Biela technika

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa scream »

Ja mam doma nerez aj prva beko z gugla ma nerez https://www.alza.sk/beko-din48430ad-d5627985.htm

Pozeram, ze uz aj lidl robi do velkych spotrebicov :D https://www.lidl.sk/p/respekta-vstavana ... p100292603
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Gumkac »

Ghost napísal: Št 09. Mar, 2023, 14:32 Umyvacku sme nikdy nemali ( :D) ale chcel by som taku co sa otvori, alebo teda nejako sama ususi riad.
ten bosch za 500 pootvori umyvacku.
https://www.datart.sk/umyvacka-riadu-bo ... ntdry.html
alebo o daco drahsia ale o 2db tichsia
https://www.datart.sk/umyvacka-riadu-bo ... vx14e.html

ale to si predpokladam pozeral. co ma ta 1000e bosch navyse?
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Ghost »

Ja riesim podobne ako zoom spotrebice do celeho domu, chceme sa o par mesiacov uz konecne stahovat. Chcel by som cosi spolahlive co, nebudem musiet moc riesit a co bude fungovat dobre (sen), ale za rozumnu cenu.

Preto teraz pozeram prebiehajuce cashbacky a akcie a vzdy som nachylnejsi kupit vyssi model za nejaky priplatok, ak ked by mi asi stacil nizsi :D

Proste tie palky co lietaju pri dome, som z toho uz taky zmagoreny, ze vsetko co stoji menej ako 500, je podozrivo lacne :D :D

Cize preto sa mi zda tato akcia velmi zaujimava, 700€ za AEG mastery s 5rocnou zarukou:
https://www.alza.sk/aeg-mastery-maxifle ... ssionPosts

Ale potrebujem aj pracku, susicku, ruru, chladnicku, mikrovlnku: Zatial takto:
https://www.datart.sk/pracka-bosch-seri ... biela.html
https://www.datart.sk/chladnicka-s-mraz ... SCB819F8FS
https://www.datart.sk/Mikrovlnna-rura-m ... 11-IX.html
https://www.datart.sk/susicka-bielizne- ... WTX87MW0CS
https://www.datart.sk/rura-bosch-serie- ... nerez.html

A ide ma drbnut z toho vyberania..... Uz chcem riesit telkac :D
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2136
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa zoom »

Gumkac: No prave v tych 4500,- evri mam tu spomenutu umyvacku za liter (Bosch SMV6ZDX49E) a k tomu ruru za 1400 (Bosch HSG656XS1). Preto to pisem, ze som si vybral drahsie spotrebice, resp. mne vyhovujuce a nie uplne som pozeral na cenu a vidis, dokopy to nie je zavratna suma. Respektive mna ta umyvacka stala nieco nad 800 eur, lebo som ju kupoval za ~890,- eur a vymakol som 80,- eur cashback. Oproti minulemu roku spotrebice zdrazeli, ale stale by som sa nedostal na 6-7 tisic. Tipujem tak +500,- eur za vsetko.

Co sa tyka rozdielu tej 500 eurovej a 1000 eurovej, tak zrovna ta lacnejsia ma hlucnost 46 dB (oproti 42 dB - celkom rozdiel), na zem premieta iba svetielko (semafor stavu, tri farby) namiesto plnohodnotneho dot-matrix obrazku, v predvolenom rezima umyva o hodinu dlhsie (5 hodin vs. 4 hodiny; neviem ci vsetky ostatne trvaju dlhsie alebo nie), susi cez otvorene dvierka a nie zeolitom (hlavne na plastoch je rozdiel). Urcite nieco dalsie sa najde. Stoja tieto veci za takmer dvojnasobok ceny? Asi nie. Ale ja som vyberal podla hodnotenia umyvania. To je pre mna vsetko. Zvysne featurky su prima bonus.

