Upgrade PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4116
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Upgrade PC

Príspevok od používateľa castelL »

Po pravde ADATU som ešte v rukách nemal, ale skrz recenzií je to hodne odporúčaný zdroj, aj ohlasy má pozitívne a záruka 10rokov dosť prebije v rovnakej cenovke ten MSI a pokiaľ ADATA je hlučnejšia, je to ako píšeš irelevantné skrz záťaže a zrovna pri zdroji by som neváhal a vzal XPGčko od ADATA pre záruku.

Recenzia na skrinku: https://www.techpowerup.com/review/xpg-defender/9.html
Používateľov profilový obrázok
dark_globe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1028
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2011, 08:33
Bydlisko: Michalovce

Re: Upgrade PC

Príspevok od používateľa dark_globe »

ja viem ,že ten zdroj je odporučany aj na zahraničnych forach , oba su kvalitne .
oba robi CWT a maju aj podobne vnutornosti .
ja len , že hluk je to posledne čo by som vytykal MSI pri porovnani s core reactorom , zaruka je lepši argument .
personal rig:
Spoiler: ukázať
cpu: ryzen 7 5700X
cooler: DeepCool AK400
mobo: ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II
graphics: Asus Dual RTX 2070 SUPER EVO OC
ram: 2x16gb Kingston FURY renegade black 3600MHz cl16
ssd: Crucial P3 Plus 1TB NVMe
case: Fractal Design Focus 2 Black Solid
power supply: EVGA 600 GD
sound card: Creative Sound BlasterX AE-5 Plus
headphones: Beyerdynamic MMX 100 , Audio-Technica ATH-M20x
monitor: MSI Optix G241 144Hz 1ms IPS
operating system: windows 10 PRO
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5844
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Upgrade PC

Príspevok od používateľa wingo »

RX6600 (bez XT) bez OC žere 100W. Teda aspoň Sapphire Pulse ktorú mám doma.

Tá ADATA je tichá aj pri mojej zostave. Ventilátor som trochu počul cvrlikať v idle ak boli všetky ostatné vypnuté (0db idle mode) pri bedni Riotoro Morpheus (ako Lian-Li O11, zdroj naboku), ale môže to byť aj môj konkrétny kus. Teraz keď ho mám štandardne naspodu ho nepočujem ani v idle.
V hrách počujem všetko ostatné len nie zdroj, teraz pre srandu testujem OCCT power test, 120W CPU (CPU package power) + 288W GPU (GPU TGP) + 50W iGPU (GPU ASIC POWER) a hluk od zdroja neodlíšim aj keď k nemu dávam ucho. Tým nechcem povedať že by bol nepočuteľný aj keby som zastavil všetky ostatné ventilátory, len to že cez ostatné ventilátory ktoré určite počas akejkoľvek záťaže pôjdu ho nepočuť.

Dark problém asi bude že si pozeral 850W verziu, aj si ju linkoval kdesi v inom vlákne preto som ju pozeral, na moje prekvapenie má totožnú krivku ventilátora ako 650W verzia, otáčky sa začínajú dvíhať zhodne od 450W, čo je samozrejme pre 650W verziu omnoho menší problém ako pre 850W verziu.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
dark_globe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1028
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2011, 08:33
Bydlisko: Michalovce

Re: Upgrade PC

Príspevok od používateľa dark_globe »

phanteks AMP , XPG core reactor aj MSI A GF su všetko velmi vyrovnane zdroje aj cenovo aj kvalitou .
tu sa neda ani povedať , ktory z nich je jednoznačne lepši - vyberal by som podla ceny
(ale aj ta je de facto rovnaka - všetke 650w modely stoja 89-92 eur čo je v podstate nulovy rozdiel
či už v tiche pc alebo v alze a maju 2 EPS konektory -
každopadne core reactor ma oba na jednom kabli čo nie je uplne idealne)

samozrejme , že v zaťaži bude viac počuť grafika a ostatne fany , tie ventilatory by som nejako extra neriešil -
jeho zostava bude brať 250w pri hrani hier a nejde sa tu stavať niečo extra tiche na vode takže aj to je v podstate akosi bezpredmetne .

inak phanteks AMP a XPG core reactor maju uplne identicky fan ,
ktory by mal byť (aspoň teoreticky) kvalitnejši a mal by mať dlhšiu životnosť ako ten , ktory je v MSI-čku .
čo sa tyka hlučnosti podla testov je range tych zdrojov pri vyťaženi ake bude v tejto zostave tiež velmi podobny
rozdiel na urovni jendnotiek dB .
personal rig:
Spoiler: ukázať
cpu: ryzen 7 5700X
cooler: DeepCool AK400
mobo: ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II
graphics: Asus Dual RTX 2070 SUPER EVO OC
ram: 2x16gb Kingston FURY renegade black 3600MHz cl16
ssd: Crucial P3 Plus 1TB NVMe
case: Fractal Design Focus 2 Black Solid
power supply: EVGA 600 GD
sound card: Creative Sound BlasterX AE-5 Plus
headphones: Beyerdynamic MMX 100 , Audio-Technica ATH-M20x
monitor: MSI Optix G241 144Hz 1ms IPS
operating system: windows 10 PRO
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Upgrade PC

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Vklude to moze byt aj CZC / Mironet, jedina podmienka je ta, aby to nebol nejaky pofiderny shop.
Hodne ste mi to teraz zamiesali, takze mam co dnes vecer robit ( studovat :D ).
Oplati sa riesit DDR5? Niekde som pocul, ze je to dost nestabilne zatial, resp. su s tym problemy.
Pravdepodobne sa ten PC teraz posklada a x rokov sa dokopy nic menit nebude ( podobne bola stavana jeho predosla zostava, ktora ma cca 8 rokov).

Dakujem za postrehy a napady
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4116
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Upgrade PC

Príspevok od používateľa castelL »

Pokiaľ chce ísť do 5700X a 32GB RAM tak potom ísť do tej AM5 konfigurácie, ak nie, kľudne AM4, hore vyššie máš obe varianty u CZC.

Návrat na "Nákupná poradňa"