gigabit 12V PoE (non-802.3af zariadenie)

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

gigabit 12V PoE (non-802.3af zariadenie)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

si idem vlasy vytrhat. Mam 12V APcka TP-Link Archer AX53 (nemylit s Asus AX53 modelom) ktore nepozna PoE. Nie je 802.3af kompatibilny.

Kvoli fyzickej instalacii by sa mi ale strasne silno hodilo dotiahnut jediny ethernet kabel k zariadeniu ; v najhorsom pripade budem musiet s tym ethernetom este aj dvojlinku. Potrebujem to na kratke vzdialenosti zhruba do 10 metrov takze 12V rozhodne nevadi. Musi to byt gigabit.

Neviem najst 12V PoE injector a splitter ktory by nestal milion. Nemozem menit switche v infrastrukture aby boli PoE, ako pisem APcko nie je 802.3af kompatidebilne a navyse neoplati sa to pretoze na kazdy switch bude zavesene jedno-dve taketo zariadenia. Samozrejme nemaju peniaze.

Neviete volaco poradit ? Beham po mojich klasickych networkovych shopoch a vsetky su 24V+
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: gigabit 12V PoE (non-802.3af zariadenie)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nieco taketo by bolo fajn : https://www.tesshop.sk/tp-link-tl-poe20 ... d4322.html
akurat gigabit a nedajboze mensia cena
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Danix64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1111
Dátum registrácie: Po 12. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice (04011)

Re: gigabit 12V PoE (non-802.3af zariadenie)

Príspevok od používateľa Danix64 »

co tak takyto univerzalny PoE injektor: https://www.alza.sk/modul-pre-poe-power ... 568935.htm das si tam kolko Voltov chces (5—48V) a potom nejaky pasivny delic PoE na Ethernet & napajanie: https://www.alza.sk/poe-pas-d4995280.htm - ten vie len 100mbit, nasiel som iny, ale neviem sa dopatrat ci vie 1000mbit: https://www.tme.com/jp/en/details/pp12- ... s/gembird/

alebo injektor zvucnejsej znacky MikroTik: https://datacomp.sk/mikrotik-rbgpoe-pas ... 64723.html
ak mas zdroj 12V s DC 5.5x2.1 konektorom tak ho vies pouzit

... alebo este som nasiel toto https://datacomp.sk/poe-supply-12v-1-5a ... 25761.html

(ja sam pouzivam veci z 1. linku a 3. link)
Spoiler: ukázať
fanless PC: Ryzen 5 5600G, 32GB RAM, 2x2TB SSD (17-19W idle)
fanless i3 server: i3-13100, 64GB RAM, Asus Pro H610T D4-CSM, 1x2TB SSD (<5W idle)
fanless secondary miniPC: Intel N6005, 16GB RAM, 2TB SSD (<6W idle)
fanless small home server: Odroid H3 (Unraid) (<5W idle), Raspberry Pi 4 (Debian/DietPi)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: gigabit 12V PoE (non-802.3af zariadenie)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dik !

Tie zariadenia som videl predtym, tato vec https://datacomp.sk/mikrotik-rbgpoe-pas ... 64723.html sa da pouzit pre mikrotik pretoze on je PoE ale v mojom pripade nie. To posledne mi nepomoze pretoze nemam ako vybrat z toho kabla elektriku a data na druhom konci ; vec v TME nie je gigabit.

Tympadom mi zostava vlastne len ta prva linka. Samozrejme ze som to videl uz predtym, ale jednu vec v texte som si nevsimol : "Na druhej strane môžete napájacie napätie z UTP kábla odobrať druhým rovnakým protikusom, alebo môžete použiť kompatibilné zariadenie (WRAP, RouterBoard)". Na tomto produkte ma zarazil text "Slúži na prívod napätia z okrúhleho napájacieho konektora do nevyužitých párov UTP káblu" pretoze gigabit pouziva vsetky styri pary vodicov v kabli a nenechava ziadne volne. A navyse tym, ze je to pasivne zariadenie, nezdalo sa mi ze to by to malo fungovat na gigabit.

Asi to preverim - konkretne nakupom.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 789
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: gigabit 12V PoE (non-802.3af zariadenie)

Príspevok od používateľa Hexaris »

https://www.amazon.com/Premiertek-PT-PO ... B00LV8X81I
Ja mam taky pocit ze oni su priechodne tie POE od MT, zajtra to overim, potom by stacil kratky kabel jack-jack
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: gigabit 12V PoE (non-802.3af zariadenie)

Príspevok od používateľa Bono83 »

No gigabit riesnie asi nanajdes.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: gigabit 12V PoE (non-802.3af zariadenie)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

toto ma trapi na tych pasivnych jednoduchych krabickach bez elektroniky. Naco sa kupovali AX radia ked teraz pojdu na 100Mbit :(


hmmm a terazki vlastne rozmyslam ze ako dofrasa z toho druheho kusu (co som napisal ze si objednam) vyberiem elektriku von.