Ghost: Ked som vyberal spotrebice, tak som pozeral aj AEG Mastery a hlavne kuchynske veci sa mi velmi pacili. Dobra kombinacia lesklej a matnej ciernej. K tvojmu vyberu (referujem aj testy, na ktore ti ludia povedia, ze su zaplatene, tak si vyber, ci tomu veris alebo nie):

- Pracka + susicka = OK. Bosch je fajn. Teraz v byte je velka Bosch pracka s i-Dos a automaticky davkovac urcite chces. Perie dobra, bola to moja druha volba. Kvoli mojim sympatiam by som ti dal este do pozornosti pracky a susicky AEG. Pracka je aj parna (na rozdiel Bosch). Konkretne som mal vo vybere L7FBE49BSCA. AEG ma dlhodobo cashbacky aj na set pracka + susicka. V tvojej cene okolo 1400,- evri by si mohol dostan nazad 120 alebo 200 eur. Za mna ten Bosch a ta AEG su uplne porovnatelne a budu dobre, ale chcel som paru.

- Rura = asi OK. V dTeste je ta rura na druhom mieste (74%). Na tretom mieste AEG Mastery BPE556360M, kebyze chces byt AEG-ovy. Ja som Bosch-ovy zase. Cirou nahodou posledny Stiftung Warentest testoval rury a guess what? Bosch HBG579 (nie 578) na prvom mieste. Mozno to nebude zla rura.

So zabudovanou mikrovlnkou velmi nepomozem. Vzal by som taku, aby pasovala k rure, cize rovnaku znacku. Ja mam Bosch BFL524MB0, co je taky trochu low-end oproti ostatnym spotrebicom, ale vyberal som ju specialne kvoli vzhladu a ovladaniu. Vyssie rady Bosch MW maju ovladanie tym kruzkom dole (aby to pasovalo k rure) a mne sa to nepaci pokope. Chcel som taktiez priamo volit vykon. Ze dam jedlo do MW, tuknem prstom na tlacitko 600 a dam play. Hotovo. Nie tam klikat, krutit dolava, doprava, zase klikat a tvarit sa, ze otvaram trezor vo filme.

Zabudovana chladnicka tiez neviem, nemam to rad, chcel som volne stojacu. Najlepsia, co som skusal osobne - Miele za 2200 eur. Druha najlepsia asi Liebherr (vyrabaju aj Miele). Nakoniec som zobral konkretny Bosch, lebo je problem zohnat ciernu chladnicku. Biele su len nizsie rady a nerezova by bola ako past na oko v tej kuchyni.

Bohaaa, zase litania, epos o Gilgamesovi. Idem spat radsej.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11507
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Andre »

Ghost napísal: Št 09. Mar, 2023, 19:37
neviem ake mas poziadavky ale pracku by som s tvojim rozpoctom bral miele(kludne aj najlacnejsiu ak vyhovuje)

chladnicku zabudovanu? prekopal by som navrh a dal tam volne stojatu LG daku vyssiu radu, idealne aspon 84cm siroku
v akcii s cashbackom sa daju kupit za super ceny a tieto vyssie rady od LG su kvalita a aj tiche

ohladom tv mi potom posli ss, teraz budu nove modely
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stefan222 »

do bytu na prenajom sa oplati jedine neake lacne spotrebice, aby vydrzali zaruku hlavne a ist smerom A+?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa scream »

Stefan ja som do prenajmu dal sporak/rura lacotku ale taka co sa mi pacila a ono to funguje snad lepsie ako drahsia konkurencia. Mam wok horak, sondu do maska a nestala platna s rurou ani 400E dokopy :D

Ghost

Susicka: dobry vyber, najlacnejsia s autoclean, nikto iny to nema. Ja som skrz cenu kupil lacnejsiu o 300E bez ale je to otrava.

