AMD Radeon Radeon RX 7900 XT/XTX - (recenzie, informácie...)

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22010
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: AMD Radeon Radeon RX 7900 XT/XTX - (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa dexterav »

krajší , lepší mno :D
chcel som nahodiť 144Hz na 120Hz monitor, v prvom rade nenabehol ani na 120 takže som skončil skorej ako som začal
viem že to nefunguje ani na RX5xx rade
treba ale uznať že ako jediná GK pozná ten monitor ako 120 intelácka či iGPU ale bo dGPU :hysterical:
svojho času to vedela aj NV ale po update ovládačov hodne dávano už nie, ale stále to ide aspoň taktnúť a ide aj FS
na AMD proste nič a nikdy ten monitor nešiel ako mal

uprostred hry sa proste zapne Rage mode :D čo v ITX nepoteší
a takých drobností je tam teda dosť, darmo je to načačkané ked funkčnosť je niekedy prachbiedna a to niesom fakt jediný

btw ono možno tie zadrhely spôsobuje práve to že tam je úplne všetko od OC, monitoringu etc
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
UnreAll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: St 02. Jún, 2010, 23:48

Re: AMD Radeon Radeon RX 7900 XT/XTX - (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa UnreAll »

Najvačšia hlúposť, akej sa ludia bežne dopuštajú, je porovnávanie sveta informatiky s autami...
Ale dobre, uvediem ti príklad z tvojho sveta - auto za 50k môže byť aj ťahač, u ktorého palubovka môže vrzgať a predssa to malokto vráti, ako "nekvalitné" Navyše plasty môžu vrzgať v závisloti od teploty okolia, pretože rozpínanie a sťahovanie.

V každom prípade, akekolvek podobné príklady sú už len z princípu retardované, pretože ta 7900 splňa deklarovaný výkon, nepriehrieva sa, ani ti predpokladám neskáče po stole. Robí to, čo robiť má, akurát bohužial, software ešte stále blbne, ale to neznamená, že hardware je špatný.
Predstav si, že aj telefon za 1000 eur može byť spomalený, zhadzovať aplikácie a žrať batériu neúmerne k zaťaženiu, pretože vyšla nová verzia OS, ktorá neni dokonale odladená (čo je technicky aj tak nemožné) a na tie chyby sa nemuselo prísť pri bežneom betatestovaní, pretože sa ukázali niektorým uživatelom až po vypustení ostrej verzie.
Je to úplne štandardný proces a deje sa to v menšej, alebo vačšej miere vždy. Nakoniec sa to ale podarí odladiť a ked uživatel neni zakomplexovaný, dôležitý a emocionálne trochu menej zdatný chuj, nemusí nič vrátiť.

No vidíš a ja som pri RX 570 nemal jediný problém a u tej RX 5700 po odladení takisto žiadny problém a aj tam spočívala vačšina problémov v Modern Warfare MP, ktorý vtedy blbol všetkým, vrátane tým s geforce. Tie náhodne reštarty boli možno tak raz za tyždeň, čiže nič, čo by som kvôli nejakému pomyselnému egu musel hned ofrflať a vracať tovar. Ostatné problémy sa týkali napr. prehliadača, ktorý mi občas preblikol, alebo spadol. Stačilo vypnúť hardwarovú akceleráciu kým to neodladili. Potom ta grafika bežala bez problémov

Ty máš inak bud velmi staré informácie, alebo máš menej skúsenosti s PC všeobecne, pretože AMD rozhodne nemá celkovo horšie produkty, ale práve a presne naopak. Obdivujem ludí, ktorí dobrovolne vyhodia viac penazí za to isté v iných farbách a ešte sú so sebou aj spokojní. AMD konkurujé viac než výborne a je to krásne vidieť na príklade RX 6600 vs RTX 3050, čo je rovnaká cenovka, ale výkon v prospech AMD niekde inde. Nvidia je mimo s cenou strednej triedy a ak to niekto nevidí, tak je mimo tiež.

Dexter skús lepšie čítať, alebo aspoň chápať písany text a nevytrhávaj z kontextu. S týtmo môžeš isť na puberťákov, ak chceš.
Písal som, že grafika z kategorie 3050 je svinstvo od nvidie, čo je proste fakt a každy súdny človek to vie. Absolutne nepochopitelné nacenenie grafiky z tohto segmentu, pričom akoby nvidia úplne ignorovala a odvrácala hlavu od RX 6650XT, ktora ju prevalcuje snad aj v tom RTX nakoniec. No, čo sa čudujem, ked podla niektorých nvidia nemá konkurenciu.. neuveritelné :D
UnreAll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: St 02. Jún, 2010, 23:48

Re: AMD Radeon Radeon RX 7900 XT/XTX - (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa UnreAll »

