacnu A KVALIFIKOVANU pracovnu silu, proste tam treba trosku normalizacie, glasnosti ako za Gorbacova a ten narod sa otrasie zo svojej desnej minulosti. Ku kazachom tiez strucne : a asi tak cim by utocili na Europu, ze... zdivenymi jakmi poštípanými generickými komármi ?

furt ten isty problem, ziadne peniaze, ziadna armada, staručké ruske zbrane pretoze historicky vyvoj, geografia = nemaju sa ako dostat do Europy a je ich nejakych 22 milionov, to je proste prd. Navyse oni v sebe NEMAJU MENTALITU ruskej hlavy, velkej mysle a velkej duše - ved aj tie oči maju take trosku inaksie ako europsky rus, aj tie kostoly nemaju zrovna europske atd.

Tak to bol moj nazor, nedelnajsi vylev.





>> su rozne studie/videa na yt kde su fakty ako rus zaspal dobu a to co tvrdi ze ma, tak mozno na papiery.

oni su len zhovievaví, vieš ? Nechcu ublizovat nevinnej Ukrajine, takze ich šetria a nepouzivaju lepsie "arúžie". No proste maju velke srdcia !!
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

rusky kanal ukazujuci svoju stranu mince : je dobre mat rozhlad na obidve strany
https://www.youtube.com/c/SayIt1/videos
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

https://youtu.be/2H42GxQeooo?t=75 a potom detailnejsie https://youtu.be/2H42GxQeooo?t=545
zapnite autotranslate, velmi pekne to ide. Pre pripomenutie, poistenie tankerov bolo v celosvetovom meritku v obrovskej miere Europska vec, Americka, a Cinska.

Poistenie si rusi chcu robit vlastne, samozrejme ; otazka je ci ostatne narody budu verit tomu ze Rusi zaplatia v pripade ak sa stane nejaka drobna multimiliardova škodička na zivotnom prostredi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Debata o všetkom"