Okej povedzme ze ta krabicka rozseparuje PoE kabel na cisty ethernet (ktory vyberem von LAN konektorom, kabel jasny) a ciste napajanie ktore sa objavi na DC konektore. Lenze ako ho z toho DC konektoru dostanem do zariadenia ? By som potreboval kabel ktory ma na obidvoch stranach rovnaky "jack" - taky ako ma originalny DC adapter.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5456
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: gigabit 12V PoE (non-802.3af zariadenie)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Dotiahni dvojlinku alebo kup AP s poe
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: gigabit 12V PoE (non-802.3af zariadenie)

Príspevok od používateľa Bono83 »

Kabel si vies urobit.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: gigabit 12V PoE (non-802.3af zariadenie)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

AP s POE nedokazeme kupit, je to zakladna skola, asi 20 kusov, dukaty nie su.

Zatial to fakt vyzera na tu dvojlinku a strihanie kablov z adaptera.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5456
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: gigabit 12V PoE (non-802.3af zariadenie)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

No neviem si nejak predstavit scenar kde je potrebne na zakladnej skole napajat na dialku 20ks routra a zaroven su vsetky stale do 10m. Si si isty ze dobre to je navrhnute? Resp. neuzavrel si sa privelmi vo svojom sietarskom sandboxe ked moze byt napr. uplne jednoduche dotiahnut zasuvku kde treba?

Ak dobre ratam, tak sme podobne dobrodruzstva pachali uz asi na 7-8 skolach, a vsetky boli bud polistovane, posadrokartonovane, znizene stropy, alebo podpivnicene... proste postavene sposobom kde nebolo problem dostat lan k 230 alebo 230 k lan.


Inak na tie dvojlinky pozor. Jeden spoj, druhy spoj, 10m kabla medzi tym a pol volta ti zmizne ako nic. To uplne staci na to aby sa router restartol. Idealne by som tam strcil nejaky priemyselny meanwell kde si vies kolieskom pridat par desatin...
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: gigabit 12V PoE (non-802.3af zariadenie)

Príspevok od používateľa Bono83 »

Turbo, ten Poe injektor od MK ti viem dat, mal by som to mat v garazi niekde. Oni to davaju ako prislusenstvo k AP-ckam, mi pouzivame PoE takze to vyhadzujeme do kosa. Na miesto samca tam prehodime samicu a budes s to vediet pomerat ci to funguje podla predstav.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: gigabit 12V PoE (non-802.3af zariadenie)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> No neviem si nejak predstavit scenar kde je potrebne na zakladnej skole napajat na dialku 20ks routra a zaroven su vsetky stale do 10m.

nie je to router/switch z ktoreho ma ist XY APciek do 10 metrov. Nieco take je absolutne nerealne, neviem si predstavit taku hviezdicu v realite.

Maju existujucu siet (samozrejme v stave "katastrofa najneskorsie kazdy treti den" a aj to budem riesit). Na mnohych miestach, v mnohych kabinetoch maju klasicke nonPoE switche a potrebuju spravit pokrytie wifinami. Takze sa bude instalovat zopar novych radii ktore maju na sklade, budu sa premiestnovat / optimalizovat existujuce atd. Vacsina tych instalacii bude pod 10 metrov.

20ks som prehnal, ked tak v hlave pocitam tak skorej 14-15 ale to je jedno. System je furt rovnaky. Asi to vyhra dvojlinka :)
ubytok napatia som uz ratal, samozrejme viem ze takato vec existuje : https://www.elektrolab.eu/blog/vypocet- ... -na-vodici
malo by to byt 0.6V pri 10m, 0.5mm2 a medi. PoE prevadzkujem ale na 802.3af zariadeniach takze tato ciganska robota mi nevoni ani trochu.


Bono dik, premyslim to.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5456
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: gigabit 12V PoE (non-802.3af zariadenie)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja len upozornujem na fakt ze pol volta hore dole moze pri tychto domacich krabickach kludne viest k zamrzaniu a k restartom.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 789
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: gigabit 12V PoE (non-802.3af zariadenie)

Príspevok od používateľa Hexaris »

Je to reversible, akurat si spravit kratky dc kabel. Na vstupe je normalne napatie.

@SKiLEX tam je soc ktory aj tak potrebuje 3V a pod., ak je zdroj ktory da potrebny prud na danu spotrebu “W” tak by nemal byt problem. Samozrejme zalezi ako to cinan spravil. Sme bezne napajali 12V switche 24 voltama, bo ten dc-dc switch na pcb zvladal cez 30V
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE

Návrat na "Nákupná poradňa"