Original Windows 10 Pro za 7,25eur?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7687
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Original Windows 10 Pro za 7,25eur?

Príspevok od používateľa newmi »

Keyless napísal: Št 23. Mar, 2023, 14:02 https://pc.zoznam.sk/novinka/godeal24-b ... -uz-od-562
newmi napísal: Št 23. Mar, 2023, 11:24 @Keyless kde to bolo propagovane? Vies prosim poslat odkaz alebo prinscreen?
Aha, to bola reklama. Ja som myslel, ze niekto z redakcie napisal clanok o tom.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Keyless
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Ne 19. Mar, 2023, 11:41

Re: Original Windows 10 Pro za 7,25eur?

Príspevok od používateľa Keyless »

Tak pre mna je to članok :D inak win nainstalovany a upgradovany na win11.
Používateľov profilový obrázok
pala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: Ut 15. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Rovinka

Re: Original Windows 10 Pro za 7,25eur?

Príspevok od používateľa pala »

kllr007 napísal: Št 23. Mar, 2023, 12:25 https://youtu.be/l87V-xtbSBM
Takze je teda druhotna licencia legalna, pokial ju zakupis v EHP. To aj vyplyva z vyjadrenia Microsoftu, kedze europsky sud nedovolil Microsoftu branit v naslednom predaji uz zakupenych licencii.

Within the European Economic Area (EEA), software may be redistributed without the rightholder’s consent if his distribution right is “exhausted”.

zdroj: vyjadrenie Microsoftu z 2017
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Original Windows 10 Pro za 7,25eur?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

az na to, ze tieto "kľúčové firmy" predavaju jedno a to iste cislo stotisickrat.

Vsetci viete a chapete ze takato vec nie je legalna. Ze vam to bude fungovat, ano, super. Mnohym ludom to uz zhaslo, bud este existoval "poctivy" predajca a poslal nove cislo (v uplne rovnakom systeme, nelegalne, multikopirovane doradu) alebo nahodou nezhlaslo a uzivali ste si dva-tri roky.

Nic viac v pozadi nehladame, akurat ze ste volakomu pomohli zarobit prachy defakto za nic. Nieze za nic, ale za nelegalnu vec.

Ako pisem, ja som sa vydal cestou neaktivovat Windows. Nemam ziadne realne funkcne obmedzenia, vsetko chodi. Nevidim dovod preco by som nejakemu srá...čovi (snad to nie je vulgarizmus proti pravidlam, snad je to len expresivne vyjadrenie) posielal peniaze ktore si vobec nezasluzi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Original Windows 10 Pro za 7,25eur?

Príspevok od používateľa Gumkac »

HellAngel napísal: Št 23. Mar, 2023, 21:39 chalani, neprezivajte to tak. Do firmy taketo "druhotne" licencie bez papiera o povode a bez dokladu nekupoval. Ale pre osobne ucely to je uplne v pohode. Taketo licencie kupujem uz nejaky ten rok a upgrady, vsetko bez problemov. Nemal som problem prejist na zariadeni z W7 na W10 a aj na W11. Samozrejmost prechodu na W11 z W10 oficialnym updatom, je ze zariadenie je podporovane. Ja nakupujem licencie na allkeyshop. Na vyber tam maju viacero predajcov za rozne ceny. Najlacnejsie su licencie, ktore treba aktivovat cez telefon, ale tomu sa vyhybam, dam radsej o euro viacej a aktivujem cez internet. Zatial som problem nemal. Teda iba raz. Ked som kupil licenciu a chcel ju po mesiaci pouzit. Uz nesla. Napisal som predajcovi a obratom mi poslal novy kluc. Nie je o com. Za mna lepsia cesta, ako riesit nejake aktivatori a podobne srandy
su predajcovia, ktori ti k tomu daju aj fakturu. cize aj do firmy je to asi ok. Ale firme az tak nezalezii na cene licencie, je to ine ako home user, kde menis pc kazde dva roky, a kupovat krabicovu verziu je nerentabilne, oem zas vyhodene peniaze. kupa je legalna, ci aj predaj, uz teba nemusi trapit. pouzitie aktivatoru legalne nie je a teda je sakra rozdiel, ci si kupil 7e licku alebo pouzijem aktivator.
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 790
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Original Windows 10 Pro za 7,25eur?

Príspevok od používateľa Hexaris »

Ja beriem normalne druhotne, ale nie v takej cene, win je okolo 50€, server edicie zacinaju od 200€ … vsetko ma dokumentaciu povodu. Ako win za tuto cenu ako pisete nebrat … ved to nema ziadny support 🙈
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Original Windows 10 Pro za 7,25eur?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> su predajcovia, ktori ti k tomu daju aj fakturu. cize aj do firmy je to asi ok

okej, mam pre teba finalny test : asi ok do firmy si kupim totok
https://www.ebay.com/itm/144843191987?h ... SwTI5jj17H

je tam naspodku uvedene danske danove cislo takze predajca je aj platcom DPH, je to riadne zaregistrovany podnikatelsky subjekt. Tato licencia standartne stoji asi tak pol miliona alebo mozno tri stvrte, len tak z hlavy pocitam (UNLIMITED CALs). NAvyse dostanem aj originalne DVDcko na instalaciu, takze to musi byt ciste.

