Biela technika

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Reco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 156
Dátum registrácie: Ne 04. Okt, 2020, 18:10

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Reco »

Chalani ja neviem, to je tu vecsina z vas s OCD ci co? To je problem zmenit ritual a zapnut pracku prvu? Alebo je problem skladovat tie priacie gely niekde v skrinke na chodbe? Vsak aj tak periete raz za tyzden a to si ich hodis ku pracke a neriesis a potom na tyzden zbalis. Alebo ich hodis do kosa s pradlom ako to robim ja.

"smart funkcie" - pokial to nevie same pradlo roztriedit, nalozit, naliat si vsetko co potrebuje bez obsluhy, nastavit program, nasledne vylozit a povesat na susiak / povystierat a prelozit do susicky, vytiahnut zo susicky poskladat a hodit do skrine, tak to nemoze byt smart.

PS: medzikus nepotrebujes
ITX: MB: ASUS ROG STRIX B450 I-Gaming CPU: AMD Ryzen 3600 Cooler: Corsair H80i v2 GPU: MSI RTX2080 Super Ventus XS OC 8GB SSD:Adata XPG SX800 Pro SSD 2TB M.2NvMe RAM: Patriot Viper 4 blackout Series 16GB 3600Mhz CL17 Case: Phanteks Enthoo Evolv Shift air ITX PSU: Corsair SF600 80 plus platinum
Klavesnica: Logitech G915 Lightspeed GL linear
Mys: Logitech G703 Lightspeed Hero, Logitech MX Master 2S, Logitech pro X superlight,
Monitor: LG 27GL850-B, LG 38GN950-B
Zvuk: Topping DX5 lite + 2x Mackie MR524 + Sennheiser HD650, Audiotechnica ATH-M50 X, Hifiman Deva Pro
Simrig HW: Fanatec CSL DD 8 Nm + WRC, DIY pedale, Heusinkveld simshifter + handbrake v2, Trackracer TR120
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5647
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tu nejde o chut ci nechut ku smart funkciam ale hrubej odozve zakladnej veci ako je pracka. Predpokladam zen hociake nastavenie bude podobna bolest.

Autodose som nikdy nemal ale chcem urcite, my perieme v principe kazdy den.
Festro1991
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 302
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2023, 19:17
Bydlisko: Žilina

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Festro1991 »

Mi máme AEG 3-4 Roky neviem presne práčka sušička, máme tri decká perie a suši sa snáď na dennej báze. Za mňa môžem odporučiť idú spoľahlivo snáď 365 v roku. Troska horšie perie biele prádlo podľa mňa ale kamarát sa tiež sťažoval na nový Samsung že biele prádlo moc dobre neperie neviem kde robíme chybu.

Ja by som žiadne Smart hovadiny pokiaľ nemusím (daný produkt čo chcem to nemá alebo má) neriešil ako na čo? Aby som vedel kedy doperie kedy dosusi to potom keď mi dá vedieť budem utekať s práce prehodiť prádlo? Nevidím v tom zmysel ale ani mi to neprekáža.
CPU: AMD 7800X3D GPU: Asus TUF Gaming RTX4080 MB: Asus TUF Gaming B650m-PLUS RAM: 2x16GB Kingston 6000 PSU: Asus Strix Aura 850w Gold SSD: Kingston Fury Renegade 1TB CASE: GameMax Spark Monitor: Alienware AW3432DWF
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> kamarát sa tiež sťažoval na nový Samsung že biele prádlo moc dobre neperie neviem kde robíme chybu.

u nas doma tiez cirkus, pomohlo vymenit bud prasok alebo avivaz alebo nejaku napln (olej ? houbelec tomu rozumiem)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Festro1991
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 302
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2023, 19:17
Bydlisko: Žilina

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Festro1991 »

U nás je skôr problém že 15 ročná Zanussi čo mám v pivnici na montérky lepšie operie biele tielko s rovnakým práškom ako 3 roky starý/nový stroj :D čiže aj tak je to moja chyba že som takú vybral a nieje to práškom:D
CPU: AMD 7800X3D GPU: Asus TUF Gaming RTX4080 MB: Asus TUF Gaming B650m-PLUS RAM: 2x16GB Kingston 6000 PSU: Asus Strix Aura 850w Gold SSD: Kingston Fury Renegade 1TB CASE: GameMax Spark Monitor: Alienware AW3432DWF
Reco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 156
Dátum registrácie: Ne 04. Okt, 2020, 18:10

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Reco »

Jednoduska napísal: Pi 23. Jún, 2023, 18:12 Tu nejde o chut ci nechut ku smart funkciam ale hrubej odozve zakladnej veci ako je pracka. Predpokladam zen hociake nastavenie bude podobna bolest.