Pracka: Ak ti nechybaju funkcie mozes zobrat aj lacnejsiu bosch, mam uz nejakych 6 rokov 400E velku bosh s invertorom a perie paradne a potichu, ono ta susicka bude aj tak hlucnejsia ak to budes mat spolu.

Umyvacka: presne ako spomina zoom, a hovadinky si priplatis pomaly nasobok ceny. Zameraj sa na kose a sposob ulozenia riadu, ak vyhovuje, tak ti riad rovnako umyje aj bosch za 400E ( aj beko, co mame doma ktora je dokonca tichsia ako bosch).

Rura: ak chces robit napr. aj pizzu, tak si pozri maximalnu teplotu, svojho casu bol problem najst ruru, ktora davala 300stupnov. Samocistenie by som chcel tiez a snda na maso je tiez super vecm nemusis to srazit s teplomerom.

Mikrovlnka: tam ozaj nie je moc co riesit, cokolvek kvalitnejsie bude fungovat rovnako

Chladnicka: Tu nechapem, preco ludia kupuju tieto male chladnicky do domu, das tam 3 hrnce, zasobu zeleniny, jogurty, vodu a je to full a cely zivot sa len trapis s reorganizaciou policiek aby nieco voslo.
Ale skusenost mam len s electrolux, uplny otras, sice funguje ale tie zvuky co vydava... a samsung nenormalne rozvrzgane plasty na dverach, ani jednu by som druhy krat nekupil. Samozrejme jedine nieco s nofrost.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11507
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Andre »

stefan222 napísal: Pi 10. Mar, 2023, 09:32 do bytu na prenajom sa oplati jedine neake lacne spotrebice, aby vydrzali zaruku hlavne a ist smerom A+?
daco blbuvzdorne, jednoduche(ziadne dotykace) a nofrost chladnicku
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Ghost »

Zoom, scream, Andre: dakujem chlapi za podnety :)


Umyvacka: tam som skoro rozhodnuty, lebo ta AEG ma dobru cenu a dlhu zaruku. BOSCH zo Zeolithom je +300€

Mikrovlnka: tu mi ide len o dizajn a cenu, nie funkcie. BOSCH tu ma fakt skarede veci :D

Chladnicka: tuto ma ide drbnut, lebo nepotrebujem nejaku extreme drahu. Avsak potrebujem vstavanu, do klasickej 60skrinky a co najvacsiu. A kedze nechcem Whirpool, ostava mi len AEG a Samsung, no tak si vyber :-D

Susicka: tu by mi nevadil ani AEG, avsak tu v tomto vlakne som cital, ze sa nedaju normalne cistit co je epic fail. Preto mam predbezne vybratu BOSCH s Autocleanom, opat najlacnesiu. Cena je tam 800€ cize mozno este pockam, nie je tam cashback.

Pracka: tu chcem s automatikou a preto ta BOSCHka s I-DOSom. AEG by tiez mohla byt, nasiel som takuto https://datacomp.sk/aeg-l7fbe49bsca-pracka_d424921.html kde by mal byt nejaky cashback, ale netusim aky :D. Na stranke to nie je. Aky vas nazor?

Rura: tu som len vybral BOSCH s cashbackom, pytal som sa zeny co pouziva a moc toho nie je :D Ja nepeciem.

Ako fakt by som tu rad s rozumom usetril, ale neviem uz kde :D

EDIT: tak beriem spat. Ta AEG pracka ma cashback, len ked ju kupim so susickou. Tam by bolo -200€.
Cize napr https://www.vstavanespotrebice.sk/p2804 ... t8deg48sc/ by ma vyslo 1284€. Oproti hore kombinacie BOSCH, ktora stoji 1438€, cize asi -150€...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa scream »

Tak este raz. Kazda jedna susicka dnes ma problematicke cistenie kondenzatoru. Fyzicky ho bez rozobratia celej susicky nevycistej. Rozne znacky maju samocistene. Princip fungovania, ze malu cast z neho preplachne automaticky voda a nemusis to cistit kefkou.

