Pajkovacka pre uplneho amatera

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pajkovacka pre uplneho amatera

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Neskusal som, pajkovacka este len ma prísť. Ak bude vypínať tak asi vyskusam https://datacomp.sk/qoltec-univerzalny- ... 35857.html dam vediet.

Nechce sa mi davat pomaly 40€ za 90W meanwell. Na baterky by som si k tomu asi dokupil nejaky DC-DC menič:D
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 790
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Pajkovacka pre uplneho amatera

Príspevok od používateľa Hexaris »

SKiLEX napísal: Po 06. Feb, 2023, 21:13
Hexaris napísal: Št 03. Nov, 2022, 13:14 @SKiLEX Tam je tusim teleso priamo na 240V … ak by to bolo hako budiz :D Radsej kupit ksger iba jednotku a k tomu adapter napr. od notebooku a pod.

https://m.aliexpress.com/item/100500126 ... ed627c5e96

hrot je tusim ako hako takze siroky vyber
Objednal som quicko 945 mini. Vpodstate kopia ksgera. Aky k tomu pouzivas stojan?
Ja mam taky universal z TME kde je aj dratenka na cistenie hrotu. Nic zasadne, znackove …
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pajkovacka pre uplneho amatera

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak uz je doma, oproti tej zd-99 to je brutalny rozdiel. To co som s tamtou nedokazal napajkovat/prepalil cin ze bol uplne matny/spalil veci okolo, tak tu to je sekundova zalezitost. S tym ze cin potom ostane taky leskly ze ani neviem ci je este tekuty alebo nie :D

A tiez stuknem do vypinaca, a v priebehu sekund na displeji svieti 350°C. Tu zd-99 ked som zapol, tak som siel nieco zjest kym sa nahriala :D


Cize jednoznacne ma takato pajkovacka zmysel aj pre amatera.
fingal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: So 02. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Pajkovacka pre uplneho amatera

Príspevok od používateľa fingal »

Caute, ked sa tu spominaju cinske klony Hakko s T12 hrotmi. Prosim skontrolujte si vnutro, ci mate pripojeny ochranny PE vodic na kovovu krabicu stanice. Ak pouzivate nejaky DC napajaci adapter, tak je to asi jedno. Ale minimalne KSGER T12 stanice na toto trpeli, kde to cinan napaja priamo zo zasuvky, bez zapojeneho ochranneho vodica.

Inak po takejto uprave, tie cinske T12 klony su prekvapivo dost pouzitelne na amaterske pajkovanie. O dostupnej ponuke hrotov ani nehovorim. :)
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2714
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Pajkovacka pre uplneho amatera

Príspevok od používateľa lepermessiah »

nie len T12, aj to co som tu postoval ja existuje kopec verzii rovnakej krabice a niekde je 220V rovno na hrote .. nechapem ako to vobec vyrobia, nie ze este su schopni to "skontrolovat" a predat. bola to prva vec co som riesil, ze som kontroloval co je kam zapojene nech sa nemusim bat ze ma to kopne
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 790
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Pajkovacka pre uplneho amatera

Príspevok od používateľa Hexaris »

Ja sem si creva ksger poupravil, uprava toho pasivu, pospojovanie v ramci sasi. Pre laika urcite brat klasicku DC verziu. Cinan akosi nechape princip AC 😂 hala bala zapojenie …
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pajkovacka pre uplneho amatera

Príspevok od používateľa HellAngel »

Chalani a aky je rozdiel medzi 942 a 945? Tiez rozmyslam nad tou mini stanicou DC verziou
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pajkovacka pre uplneho amatera

Príspevok od používateľa SKiLEX »

422 je "nizsi model"
1. 945 pouziva STM32 chip, vies do toho dat custom firmware atd. 942 ma len nejaky zjednoduseny "sc" klon
2. mensi displej
3. mensie moznosti konfiguracie, z tych podstatnych asi len to ze 945 vie rozpnoznat aky hrot si do nej strcil, a podla toho by mala nejak upravovat svoje chovanie pre stabilnejsiu teplotu. A tiez mas na nej "boost" ktory ti na kratku dobu zvysi teplotu ak pajkujes nieco zlozite...
4. ina, horsia rucka.