Inak bežím už vyše roka na ipgu od AMD a takisto žiadny problém, ani na druhom PC s podobným igpu žiadny problém. Teraz so tu mal par dni RX 6650XT a skúšal som na nej kadečo a neuveritelné, ani náznak chyby... len či ta vačšina problémov nakoniec nebude spôsobená uživatelmi samotnými a všetko automaticky pripisujú na vrub AMD.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22010
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: AMD Radeon Radeon RX 7900 XT/XTX - (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa dexterav »

Tie náhodne reštarty boli možno tak raz za tyždeň, čiže nič :rolleyes: :facepalm:
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
UnreAll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: St 02. Jún, 2010, 23:48

Re: AMD Radeon Radeon RX 7900 XT/XTX - (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa UnreAll »

Ano, presne tak, čiže nič. Prepáč, ale osobne radšej strpím reštart týždenne, o ktorom je dosť vysoký predpoklad, že sa na jeho oprave pracuje, ako priplatiť 400-500 eur za rovnaký výkon u konkurencie - 7900XT vs RTX 4080.

Neviem, ale stále mi príde rozumnejšie dať šancu niekomu, kto mi ponúka za 1200eur (7900XTX) o dosť vyšši výkon, ako konkurencia za 1400-1500 eur. (RTX 4080) Navyše tie problémy su neni dané automaticky a líšia sa uživatel od uživatela a niekto nemusí mať žiadne problémy.

Vtipným paradoxom býva netolerancia reštartov notorických taktovačov, ktorí ich aj beztak mávaju denne a sú spokojní, pretože tie si privodili oni :D
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1638
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: AMD Radeon Radeon RX 7900 XT/XTX - (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa werwest »

Nemam pocit zeby xtx bola vyrazne vykonnejsia ako ako 4080.
https://www.techspot.com/review/2599-ra ... -rtx-4080/
Naschval som pozrel alzu, rozdiel medzi najlacnejsimi modelmi xtx a rtx je 100 eur. Ako bonus mas veci ako shadowplay ci rtx voice co pri amd chyba. Pocul som ze amd ma nejaku obdobu rtx voice ale ked to kamos skusal, tak to neslo. Oh well.
S 5700xt som si odzil dost. Jedine stastie bolo ze ta karta stala 300 euro. To nebolo ze raz tyzdenne, alebo ze pri urcitom pocine crashla. To proste bolo uplne nahodne, hocico si robil pc zgegol.
Ale dat 1200 a tvarit sa ze take chovanie je okej? Neexistuje. Keby bol naozaj rozdiel 500 euro medzi nimi tak okej, ale 100 eur? Pf.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3919
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: AMD Radeon Radeon RX 7900 XT/XTX - (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Memnon »

tak zase trošku kľud s tým výkonom a cenami
áno 7900XTX je výkonnejšia a lacnejšia ako RTX4080, ale zase out of box všetko funguje, lepšie RT a DLSS pri skoro každom AAA titule
1260eur(7900XTX) vs 1310(RTX4080)
100% vs 96%

samozrejme, nakoľko tie ovládače nie sú žiadny zázrak tak pri ladení v buducne sa hrubý výkonnostný rozdiel ešte prehĺbi a to je isto solídna výhoda
a teraz môžeš pokračovať v demonizovani ďalej
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5844
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: AMD Radeon Radeon RX 7900 XT/XTX - (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa wingo »

AMD má ekvivalent ku všetkému od nVidie okrem DLSS 3.0 (aj na tom sa pracuje), vrátane Shadowplay (nemalo AMD náhodou toto skorej ako nVidia v partnerstve s nejakou firmou čo už zanikla a potom vzniklo ReLive?), otázne je len či sú porovnateľné aj kvalitatívne. Do toho sa ja púšťať nebudem, nevyužívam to. AMD noise supression ľuďom normálne funguje, nastavil to správne keď mu to nešlo?


Inak 5000 generácia bola dosť zabugovaná, vraj aj HW a riešilo sa to cez SW takže im dlho trvalo vychytať všetky nepríjemné bugy, 6000 generácia vraj na tom bola o dosť lepšie už pri launchi, moja skúsenosť na konci generácie je výborná.
Teraz 7000 vyzerá že bude niečo medzi, ale prečo sa riešia reštarty? Viem že RX7000 majú nejaké problémy, ale náhodné reštarty som nezachytil, niečo mi ušlo?

