Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

presne ako pisem - pockame, snad dozijeme.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10015
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Este to tu dnes nezaznelo tak to pripomeniem - to sa v buducnosti vyriesi.
.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1637
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Kym sa nevyriesia 2 veci v podobe dojazdu a “tankovania”, tak to bude naprd.
Jediny dovod preco na konci mojej nemeckej znacky bude E je danova ulava :D aj ten plugin. inak by ma to ani nenapadlo sa po hocicom s baterkami obzerat
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3343
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

Ako obvykle, najviac na EVcka nadávajú tí, ktorí si ho aj tak neplánujú kúpiť
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Co dáva celkom logiku, ze?
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja by som bol rad, keby ti co si planuju kupit bzučko 9alebo cokolvek ine) NEVNUCOVALI tym ktori si ho nechcu kupit. Nic ine. Nech sa laskavo bzučko presadi samo, rovnako ako sme odstavili kone a preskocili do vrčiakov. Nikto ma nenuti kupit si zrkadlovku Canon, nikto ma nenuti kupit si eletricku zubnu kefku, susicku na pradlo a podobne veci - proste chcem, kupim si. Ale s bzučkami neeee, to je uplne ina.

mmmmm nemyslim si ze v dojazde je ten najvacsi problem a v modernych masinach dokonca ani to "tankovanie" nie je absolutna katastrofa. Povedzme ze tych 300 km uz dojdu ked nesypes 140 po dialnici, potom sa na 30 minut zastavim na nejakej vyondievačke ked nahodou funguje a nie je obsadena (joj to nebolo fťipné) a mozem sypat dalsich 250km. Rinse, repeat. Samozrejme to nema na "jednoduchost a nenasilnost" spalovaku kde bez vypnutia motora preskoci stara za volant a ja hajde chrapat ale povedzme ze toto sa da prezit. Zanedbame infrastrukturu v nejakych zaujimavych destinaciach a'la cojaviem rumunske Karpaty kde ideme s chlapcami na vylet, zanedbame neschopnost odniest so sebou zasobu paliva v akejkolvek forme (coze je to 60 litrov nafty v troch bandaskach, nikto nikdy nesiel na ziadny vylet mimo asfaltu).


Ako absolutne najvacsi problem ja osobne vidim cenu. Kuknem ŠkodaAuto, vidim Ocktavia Kombik uz od 22.290,- poprosim bzučiaci ekvivalent (ktory je samozrejme generacie horsi v praktickej pouzitelnosti cize dojazd na xuj, rychlost tankovania na xuj, kazdych 800 metrov nabijacka na xuj okej netreba ju, nemam dom tak som na xuj [!!!!] atd atd cize vsetky tieto drobnosti co sa vyriesia v buducnosti s prispenim z mojich dani bez mojho suhlasu ... teraz zanedbame).

Zamerajme sa len na tu posratu cenu.

Absolutne nepriestrelnym faktom je, ze priemerny vek vozidielok na Slovensku je 14 rokov, a to podla mna krasne ilustruje ake peniaze su ludia ochotni a schopni investovat do autíčok. Aha okej, takze ked maju ludia malo penazi na auta, tak kupme nieco ojazdene. Ja som kupil 6 rocny Vojadžer za 10,000,- evra bez dépéháhá, poprosim ponuknut nejaky bzučiak v rovnakej velkosti (5.23 metra), 7 miestny, rovnako stary. Ach ano, to sa v buducnosti vyriesi.

Nie, nevyriesi.
6 rocny bzučko za 10.000 v tejto velkosti nebude ani vtedy, ked moje vnucata budu mat bradu. Poznamka : syn ma 12 rokov, vnucata este chvilu nebudu.

Wolcgagen Pasatt kombík 2017 kupim dnes za 12.000,- bez dépéháhá, poprosim bzučkoekvivalent.
Jasne, elektrovozíky su inaksie, maju na dialku zapnutelne kurenie (to mal 2001 Ford Galaxy) atd, atd. ale v konecnom vysledku ide o prachy.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ozaj, vedeli ste ze v Ameeeerikeee su dotacie 120.000$ a 180.000$ na bzučkonáklaďáky a bzučkokamióny ?

to mi pride férové pre tych ktori sa k masinam nedostanu - napriklad kvoli obmedzenym vyrobnym kapacitam.

Dobry den, Tessla ?
Aaaano, zdravicko.
Poprosim si 700 tych hnusnych kamionov co vyrabate, platim cash.
Ummmm ale pred vami nam volal Walmart a Pepsi, oni chcu 5000 a tento rok vyrobime 40.
nodopči.


a co takto 375.000 $ ? https://californiahvip.org/vehicles/blu ... chool-bus/
PS : a nezabudnite do toho busíku nahodit 155kWh baterčičku, hadam to zajde aj 70km "daleko". Viem, vacsia sa do ceny nezmesti - to sa ale v buducnosti vyriesi samozrejme. Napriklad prenosnym fuznym reaktorom do kufra, v januari tam nasypem dve kilo šalátu a do decembra sa vozim.

