Wifi nabijacka pre iphone

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
sanjuro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1337
Dátum registrácie: Ut 29. Dec, 2009, 18:45
Bydlisko: Banská Bystrica

Wifi nabijacka pre iphone

Príspevok od používateľa sanjuro »

Hladam nejaku wifi nabijacku pre iphone 12 mini. Nechcem velmi magsafe od applu, kedze udajne magnet je dost silny a potrebuje clovek dve ruky aby ho zlozil. Ktore ine by ste odporucili?
MB: MSI B450 Tomahawk Max CPU: AMD 5800x Cooler: Alphacool Eisbaer 360 RAM: 2x8GB G.Skill 3600Mhz CL16 TridentZ Neo SSD: Intel Optane 900p 280GB SSD: Samsung 860 EVO 1TB GPU: Gainward RTX 4090 Phantom GS PSU: Corsair RM1000x Audio: Topping DX3 Pro v2 Case: Lian Li PC-O11 Dynamic White Monitor: LG CX48 Mouse: Logitech G Pro Keyboard: Corsair K65 Speed Pad: Logitech G640 Headphones: AKG K712 Pro
Používateľov profilový obrázok
Mirdis
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2017
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Stará Ľubovňa/Prešov

Re: Wifi nabijacka pre iphone

Príspevok od používateľa Mirdis »

Magsafe ma puzdra, ktore dokazes prilepit o stol obojstrannou paskou a tym padom ti staci jedna ruka 🙂 Ak to nevyhovuje tak bezdrotovych nabijaciek je dostatok. Mal som zens, Cellularline, teraz mam spigen, vsetky boli v pohode.
NTB1:MacBook Pro (13-inch, 2014, 2,5 GHz Dual-Core Intel Core i5, 8 GB RAM)
NTB2:MacBook Pro (13-inch, 2018, 2,7 GHz Quad-Core Intel Core i7,16 GB RAM)
NTB3:MacBook Pro (13-inch, 2020, Apple M1,16 GB RAM)
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7687
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Wifi nabijacka pre iphone

Príspevok od používateľa newmi »

Toto "bezdrotove" domace nabijanie mi pride dost vtipne. Tak ci tak ide k tej nabke kabel. Tak ci tak si musis fon polozit nabijacku. Crazy :rolleyes: Ako napr v aute kde to mas zabudovane a capnes fon do priehradky, ok. Ale komu je naco doma pomale "bezdrotove" nabijanie :-D

Btw ty si asi nemyslel wifi nabijanie ale wireless. To je trochu rozdiel :D

A k teme konecne. Tu mas zoznam podporovanych nabijaciek priamo od Applu (odkaz na stranku je z offiko apple stranok)
https://www.wirelesspowerconsortium.com/products
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Wifi nabijacka pre iphone

Príspevok od používateľa werwest »

Je to dobra vec. Sadnem pri pocitac, polozim telefon tam kde vzdy a nabija. To iste v robote. Kabel by som urcite nepripajal, hlavne ked odbiehas niekolko krat. Vola sa to komfort :)
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Wifi nabijacka pre iphone

Príspevok od používateľa Papek »

Presne tak, ziadne pripajanie odpajnie kablov. Netreba sa striktne drzat toho zoznamu od Apple, v podstate hocico s qi bude fungovat. V robote mam stolovu lampu s qi nabijackou Immax Kingfisher Qi, doma pri pc mam este starucky qi stojan Nokia co som mal na Lumiu 928. Tiez to pouzivam s iphone 12 mini, vsetko funguje bez problemov.
Ak potrebujem rychlo dobit telefon, tak mam 20W USB-C PD adapter. Daju sa kupit okolo 10€
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Wifi nabijacka pre iphone

Príspevok od používateľa d3Xter »

mne to teda vtipne nepride, natiahnem kabel raz a hotovo polozim v robote/doma na to telefon a vybavene
mam uz roky samsung a nabija vsetko
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6764
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Wifi nabijacka pre iphone

Príspevok od používateľa molnart »

