Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2583
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa 1adad1 »

@quicky a kolko ta to prosim vyslo? Tiez nad niecim takym uvazujeme
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa quicky »

Tak pacifica prisla k nam ako druhe, hlavne, rodinne auto k lexusu RX 2022 (12500km teraz), co je kvazi tiez 3.5l v6+hybrid...toto je cisty benzin a ako pisal turbič cakam od toho hlavne liat olej a neriesit stale turba dpf a pod. jedine sa obavam elektroniky (lebo tej tam je na mraky...)

Musim povedat a prisahal by som, že pocitovo ta pacifica taha ovela lepsie, motor sa stale prevaluje na 1250-1750 otackach, pri zrychlovani sa mu uraci ist 2-3tis a to bohate staci na naozaj skvelo plynuly zatah a zrychlenie. Pred kupou som pozeral americke fora, kde amici frflali zevraj to nejde a podobne, ako chapem ak to niekto porovna s 6.2V8, ale na pomery eu, to ide uplne,ze luxusne, a to som mal vsetko mozne od 1.2 VW polo po E55 kompresor. po tejto stranke tomu skutocne nic nechyba.

Diely som si pozeral v okoli a skutocne nie je problem, jedine co mi bolo povedane, ze by mohol byt problem su kapoty, ale tu je otvoreny PL trh kde ich je na mraky vela na nahradne diely, cize ak by nedajboze nieco tak pojdem tymto smerom. Teraz sa menili predne kotuce, platnicky a pod, no ak stali predne 300e komplet tak som vela povedal (este to menil predajca, len som si overoval ceny u nas), ine diely tiez skladom. Teraz si chcem dat autak este pozriet, pre istotu napravy nech mam svaty klud a zena moze len jazdit.

Nove pneumatiky crossclimate 2 - 235/60 R18 na bezne jazdenie budu viac ako dostatocne.

Jedine minusy co zatial vnimam su :
-absencia EU navigacie priamo Uconnect (asi sa da dohrat, este som nemal cas riesit) - zatial vyriesene carplay/android auto - cize plne ok.
- radio stanice - neparne frekvecie (tusim), cize problem chytit komplet ponuku, napr Funradio pekne chyti ale po par minutach ho ako keby nieco rusi (tusim express nechytil vobec) - ci sa s tym da nieco robit musim prezistit - to su veci co som si uvedomil az pri kupe vozidla (volakedy som mal z USA Commandera, ale nejak som zabudol, rovnako bod 1. hore), vacsinou vsak fici carplay + apple music.... mozno nejaky fm tuner do zapalovaca s BT ? nieco take volakedy ficalo :laugh:
-dalsie sa nieco urcite ukaze nemam ruzove okuliare.

Celkovo som proste fascinovany tym motorom, kvalitou vyhotovenia (oproti tomu co si pametam), vnutornym priestorom, vychytavkami pre rodinu (vsade odkladaci priestor, roletky, na pohare miesto, vnutorne rozlozenie, moznost STOW N GO!! to je pecka uplna), sparovanie dialkoveho ovladaca k brane do auta na prvy tuk (tak toto by ma voooobec nenapadlo,ze by v USA aute mohlo fungovat)

Proste by ma nenapadlo, ze jedno auto moze mat tolko vnutorneho priestoru a tak rodinne orientovane, a pritom nemusi vyzerat jak dodavka (Turneo, Vklass, Proace a pod).

Takze zatial za mna ok, uvidime casom :) kupoval som ho s malou dusickou ci ma zena s nim nevyhodi z okna, ale nadsena bola po prvom raze ako si sadla dnu. cize za mna zatial ok !
__

k tej cene : hladal som na mobile.de vela vela som pisal, vsetko rozbite nasrot auta, je fajn, ze ako date vin do googlu z usa hned natiahne "exportny" stav, resp ako sa vydrazilo, tj vacsina z usa v eu su buracky (v usa odpisane ako salvage)... tato moja bola asi jedina co nebola burana (mala vsak meneny motor kus za kus) pozadovanu vybavu (cize touring L - Home theather pre deti, panorama, stow n go atd.) a vysla cca 30k bez dph. Povodne som bol rozhodnuty aj pre zanovnu okolo 50+ dph, ale aj tak to boli "buracky" a po druhe som nevedel ci ma zena s tym autakom nevyhodi.... tak som isiel do tohto, ze vyskusame uvidime.
__