PS2 : ked tak škúlim, zda sa mi ze tuto prilis malu 375.000 dolarovu dotaciu je mozne o 15% zvysit, pretoze jasne - ked uz nieco robim, tak poriadne ze ? Mna by zaujimala cenovka toho vozidielka... fakt.


https://californiahvip.org/vehicles/



velmi velmi velmi velmi silna motivacia aby vyrobcovia nenafukli cenu ktoru zaplatime vsetci, ze ?
Nejaky ten piatok uz na tejto planete prdim, ale v zivote si nepamatam taku strasnu deformaciu trhu aka tu nastala s tymito elektrovymyslami.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1637
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

beardie napísal: Ne 08. Jan, 2023, 11:00 Ako obvykle, najviac na EVcka nadávajú tí, ktorí si ho aj tak neplánujú kúpiť
A?
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2227
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mirjak »

mp3turbo napísal: Ne 08. Jan, 2023, 11:12 Absolutne nepriestrelnym faktom je, ze priemerny vek vozidielok na Slovensku je 14 rokov, a to podla mna krasne ilustruje ake peniaze su ludia ochotni a schopni investovat do autíčok.
ak by to niekoho zaujimalo, tak tu je viac info: https://www.acea.auto/files/ACEA-report ... e-2022.pdf

Btw ja sam deformujem tu statistiku, drzim v rodine backup Mazdu323 r.1998, t.j. coskor oslavi 25rokov. Cakam, az konecne zavedu srotovne aspon tych 30tis. evri za likvidaciu stareho spalovacieho, naskrabkame dalsich 5tis evri a vyjde za to trosku mensi nakupny kosik Corsa-e :D
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3343
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

Ze nechápeš niektorým obmedzeniam ešte neznamená, že nie sú správne
SKiLEX napísal: Ne 08. Jan, 2023, 11:09 Co dáva celkom logiku, ze?
možno tebe
Ja napríklad nepijem kávu, takže ma problematika kávovarov nezaujíma a ani sa k nej nevyjadrujem :)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ale urcite by si sa k tomu zacal vyjadrovat ak by bola postupne obmedzovana dostupnost vody na pitie, dotovana a pretlacana kava s tym ze predaj pitnej vody by sa planoval ukoncit.

A na argumenty ze kava predsa nemoze nahradit pitnu vodu vo vsetkych pripadoch by si dostal odpoved ze vacsina s tym nema problem, a problemy mensiny sa vyriesia v buducnosti.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

plus pitna voda by bola zdrazovana az na uroven kavy cojaviem tym, ze by bolo treba specialne zelene nalepky od dedikovanej institucie.
Nehovoriac o tom, ze nekávopiči by povinne dotovali kavu kávopičom. Ci sa im to paci alebo nie.

A nielen kavu, ale aj kavovary.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6812
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

ale ked sa sidliska zacnu nabijat same auta tak to bude fakt pekna pavucina kablov. aspon dcera bude mat beh cez prekazky. ale aj vranov ale aj stropkov svidnik sobrance michalovce trebisov humenne sa nevedia dockat el aut. tam to doslova ludia cakaju v rade pred predajnami s peniazmi, ktore ehm nemaju. ale sak my sme mali trh ze. ked kecam s nemeckymi kolegami nepride mi zeby srali love a chodili na maledivy a ked sa opytam na el auto ta sa ma pytaju naco. inac aku moze mat hodnotu 4r karoq 1.6tdi manual s 29tis km. dostal sa mi pod ruku od znameho a premyslam vymenit za fabiu
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> inac aku moze mat hodnotu 4r karoq 1.6tdi manual s 29tis km. dostal sa mi pod ruku od znameho

tazko sa v inzeratoch hladaju 29k km, inak 2018ky pod 100k km (60-80.000km) su okolo 18-19k eur v inzeratoch. Ci za to tolko aj ludia dostanu neviem, take su inzeraty, takze odpoved na tvoju otazku je okolo 20.000 eur.




>> ale ked sa sidliska zacnu nabijat same auta tak to bude fakt pekna pavucina kablov. aspon dcera bude mat beh cez prekazky.

nebude, tato vec sa neda riesit "nad zemou". Spravia sa normalne podzemne rozvody, pod chodnik, pod cestu, pod parkovisko sa dotiahnu bud velke elektricke siete (cojaviem 30 aut na parkovisku = 300kW zdielaneho vykonu len tak fikne aby to volaco aj potlacilo CEZ CELU NOC), alebo sa spravia prierazy von z panelakov uplne rovnako ako ked sa tahali internetove siete dve dekady dozadu. Proste bude dalsia diera von z baraku, vytiahne sa eletrika, zase riadene podkopavky pod chodnikom, pod cestou atd, vylezie sa na parkovisku o 10, 20 metrov dalej a tam sa potom porobia stojany.

Ked bude komplikovane dotiahnut velke pripojky z nejakeho najblizsieho uzla, tak sa pojde z baraku a proste budu mensie bomby cojaviem 3kW na stojan ale to typicky / standartne / priemerne staci tiez - lebo za 12 hodin stania pred barakom strcis do auta 30-35kWh (12 hodin x 3 kW minus nejaka neefektivita pri nabijani podla konkretneho vozu, podla teploty, podla toho ci baterku treba vyhrievat blablabla) a to tiez musi stacit typickemu vodicovi.

Da sa to. Rozhodne bez pavučiny. Pruser je ze takato krasna buducnost nas necaka na zaciatku a tie zaciatky si neviem predstavit.
Otazka samozrejme je, kto to zaplati. Ja sa hlasim prvy, ja mam penazi dost a na spravnu vec rad prispejem. Poriadne dotacie treba !!

Inak neviem ci slovensky je spravne nekávopiči alebo kávoňepiči.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6812
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

to hej ze to bude 4rocna 2018 nic extra vybava ale tak pana ako tak poznam a najazd ma real. len ci to netrapil kratkymi trasmi za 4r tolko malo km spravit. ale fabiu mam manual a prvy krat by som v zivote mal diesel ale karoq mi sedi ako auto a ako druhe auto s uber setrnym motorom why not. na tie 1.6tdi som nenasiel nic zle, ale take dpf nebude treba menit napr?juj bojim sa dizla. a kebyze to klapnem, nechce dakto fabiu 3fl s 30tis km ? :D
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"