Autodose som nikdy nemal ale chcem urcite, my perieme v principe kazdy den.
Tiez periem kazdy den, resp kazdy druhy cca 30 prani mesacne odkedy som vymenil pracku za vecsiu, predtym kludne 40+/mes. Kazdopadne ja by som autodosing asi nechcel/nevyuzival. Ked vezmem do uvahy, ze vyrobcovia spravidla uvadzaju ku prackam, ktore tuto funkciu nemaju, ze pri odlozenom starte nedoporucuju gel, pretoze moze proste zaschnut/upchat toto davkovacie potrubie, tak velmi neverim, ze ten autodosing maju porieseny lepsie. Ale samozrejme je to len moj dojem.

Co sa tyka toho ovladania - pokial navolenie funkcie je komplikovane, nereaguje hned pripadne kazdy klik trva, tak potom uznavam, ze by to aj pre mna bol dealbreaker.
Len z tohto pohladu prvy booting by ma az tak neiritoval - staci ako vravim prve zapnut a az potom hadzat pradlo.
ITX: MB: ASUS ROG STRIX B450 I-Gaming CPU: AMD Ryzen 3600 Cooler: Corsair H80i v2 GPU: MSI RTX2080 Super Ventus XS OC 8GB SSD:Adata XPG SX800 Pro SSD 2TB M.2NvMe RAM: Patriot Viper 4 blackout Series 16GB 3600Mhz CL17 Case: Phanteks Enthoo Evolv Shift air ITX PSU: Corsair SF600 80 plus platinum
Klavesnica: Logitech G915 Lightspeed GL linear
Mys: Logitech G703 Lightspeed Hero, Logitech MX Master 2S, Logitech pro X superlight,
Monitor: LG 27GL850-B, LG 38GN950-B
Zvuk: Topping DX5 lite + 2x Mackie MR524 + Sennheiser HD650, Audiotechnica ATH-M50 X, Hifiman Deva Pro
Simrig HW: Fanatec CSL DD 8 Nm + WRC, DIY pedale, Heusinkveld simshifter + handbrake v2, Trackracer TR120
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7752
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa LordKJ »

Reco napísal: Pi 23. Jún, 2023, 18:04 Chalani ja neviem, to je tu vecsina z vas s OCD ci co? To je problem zmenit ritual a zapnut pracku prvu? Alebo je problem skladovat tie priacie gely niekde v skrinke na chodbe? Vsak aj tak periete raz za tyzden a to si ich hodis ku pracke a neriesis a potom na tyzden zbalis. Alebo ich hodis do kosa s pradlom ako to robim ja.
a preco mam dve 5l flasky presuvat hore dole ak to tam mozem naliat a mat isty cas pokoj? Hodit to k pradlu si tiez neviem predstavit.

Anyways ak kupujem pracku za okolo 1000eur tak sa hadam nenam ja prisposobovat tomu, ze niekto tam chcel nasilu cool ovladanie a tym padom sa ten pocitacik startuje 10 sekund. To ma aj prejde chut nieco prat, pripadne ak by som len chcel zapnut remote start tak tiez nemam chut 10 sekund pozerat na loading. Hlavne ked konkurencia sa zapne instantne.

Este je moznost, ze je nejaky problem s tym vystavenym kusom.
"smart funkcie" - pokial to nevie same pradlo roztriedit, nalozit, naliat si vsetko co potrebuje bez obsluhy, nastavit program, nasledne vylozit a povesat na susiak / povystierat a prelozit do susicky, vytiahnut zo susicky poskladat a hodit do skrine, tak to nemoze byt smart.