BOSCH "autoclean" je ale nieco, co nikto iny nema. Odpada cistenie zmolkoveho filtra po kazdom suseni. Staci raz za 20x. 770E stoji v datarte na VIP cenu, lacnejsi autoclean nezozenies ani nikdy lacnejsi asi nebol. Ja som to nebral len skrz toho, ze sa mi za to nechcelo priplacat 250E a este by som prisiel aj o paru, tak som vzal https://www.datart.sk/susicka-bielizne- ... sDEALw_wcB po zlavach za nejakych 550e
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Ghost »

Understood.

Ale par stran dozadu si pisal, zeby si si radsej priplatil za autoclean. Cize keby si sa mal teraz rozhodovat a nebol obmedzeny velkostou priestoru a vzhladom na sucastne ceny.... Co by to bolo? :D
Naposledy upravil/-a Ghost v Pi 10. Mar, 2023, 16:14, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa scream »

Do domu dlodobo urcite autoclean.
Ja som to kupil do bytu na obcasne pouzitie ( nakoniec dost caste) s tym, ze nemam ani pol centimetra navyse a autoclean boli este o cca 2cm hlbsie.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2136
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa zoom »

Zase ja. K tej diskusii o susicke, Bosch a autoclean - ak je to takto, vzal by som autoclean. A ked uz budes mat susicku Bosch, asi by som chcel aj pracku Bosch. Ta AEG je naozaj fajn, para a tak, ale mat jedno a druhe od inej znacky, je take... divne. Hlavne ked to bude postavene vedla seba ci nad sebou.

Umyvacka: Asi to bude cistit OK. Dojem z recenzii je, ze Bosch sa umiestnuje lepsie ako AEG. O trosku. Alebo plati viac ako AEG. You decide. Vsetky testy sa zhoduju v tom, ze Eko program vycisti lepsie ako bezny, lebo trva 2x tak dlho zvycajne. Cize ako keby si pustil 2x normalny program za sebou. Moj nazor je, ze rozdiel Eko/Normal bude viditelne vacsi nez medzi tou AEG a Bosch. Zober AEG, vyskusas, je sympaticka, budes mat zaruku a funguj na Eko programe.

Btw. cerstvy test v Rad & Ron - tablety do umyvacky. Na prvom mieste Yes Platinum (u nas Jar Platinum). Toto sa zhoduje s nazorom mamiciek na Modrom konikovi, takze to musi byt pravda :). Urcite ich skusam.

Pre zaujimavost rebricky:
Spoiler: ukázať
Svedsky Rad & Ron komplet rebricek: prvych 8 miest Bosch (75-70 bodov), prvych 20 miest zmes Bosch, Siemens, Miele a napriklad aj IKEA Diskad (75-67). Electroluxy a AEG su niekde od prvej tretiny (65-57) spolu s roznymi LG, nejake IKEA, Beko, atd. Samozrejme aj nejake Bosch a Siemens sa tam objavia.
Nemecky Stiftung Warentest, posledny test umyvaciek: poradie Miele, Bosch, Neff, Siemens, ..., AEG, Beko. Konkretnych par umyvaciek testovanych, nemam pristup k celkovemu rebricku. To je celkove hodnotenie. Na ciastkove (umyvanie) je Bosch hodnoteny trosku lepsie ako Miele, ale Miele to zvladne s mensim mnozstvom elektriky a vody (nezaujimave pre mna), lepsia ochrana proti preteceniu, trosku menej hlucna. Konkretne AEG (FSB53907Z) ma za umyvanie priemernu znamku.
dTest: prvych 30 miest Bosch, Siemens, Miele a IKEA Diskad (71-69%). Mnoho AEG a Electrolux ma 68-64%, spolu s mnozstvom Bosch, Siemens a tak.

Ta IKEA Diskad asi nebude zla. A tiez ma 5-rocnu zaruku.