A urcite brat DC verziu. Obcas sa zaoberam reviziami el. spotrebicov, tu 230V by som si domov urcite nepustil :D. A inak, odporucam k nej dokupit trafko s 3zilovym privodnym vodicom. Tym padom sa uzemni hrot a nebude tam vznikat naindukovane napatie...
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pajkovacka pre uplneho amatera

Príspevok od používateľa HellAngel »

Dakujem ;)
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Pajkovacka pre uplneho amatera

Príspevok od používateľa j0hny »

Ja tam mam len pamat na hroty. A rychlu volbu. Automatika tam nieje, inak su vsetky hroty ohmicky rovnake. Zeby nejaky novy inteligentny FW alebo hroty ?
Ked som to kupoval, ktosi kdesi sluboval FW s podporou teplovzdusky na rovnaky konektor. Dodnes som sa nedockal, tak som si kupil tu teplovzdusku zvlast par mesiacov po tej stm32 T12tke.
Inak prestal mi akosi fungovat ten idle snimac (ortutovy?) Uz viackrat mi nevyplo rucku, hroty vsetky zcernete a to idem vacsinou do 260° boost 230-240 normalne :rolleyes: Tak asi to prerobim na jazyckove rele + magnet v stojane, ako je na teplovzduske
Spoiler: ukázať
i9 12900KS stock+undervolt, ekwb velocity ; MSI PRO Z690-A DDR4 ; Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 3600/CL16 1Gx8 ; MSI RTX3090 Suprim X aplhacool blok+bckplate ; NVME Ťamťung 970 EVO 1TB, SSD WDgreen 480 ; SilentiumPC Armis AR6 TG ; Corsair RM850X ; Philips 65OLED856, custom loop mo-ra core360. Samsung HW-A650 + 9100S surroundy
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pajkovacka pre uplneho amatera

Príspevok od používateľa HellAngel »

@SKiLEX momentalne maju na ali vyber quicko bez toho 945 modelu. Ten som chcel zobrat kvvoli DC napajaniu cez zdroj. Potom sa da uz zohnat s STM cipom len 959 model, tej ma aj hybridny rezim. Podporuje DC napajanie
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 790
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Pajkovacka pre uplneho amatera

Príspevok od používateľa Hexaris »

Ja kukam na tu 959, by som vyhodil zdroj a bud vytlacil obal a spravil ju cisto DC only. ☺️
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pajkovacka pre uplneho amatera

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Este sa da spravit ze kupis diy kit bez zdroja, a das tam svoj meanwell :D

Alebo kupis ksger mini, ale ksger mi pridu drahsie ako quickoo a lepsie nebudu

Alebo to az tak nehrotit, a zobrat kludne nejaku zakladnejsiu verziu s lepšou ruckou.
Používateľov profilový obrázok
stevo891
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1040
Dátum registrácie: St 14. Jan, 2009, 02:54
Bydlisko: TN

Re: Pajkovacka pre uplneho amatera

Príspevok od používateľa stevo891 »

Skilex preco si sa rozhodol pre to quickoo namiesto pinecilu? Ja som musel darovat svoju ts100 nasmu mlademu elektrikarovi v rodine tak si hladam nieco nove. s tou ts 100 som bol velmi spokojny ale cena je uz 2 nasobna ako ked som kupoval tak spekulujem.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 | CPU:Intel Core i7-4790K @ 4600 MHz | COOLING: Raijintek Ereboss, 2x Noctua NF-P12-1300 | RAM: Kingston DDR3 12GB 1333MHz CL9 HyperX (2x4GB, 2x2GB) @ 1800MHz | VGA: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5| SSD: Kingston 240GB SSD HyperX SATA3, 2.5 | HDD: Seagate Barracuda 7200.12 SATA 3Gb/s 1TB | MONITOR: LCD Benq G2420HDBL | CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl, 3x Noctua NF-S12B FLX| FAN CONTROLLER:NZXT Sentry Mesh | PSU: Seasonic M12II-620
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pajkovacka pre uplneho amatera

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Hlavne dostupnost a cena hrotov, a tiez nedostupnost a cena pinecilu.

A to ze vpodstate ani quickoo nie je problem prenášať (cela aj s ruckou aj hrotmi sa vojde do krabicky od mobilu). A tiez ho nie je problém napajat z usb pomocou 20V QC triggra

Asi si spravim dongle pomocou niecoho ako https://www.jacobsparts.com/items/POWTRIG-B-20V alebo navrtam priamo usb C konektor na pajkovacku a ten trigger schovam v nej.

Návrat na "Nákupná poradňa"