a z vecera do rana ma banka oj*bala na kurze 200eur :D a pre istotu na spiatocnej ceste som zabudol kupit dialnicnu, takze som si to trosku "predrazil" :cry:
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jaaaaaaaaaaj zena este nevie ze Pacifica bola oznacena ako IIHS Top Safety Pick plus zrejme zatial nenasla vysavac vzadu ?
https://www.youtube.com/watch?v=FZ5FdEAX2PI


mam taky dojem, ze henta tvoja verzia mala seriovo "Engine Heater" tak kukni ci nemas volakde pod spominanou kapotou zasuvku na elektricky predohrev motora aj interieru - proste pekne škandinávsky sadáš do teplej mašinky [pruser : ked tie obrovske dvercia rozlapíš naľavo aj napravo a dokial sa decka nasúkajú donúter, uz mas polku tepla prec ale nikomu nepovedz]


... a rozmyslam ze preco si hladal kapotu :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5647
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja som presne pozeral Pacifiku jazdenú okolo 30 - 40 ale kedže som chcel léasing na firmu tak to nepadalo v úvahu, leasingovky chcú financovať len ofiko EU autá. Tíško závidím :good:

Moj Citrón je práve v servise, Minulý týždeň 2x na križovatke vyplo motor a múdry displej zahlásil "restart manually", no neľúb ten štart-stop.

verím ale že to bude len nejaká blbosť...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

snad to bude za menej nez 1900 :( jaaaaj tieto nase novodobe hyperdiesle.

Pacifica : https://www.otomoto.pl/osobowe/chrysler ... rice%3Aasc
jasne, skoro vsetky boli capnute ako pan dochtor píše lebo to je proste business ktory sa robi spoza oceanu, ale zase neboli vsetky skratene o tri metre.
A cenovo zacinaju pod 20, takze zhruba dvadsat aj drobne u nas s prihlasenim. Nedajboze najdes kus s odpisom DPH ak si podnikakateľ...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5647
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Bude to za 0, je to predsa v záruke.

ja opakujem, nechcel som cashovať ale lizingovať, takže iba oficiálne predávané vozidlá.

Dnes by som možno veci riešil inak ale keby bolo keby je zbytočná rozprava :)

Ja stále snívam že mi niekto čarovné daruje Ford Bronco Raprot, nemôžem z toho auta :D
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Bono83 »

Sranda, take iste recenzie som cital aj ja na Siennu ze to nechodi a pritom na nase pomery to chodi uplne super, maju tam ine naroky na motor.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa quicky »

NOOO vysavac nemam, bohuzial tam mam rezervu s kompresorom... co sa tyka prehrievania motora to tam mam , dialkovy start + vyhrev :) proste tie ameriky maju caro, uz silno rozmyslam ci lex nepustim do sveta a nekupim si nejaky chrysl. 300S / charger a pod... lexus je topka,ale pride mi to az take strasne "dokonale"

p.s. chcel som mu dat doma prezyvku satan wagen ale nepreslo ako family car :D
IMG_2800.jpeg
IMG_2801.jpeg
IMG_2802.jpeg
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5844
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

Turbo, dobre pozerám ten tvoj link že nezačínajú na 20k €, ale 50 000PLN = 10 000€? Zle pozerám či je tam nejaký zádrhel? Lebo na Autovia/autobazar.eu sú cez 20 000€. Z Poľska som zatiaľ kupoval len cez kupsito.sk :D
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to su burane... pokial to chces opravovat sam, tak v pohode. Take co uz opravili chlapci v Polsku - lebo fakt skoro vsetko z tej ameriky bolo proste capnute - take mas tesne pod dvacku u nich. Cize s dovozom a prihlasenim u nas dvadsat aj drobne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa patro16 »

ale sialene sa podoba predna cast na subaru impreza mk3 :D
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5183
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Chris »

ako je to interierovo porovnatelne s V-class ? hyta sa to spracovanim ? vojdu tam aspon 2 MTB bicykle a 4 ludia ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2105
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa zoom »

quicky: Muy bien, pi*i. Taky ma byt pocit z (rodinneho) auta. Benzin, V6 so specifickym zvukom, ziaden 0.82L s 8 turbami a start-stop systemom aj na kureni, aby sa prilis neplytvalo. Na to existuje len jedno spravne, kratucke videjko:

https://youtu.be/FAF9exmBgqg?t=10

Kto nesedel v pravej Amerike, nepochopi. Je to... nieco ine proste. Asi 3 tyzdne dozadu som cakal v McDrive a zral pri tom sisku lekvarovu. Slecna otvorila okienko, tam zoom v Jeepe, siska v ruke, zoom od lekvaru a praskoveho cukru prebera McD. Zasmiala sa no. Muh freedom!

