TWS za 100

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Palinos
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 884
Dátum registrácie: St 23. Dec, 2009, 23:22
Bydlisko: Cadca

TWS za 100

Príspevok od používateľa Palinos »

Pekný deň. Počúvam práve Temnú myseľ z PC cez moje Rock Zircon a káblik je trochu prikrátky, tak ma napadlo že by som prešiel na TWS. Rozpočet mám 100€ ale môžem aj pridať tak 20-30. So Zirkonmi som spokojný už pár rokov, pretože iné som nemal :rolleyes: Z bezdrôtových som kedysi skúšal Meizu EP51, nedávno lacné Xiaomi Mi ale nejak ma to neoslovilo. Nie som náročný, klasika,rock,pop z mobilu Xiaomi Redmi Note 7,8. Čítam recenzie a je mi jasné, že sú dostupné aj slušne hrajúce kusy za nízku cenu, ale pre mňa je dôležité aby boli aj kvalitne spracované,dostupné na SK alebo EU sklady - ideál niečo ako KLIPSCH T5 II - to je krása. Alebo ich rovno kúpiť za 99€ ? Vopred ďakujem za rady.
amat victoria curam
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3993
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TWS za 100

Príspevok od používateľa Dunar »

Zaleži na prioritach. Kvalitne hrajuce, možeš mať čiňanov a to tak, že v ramci TWS top zvuk, za cca 60€. Je to ale na ukor vydrže.
Z našich obchodov za tvoj rozpočet potom Audio-Technica ATH-CKS5TW alebo Sennheiser CX400BT.
matthew6870
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 11. Apr, 2021, 21:24
Bydlisko: Košice

Re: TWS za 100

Príspevok od používateľa matthew6870 »

Nechcem zakladat novu temu tak ozivim tuto. Hladam TWS do cca 130 eur. Nie som az taky audiophile, skor mi ide o komfort. Radsej nech su mensie ako maju trcat z usi a podmienkou je bluetooth multipoint (alebo aj fast switch). Chcem ich pouzivat aj s mobilom a s laptopom, tak nech nemusim vkuse odpajat/pripajat.

Nasiel som tento zoznam:
https://www.reddit.com/r/Earbuds/commen ... _tws_list/

Momentalne mam Sony Linkbuds S este v 14dnovej lehote do vratenia, ale zaujima ma ci je aj nejaka alternativa.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3993
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TWS za 100

Príspevok od používateľa Dunar »

Cokolvek z toho zoznamu co za nieco stoji je nad tvoj rozpocet. Snad len 1More, ale tie nie su dostupne u nas.
matthew6870
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 11. Apr, 2021, 21:24
Bydlisko: Košice

Re: TWS za 100

Príspevok od používateľa matthew6870 »

Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6746
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: TWS za 100

Príspevok od používateľa molnart »

nechcem zakladat novu temu, kedze mi ide o nieco velmi podobne: vyzera ze po rokoch sa poddam a prestanem tvrdosijne odmietat bluetooth na hudbu, tak uvazujem o zaobstarani nejakych TWS sluchadiel. co ocakavam:
  • ergonomicke ovladanie, moznost pridavania hlasitosti, pausnutia a preskocenia hudby nejakym dotykmi
  • podpora nejakych advanced kodekov ako aptX Adaptive, LDAC, Scalable apod., zaroven tak ze budem vidiet ze to prehrava v v tychto koekoch z akejkolvek aplikacie a nebudem musiet hladat niekde v developer settingoch v akom mode je pripojeny. a radsej nech neprehrava vobec ako prehravat v AAC alebo SBC. nechcem sa dostat do situacii ako s Plex na telke, kde v polke filmu zistim ze trankoduje, tak mozem vypinat a hladat novu verziu.
  • dobra hodnota za peniaze, urcite budem pozerat aj bazos, aliexpres tiez nevadi ale striktny cenovy limit nemam. no urcite nebudem platit ani za dizajn ani za znacku. ale prinasaju Samsung earbudy nejake vyhody pri pouzivani so Samsung telefonmi, ktore ine namaju tak som ochotny zvazit priplatok
  • ANC nepotrebujem, dobru izolaciu ano, takze malo by to byt nieco s vymenitelnymi nadstavcami
  • zvukovo nie som nejako narocny, doteraz som pouzival nejake ciny v cenovom rozsahu 20-30 eur (Mi Hybrid a spol. momentalne mam Yinyoo V2), tak ked to bude na rovnakej urovni budem spoko.
  • nech to ma pouzitelny mikrofon pre telefonovanie v autobuse alebo elektricke
  • co sa tyka vydrze, tak pocuvam denne hodinu do prace a hodinu domov, parkrat za rok nejaka dlhsia cesta napr. 3-5 hodin, to by bolo fajn keby vydrzalo (zvyknem sluchadla pocuvat pocas spanku v autobuse, vlaku, lietadlu). viac ako momentalna vydrz je, aby to bolo pouzitelne aj o 5 rokov skrz baterku
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2105
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: TWS za 100