PS: medzikus nepotrebujes
tebe to mozno nepride zaujimave, pre mna je to super featura a urcite je to must have (remote start, prehlad o stave prania, notifikacia o skonceni)

a medzikus ti 10 ludi povie, ze netreba dalsich 10, ze ano, kym ti nespadne susicka na zem/do boku tak netreba no
Reco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 156
Dátum registrácie: Ne 04. Okt, 2020, 18:10

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Reco »

No lebo mi unika zmysel robit remote start, ked to fyzicky musim nahadzat do pracky. Ci mam prist nahadzat a potom ist do obyvacky kde to budem2 minuty nastavovat z mobilu? Prehlad o stave prania ti povie display prakticky hned ako zapnes program a o skonceni ta upozorni samotna pracka aj bez pripojenia na wifi. Ale samozrjeme chapem ak je pracka kdesi v pivnici v 400m^2 vile. Inak tomu nerozumiem.
ITX: MB: ASUS ROG STRIX B450 I-Gaming CPU: AMD Ryzen 3600 Cooler: Corsair H80i v2 GPU: MSI RTX2080 Super Ventus XS OC 8GB SSD:Adata XPG SX800 Pro SSD 2TB M.2NvMe RAM: Patriot Viper 4 blackout Series 16GB 3600Mhz CL17 Case: Phanteks Enthoo Evolv Shift air ITX PSU: Corsair SF600 80 plus platinum
Klavesnica: Logitech G915 Lightspeed GL linear
Mys: Logitech G703 Lightspeed Hero, Logitech MX Master 2S, Logitech pro X superlight,
Monitor: LG 27GL850-B, LG 38GN950-B
Zvuk: Topping DX5 lite + 2x Mackie MR524 + Sennheiser HD650, Audiotechnica ATH-M50 X, Hifiman Deva Pro
Simrig HW: Fanatec CSL DD 8 Nm + WRC, DIY pedale, Heusinkveld simshifter + handbrake v2, Trackracer TR120
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10016
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stiv »

Festro1991 napísal: Pi 23. Jún, 2023, 19:00 U nás je skôr problém že 15 ročná Zanussi čo mám v pivnici na montérky lepšie operie biele tielko s rovnakým práškom ako 3 roky starý/nový stroj :D čiže aj tak je to moja chyba že som takú vybral a nieje to práškom:D
Tak tam zvol nejaky intenzivnejsi program.
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7752
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa LordKJ »

Reco napísal: Pi 23. Jún, 2023, 20:32 ...
ved nahadzem tam veci a spustim program tak aby dopralo ked sa budem vracat domov, pripadne sa niektore veci lahsie/rychlejsie nastavia z appky ako na pracke

po tom ako zapnes program ti vacsina pracok napise nejaky cas, potom zacne vazit pradlo a par minut sa ten cas zrazu predlzi/skrati ale ja som to myslel skor tak, ze periem, som pri pc/pri tv a pozriem sa kolko mi este zostava prania alternativne dam prat a idem prec pricom sa vratim ked doperie (notifikacia) alebo si viem pozriet ci uz som na konci cyklu (kedze sa ten cas variabilne meni podla toho ci sa dari/nedari zmykat, vaha atd)

a teda o skonceni ta upozorni ale cez 2-3 miestnosti to pocut nemusis

ja chapem, ze to pre niekoho nemusi byt ziaden padny argument ale rovnako to nie je blbost iba nieco ine/nove mimo zvyk
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10016
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stiv »

A co sa tyka tych dotykovych displejov, s tym by som problem nevidel. Zatial z okolia toto sa prave nikomu nepokazilo. Vzdy skor nieco ine.
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7752
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa LordKJ »

ani ja si nemyslim, ze by sa to malo pokazit skor to len nie uplne najlepsie reaguje
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Gumkac »

