Biela technika

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Gumkac »

scream napísal: Po 06. Mar, 2023, 11:23 To, ze ma pracka ine oznacenie moze znamenat inu farbu, rozne dodavane prislusenstvo, hadicu.... Ale to nie ej tento pripad, kedze su to kompletne ine pracky.
Novsie dnes neznamena lespie. Wifi ti neoperie a je moda to trepat aj do lacnych modelov specialne u tohto vyrobcu. Energeticku triedu ma zmysel porovnavat pri rovnakej naplni. Najskor sa da z triedy B skocit na triedu A tym, ze uberies kilo pradla z naplne, das mensi bubon, pustis menej vody do prania. Operie to rovnake mnozstvo pradla horsie ale nobody cares lebo mas v abulke Acko a to predava.

Je vseobecne zname, ze kriplacke spotrebice ( slim, z vrchu plnene) su kvalitativne na tom zle, proste sa to vyraba, len aby to zaplnilo dieru na trhu, cize mozno by som siel cestou "beko za 350e" a ked sa posere kupis druhu.
na druhu stranu, z vrchu plnene zas maju vyhodu, ze maju lozisko na oboch stranach - menej namahane, viac vydrzi, a taktiez uzivatelom pristupne - lahka a relativne lacna vymena. Pri beznych prackach sa loziska vymenit viac menej nedaju - zvarany obal bubnu - v CZ je firma co to robi tak, ze ich rozreze a opat spoji, ale uz je to potom drahsie samozrejme. A podla mna najcastejsia pricina poruchy su prave loziska, kde ked ti odide gufero (vodny kamen, vek, ...) tak ti natecie voda do loziska a po case ti zacne hucat / odide. NA motor mas casto 10r zaruku, ten ti neodide. To je ako ke dpri chladnicke mas 10r zaruku na kompresor, ale po 2r mas unik chladiva na okruhu a servis ti povie ze to je neopravitelne.(samsung) :)
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa scream »

No nepoznam z vrchu plnenu pracku, ktora by nemala do 5 r kompletne hrdzave veko...
Ardo slim zacala trepat pri zmychani asi nejake ulozenie...nasledne z nej tiekla mlacka vody...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2136
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa zoom »

K tym prackam:
  • LG nechcem, mne nesympaticka znacka (okrem TV) a z okolia co ludia kupovali LG pracky, tak od novoty nejaky problem Made in Poland - plastovy zavit nejaky zlomeny, nefunkcne cosi ine uz neviem co. Proste nie.
  • Samsung by bol v pohode, ale nic nema v ponuke. Teda ma az tri slim pracky. Jedna nejaky low-end so skaredym ovladacim panelom, druha podobne a tretia, co by bola aj OK, je nejaky vybehovy model a neda sa ani nikde kupit. Navyse energeticka trieda D ma odradza nie kvoli spotrebe, ale kvoli tomu, ze to naozaj bude nejaky X-rocny model (comu odpoveda aj aktualna zla dostupnost uz).
  • Zvrchu plnenu nechcem. Nemam to rad, nepaci sa mi to. Vyhody/nevyhody poznam, ale nechcem.
  • Beko nechcem tiez, aj ked na tom bude mozno podobne ako ten Haier. Nejaky Aladin mi je este menej sympaticky, aj ked viem, ze maju zrejme OK veci.
  • Ta hlbka a presah... mam to napozerane, studujem manualy, kde to je popisane a tych 52-54 cm je taky standard v slim prackach. Existuje napriklad aj uzka AEG, ktora ma aj s presahom len 42 cm, co je super, ale nema parne pranie a ked uz nebudem mat susicku, mozno ani WiFi, tak aspon to parne pranie chcem odskusat.
Neviem. Zatial ten Haier je taky jednooky medzi slepymi. Kebyze nemam debilne dispozicie kupelni, tak tam strcim normalnu AEG a som spokojny. No... mozno ked to budem komplet prerabat niekedy.
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2583
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa 1adad1 »