Hlavný problém vidím že tie ceny sú privysoké, a to od oboch výrobcov. Tá zľava už nie je taká zaujímavá ako keď boli karty celkovo lacnejšie, keď si mal nVidiu za 600€ a AMD za 500€ tak tých 100€ zľava vyzerá lepšie ako keď máš nVidiu za 1300€ a AMD za 1200€. A nemám prečo fandiť AMD keď sa sami priznali že limitujú počet kariet na trhu v snahe udržať vysoké ceny. Keby zaplavili trh lacnejšími kartami a prinútili nVidiu zlacniť alebo vydať rýchlejšie karty za rovnaké ceny ako pri RX5000 generácii tak by som ich viac obhajoval.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5431
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: AMD Radeon Radeon RX 7900 XT/XTX - (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Kde sa AMD samo priznalo ze limituje pocet kariet na trhu?
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5844
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: AMD Radeon Radeon RX 7900 XT/XTX - (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa wingo »

https://www.pcgamer.com/amd-undershippi ... prices-up/
nVidia sa k tomu priznala už dávno, AMD malo šancu získať podiel na trhu a zároveň pomôcť zákazníkom k lepším cenám, ale rozhodli sa nasledovať nVidiu. Takto svoje postavenie na trhu nezlepšia keď budú vo všetkom len nasledovať nVidiu, musia sa aspoň snažiť prevziať vodcovstvo ako to robia pri CPU. Ako by trh CPU vyzeral keby AMD vydalo Zen1 ako trošku horšie trošku lacnejšie štvorjadro a vo všetkom len nasledovalo Intel, tak ako to robí s GPU?
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5431
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: AMD Radeon Radeon RX 7900 XT/XTX - (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

https://www.digitaltrends.com/computing ... ing-chips/
It’s easy to misread Su’s quote as AMD artificially limiting supply in order to main profitability, but that’s not the case. GPU and CPU prices will remain high, but AMD’s undershipment is a signal that retailers don’t want a glut of supply when there’s lowering demand.

In short, Su is referring to number of chips shipped to retailers, not end customers. Excess inventory would force retailers into a fire sale, bringing down prices, but with relatively low demand, retailers are keen not to buy up too much stock and be put in that precarious position.
Cize ano, amd predava menej ako zakaznici kupuju. Ale dovodom je ze obchodnici redukuju skladove zasoby... Amd sa tymto snazilo vysvetlit zle hospodarske vysledky.

Cize ak to mam zhrnut, tak menej kvalitne media si z toho spravili novinarsku kacicu.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5844
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: AMD Radeon Radeon RX 7900 XT/XTX - (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa wingo »

Však ale o to presne ide. Poklesol dopyt, ak by dodávali rovnako, museli by redukovať ceny aby to predali. Tak dodajú menej, toľko, koľko sa za súčasné ceny predá. Čiže dodávajú akurát toľko, aby nemuseli znižovať ceny, a dúfajú, že časom stúpne dopyt aj pri súčasných cenách.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5431
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: AMD Radeon Radeon RX 7900 XT/XTX - (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Cize pod "sa sami priznali že limitujú počet kariet na trhu v snahe udržať vysoké ceny" si mam predstavit to ze dodaju tolko kolko sa za sucastne ceny preda.

Obrázok


Tu je to aj pekne v cestine
https://www.cnews.cz/ne-amd-nezkousi-um ... de-o-omyl/
Přeloženo: Dodáváme na trh pod úrovní spotřeby [tedy oněch koncových prodejů], protože distribuční kanály mají příliš velké skladové zásoby a naši partneři chtějí skladové zásoby zredukovat vzhledem k poptávce, kterou aktuálně vidí, a vzhledem ke svým očekáváním toho, jak se byznys bude vyvíjet… Myšlenka, že toto děláme, abychom udrželi „zvýšené“ ceny, neodpovídá realitě. Naše průměrné ceny procesorů jsou v meziročním srovnání setrvalé, a to kvůli skladbě modelů CPU, které prodáváme [tímto firma patrně myslí, že v mixu byly více zastoupené dražší modely jako Ryzen 7 5800X3D nebo nové Ryzeny 7000, což vyvážilo pokles cen u jiných prodávaných modelů].
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
UnreAll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: St 02. Jún, 2010, 23:48

Re: AMD Radeon Radeon RX 7900 XT/XTX - (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa UnreAll »

Ešte som síce nikdy nevidel spoločnosť, ktorá by sa sama len tak priznala k podobným nekalým praktikám, bez donútenia vyššej moci, ale ok, do tohot sa púštať nebudem, pretože v skutočnosti neviem o tom nič.

Páči sa mi ale, ako ste si niektorí vybrali pre 7900XTX rovno od Sapphire za 1260e a porovnávate to s nejakými Gainward, PNY, Inno3D a pod. výrobcov niekde na chvoste. Už vidím, ako si niekto z vás beží po 1300-1500e grafiku a zvolí niečo z tohto výberu.

navyše včera tam bola ešte v ponuke jedna XTX za 1206e. Tak či onak, vačšina by zrejme siahla aj tak až po Msi, Asus, Gigabyte a tie su od krásnych 500e vyššie, čiže výrobcovia porovnatelní so Sapphire.
UnreAll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: St 02. Jún, 2010, 23:48

Re: AMD Radeon Radeon RX 7900 XT/XTX - (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa UnreAll »

od 1500e vyššie som mal namysli, ale neviem tu nájsť editáciu prispevkov, ak tu nejaká vôbec je.

Návrat na "Grafické karty"