Dojdes ku nam do firmy a podpises mi papier, ze cely rozdiel do finalnej sumy - ak ma danovy audit alebo softwarovy audit nachyta - doplatis z vlastneho.
Beres ? Ideme k pravnikovi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Original Windows 10 Pro za 7,25eur?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

alebo tu si kupim Win2022 Server datacenter, 50 remote desktop userov za 180 dolare. "Invoice if needed" takze to musi byt v pohode.

https://www.ebay.com/itm/195564329654?h ... SwMYNjyZir
podpises mi papier u pravnika ?


neblbnite, snad siestykrat hovorim :) je to take nelegalne ako to len moze byt, koniec diskusie. Domacemu sudruhovi to staci "lebo to funguje" ale podporovat taketo blbosti je mne osobne proti srsti. Z dovodov ktore nemusim opakovat jednoducho bezim nelicencovane a nepodporujem blbych zlodejov.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1548
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Original Windows 10 Pro za 7,25eur?

Príspevok od používateľa darklol »

turbo ak si kupis nejaku novu vec bez zaruky z bazaru tiez ti to je proti srsti? co ked je rovnako kradnuta?
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Original Windows 10 Pro za 7,25eur?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je predsa ina diskusia - ked si kupim auto a je kradnute, ked si kupim Samsung 980Pro SSD a bolo vcera ukradnute, ked...

Drtiva vacsina pouzitych veci v inzeratoch na Bazosi a hocikde inde nie je kradnuta. Hentie "licencie" na Windows su nabeton pajcnuté uplne vsetky. Hotovo. Fakt nechapem kam tu diskusiu chcete smerovat lebo to sa proste neda obhajit. KED BUDEM VEDIET ZE SI IDEM KUPIT KRADNUTU VEC Z INZERATU, TAK SI JU NAPRIKLAD NEKUPIM. Velmi jednoduche aj keby to boli hodinky Breitling za 999,- pricom normalna cena je 7999,-

A ze preco ? Lebo sa to skaredo moze otocit proti mne. Jedneho pekneho dna. Proste principy. Jednoduche zaklady slusneho normalneho spravania. Takisto by ma nenapadlo niekomu nieco ukradnut, telefon z vačku atd. pretoze tie iste dovody. Ked chceme upratat chliev na planete, nech sa paci kazdy kludne zacneme doma a neuverite kolko toho najdeme. A ked ten telefon niekomu z vacku vypadne a ja to uvidim, tak budem za nim bezat ze mlady pan toto vam odpadlo, a nestrcim si ho do vrecka aj keby to bol Eppl 14 Pro alebo Samsung 24 Ultra.


Len tak pre porovnanie s tymi 180 dolarmi hore na ebayi : toto je licencia s obmedzenym poctom jadier (24) a samozrejme bez akychkolvek RDP userov
https://smicro.sk/microsoft-windows-ser ... 71-09407-2
navyse mam silny pocit ze je to OEM teda to predaju len s nakupom nejakeho hardware. To je jedno.

LEGALNA Win2022 Server licencia neexistuje za 179 dolarov, Windows10 neexistuje za 7 dolarov.


Este raz opakujem ze chapem ze vam tie kluce funguju a ze to je cele co potrebujete ku stastiu. Ano. Akceptujem.

Ale to neznamena ze to musim prijat za spravne riesenie alebo cokolvek ine, proste to na povahe veci nic nemeni. Ja osobne takych xichtov podporovat nechcem, nedam im zarobit na obrovske domy, krasne auta a podobne. Nezasluzia si.



U mna howgh, nemam co viacej prispiet.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Original Windows 10 Pro za 7,25eur?

Príspevok od používateľa Gumkac »

lenze ty ako kupujuci nemas sancu vediet, ci je sw legal alebo nie je. ty kupujes, dostanes aj fakturu. ked to niekomu pri kontrole nebud evonat, tak max ti ju mozu odobrat a stihat toho co ti ju predal. ty ako kupujuci si nemal ako vediet ze s tym daco nie je v poriadku. chapes? Tak ako v minulosti sa vravelo, ze stiahnutie nejakeho SW z webu nie je trestne. trestne bolo ho uploadovat, pripadne pouzivat, ak si vedel ze je to warez. ale ty predsa kupujes pouzitu licenciu, v dobrej viere.
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile

Návrat na "Nákupná poradňa"