@zoom pred nedavnom mama hladala pracku, celkom dost som jej pomahal s hladanim a chvilu sme rozmyslali aj nad samsungom.
Prvy dovod bol ten, ze doma maju vela veci od samsungu a su s nimi spokojny a plus mame z prace pomerne velke zlavy na ich sk eshope. Potom sme sa vsak zacitali do recenzii a na ten Samsung sme potom vylucili, cim viac sme sa v tom hrabali, tak tym viac a viac zlych recenzii tam bolo.
Nakoniec sme sa rozhodovali medzi LG a AEG, LG je podla mna taka fabia medzi prackami a ked nie si narocny tak podla mna je to fajn. Co sa tyka AEG, tak aspon z toho co som cital by to mala byt taka premiovejsia znacka, avsak nie az o tolko drahsia ako miele, tam tie ceny su naozaj ulet.

Doma zase mame electrolux z vrchu plnenu, ale so 7kg bubnom, co je teda viac ako byvalo zvykom, ta pracka je v podstate velmi primitina, ale pere fajn, nehuci velmi a lahko sa cisti filter.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa scream »

Na to parne pranie pozor. Pozri aku kapacitu tam mozes na tu paru nalozit. Zvacsa su to 3 kosele... Celkovo tie programy su robene ako pre dementov. Pracka ma kapacitu 7kg a 80% programov je na polovicnu a mensiu napln.
Je dobre ak ma pracka nejaku inteligenciu ale to snad uz ma snad kazda, ze to ani explicitne nepisu.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2136
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa zoom »

Ja takmer vylucne periem s poloprazdnou prackou a naklikam tam nejaku vodu navyse. Neuznavam tie max. kg hodnoty, ze do 8 kg pracky narvat 8 kg pradla, a potom sa tam kruti jemne navlhcena guca, hlavne ze mame ekologiu a spotrebujeme len 2 dcl vody na 50 kg pradla.

Kazdopadne hadam uz posledny rant, ale studoval som tie Haiery dalej a zistil som, ze je to s Cinankami presne tak, ako som si myslel. Pozeral som tie Series 7 pracky, lebo vsak vyssi rad, WiFi, osvetlenie bubna a tak. No a pozeram, ze ta parna funkcia nie je klasicka (moznost pridat paru k roznym programom - bavlna, bavlna+para, syntetika, syntetika+para, atd.), ale proste jeden program Refresh, kde das trochu pradla do pracky a ono ti to refreshne.

Lenze existuju aj Haier pracky, ktore maju taky normalny parny program. Su to non-slim verzie, lebo na technologiu treba viac miesta? Nie. Tak potom vyssejsia Series 7 Plus verzia? Tiez nie. Aby som mal lepsi parny program, musim si kupit horsiu pracku Series 5. Great success! Pridem tym o osvetleny bubon, lebo naco by niekto chcel oboje? Taktiez mozem dufat, ze bude naozaj slim, lebo rozmery v navode nesedia s rozmermi na stranke.

Jendoducho banda debilov, co nevedia normalne nadizajnovat produkt. Ukradnut a okopirovat technologie, to by slo, ale nejake premyslene ovladania, funkcie, UI/UX, ... ani omylom. Ani za dalsich 500 rokov sa nevyrovnaju US, zapadnej EU ci hoch-Aziatom (JPN, Korea).

Uplne sa mi hnusi davat im peniaze, ale novy favorit je teda HW80-B14959TU1-S -- celkom uzka (48 cm s presahom), normalna parna funkcia, WiFi a ako bonus usetrim 160,-€. Prave mi to zaplatilo Shelly Pro 3EM, ktore je uz niekde na ceste z Bulharska. Dufam, ze zajtra neobjavim, ze tento model nema napriklad privod vody a treba ju tam vedrom lievat alebo co. Nedivil by som sa.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa scream »

Pozri ja som kupoval susicku bosch a bol som rovnako zmateny. Maju rady 4, 6, 8 funkcie a ceny sa prelinaju. Konkretne parna funkcia ktoru mam na rade 6 absentuje na rade 8. Samocistiaci kondenzator niekde na rade 6 je, niekde nie. Na webe bordel. Na dvierkach velky napis "EXCLUSIVE", ktory nakoniec zistujem, ze znaci len biely plast na dverach, proste komedia. Beko to iste a ostatne znacky tiez...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Ghost »

Ahojte, budem vyberat komplet spotrebice do kuchyne a celeho domu, ale nejako postupne.