LordKJ napísal: Pi 23. Jún, 2023, 20:26 tebe to mozno nepride zaujimave, pre mna je to super featura a urcite je to must have (remote start, prehlad o stave prania, notifikacia o skonceni)
neviem no. ja som dost smart-home orientovany, dom vo vystavbe je v plane s loxone, ale tieto "smart" zariadenia co sa domacnosti tyka, su take ze.. eh.. nie dik :) Preto napr okruh pre pracku / susicku ma aj smart elektromer a teda nadradeny system (jeden, ne milion) bude vediet kedy dopralo (ano viem, daju sa integrovat aj tieto tretostranne blbosti, ale za cenu nestability, vypadanych vlasov a pod). Ale nastavovanie umyvacky / pracky z mobilu mi pride neintuitivne, umyvacku predpokladam ze pustas stale na ten isty program (nech si ho pamata) a pracka to iste. Plus vacsinou mas tie zakladne veci rychlo volitelne - teplota, otacky, predpierka, uspora casu. nic viac nepotrebujem nastavovat.

Inak, akoze dobre, sme v domacnosti len traja, ale prat kazdy den? To by ma asi vykotilo :)
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7752
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa LordKJ »

na LG sa mi lahsie nastavoval program na dialku pri delayed starte ako sa tam hrajkat s kolieskom a +/- na bezne pranie samozrejme natukas za 10 sekund (ak nemas bosch serie 8) a peries
+ som vyuzival tu notifikaciu (to vies simulovat podla odberu)
+ checknutie stavu prania (t.j. nepridem k pracke, ktora uz 5 minut pise koniec o 2 minuty lebo to predlzuje kvoli zmykaniu alebo comu).

Pracka + susicka su 2 okruhy + krabica je v 10cm sdk priecke cize ked sa mi to neosvedci tak to tam este viem nejak dopojit. Okrem celej domacnosti som hodil elektromer este na klimatizaciu ale to len tak zo srandy. Este by som mohol merat aj prietokovy ohrievac ale tak na to uz asi neskoro (v panelaku vypinaju v noci teplu vodu tak som nahodil ohrievac + elektro zonovy ventil nech sa mi to prehadzuje).

Na pracke hadam bezne pouzivas zopar programov podla toho co davas prat (rovnako ako pouzivam 3-4 druhy prasku (farebne, biele, cierne, sportove...) - co sa inak nebude kamaratit s autodose ale tak tam dam nejaky generic na farebne).

No ale teda uz som objednal a zacitujem sam seba:
LordKJ napísal: St 17. Máj, 2023, 09:57 ked mne sa tie AEG pracky extremne nepacia :/
no ale nejak som aj tak objednal:
https://www.datart.sk/susicka-bielizne- ... biela.html
https://www.datart.sk/pracka-aeg-powerc ... biela.html

total 1850 s medzikusom a dopravou (bez montaze lebo datart aeg nemontuje :laugh: )

nechcel som 9000 susicku ale 8000ka, ktora bola tiez v akcii (a urcite by mi stacila) mala cierne to ovladacie koliesko tak som objednal 9000 so striebornym (+para, +200e)
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Gumkac »

v projekte mam 15 ks elektromerov, mal som ich viac, ale som to skrtal, lebo realizator vravel ze je obmedzene miesto v rozvadzaci :D (4 3fazove a 11 jednofazovych):
3f hlavny vstup
3f vonkajsia zasuvka - wallbox
zasobnik TUV (TC)
3f indukcia
umyvacka
rura
pracka, susicka
3f vystup z fotovoltaiky (zalohovana vetva)
rekup
vonkajsia jednotka TC
chladnicka
mrazak
akvarium
NAS
okruh pre cely smarthome system (loxone, rele, ...)

akoze ja to mam aj z casti pre srandu - chcem mat prehlad, hrat sa s tym, ale aj pre riadenie spotreby - ked sa bude blizit k limitu, minanie prebytkov z fotovoltaiky, sledovanie pripadnej poruchy chladnicky / mraznicky, notifikacie o skonceni umyvacky / pracky / susicky, pricom nie som limitovany vyrobcom, atd.

k praniu: ja realne pouzivam jeden program. :D ale hej, v ramci rodiny pouzivas tak 3-4. Ale pride mi ze vzdy je to len par kliknuti na pracke - zmena otacok, teploty, pripadne predpierka ci redukcia casu.
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile

Návrat na "Nákupná poradňa"