SATA disk ako Dynamic

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
lukfor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ne 03. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Prešov

SATA disk ako Dynamic

Príspevok od používateľa lukfor »

zdrawim vsetkych..
mam takyto problem: kupil som si 200GB MAXTOR SATA, pripojil do pocitaca s doskou (mozno to nie je dolezite) Asus K8N chipset Nforce4-4x. Tam uz boli a aj teraz su dva disky PATA 120 a 40 GB. v Biose ho naslo, prisiel Win a prekvapenie, disk naslo ako Dynamic Drive... (so SATA diskami som doteraz nemal ziadne skusenosti) Este vzdy mi tam svieti ikonka v system tray na bezpecne odpojenie disku. Dalej som tam nemal logicku jednotku tak som ju vytvoril dal som dalsie pismeno a sformatoval NTSFskom... kedze ten 40GB disk som chcel vziat do ineho pocitaca, tak som zacal kopirovat vsetky data z neho na novy 200GB.. asi v 20 percentach mi odrazu zacalo pisat ze nemoze precitat z disku :D (to je ten 40GB).. Pozriem do My Computer, disk :D tam nie je... tak som restartoval pocitac a nenaslo mi ho, ale v Disk Management mi ho naslo, ale uz ako dynamic drive a dalsia sranda pise mi ze je tam 100 percent volny priestor.. lenze nejde na disk pristupovat, vzdy mi pise ze ho treba sformatovat
Fakt neviem co sa stalo, aa veru prist o data nechcem :(
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

Ak je poskodeny daju sa zachranit data, len nesmies na ten disk zapisovat uz. Doporucujem GetBack DATA , alebo mnou osvedceny R-Studio. Hla na susednom fore sa riesilo nieco podobne.
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Príspevok od používateľa LittleMan »

ten odstranitelny disk preto, lebo nf4 podporuje tu novu funkciu sata2 (tusim sa vola hotplug) ze sa daju Sata disky menit aj za behu PC (ako USB) http://www.svethardware.cz/art_doc-558B ... 9BEB5.html
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

Daj si disk do svojho compu a zkonvertuj na basic. Dynamic sa pouziva pri inych veciach. Vysvetlim cez SS, ak chces.

Male upozornenie, pred konvertovanim zalohuj data. :!:
sentimentálna spomienka - valid cpu

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"