Chcem sa spytat na umyvacku:

Povodne som mal vybratu tu odporucanu BOSCH:
https://www.datart.sk/umyvacka-riadu-bo ... SMV6ZDX49E


Avsak nasiel som teraz AEG za velmi rozumnu cenu:
https://www.alza.sk/aeg-mastery-maxifle ... ssionPosts

AEG ma este -120€ cashback a 5rocnu zaruku

Co mam zobrat? :D Dakujem
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Gumkac »

akoze tiez ma caka v dohladnej dobe vyber spotrebicov do domu, tak napisem moju poznamku. co preboha ma ta 1000e umyvacka, serie 6 viac, ako 500e umyvacka serie 4, ci 350e umyvacka serie 2? :D za mna mozem povedat, ze sa snazim vzdy kupit daco co najlacnejsie, co splna moje poziadavky (funkcie, kvalita, zaruka, ...). ked som si tak narychlo zbehol tie 3, tak rozdiel skoro ziadny. Mne z toho vyjde idealne asi ta serie 4. Jedine take vyrazne je vyssia hlucnost, ale tak ked dam makat umyvacku, tak si asi nejdem lahnut v obyvacke. Samozrejme tym nespochybnujem vyber, len je to na zamyslenie, lebo ked odide po 2 rocnej zaruke, tak to potom zamrzi.
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2136
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa zoom »

scream: No zrovna ten Bosch je tak napoly dobry priklad v tomto. Ked som vyberal ruru, tak som dosiel k tomu, ze budem kupovat Bosch a chcel som funkciu B a C. Low-endovy Bosch mal A, ten vyssi A + B, este vyssi zase A + C a az najvyssi mal A + B + C. Takze som "musel" kupit najvyssi rad za mnoho shekelov. Ale velmi rad priplatim za Made in Germany na stitku, plnovysuv na vsetkych poschodiach rury, obojstranne LED pasiky (nie nejaka jedna uzmurena ziarovicka), teplotna sonda do masa, krematorium (pyrolyticke cistenie), nadrz na paru a automaticka praca s nou, presny senzor vlhkosti vo vnutri (pouziva sa pri peceni) a hlavne 3 displeje pre zooma, ktore moze klikat dokola. No a preco je to len napoly dobry priklad? Lebo to aspon funguje, ako clovek ocakava - ked si kupis top of the line, mas vsetky funkcie. Kdezto pri tej Haier pracke ti najvyssi model akosi neda vsetky funkcie. Aj ked teda tvoja skusenost je ocividne ina.

Gumkac: Spotrebice som vyberal minuly rok dlhe mesiace. Mam velmi autisitcke poziadavky na feeling a ovladanie spotrebica a uplne viem odpisat spotrebic za 2000,- evri, lebo ovladanie je nelogicke, alebo ovladacie prvky su z nejakeho hnusneho lacneho plastu s nalepenym chromom (pozdravujem Siemens). Prilis som sa neobmedzoval cenou, pokial spotrebic splnal moju predstavu. Vsetky spotrebice v kuchyni stali asi 4500,- eur (rura, mikrovlnka, indukcna doska, digestor, umyvacka riadu, chladnicka). Kebyze kupim napriklad spotrebice za polovicu a usetrim 2250,- eur, tak potom co? Strasne peniaze minute na dom, zariadenie, ale tych poslednych 2250,- ma zahreje pri srdci a budem sa dalsich 5 rokov kukat na spotrebice, ktore som vlastne ani nechcel? Veru nie. Nie je to 20 tisic, co realne spravi velky rozdiel v zivote (mat/nemat auto, mat/nema fotovoltiku na streche, mat/nemat vatu na horsie casy).