Poprve po wifi nabijacke som este nikdy nepocul, to je nejaka nova technologia? Ja poznam len qi, ale suhlasim s newmi, tiez minto pride ako blbost. Na kablovej nabijacke normalne mozem zobrat telefon do ruky a nieco si pozriet alebo si aj zavolat, toto ako urobim pri bezdrotovej nabijacke? Uplne najzbytocnejsie minto pride ze to davaju aj do aut, vacsine ludi pocas jednej cesty do prace sa telefon nema ako dobit a aj ori dlhsich cestach, to mam este 10 minut cakat v nastartovanom aute, lebo uz som sice dorazil ale telefon je na 97% ?? Nehovoriac o tom ze pri bezdrotovom nabijani by som muse, nejake alerty nastavit, lebo ni sa pozriet nemozem ci je telefon nabity bez toho ze by som prerusil nabijanie
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Wifi nabijacka pre iphone

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Obrázok

Neviem ci si o tom uz pocul. Ale nabijanie sa da normalne prerusit aj ked tam nemas 100% :D

Po ceste do prace dobijes trebars zo 55% na 70% v aute. Chvilku pobehas hore dole, das kavu, hodis na stol. S prestavkami ked na nom nieco riesis sa postupne dobije na 100. atd...


Tvle. Niekedy nemam tyzdne dobity telefon na 100%. Stale len dotankujem par desiatok % za 30-60minut a idem prec :D
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Wifi nabijacka pre iphone

Príspevok od používateľa werwest »

No dobre, poopustali ste sa lebo chudak chlapec nenazval technologiu spravne. Ked vam to robi lepsie tak budis.
Rozumiem ked niekto nerozumie, preco by niekto chcel nieco vyuzivat co dotycny nevyuziva, nerozumiem preco ma z toho niekto ale prcu.
Neviem ako vy, ale ci doma pri pocitaci alebo v praci, vzdy pokladam telefon na priblizne rovnake miesto. Verim ze sa to stava mnoho ludom, podla toho kolko stojancekov vidim v kancli. Je to jednoduchy pohyb, polozis, mas ho na kraji zorneho pola, nezavadzia. Pochybujem ze budete stale pripajat odpajat kabel pri takychto prilezitostiach, lebo naco. Pri tom kolko 14 pro max vydrzi, keby chodim viac do officu, tak by som ho nikdy nemusel nabijat kablom.
Ze kabel je dost dlhy aby si dvihal telefon? Ano, ale ja mam rad kable upratane, a nechcel by som jeden kabel krizom cez stolik. Polozim, dobija, neriesim ci ma 30, 70, 97%. Naco? BMS vymysleli aby obycajny clovek nemusel mat titul manazera baterie, takze netreba nic riesit. Ze ide kabel do tej bezdrotovej nabijacky? A? Musis ten telefon teda pripajat kvoli tomu, ci aku vahu ma taky argument?

A potom auto, modernejsie auta, tie co budu mat bezdrotove nabijanie budu mat aj carplay/android auto. Myslim si ze ludom co maju android auto a modernejsi telefon netreba vysvetlovat ako sa pri tom zmeni na vreckovy vyhrievac :D a baterka ide dolu pekelne rychlo. Znovu, musis sadnut, vytiahnut kabel, dat ho tak aby nezavadzal, a jedem. V takej octavii 3 neexistuje miesto kam odlozit iphone 14 pro max s pripojenym kablom. Bez kablu vojde ltt do suflicku, kde montuvavaju qi. Polozis, neriesis ze sa ti cestou vybija telefon, ba sa aspon dobije. Ci ma 97 ked prides na miesto? Je to uplne jedno.