Príspevok od používateľa zoom »

Konkretne sluchatka ti poradi lepsie niekto iny, len k tomu Samsungu chcem. Samsung sluchatka + Samsung telefon = Samsung Scalable Codec (do 512 kbit/s). Mozno nie zaujimave pre teba, ale Scalable znamena, ze aj znizi datovy tok, ak treba, takze ak by si mal slaby signal (RF rusenie), malo by to byt celkom odolnejsie proti vypadkom zvuku, napriklad ak mas telefon niekde na stole a pohybujes sa po byte pri telefonovani so sluchatkami. Samozrejme je to velmi zavisle na konkretnej situacii a nikto nepovedal, ze ine sluchatka cez iny kodek nebudu fungovat dobre.

Podla podpisu mas Samsung telefon, ale vtip je v tom, ze Samsung sluchatka maju SBC, AAC a Scalable Codec. Cize kym mas Samsung telefon, tak v pohode. Ak by si telefon do buducna zmenil, tak uz na nich pojdes iba cez SBC alebo AAC (resp. neviem o tom, ze by sa to dalo na inej znacke doinstalovat). Ja som spokojny so Samsung + Samsung a nechystam sa menit znacku, ale ak planujes zmenu do buducna, asi by som sa vyhol Samsung sluchatkam. Inak som so sluchatkami spokojny, aj vsetci v okoli, co ich vyskusali a kupili si ich (k Samsung telefonom).
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6746
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: TWS za 100

Príspevok od používateľa molnart »

Diky za hodnotne info. Ano, mam samsung, ale uz aktivne sledujem ze lineage os rom vyzera pouzitelne (nikdy doteraz som stock rom tak dlho nepouzival), co by pravdepodobne znamenalo bye bye scalable, samsung-nesamsung a ak je to tak ako pises tak zo sluchadiel mam tazitko
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3993
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TWS za 100

Príspevok od používateľa Dunar »

Ona ta honba za bezstratovym kodekom moze byt niekedy uplne iracionalna. Ak mas kvalitne hrajuce sluchadla, tak na tych aj SBC bude zniet vzdy lepsie ako aptx/LDAC na horsich. Na kvalitu zvuku ma kvalita samotnych sluchadiel omnoho vacsi vplyv ako kodek. Realita je o niecom inom ako teoria. To len tak vseobecne.

Okolo stovky pozri napr. Sennheiser CX Plus. Alebo Tinhifi Tin buds 3 (maju debilne puzdro).
Z Ciny potom nieco od KZ alebo CCA. Maju aj viacmenicove modely. Tam je zvuk spicka (v podstate ukazdeho modelu, aj u tych lacnejsich), vacsinou aj spracovanie, horsie to je s ergonomiou ovladania.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6746
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: TWS za 100

Príspevok od používateľa molnart »

Dunar napísal: Po 08. Máj, 2023, 09:36 Ak mas kvalitne hrajuce sluchadla, tak na tych aj SBC bude zniet vzdy lepsie ako aptx/LDAC na horsich. Na kvalitu zvuku ma kvalita samotnych sluchadiel omnoho vacsi vplyv ako kodek.
Keby som prehraval nejaky bezstratovy format tak by som nemal obavy, lenze vstupnym formatom bude nejaky 96 kbps opus apod., kde si myslim ze na dalsiu kompresiu je velmu zuzeny priestor

edit: na bazosi som videl Sony WF-1000XM4 okolo 100 eur, pride mi to ako najlepsia volba
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 435
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: TWS za 100

Príspevok od používateľa amplifier »