Mikrovlnka: Dizajn asi fajn, ale nevadi ti, ze sa dvierka otvaraju ako do pece, tj. otvoris ich dole? Ja som to nechcel. Predpokladam, ze mikrovlnka bude umiestnena vo vysokej skrini nad rurou, niekde v urovni hrudnika. Otvoris tie dvierka k sebe dole a nebudu zavadzat ked budes dvihat ruky s miskou a vkladat ju tam? Nevravim, ze katastrofa, len sa uistujem, ze o tom vies a si s tym OK.

Chladnicka: Ja naozaj nemam rad vstavanu, pride mi to divne. Isiel som ti nieco vybrat a pozeram, ze vstavane maju snad vsetky vysku 177 cm? Asi nejaky standard. Naozaj nechces normalnu volne stojacu 200+ cm? To mas snad 20 cm ulozneho priestoru na vysku navyse... neviem presne ako sa to pocita. A preco len AEG a Samsung ostava? Vsak aj Liebherr ma nieco, aj Bosch - s cashbackmi. nechapem, preco vstavane chladnicky maju energeticku triedu D a E vo velkej vacsine. Je to taky rozdiel oproti volne stojacej? Stale to bude asi len par eur rocne rozdiel.

A tiez asi chces dvojokruhovu (oddelene vzduchove zony chladnicka/mraznicka), kvoli vlhkosti. V obchode lahko zistis tak, ze tresnes chladnickovymi dverami a mraznickove sa nemozu otvorit alebo nadskocit tlakom vzduchu zvnutra.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12328
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Mame vstavanu, a uz kupim klasicku. Vyber a moznosti je podstatne vacsi pri klasickych chladnickach
Packa a susicka urcite jednej znacky. Je fakt blbe sa divat na spotrebice vedla seba, ktorych dizajn je uplne od veci a nepasuju k sebe.
K mikrovlnke, tie dvierka doli su naozaj neprakticke
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Ghost »

ZOOM: stale nie som rozhodnuty pre tu AEG, stale si myslim ze BOSCH bude trosicku lepsia a ty mi v tom veru nepomahas :D Potrebujem to nejako behom tohto meriaca rozlusknut. Stve ma ze ked pozriem na heureke tie grafy, tak vsetky ceny sli teraz hore. Neviem ci prave tym cashbackom, alebo co sa stalo.... Anyway.

Mikrovlnka: ono to asi nevyzera, ale dvere sa otvaraju do boku, ako u klasickej mikrovlnky :D
https://whirlpool-cdn.thron.com/deliver ... ormat=WEBP

Chladnicka Zial, kvoli dizajnu musime vyberat len vstavanu a tam nie je taky vyber ako u klasickej. Ja mam poziadavku len aby bola co najvacsia (idealne 200+ chladiaca cast) a zaroven za rozumnu cenu. Nie som vsak ochotny kupovat Whirpool, Candy a spo, to mam mentalny blok. LIebherrrrr je super len drahy jak fras. Preto mi vychadza:
https://lednice.heureka.sk/electrolux-l ... /#prehlad/
https://lednice.heureka.sk/samsung-brb3 ... #recenzie/
https://lednice.heureka.sk/aeg-scb819f8fs/#prehlad/

A prave aj ten Samsung sa mi aj pozdava. Ma dva termostaty (neviem ci aj dva kompresory), je NOFrost a maju tam akciu 1+1 za 50%. CIze keby so skombinujem s nejakou rurou, tak dostanem peknu zlavu.

EDIT: este pozeram na https://www.datart.sk/umyvacka-riadu-bo ... SMV6ZCX00E

Podla porovnania https://www.bosch-home.com/sk/produkty/ ... SMV6ZDX49E tomu chybaju hodiny co sa premietaju, dake programy a je o 2db hlucnejsia. A nema DtEST cenu :D

Návrat na "Nákupná poradňa"