Co sa tyka navigacie a radia, tak klasicky problem s US verziou. Skus pozriet toto alebo toto. Kebyze uz mam take pekne, relativne nove, tak urcite chcem aj funkcnu navigaciu. Osobne to moc neviem. Naposledy som hackoval navigaciu v Mitsubishakovi. Upravene bootloadery, odomykanie zaheslovaneho disku a tak. Zabavka. Vzdy si jeden krok od toho, ze mozes celu navigaciu vyhodit do kosa.

Inak za ten RX 2022 ti mozem v momentalnej situacii ponuknut tak 10k EUR :laugh:. Asi som sa mal lepsie ucit :cry:. Jo a Jeep ta nikde nenechal. Jeep Compass nie je Jeep ale Fiat. Fiat ta nechal. Menit vstreky a alternator pri 33k km... to je take typicke pre tie male moderne rachotiny.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4518
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Citat UchoTD:
➡️Riešenie problemov s tlakom oleja u motorov
Audi,VW,Porsche,Bentley.
2.9/3.0/4.0TFSI EA839 EA837 CWGD CAJA, CAKA, CCBA, CMUA a mnoho ďalších v modeloch (S4,RS4,S5,RS5,S6,RS6,S7,RS7,A8,S8)
3.0TDI CRTx EA897 (A4,A6,Q7,Touareg,Cayenne atď.)
4.0TDI EA898 (SQ7,Panamera atď.)
Problem nízkeho tlaku oleja spočíva v nastavení riadiacej jednotky motora ktorá počas zabehu motora vyuziva plný tlak oleja bez dvojokruhovej regulacie,po uplynutí zabehu cca 1000km sa tato funkcia sama deaktivuje a motor zacne využívať dvojokruhovy system tlaku oleja,v nízkej zatazi a použití otacok do 2500 u diesloveho motora a do 4500 u benzínoveho motora,tento tlak oleja je takmer polovičný oproti bežnemu!!!
Čo ma za nasledok.... ano o stipinku nižšie emisie ale o to väčšie opotrebenie všetkých častí motora!
Od reťazového rozvodu cez vackove hriadele,kluku,turbá atď atď.
Množstvo motorov už bolo poškodených a zadretych aj vďaka tomuto "neduhu"!
Technologicky progres nezastavis...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

velka nemecka pohodicka - prosim ta, nie je v zaujme automobilky aby ti tragac vydrzal 15 rokov. A co uz by si nespravil kvoli tonam emisii a zachrane planety - napriklad cojaviem kazdych 5 rokov hops kupa novej mašinky za 90.000. Kde je problem ?



>> ako je to interierovo porovnatelne s V-class ?

zacni porovnanim cenovky : Véčko prakticky v akomkolvek rocniku do desat rokov veku stoji dvojnasobok nez Pacifica / Town&Country takze zostane aj na vozik za autom, keby daco.

Styria ludia a dva cicikle sa samozrejme donutra zmestia aj s dalsou bagážou. Polovicka z tych ludi bude hačať na prednych hačankách, polovicka na zadnych s tym, ze stredne hačanky budu stow'n'go v podlahe a PRED NOHAMI vzadu hačajúcich sudruhov sa budu nachadzat cicikle, kludne aj styri.

Ano, véčko je vnutri objemovo vacsie a najdlhsia extralong verzia 5.34m je o pipík (nejakych 16 centimetrov) dlhsia nez Pacifika. Standartna teda long verzia véčka je o pipik mensia nez Pacifika a o kratkej verzii véčka sa netreba bavit, to nemalo nikdy vzniknut. Poznamka : Town&Country je dlhsi nez Pacifika o azijsky pipík, porovnavame cisla 517 a 524 alebo tak nejak, sorry zase sa mi nechce posledny milimeter verifikovat.

Okrem zrovnania cenovky by som ja osobne trosku aj rozmyslal, ci na prevoz ciciklíkov pouzijem Pacificu pripadne strasidelne drahe Vé. Kvoli opotrebeniu interieru, mne by to proste bolo luto. Skor mam zatial dojem, ze by som cicikliky vozil nejakym Tranzitom, Vivarom, Trafficom a podobne ale to som len ja. Chapem ze vlastnit Véčko a poprinom hrdzavy Tranzit je problem.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"