Proste ked niekto nevidi vyuzitie bezdrotovej nabijacky, okej, da sa to chapat. Ale ked sa pozres na svoju rutinu, pravdepodobne najdes miesto kde by si mohol dobijat telefon, ale nedobijas lebo pripajat kabel je otravne/neesteticke/vloz hocico ine. Preco ho nedobit, ked aj len trochu? Je to proste qol featue
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1548
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Wifi nabijacka pre iphone

Príspevok od používateľa darklol »

Btw k tym kablom. Dobru qi nabijacku mozes zafrezovat zospodu dosky stola a nevidis vobec ziadny kabel
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Wifi nabijacka pre iphone

Príspevok od používateľa HellAngel »

Tiez som kablovy, ale ako pise werwest, mam presne momenty v praci, kde telefon mam v kise polozeny aj pol hodinku a mohol by sa dobijat. Doma tiez pokladam telefon na jedno miesto. Tam si viem rovnako predstavit bezdrotove nabijanie. Kablov sa postupne zbavujem a bezdrotove nabijanie do buducnosti vidim ako must have. V aute detto. Adroid auto/apple je skoro standard a idealne bude, ak sa dostaneme do bodu, kde standardne bude v aute odkladaci proestor s bezdrot nabijackou, telefon sa pekne prepoji s autom a nebude nan uz potreba celu cestu siahnut.
Telefonovanie s kablom? To je dovod preco nie bezdrat? Vacsinu casu co telefonujem som v pohybe, takze nabijanie kablom nehrozi.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2714
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Wifi nabijacka pre iphone

Príspevok od používateľa lepermessiah »

OK k teme .. ja sice nemam iphone, ale svokra ma 12 mini (otrasny telefon, long story, offtopic). Vyhol by som sa akejkolvek bezdrotovej nabijacke od Baseus, ktora nie je vyslovene specialne urcena pre iPhone. Napriek tomu, ze je to relativne kvalitna firma, skusili sme viacere nabijacky a nakoniec ich pouzivam ja so zenou na Samsungoch, lebo svokre proste bud telefon nenabijalo, alebo ho len zohrievalo a vybijalo. Mala aj model s nabijanim sluchatok, tam zas sluchatka nabilo len vtedy, ked najprv tam polozila iphone aby sa zobudilo nabijanie a potom uz slo nabijat aj sluchatka.

Ja mam trochu drahsiu, Xiaomi 55W, zapojenu do Baseus 65W nabijacky s 4 vystupmi (mam ju na stole pri monitore, z 1 vystupu 0.5A nabijam naramok, z druheho mam zapojenu nabijacku a ostavaju mi 2xUSB-C, kde jedno obcas vyuzivam na dobitie tabletu a notebooku). Taky config bude pre teba asi overkill. Svokra ma momentalne tuto a vyzera, ze funguje: https://www.alza.sk/fixed-magstand-2-v- ... 870771.htm
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
Rob3Rt0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Pi 17. Sep, 2010, 21:39
Bydlisko: Brezno

Re: Wifi nabijacka pre iphone

Príspevok od používateľa Rob3Rt0 »

Ja napr. pocas dna vobec nemam potrebu nabijat, kedze rano beriem telefon z nocneho stolika nabity - a prekvapivo je pohodlnejsie ho tam len tak polozit ako riesit a zapajat kabel. Zaroven mi pri tomto pouzivani vyhovuje obycajna lowend placka z ikei, kedze je to tam celu noc, nemusi to tam smazit xx W.
PC » i5-9600K | Corator DS | ASRock Z390 Phantom Gaming-ITX | 32GB HyperX 3200Mhz CL18 | Gigabyte RTX 3060 Ti Gaming Pro | Samsung 970 EVO Plus 1TB & Crucial MX500 500GB M.2 | Fractal Node 304 | EVGA G3 650W27" Dell U2719D | Gamdias Hermes P3 | Logitech G300s
NTB » MBP 13" | Mid 2014
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Wifi nabijacka pre iphone

Príspevok od používateľa werwest »

Ja mam obycajne lacne pady porozhadzovane, a zatial so ziadnym nebol problem (ziadne konkretne znacky). Ono by nemal byt problem so ziadnym padom, kedze qi je standard, takze kym sa drzia standardu bude fungovat.

Mam tiez taky stojan ako si linkol, ale od ankeru, a funguje to dobre, akurat na to aby sli oba pady potrebuje silnejsi ako 10w adapter. Pre niekoho s airpodmi je to ale paradne kombo.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Wifi nabijacka pre iphone

Príspevok od používateľa HellAngel »

A co vravite na qi nabijacku z ali? Je ich tam vela a rozne tvary
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Nákupná poradňa"