Ale aby som ti odpovedal - ta umavacka vie umyvat. Som extremne haklivy na cistotu riadu a priborov. Bez prehanania viem mat pustenu vodu prudom 25 minut a po jednom umyvat riad - umyjem, oplachnem, pozriem oproti svetlu, poskumam prstom mastnotu, zase umyjem, oplachnem, popozeram, ked OK tak finalne oplachnem a mam tanierik umyty. Ini umyju za 5 minut to, co ja za 20 (co do mnozstva riadu, nie kvality umyvania ;)). Podla toho, ci veris alebo nie testom: svedsky Rad & Ron - tam je na druhom mieste (74 bodov, na prvom so 75 je dalsi Bosch, co u nas nedostat). v dTeste je na prvom mieste zatial. Co som ju odporucil cloveku, tak mega spokojny so vsetkym. V rodine, co sa menila umyvacka zo Siemens na Beko, tak udajne horsie umyva. Ja si radsej priplatim za toto. A tiez celkom OK susi plasty, co je obtiazna vec pre umyvacky. Urcite sa da najst dobre umyvajuca umyvacka za 2/3 ceny, alee... ja to nejdem riskovat.
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Gumkac »

vsak to jasne, ak tam su veci, ktore ti to realne prida. to je to co spominam. ze ja tam konkretne medzi nimi moc rozdiel nevidim. ono 4500e za spotrebice v kuchyni je ok cena ked si vezmes, ale z toho asi nestala umyvacka 1000e, lebo by ti to vyslo asi 6-7K. ved uz len chladnicka stoji cez 1000e taka co splna moje podmienky :D a este vsetky ti espotrebice co si spominal, takze predpokladma ze umyvacka nestala 1000.

a to je prave to, ze ja radsej lacnejsi spotrebic a fotovolt / TC, co sice je investicia, ale s navratnostou, ako kupit najdrahsi mozny spotrebic, ktory nic neusetri, chapes
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa scream »

Ghost napísal: St 08. Mar, 2023, 19:14 Ahojte, budem vyberat komplet spotrebice do kuchyne a celeho domu, ale nejako postupne.

Chcem sa spytat na umyvacku:

Povodne som mal vybratu tu odporucanu BOSCH:
https://www.datart.sk/umyvacka-riadu-bo ... SMV6ZDX49E


Avsak nasiel som teraz AEG za velmi rozumnu cenu:
https://www.alza.sk/aeg-mastery-maxifle ... ssionPosts

AEG ma este -120€ cashback a 5rocnu zaruku

Co mam zobrat? :D Dakujem
Ten zeolith si tu niekto pochvaloval par stran dozadu.

Osobne sa priklanam k nazoru, ze umyvacka za 400E vie vsetko, co ta za 1000e . Dal by som si pzoor len na kose, priehradky ake mi vyhovuju a spracovanie ovladacich prvkov ( na beko zlieza farba po 2 rokoch).

Ano Bosch ma u najvyssej rady ozaj vsetko akurat niekedy priplacas tym padom za jednu funkciu polovicu ceny spotrebica.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Ghost »

Vdaka za odpoved scream.

Ta AEG vychadza o 300€ menej teraz ako ten bosch a tiez je to vysoka rada. Zeolith nema, ale okrem toho vyzera dobre. Asi ju skusim :)
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11507
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Andre »

scream napísal: Št 09. Mar, 2023, 10:29 Osobne sa priklanam k nazoru, ze umyvacka za 400E vie vsetko, co ta za 1000e . Dal by som si pzoor len na kose, priehradky ake mi vyhovuju a spracovanie ovladacich prvkov ( na beko zlieza farba po 2 rokoch).
napr nerez vnutri je fajn co mycky za 400 nemaju, bral som bosch za 600 nedavno a spoko
ak by som mal dat za mycku 1000 tak by musela mat 5 rokov zaruku alebo Miele :-)
Ghost napísal: St 08. Mar, 2023, 19:14
z tohoto sa nic nelubi? https://umyvacky-riadu.heureka.sk/f:3339:4913/?o=4
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Ghost »

No do Miele by som siel hned.

Je tam ale nejaka normalna kolo 800€, vstavana?

Umyvacku sme nikdy nemali ( :D) ale chcel by som taku co sa otvori, alebo teda nejako sama ususi riad.

Lebo ked ta pozeram, tak nie je.

Ta Aeg ma prijatelnu cenu, 5rocnu záruku. Funkcne to neviem posudit.

Návrat na "Nákupná poradňa"