Ola, samsung+samsung je za mna uplna volovina, pred par mesiacmi som vyberal sluchatka a skusal som sennheiser momentum tws 3, sony xm4, jabra elite 7pro, samsung tie najlepsie buds pro ci ako. A tie samsungy boli hlboko posledne, aj ked som pocuval z S21. Ostal som pri sennoch, vynikajuce sluchadla. Btw minule som videl vo vypredaji tie jabry za 130€ to je takisto mega deal.
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2105
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: TWS za 100

Príspevok od používateľa zoom »

Ked uvazime recenzie na Rtings.com, tak tie Senny Momentum TWS 3 maju dost prepad na vyskach (-3 az -6 dB) a hlavne zvuk z mikrofonu ma citelne menej basov nez z Jabra Elite 7 Pro. Tie Jabry maju vyrovnanejsi zvuk, co samozrejme automaticky neznamena, ze su zvukovo lepsie, alebo sa budu viac pacit. To si musi povedat kupujuci, lebo napriklad ja potrebujem trochu vyraznejsiu basovu zlozku. Uz davno som mal zname AKG K701 sluchatka, ktore mohli byt akokolvek popularne, ale hudba z nich ma nijako nebavila. A prave graf frekvencnej odozvy tych Sennov sa velmi podoba na K701 :?. Inak nic proti Sennom, mam tu firmu rad (HD600 a tak).

Aj tak ide skor o ten komfort a to mu nikto uz nas nevyberie. Mal som aj nejake JBL, ktore mali OK zvuk a dobre basy, ale neskutocne vyliezali z usi. Aj nejake Ankery, ktore tiez nie uplne drzali a mali take divne problemy s nabijanim (mozno vadny kus). Dvoje Samsungy drzia ako prilepene. Prve mi nevyhovovali in-ear, s druhymi som spokojny a zase nevyhovuju dalsiemu cloveku. Je to extra subjektivne, asi ako vyberat mys k pocitacu - tiez clovek v konecnom dosledku nakupi 5 mysi a jednu si necha. Inak ma dlhodobo zaujimaju tie Jabry, ale nikdy som ich nemal. Kludne by som vyskusal. Akurat bude mat len SBC a AAC a hoci tam nemusi byt ziadny pocutelny rozdiel, tak chapem tomu znechuteniu mat taky a onaky telefon, k tomu sluchatka dobre ze nie za 200,- eur a medzi nimi link vo forme "vylepsenej 192 kbit MP3" (AAC).

Kazdopadne chcel som podotknut, ze tie Sony 1000XM4, nejake Samsungy (Buds2 Pro) a Jabra Elite 3 (ktore budu hadam tvarovo podobne Jabram 7) su vystavene na predajni v Alze v BA. Takze by som tam zbehol s dezinfekcnymi utierkami a normalne by som sa opytal, ci si ich mozem strcit do ucha a vyskusat. Asi nic lepsie pre svoje rozhodnutie nebude moct urobit.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3993
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TWS za 100

Príspevok od používateľa Dunar »

"Vyliezanie z ucha" je o nastavcoch. A svet nekonci pri tych dodavanych ku konkretnym sluchadlam. To sa da (skoro!) vzdy riesit.

Jabra to ma premakane co do komunikacie, ale co sa tyka zvukoveho prednesu hudby, tak som este nenarazil na model, ktory by vytrcal z priemeru az podpriemeru.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2105
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: TWS za 100

Príspevok od používateľa zoom »

Kde sa vzal, tu sa vzal... Stiftung Warentest 5/2023 testuje rozne Bluetooth repraky a aj in-ear sluchatka. Ano, moze to byt zly test, ano sam by som vela elektroniky nevyberal podla takychto testov, ale mozno to pomoze autorovi temy a su tam prave aj tie spominane Senny TWS 3.

Obrázok

V ramci jedneho hodnotenia (napr gut 2,1) su sluchatka zoradene abecedne, takze tie Samsungy vyzeraju byt na predposlednom mieste, ale delia sa o stvrte s ostatnymi. Maju vsak v hodnoteni horsi zvuk nez Jabry aj Senny a zrovna tie Senny dopadli dobre, aj zvukovo (Ton) aj komfortom (Tragekomfort). Mozno budu predsalen dobre. Niekedy asi vyskusam.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6746
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: TWS za 100

Príspevok od používateľa molnart »

aktualne bezi akcia na Anker SoundCore A40 za 70 eur aj s postovnym, tak som si objednal, referencie ma celkom dobre.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)

Návrat na "Nákupná poradňa"